Pokazuje rezultate 1 do 10 od 10

Tema: HSG ili laparoskopija?

  1. #1
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno HSG ili laparoskopija?

    U nedoumici sam što napraviti. Imam hydrosalpinx na jajovodu, veličine 16x18 mm. (Ostalo je sve u savršenom stanju.)
    1.gin. savjetuje HSG, jer, kao nije to ništa veliko, operacija ne treba.
    2.gin. veli: HSG će te bolit ko vrag, zato se to već prestaje radit, bolje je laparoskopski.
    Najradije ne bih ni jedno. Mislim si tako, što da sam ostala trudna prije tog ultrazvuka, tko zna, možda bi sve bilo OK. (Blaženo neznanje) I sad trebam biti pametna i odlučiti. Riskirati vanmaterničnu? Strah me je. Strah me je i boli (izgleda da HSG sigurno otpada). A strah me je i same pomisli na operaciju i da će mi možda ukloniti jajovod. Nisam nikad na nikakvoj operaciji bila, pa mi je teško svjesno se odlučiti na to.
    Eto. Ostavljam si još neko vrijeme za razmišljanje. Pametne glave sa sličnim iskustvom - savjetujte me! Gdje ste radile u ZG laparoskopiju? Kojeg dr. mi savjetujete, a kojeg da pokušam izbjeći? (ovo može i na PP)

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    333

    Početno

    Sa takvim nalazom mozes imati problema i sa implantacijom nazalost...... ja bih ipak isla na laparoskopiju da sam na tvom mjestu, jer cak i da uradis HSG to ne iskljucuje mogucnost da ces vjerovatno nakon toga morati uraditi i laparoskopiju.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Potpisujem wonderwomen. Ja sam radila HSG, boljelo me k'o sam đavo. Kolegica radila laparoskopiju i kaže da je imala malo boli dok plin nije izašao i to je sve. Sretno!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zapresic
    Postovi
    6

    Početno

    ja sam takodjer za laparo. recimo u sloveniji se hsg vise ni ne radi jer nije ni precizan.

  5. #5
    Suncem.m. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    1,312

    Početno

    Draga luna, moje je mišljenje također da ćeš puno više napraviti sa laparaskopijom. A to što se bojiš da ti možda ukloniti jajovod - razumijem te totalno.
    Ali niti jedan doktor ti neće ukloniti jajovod ako to nije baš nužno. A ako i dođe do toga da ga baš moraju uklonit - to ti neće stvarati smetnje za začeće. Dapače, bolestan jajovod je veća smetnja.
    Ali nemoj tako unaprijed razmišljati. To je kao kad te boli zub i ideš u zubara u panici da će ti ga izvaditi.Zato pusti strah .
    Nađi doktora u kojeg imaš povjerenja i prepusti mu da nađe najbolje rješenje ra tebe.
    Sretno

  6. #6
    Ariana avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    418

    Početno

    Ja nemam desni a lijevi je u navodno katastrofalnom stanju. Imala laparoskopiju zbog izvanmaterićne 2002 godine a 2003. ostala neplanirano trudna (vjerovala dr.-u da je nama prirodno zaćeće sf).
    Poslije laparoskopije nisam imala nikakvih tegoba i već drugi dan sam bila kao nova.

  7. #7
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam baš svježa s Hsg-a!Bolio je,ali je trajao samo minuticu!Nalaz je bio uredan,pa možda zbog toga nisam osjetila tu famoznu bol o kojoj svi pričaju ...A možda je to i individualno :? ...meni nije bio baš toliko strašan...

  8. #8
    amly avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    102

    Početno

    luna 82 mogu zamisliti kakav strah osjecas.Ja sam u sijecnju '07 imala laparaskopsku operaciju i kazem ti kada sam ja to prezivila moze to onda svak. Ja sam ti poznata kukavica , cak kada vadim krv svaki put od straha mi je lose, kada je neko u bolnici ja elegantno pokusavam posjete da zaobidem jer se uzasavam uopce sresti toliko ljudi koji su bolesni i nesretni...ali kada sam se ja nasla u jednoj takvoj situaciji snasla sam se odlicno i strasno sam ponosna na sebe.Ta laparaskopija ti nije nista strasno ja nisam imala ni neke strasne bolove vise je to bila nelagoda.
    Glavu gore i s pozitivnim mislima!!!

  9. #9
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    O hidrosalpinxu se već pisalo na potpomognutoj. Ukucaj u pretražnik i saznat ćeš sve što te zanima.
    Znam da se u njemu stvara neka tekućina koja doslovce ubija embrio. I zbog toga se uklanjaju takvi jajovodi.
    A jajovod nije nužan za začeće.

    Što se tiče HSG-a ja ga nisam radila, a kad sam rekla docu da mi je to sljedeći plan, on je rekao, da onda bolje laparoskopija. HSG i HY-Cosi su već pomalo out što se tiče dijagnostike, jer kontrastna tekućina može proći čak i preko priraslica, a najčešće su priraslice te koje ometaju oplodnju.

    Osim toga, laparoskopija nije samo dijagnostička pretraga, nego se (ukoliko postoje) neke priraslice i miomi mogu i ukloniti, čim se uoče.

    Dakle, tako je meni doc objasnio.

  10. #10
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    Hvala vam svima na podršci i riječima ohrabrenja! Rene2, već sam pročitala sve što sam o toj temi našla na forumu. Recimo da sam se konačno odučila za laparoskopiju, a ne za HSG, baš zbog toga što to nije samo dijagnostički postupak, nego se odmah i riješi eventualni problem. Cure, hvala još jednom i vibrajte za mene.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •