Pokazuje rezultate 1 do 48 od 48

Tema: NELAGODA/STRAH I ODLAZAK GINEKOLOGU

  1. #1

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno NELAGODA/STRAH I ODLAZAK GINEKOLOGU

    Moram priznati da mi je malo bed o ovome pisati jer mi ovdje svi djeluju kao da im je to totalno normalno,kao da straha nema! Normalno da nitko ne voli ići doktoru, ali ja kad je u pitanju gin vodim posebnu bitku ! Idem redovito, jako dobro poznajem doktoricu, čak i privatno, obostrano vlada simpatija, njoj je jako stalo da ja i MM konačno dobijemo bebicu, no bez obzira na sve ja se užasavam dana kad moram ići, postanem užasno nervozna, na stolu se sva ukočim i onda se svi trude da me opuste, a meni još više neugodno što kao zrela osoba stvaram problem gdje ga ne bi trebalo biti! Sorry, sad sam malo odužila, ali pomoglo bi mi neko vaše iskustvo ili čak tehnika opuštanja!
    Znam da je moja nelagoda neopravdana, ali je ipak uvijek prisutna! A kod vas? Pozdrav svima i !

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Da ti iskreno kazem da je kod mene ta nelagoda davno isceznula.......
    Prije je naravno bila prisutna ali evo od kako gotovo svaki mjesec po nekoliko puta posjecujem doktora nelagode apsolutno nema. Kod mene je manje vise prisutno pitanje tipa da li imam cistu, hocu li ovaj mjesec u postupak, koliko imam folikula, kakvi su (dovoljno veliki ili ne) i tako.....

    Jos se malo jedino bojim punkcije ali svjesna sam da sve to traje kratko i sto je najvaznije da ja to MOGU i ZELIM.

    Sretno

  3. #3
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ne znam točno što bih ti napisala, a imam potrebu ipak nešto. Ustvari, razmišljam kako je to kod mene, kako je bilo i kako se promijenilo... Ja sam imala groznu tremu kad idem ginu, ali sam se trudila da idem redovito (čitaj: jednom godišnje) jer sam se tako osjećala kao samosvjesna moderna žena 8) Sve mi je to bilo strašno neugodno i one kabinice i "suknjice" i čekaonica i pregled i... ma sve! Vježbala sam opuštanje tako što bih svjesno jako stegnula trbušne mišiće i mišiće zdjelice pa bi onda osjetila kako ih opuštam.
    Kad sam saznala da moram ići češće, pa sam još krenula kod muškog doca (za neplodnost), a joj... :shock: I dalje mi je grozno i uvijek se osjećam nekako kao da mi je povrijeđeno dostojanstvo, imam tremu, ali nekako sam navikla pa se uspijem opustiti. Uvijek razmišljam:"mora proći. proći će brzo, toliko brže što budem opuštenija..." i tako nekako i prođe.
    Znam da ti nisam puno pomogla, nema recepta, na žalost, razmišljaj o tome kao o posjetu frizeru, pedikeru, kao o depilaciji - netko ti nešto radi za tvoje dobro. I brzo će proći (čak ne moraš ni platiti, ako ne ideš privatniku )

  4. #4
    TIGY avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    828

    Početno

    Ma to je sve normalno !!! 8)
    Njima je vidjeti "onu stvar" isto i kad trebaš reći "aaaaaa" da ti pregledaju grlo !!!

  5. #5

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Iadera
    Postovi
    32

    Početno

    U početku mi je bilo stvarno grozno a sad najnormalnija stvar! 8)
    Više se bojim da nalaz MM ili meni nije dobar! Najgore mi je kad nakon pregleda
    sjednem a dr. počne sa pričom....

  6. #6

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Draga Odra , pomogla si mi, lakše mi je...Dok sam još kod kuće bude sve u redu, govorim si da je sve super, da je važno da znam u čemu je problem, da je to sve za našu bebu, a kad uđem u čekaonicu samo želim što prije van! Valjda će to se to s vremenom umanjiti! Nije to kod mene alarmantno, ali mi bude bed kad skužim da se u čekaonici svi zezaju, a ja znojim.. Hvala, odrice

  7. #7

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Tigy, nije meni neugodno zbog skidanja, ukočim se čim vidim instrumente! Moram malo poraditi na tome! Ili zatvoriti oči!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    slavonski brod
    Postovi
    374

    Početno

    Citiraj ASTRA prvotno napisa
    Tigy, nije meni neugodno zbog skidanja, ukočim se čim vidim instrumente! Moram malo poraditi na tome! Ili zatvoriti oči!
    UZV me uopce nije strah, uvijek se sjetim jednog vica, evo ispricat cu ti ga:

    Dakle,

    Dosla romkinja kod ginekologa i legla na stol, on ju UZV pregledava i zazvoni mu mobitel. Javi se. Na drugoj strani je njegov prijatelj kojemu objasnjava kako doci do njega, kaze kreni ravno pa skreni lijevo, pa jos malo ravno, nakon drugog semafora lijevo i odna samo ravno.

    Romkinja koluta ocima na stolu i kad je ovaj zavrsio sa razgovorom kaze ona: DOKTORE, MOZE JOS JEDAN KRUG????

    Salu na stranu, ali ja ti nikada ne gledam instrumente, na punkciji sam cak doktoru rekla da ne zelim vidjeti iglu kojom punktira jer meni je tako lakse
    Sve ce biti OK, vidjet ces!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    101

    Početno

    Draga ASTRA, potpuno te razumem mada ja nemam konkretno strah od ginekologa, ali se jako plasim losih nalaza, losih vesti (toga me je narocito strah u trudnoci...) uzasavam se zveka onih instrumenata koji me podsecaju na ruzne stvari...ali teram sebe da redovno idem... imam divnu i pazljivu dr (kod nje ne osetim kada je poceo pregled a kad se zavrsio ) ali opet danima pre nego sto trebam da odem umirem od straha... :/

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Mene je nelagoda od pregleda mučila do trenutka kad sam shvatila da s mojom trudnoćom nije sve u redu-tada me je prvi puta pregledao muški doktor-i narednih nekoliko dana još nekoliko njih (svaki dan drugi...). Od tada nema ni nelagode ni straha...ustvari jedini strah je da se ne ponovi dr.rečenica: "Više bih volio da je test lažan...", naime, sumnjao je na vanmaterničnu...

  11. #11
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    astrice, ja sam ti jedna od onih koji zbijaju sale u cekaonici, a u sebi vodim bitke.

    kod pregleda u trudnoci mi je bilo kooomaaaa!

    rekla sam svojim prijateljima da mi je najgore to sto je trudnoca posebno i njezno razdoblje u kojem smo posebo raspolozene, a ispada da bas tada trebas trpiti da te hrpetina (i dvoje mi je previse, a kamo li vise od toga) ljudi pregledava, ispipava i ne znam sto sve ne.

    evo primjer koji mi je za povratiti....

    dosla sam na pregled u petrovu
    ja onako predebela, gole guzice (i svega ostalog), ulazim u prostoriju za pregled i vidim pored svog doktora, stazista koji je najbolji prijatelj mojeg bivseg decka (s tim stazistom, njegovom curom i svojim deckom sam tulumarila prije par godina ). Bila sam u takvom soku da sam se pravila da ga ne vidim i ne poznajem. Doduse ne znam sto sam trebala. mozda baciti mu se u zagrljaj jer se nismo dugo vidjeli.
    Uglavnom, da nastavim pricu, kad je pregled zavrsio, sva sretna nazvala sam najbolje prijateljice i ispricala im kako je s bebom sve ok i ispricala sam pricu sa stazistom kao anegdotu, pritom odvaljujuci od smjeha. nakon dva dana, probudila sam se ujutro i dobro isplakala! tek tad mi je doslo do mozga koliko sam ustvari bila povrijedjena.
    Sigurna sam da sam ja bila na njegovom mjestu da bi izasla iz prostorije kad bi vidjela da on dolazi na takav pregled.
    pokusala sam se utjesiti onom....njemu je to posao kao i meni moj, ali to ustavari nije istina.
    JEDNOSTAVNO NIJE ISTINA DA JE MOJA RODNICA ISTO STO I NEKI MJERNI INSTRUMENT KOJI JA OTVARAM.
    kasnije sam se raspravljala sa tatinim prijateljem doktorom od 60 godina i objasnjavala mu da to nije posao kao i svaki drugi

    tvoje mi pitanje nije glupo vec vrlo blisko. ja sam sebi pomogla na nacin da sam razmisljala kako je najbitnije da je sa bebom sve ok, i kako cure prolaze jos puno vise od nas koje smo "samo" trudne.

    P.S tip je rekao mom bivsem decku da sam mu bila na pregledu.pretpostavljam da bi mu rekao i da sam bila na abortusu!

  12. #12
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    htjela sam napisati da cure s potpomognute prolaze puno vise koma situacija od nas koje samo "samo" trudne

  13. #13
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja isto mrzim preglede makar imam sjajnog doktora.
    I uvijek mislim valjda ce me ta ukocenost jednom proci, al kad bolje razmislim, vec 10 godina nije prosla, ne vidim kako bi sad odjednom nestala.
    Ne stidim se skidanja, al kad vidim onu spahtlu momentalno se ukocim. Cak je i dok to skuzio...
    Inace, procitah u jednoj sjajnoj knjizi o porodu da za opustanje misica vagine i zapravo cijelog tog podrucja pomaze ako puses zrak tako da su ti usne labave (hebate objasnjenja , al kad bolje razmislim, nije ni u knjizi nesto pametnije napisano).

  14. #14

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Joj, cure, super ste, stvarno ! Sretna sam što sam to mogla s vama podijeliti, puno mi je lakše!

  15. #15
    Osoblje foruma tweety avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb,medvescak
    Postovi
    4,453

    Početno

    asticak, ju velkam, oliti nema na cemu.
    meni je malo koma ovako javno iznositi svoja iskustav, ali znam koliko su meni pomogle cure koje su ispricale svoja pa mi je ok i kad ja kazem svoje.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    182

    Početno

    Ja se opustim, zažmirim i duboko dišem. Kako sam prošla mnoge različite preglede i zahvate, iščeznuo je strah, no ovo gore što sam navela doista mi je pomoglo. Samo pazi da se ne zaneseš s dubokim disanjem, da dr. ne pomisli kako "želiš još jedan krug!"

  17. #17
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Citiraj tweety prvotno napisa
    ,P.S tip je rekao mom bivsem decku da sam mu bila na pregledu.pretpostavljam da bi mu rekao i da sam bila na abortusu!
    A, joj, koja "profesionalnost" Mrzim to!!! (a da ne govorim koja to mora biti neugoda... )

    Astra, samo ti nama dođi i meni je bilo lakše kad sam znala opisati neka meni teška stanja i situacije pa se javi još ljudi sa sličnim ili čak sasvim drugačijim iskustvima. Sve je to korisno i zanimljivo. Malo je jedino nezgodno jer nas čita i mnoštvo ljudi koji se skrivaju iza monitora i ne predstave se čak ni nickom, ali što je tu je, tu smo da jedni drugima pomognemo (uostalom, bolje da šutim, ja sam bila "virkalica" nekih 5-6 mjeseci )

  18. #18
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    ja idem sutra i bojim se strasno.. gore nego kad mi je bilo prvi put. onda sam vise bila znatizeljna nego uplasena

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    2,299

    Početno

    ja sam se prije par godina dovela u situaciju da sam si stvorila stvarno pravu pravcatu paranoju od ginekologa jer nisam bila jako jako jako dugo na pregledu, stalno sam zbog spomenute nelagode odgađala i odgađala i čim bi me nešto štrecnulo a znalo me štrecnuti oko desnog jajnika slagala sam si u glavi najgore dijagnoze umjesto da sam otišla na pregled...
    ALI jednog dana sam se ipak ohrabrila i otišla /sve sam više razmišljala o bebi i o tome kako sam neodgovorna prema sebi i svome zdravlju/, bilo me frka da će mi naći nešto....kadli SVE U NAJBOLJEM REDU, čak mi je i pregled bio o.k., bez nelagode. nedugo nakon toga sam i zatrudnila, i bila sam presretna! nakon toga sam sama sebi obećala da se nikad više neću tako glupo i bespotrebno bojati odlaska giniću!
    ali šta je da je, one njihove alatke su mi koma kad ih vidim na stolu, ali ni alatke kod zubara mi nisu ništa bolje.... :/ :D

  20. #20

    Početno

    Bila sam jucer kod svog ginekologa na kojeg se jos uvijek privikavam. Ono sto me mozda najvise smeta jest to sto u cekaonici nije bio ukljucen radio (inace zna biti) i moglo se cuti bas sve sto razgovaraju doktor i pacijentice! Aaa!
    Srecom, voljan je pomoci bas kod problema sa zanosenjem tako da mi je ispisao pun papir pretraga koje trebam obaviti. I ne samo ja .

    Ali o tome negdje drugdje...

    Astra, mislim da ukocenost najbolje lijecim razmisljajuci o tome koliko on dnevno vidi golih guza i kakvih sve ne. Nisam ni ja bas manekenka, vise neki prosjek. Navikao je on na sve to... Drzi se!

  21. #21

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    243

    Početno

    E da, ja te potpuno razumijem, ja ti neću niti reći sa koliko sam godina prvi puta otišla ginekologu, definitivno puuuuuuno kasnije nego bilo koja od vas - garantirano (pazi vrla intelektualka, a ponašala sam se ko da živim na vrh Velebita)! I to sve od srama, užasa i ne znam čega. A onda sam odlučila otići jer ti zdrav razum kaže da moraš napraviti prvi papa test i osnovni pregled ako misliš voditi brigu o svom zdravlju. Da ti ne kažem da je doktorica pala u nesvjest kad sam joj rekla da sam prvi puta na pregledu. Uglavnom bilo je sve ok. Onda sam počela redovno odlaziti i umirala od muke. Kad sam odlučila imati bebu počeli su problemi zbog kojih sam svakih 20tak dana bila kod ginekologa i tu je vjerojatno nestalo kočnica, valjda zbog problema koje sam morala rješavati pa nisam stigla misliti na sram ili nešto slično.
    Danas me baš briga, uopće ne razmišljam o tome, mogu se mrtva hladna prošetati gologuza pred docom. Jer ako je njima to normalno onda se i ja ponašam kao da je i meni normalno da oni svaki dan vide moje golo dupe i ostalo

  22. #22

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    Pregledalo me u životu bar desetak što muških što ženskih ginekologa.
    Prvi put kad nisam imala nikakvu (fizičku) nelagodu bilo je nedavno, kad se umjesto moje stare dr. koja je otišla u penziju pojavila jedna nova. Mislim da je, osim truda i pažnje, stvar i u nježnoj, uskoj ruci. Ali kod umetanja instrumenata to nema veze, a stvarno nisam ni osjetila (bila sam na papa testu - osjetila sam jedino ono struguckanje, a to mora biti inače uzorak ne valja.)

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj mamazika prvotno napisa
    Mislim da je, osim truda i pažnje, stvar i u nježnoj, uskoj ruci. Ali kod umetanja instrumenata to nema veze, a stvarno nisam ni osjetila (bila sam na papa testu - osjetila sam jedino ono struguckanje, a to mora biti inače uzorak ne valja.)
    Slažem se sa mamazikom. Ako je dr. ili dr.-ica nježan/a, onda je puno lakše. Bar je meni tako bilo. Evo, npr. sad mi je moja dr.-ica otisla i narucila sam se kod jednog dr. u Petrovoj (gdje inace nisam nikad bila na pregledu) i nije mi svejedno! Uopće! :/ znam da je to za moje dobro, i da moram ici, ali eto...

  24. #24

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Hvala vam cure, stvarno ste drage! Neće meni biti bajno ni sljedeći put, ali barem znam da nisam usamljen slučaj, možda mi pomogne da u tim trenucima mislim i na vas, a naravno poradim i na disanju! HVALA još jedanput i

  25. #25

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Evo da malo ozivim ovaj topic. Bas se ovih dana moram naruciti za pregled.
    Do sada sam bila samo par puta na pregledu, kao i Lindsay, ja sam cekala i cekala godinama da se odlucim za prvi pregled. Svaki pregled me bolio, i to dosta. Bila sam prvo kod muskog doktora, a zatim kod doktorice koja je bila jako draga i strpljiva i cak nije napravila pregled rukom jer me uzimanje briseva toliko bolilo. Doduse, mozda me bolilo zbog gljivica koje sam tada imala.
    Izgleda da se vise nitko ne boli pregleda kad je ovaj topic toliko potonuo u zaborav (na 3. stranicu) :/

  26. #26
    Ivanchica avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    221

    Početno

    Inga pa to da se niko više ne boji pregleda...ne znam šta bih ti rekla na to
    Ja npr. do prije 2 godine nisam imala problema sa čiča glišom, nije mi bilo UGODNO, ali niti nešto posebno strašno, gotovo kao kod svakog drugog doktora (osim ako primjetim da me gleda na malo čudniji način-vjeruj da mi se i to desilo), međutim, nakon milion problema koje sam imala, u tih godinu dana nisam se ustala sa stola, a da mi nisu rekli neku ružnu vijest i eto odakle moj strah od čiča gliše. Ne volim ih vidjeti ni na TV-u

  27. #27

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Inga draga, boji se većina ili barem ne voli ići, svaki put kad dodjem neka žena u čekaonici priča o tableti ili tabletama za smirenje koje je popila, i to nema veze s godinama! Moje je prvo ginekološko iskustvo bilo traumatično, bolno i jako sam krvarila(od pregleda), otuda i svi moji problemi, ja jednostavno nesvjesno zgrčim mišiće rodnice i svaki je djelić pregleda užasno bolan zbog tog grča, problem mi je i vag. UZV, i to mi je bolno, kaže dok. da se moja rodnica u tom trenutku pretvori u malu rupicu, toliko je grč snažan! Sljedeći je problem što imam jako usku zdjelicu pa možda neću moći ni na prirodni porod, šmrc! Tako da stvarno nije lako, jedino je dobro što mi je dok. stvarno divna, puna razumijevanja pa to nekako prođe! To su moji problemi, netko ima nešto drugo, netko se boji loših nalaza, ni to nije ništa lakše za podnijeti! Mislim da su stvarno u manjini one sretnice koje kod ginića idu bez ikakvih primisli, nelagode i strahova!
    Meni je već malo pomoglo što sam o tome razgovarala i s doktoricom i s drugim ženama, bilo mi je već lakše kad sam čula da nisam neki teški izuzetak, sad sam trudna i strah pokušavam ukloniti misleći na bebicu koju ću ugledati, malo pomaže! Razgovaraj s nekim i svakako odi na pregled što prije, sretno! Kiss!

  28. #28
    katarina29

    Početno

    ma meni nije problem pregled, mala nelagoda na pocetku ali brzo prode, s obzirom da sam zadnjih 6 mjeseci stalno kod njih nije ni cudo...mene je uvijek strah neceg novog onog sto neznam kako izgleda i uvjek si zamisljam najgore tako da mi na kraju sve prode onako normalno....

    meni je ginekolog isto ko i zubar, nelagoda dok ne legnem (sjednem) na stolicu a onda sve prode....

  29. #29
    Zrina avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    554

    Početno

    Mislim da je sasvim normalno da odlazak ginu nije baš nešto što se jedva čeka,osim možda u trudnoći kad se ide vidjeti bebu.
    Pa potpuno je prirodno da osjećaš neugodu,ja se npr. čak ne volim ni na moru skinuti u toples!
    Zato se prisilim otići obavezno jednom godišnje na pregled jer to smatram stvarno potrebnim i zato se psihički pripremim unaprijed.
    Dok sjedim u čekaoni razmišljam kako ću za dva sata već biti doma i gotovo.
    Druga stvar je ako ti je pregled bolan pa,em što ti je neugodno,još te frka i toga.
    Uglavnom,mislim da nikome nije baš svejedno,osim možda kad ti stvarno već prijeđe u rutinu zbog čestih posjeta.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Postovi
    372

    Početno

    I meni je trebalo vreeemeeena da "siđem s Velebita" i usvojim naviku redovnog odlaska ginekologu, ali kad me je krenulo ..... Posljednje dvije godine gotovo i ne silazim s ginekološkog stola, ali daleko od toga da sam opuštena. Prvo, konstantno sam u paničnom strahu što će mi novo reći i pronaći, a drugo - za mene to definitivno nije pregled kao svaki drugi i učestalost mi ne pomaže da se opustim, nego baš suprotno. U posljednja tri mjeseca prošla sam toliko pregleda ( trudnoća, kiretaža, operacija) i pretraga kod različitih doktora da se osjećam totalno istraumatizirana. Ne radi se o tome da me je sram, nego o osjećaju da netko dira u najosjetljiviji dio mog bića, u nešto što doživljavam više duševno nego tjelesno i za mene je puno više o pukog skupa organa reproduktivnog sustava.
    Kad sam se nedavno vratila s operacije, koja je prošla iznad svih očekivanja, danima sam plakala, ali ne od olakšanja kao što bi se očekivalo, nego zato što sam se osjećala baš ranjeno od tih silnih uvida i zahvata po mojoj utrobu. Za tjedan dana imam kontrolu i već čujem doktora kako mi govori "ajmo se opustiti, mekano, meekanooo" dok meni klecaju noge, grčim se, prestajem disati...

  31. #31

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Mene je stvarno bilo i strah i neugodno ici prvi put ginekologu. Ali to je proslo i onda sam dobila tu neku viziju kako to sve izgleda tako da mi sada to ne predstavlja neki problem. I dalje mi je malo neugodno ali prodje tokom pregleda. Ovdje kod nas svako ima svoju sobu za primanje tj svaki pacijent udje u svoju sobu. Tu sestra da ogrtac i izadje. Ti se presvuces i pripremis i onda doctorica dodje nakon nekog vremena, pregleda te i ide dalje.
    Da mogu ici isla bih svaki mjesec da vidim jeli sve u redu, da provjerim, ali za to nema potrebe hvala Bogu.

  32. #32
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    I meni je bilo nelagodno sve dok jednog divnog, davnog dana nisam otišla giniću na pregled. Kada sam izlazila gologuza iz svlačionice u ordinaciji je stajlo 4-5 mladih studenata. Ja sam tada imala oko 18 godina, pretpostavljam da su bili stariji godinu ili dvije od mene. Onda je moj doc njima nešto objašnjavao... Pravila sam se da mi je svejedno.
    Odlazak ginekologu mi je manje traumatičan nego odlazak frizeru. Od ginića znam kakva ću izaći, a frizeri su puni iznenađenja.

  33. #33
    SNOOPY avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ZAGREB, Novi Zagreb
    Postovi
    387

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    Odlazak ginekologu mi je manje traumatičan nego odlazak frizeru. Od ginića znam kakva ću izaći, a frizeri su puni iznenađenja.

  34. #34
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    Kada sam izlazila gologuza iz svlačionice u ordinaciji je stajlo 4-5 mladih studenata. Ja sam tada imala oko 18 godina, pretpostavljam da su bili stariji godinu ili dvije od mene. Onda je moj doc njima nešto objašnjavao... Pravila sam se da mi je svejedno.
    Meni ovo ne bi proslo i bome bi oni bili van ordinacije

  35. #35
    Mirta30 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Zagreb, Centar
    Postovi
    1,967

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Citiraj Mirta30 prvotno napisa
    Kada sam izlazila gologuza iz svlačionice u ordinaciji je stajlo 4-5 mladih studenata. Ja sam tada imala oko 18 godina, pretpostavljam da su bili stariji godinu ili dvije od mene. Onda je moj doc njima nešto objašnjavao... Pravila sam se da mi je svejedno.
    Meni ovo ne bi proslo i bome bi oni bili van ordinacije
    Ni meni da tada nisam imala 17-18 godina i bila mala mutavica. Bilo bi OK od doktora da me pitao da li imam nešto protiv njihova prisustva ili sl.,
    To je bilo moje vatreno krštenje.
    Sada bi napravila situaciju u kojoj bi mladcima bilo neugodno.

  36. #36

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    USA
    Postovi
    117

    Početno

    Zaboravih reci da nikada ne bih pristala da me pregleda muski ginekolog. meni je to nesto najcudnije i najneugodnije na svijetu.
    Ali opet svako ima svoje

  37. #37

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Hvala na podrsci cure
    Bas ste mi brzo odgovorile i podsjetile me zasto toliko volim ovaj forum. Otkad vas citam (vec skoro pola godine) naucila sam puuuno, i jos ucim.
    Zao mi je zbog svega sto ti se dogadalo nela, jer isto tako sam misljenja da je to jedan zaista poseban dio tijela, kojem bi lijecnici trebali prilaziti s postovanjem.
    Meni nije toliko neugodno kad sam bez icega u ordinaciji, nego me strah boli koju dozivim pri pregledu, a cesto jos i malo krvarim par dana poslije pregleda i osjecam se bas povrijedeno. Nisam se jos narucila za pregled, ali hocu sigurno ovih dana. I onda cu jos traziti da mi doktorica napravi sve sto je potrebno prije planirane trudnoce, valjda ce htjeti
    Eto, vi ste prve to saznale. Javim vam kako je proslo 8)

  38. #38

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Bila sam na pregledu, i uopce se nisam mogla opustiti, sto je, naravno, uzrokovalo to da pregled bude jako bolan. Cak je pregled rukom doktorica jedva obavila jer su mi trbusni misici bili tako stisnuti da mi je prvo pomogla da se opustim da bi pritiskom na moj stomak mogla nesto osjetiti. A ova doktorica je bas dobra i ima vremena za sva pitanja, rado objasnjava i daje savjete. Ona je super, ali moje tijelo odbija suradnju.

  39. #39
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    ja isto osjećam nelagodu kada idem kod ginekologa,ali tek odkako sam imala neuspješnu trudnoću.toliko mi se muči i sama pomisao na tu ordinaciju jer mi se odmah pred oči vrate one slike od prije.ne mogu ni svog doktora pogledati a da me ne obuzme onaj grozni osjećaj bespomoćnosti kakav sam osjećala kada mi se to sve događalo.mislim da ću promijeniti ginekologa.

  40. #40
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Dorotea, drago mi je da te opet vidim!!! Pitale smo se mi, tvoje sugrađanke, gdje si što te nema... nisi odgovarala na pp-ove.

    Ako ti je do sada tvoj ginekolog odgovarao i misliš da je ok, probaj o tim svojim osjećajima porazgovarati s njim. Možda pomogne.

    Sretno i vidimo se na nekoj zajedničkoj kavici...

  41. #41
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj odra prvotno napisa
    Dorotea, drago mi je da te opet vidim!!! Pitale smo se mi, tvoje sugrađanke, gdje si što te nema... nisi odgovarala na pp-ove.

    Ako ti je do sada tvoj ginekolog odgovarao i misliš da je ok, probaj o tim svojim osjećajima porazgovarati s njim. Možda pomogne.

    Sretno i vidimo se na nekoj zajedničkoj kavici...
    jako mi je žao,ali jedno vrijeme mi je totalno bilo mučno otvarati sve ove stranice i razmišljati o svemu pa sam se malo maknula.nadam se da ću sada znati stvari dozirati s mjerom 8)
    tvoj prijedlog je odličan i stvarno ću napraviti tako,a nadam se da će on pokazati razumijevanje.možda stvarno pomogne

  42. #42
    Mostarka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    Francuska
    Postovi
    461

    Početno

    Kod mene nema nikakve nelagode.
    U mom slucaju je zubar veliki strah i 3 dana prije se moram poceti spremati psihicki i fizicki a kad tamo dodjem :shock: , iskreno receno, ni meni nije drago kad ga vidim a ni njemu jer zna kroz sto mora proci.
    A ginekolog je pjesma. Neznam zasto te hvata nelagoda.
    Kad dodjes tamo,legnes na sto, zatvoris oci, zamisljas nesto sto volis i to je to.
    Jos imas zensku doktoricu i smatram da nebi trebala imati ama bas nikakve nelagodbe.

  43. #43

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb-Maksimir
    Postovi
    482

    Početno

    Astra, a da probas s autogenim treningom? Jako korisna stvar, i jako primjenjiva.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    Vidim da je ovo još aktualno....pisala sam to prije skoro godinu dana, sad sam u 22.tjednu trudnoće, idem svaka 3-4 tjedna doktoru i sve je ok, jedini prisutni strah je onaj za bebicu, hoće li biti sve u redu! Želim da i drugim curama koje muči sličan problem trudnoća riješi sve! Sretno! Pusa od nas!

  45. #45
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    čestitam :D

  46. #46
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    :D

  47. #47

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    ja sam neki dan umrla od smijeha

    bila sam na uv

    i pita dr jel može uć stažist

    ja kažem ,može al da ne čačka po gospođi

    dr je pocrvenio

  48. #48
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj ASTRA prvotno napisa
    Želim da i drugim curama koje muči sličan problem trudnoća riješi sve!
    Ma naravno, a čekaj još porod pa češ nakon toga i ti bit duhovita ko Maria71!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •