Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 140 od 140

Tema: vitamin B6 produzuje luteinsku fazu ciklusa

  1. #101

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    koa=koma

  2. #102

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    dora13, vrijedi pokušati... od sutra povisujem na 3...
    vidiš, sad kad si mi rekla da ti je koža koma... meni je lice ok, ali su mi leđa katastrofa (a nikad nisam imala problema s kožom leđa), moglo bi to biti od B6...
    nadam se da ćeš nam ti za par dana dokazati da je B6 super plodni vitamin! ~~~~~~~~~~~~

  3. #103

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    103

    Početno

    Evo još nešto o vitaminu B6 , ovo je doista zanimljivo

    o VITAMIN B6 - is apparently linked to the female reproductive process. Birth control pills almost completely eliminate this vitamin from the body. In a study of 14 women, aged 23 to 31, who had unexplained infertility and who were unable to become pregnant for from 18 months to 7 years, 11 of the 14 became pregnant within 6 months, the 8th woman became pregnant after 11 months, and the other 2 dropped out of the study--one after adopting a child and the other due to divorcing. Progesterone concentrations increased in 5 of the 7 women whose hormone levels were measured. A proper balance of estrogen and progesterone is essential for pregnancy to occur. Vitamin B6 deficiency leads to a buildup of estrogen in the system and the ovary responds by shutting down its progesterone production, which can lead to miscarriage and luteal phase defects. B6 is also effective as a bromocriptine in lowering prolactin--the hormone which prepares the mother for breast feeding; too much prolactin can prevent pregnancy.
    Zanimljivo je ovo zadnje da B6 snižava prolaktin ili da je efikasan kao i bromokriptin!

    Vitamini i minerali ...

    VITAMINS & MINERALS:

    o VITAMIN B6 - is apparently linked to the female reproductive process. Birth control pills almost completely eliminate this vitamin from the body. In a study of 14 women, aged 23 to 31, who had unexplained infertility and who were unable to become pregnant for from 18 months to 7 years, 11 of the 14 became pregnant within 6 months, the 8th woman became pregnant after 11 months, and the other 2 dropped out of the study--one after adopting a child and the other due to divorcing. Progesterone concentrations increased in 5 of the 7 women whose hormone levels were measured. A proper balance of estrogen and progesterone is essential for pregnancy to occur. Vitamin B6 deficiency leads to a buildup of estrogen in the system and the ovary responds by shutting down its progesterone production, which can lead to miscarriage and luteal phase defects. B6 is also effective as a bromocriptine in lowering prolactin--the hormone which prepares the mother for breast feeding; too much prolactin can prevent pregnancy.

    o VITAMIN E - can improve sperm's ability to impregnate and has been shown to prevent miscarriages by developing a more healthy uterine wall and increasing health of the placenta. Vitamin E is plentiful in a diet of whole grains, seeds and nuts--especially raw almonds.. About 92% of vitamin E is lost in refined flour and is also lost in refined rice and roasted almonds. A diet rich in wheat germ, a teaspoon of wheat germ oil (vitamin E) 3 times daily, raw foods with fruits and vegetable juices, plenty of water cleansing herbs and a teaspoon of false unicorn twice daily is said to help many infertile couples conceive within a year.

    o ZINC - will normalize deficient sperm counts and sperm motility. Even marginal zinc deficiency can cause sperm counts to drop below the point of technical sterility.

    o VITAMIN C - an anti-oxidant, 1,000 mg daily reversed infertility in men by curing sperm clumping and increasing sperm motility, viability and number. Men deficient in vitamin C showed increased levels of DNA damage. In women on clomiphene therapy to enhance ovulation, adding 400 mg. daily of vitamin C made the clomiphene work better than clomiphene alone.

    o BIOFLAVONOIDS - vitamin-like substances found in the white part of fruit rinds and in broccoli, parsley, potatoes, cabbage and green peppers, play a role in formation of healthy blood vessels important as the uterus prepares for implantation. If the uterine lining is weak, spontaneous abortion will occur. In the 1950's researchers at Cornell University studied 100 pregnant women with histories of spontaneous abortion and 91 carried their babies to full term by taking large doses of bioflavonoids with vitamin C. The biolflavonoid called flavone corrected uterine bleeding within 3 menstrual cycles in cases not caused by physical damage to reproductive organs.

    o B-COMPLEX VITAMINS - found in whole grains, are often called the "stress vitamins" because they play a central role in healthy nervous system function and hormone balance. In some cases, stress and tension can hinder conception. A deficiency of B vitamins can create an excess of estrogen and excess estrogen can further deplete B vitamins. B vitamins are lost to refined sugar, stress, alcohol and other drugs.

    o VITAMIN A - besides being recognized for its connection to healthy vision, especially night vision, scientists have linked it to healthy sperm production, but megadoses (of more than 25,000 IU daily without consulting a health professional) can be toxic since, unlike water soluble vitamins, which the body can eliminate when it has more than it needs, vitamin A is stored in the liver and can build up to the point of toxicity. Because of this, the best source of vitamin A is its precursor, beta carotene, a substance from which the body can manufacture vitamin A as needed. Beta carotene can be purchased as a supplement from fish liver oils at health food store and is found in asparagus, green beans, broccoli, cabbage, cauliflower, cantaloupe, sweet potatoes, spinach and carrots.

    o SELENIUM - found in whole grains and eggs. Studies have shown that populations living in areas with soil rich in selenium have higher birth rates and also indicate a connection between selenium and sperm production. At least half of the selenium in the male body is found in semen. This trace mineral may be as important as zinc for healthy sperm. The Recommended Daily Allowance (RDA) is 50 to 200 micrograms. Symptoms of selenium deficiency include cardiovascular disease, high blood pressure, arthritis, cataracts, dermatitis, sexual dysfunction and infertility.

    Link za cijelu stranicu http://www.alternativehealth.co.nz/v...nfertility.htm

  4. #104
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    jel moguće da ja osjećam mučninu, onako laganu, na trenutke od B6? :?
    ili

  5. #105

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    cure čitala sam ja da Vitamini B-skupine debljaju!
    i da istina je!
    ja sam u tih skoro 2 mjeseca došla s 62 kile na 66!!!!! :shock:
    užas!
    sad sam si kupila jabučnu diejtu pa da to maknemo!!! fuuuuuuj to1
    MM se sviđa, al meni je šok.....
    kak u vaša iskustva?

  6. #106
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    pa ja sam ga pila svega 1tj. od prošlog tj. ga pijem, ali mi je sad par dana od vikenda bila neka mučnina, pa sam ga prestala piti, da vidim dal je od njega (li nešto drugo, hm :D ), ali ja nisam imala neku veliku želju za hranom, čisto zbog te mučnine.
    dal ti se otvorio apetit, ili si jela kao i obično, samo se udebljala?

  7. #107

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    niccoleta, neznam, nije da sam puno više jela, neg mi se otvorio ogroman apetit na slatko.....pa sam od toga nakupila valjda malo po malo....svaki dan cijelu čokoladu primjerice
    ne mooooooogu odoljeti..... :/

  8. #108
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    vidiš, za tjedan dana ću ti reći da li je ova mučnina (danas ju lagano osjetim) bila od b6 pa sam dobila pomanjkanje apetita, ili je nešto drugo u pitanju. uglavnom... bila sam u Konzumu i tamo je urnebesna gužva, a kad naleti neko tko mi smrdi, buuuu.... sad se najela tunjevine pa mi opet ne valja...

  9. #109

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    jesi blesava mucno ti je i jedes tunjevinu
    Štapice draga ..peciva.. nesto lagano :D
    ~~~~~~~~~~~~~~~ da B6 nema nishta s tim :D

  10. #110

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    drage moje, ev počeli se topit kilogrami, sad po Uskrsu

  11. #111
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    i ja sam pila i b6 i plibex i folnu, a sad pijem samo ginko biloba - ima sve a dovoljna je samo jedna tableta
    tu imate malo o njemu
    http://www.roda.hr/forum/viewtopic.p...ighlight=ginko

    e sad sto se tice debljanja o tome bi se dalo... 8)

  12. #112

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    cure, evo da ne zaboravim... sad (18 DC) mogu sa sigurnošću reći da je b6 i kod mene obavio svoj posao

    do ove O sam mislila: ah, pomakao mi je O samo 1 dan ranije... no, međutim, ovaj put je O stigla 15 DC (inače je 17 ili 18 DC)!

    dakle, ima nešto u tom B6 i njegovoj plibex ekipici, koja mora uvijek ići zajedno s njim...

    sad sam ga trenutno prestala piti na 2 dana (blagdani, a ja zaboravila napuniti rezervu ), ali mislim da ne mijenja nešto puno na stvari...

  13. #113

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    super znači kod svih djeluje!?

    macka, i ja ponekad zaboravim napunit rezerve, al mislim da to nema prevelikog utjecaja jer se u tijelu stvara neka rezerva, pretpostavljam!

    stele za debljanje

  14. #114
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj macka prvotno napisa
    do ove O sam mislila: ah, pomakao mi je O samo 1 dan ranije... no, međutim, ovaj put je O stigla 15 DC (inače je 17 ili 18 DC)!

    dakle, ima nešto u tom B6 i njegovoj plibex ekipici, koja mora uvijek ići zajedno s njim...
    Meni je, pak, nešto od ovoga što sam uvela u ovom ciklusu pomaknulo O na kasnije (prošli i pretprošli put je bila 14 i 11 dc, a sad se čini da je bila 16 dc). Baš me zanima što će biti s DPO...

    Btw, ujutro sam neopisivo gladna (zbog vitexa?), urin ali i ten mi je potamnio kao da sam bila par puta u solariju :D (ovaj koktel B-vitamina?), međutim, od jučer primjećujem i da se pojavljuju vrlo naglo i nekakvi prištići (a njih nisam imala ni u pubertetu, osim jednog jedinog na vrhuncu PMS-a).

  15. #115

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    shanti, stvarno ne znam... O zna šetati gore-dole sama od sebe, koliko znam, lutealna je više-manje jednaka... osim ako ne uzimaš nešto u nadi da će ti produžiti lutelanu (npr. B6)

    ja ću više znati tek za 10 dana, kad M NE dođe ( u nadi je spas)

    dora13 ne znam djeluje li svima... ja sam do prije nekoliko dana bila uvjerena da meni ne djeluje, jer se skoro ništa nije promjenilo... isto tako, ako dobijem (pljuc pljuc pljuc) npr. 26 DC znat ću da se ništa nije promijenilo, jer je lutealna ostala istih 11 dana...

    uh, o ovome ne želim ni razmišljati

  16. #116

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Međimurje/Varaždin
    Postovi
    188

    Početno

    maco ma biće sve ok!
    meni se već u prvom ciklususa b6 lutealna jaaako oporavila, prije sam već 3dpo imala spotting, BT mi jaaako pala, pa onda negdi 10dpo dobila M ak nisam uzimala dabroston....a sad bez dabrića i SA b6 mi je lutealna 15-16 dana bez spottinga i BT viiiiiiiiiisoka
    biće i kod tebe tak, ne brini.....opuuuuuusti se i šaljem ti ~~~~~~~ za T!!

  17. #117
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj macka prvotno napisa
    shanti, stvarno ne znam... O zna šetati gore-dole sama od sebe, koliko znam, lutealna je više-manje jednaka... osim ako ne uzimaš nešto u nadi da će ti produžiti lutelanu (npr. B6)

    ja ću više znati tek za 10 dana, kad M NE dođe ( u nadi je spas)
    Sa "svime" sam startala ovaj mjesec: vitex, B6 (50 mg) + Plibex, i samo kao začin, vrkuta i marulja, koje pijem 'nako, "umjetnički", samo kad sam inspirirana... (Folic Plus pijem već par mjeseci ali i njega sad redovno)

    Uglavnom, ubacila sam nekoliko stvari pa što god mi se od ovog ciklusa događalo (uključivši i ova dva prištića ) ne znam na koji od tih preparata da uprem prstom.

    Da ti M ne dođe ni za 11, a niti za 300 dana... ~~~~~~~~~~~~~~~~~

  18. #118

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    dora13 hvala ti sjetim se svako malo tebe i tvoje produžene lutealne... da mi nisi dala nadu prije 2 tjedna, ja bih bila prestala s B6

    shanti hvala i tebi
    ja sam vitex pila samo mjesec i pol, počela negdje u 12. mjesecu i prestala jer mi je sprčkao ciklus... ali to sam ja, svim drugim curama je pomogao...
    a sve ovo ostalo, folic + B6 + plibex + tona lješnjaka, oraha i badema i ultra pažnja što se prehrane tiče (redovito, kuhano, puno povrća i voća)
    e, na tome sam već 3 mjeseca

    eh da, da ne zaboravim - ananas do O i svježe iscjeđeni grejp nakon O

    pa reci da nisam na sve mislila

    (i tako već neko vrijeme... dovoljno dugo da mi je sve ovo postalo toliko normalno da sam ovaj mjesec skoro zaboravila da radimo na bebi )

  19. #119
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Citiraj macka prvotno napisa
    ja sam vitex pila samo mjesec i pol, počela negdje u 12. mjesecu i prestala jer mi je sprčkao ciklus... ali to sam ja, svim drugim curama je pomogao...
    Kako ti ga je sprčkao?

    (i tako već neko vrijeme... dovoljno dugo da mi je sve ovo postalo toliko normalno da sam ovaj mjesec skoro zaboravila da radimo na bebi )
    Joj, vibram za tvoju "zaboravnost" i da je to ono famozno "opusti se" nakon kojeg se sigurno zatrudni... ~~~~~~~~~~~~

  20. #120
    Suzzy avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    TT
    Postovi
    317

    Početno

    Citiraj macka prvotno napisa
    eh da, da ne zaboravim - ananas do O i svježe iscjeđeni grejp nakon O
    Hm, zar ne bi trebalo obrnuto? :?

  21. #121

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj Suzzy prvotno napisa
    Citiraj macka prvotno napisa
    eh da, da ne zaboravim - ananas do O i svježe iscjeđeni grejp nakon O
    Hm, zar ne bi trebalo obrnuto? :?
    eh, sad sam se i ja zapitala

    malo sam prošvrljala po starim topicima i da, betty je na jednom mjestu napisala da pije grejp prije a ananas poslije O
    ali ananas se uvijek spominje u smislu zadebljanja endometrija a grejp pomaže implantaciji... pa sam ja to valjda zato tako povezala... bilo kako bilo, pijem ja i jedan i drugi više-manje stalno (mada bi ananas trebalo jesti onu sredinu, ali...) čisto da budem mirna

    ako sam T, uvjerena sam da će voće u tome igrati najmanju ulogu

  22. #122
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno

    Citiraj macka prvotno napisa
    Citiraj Suzzy prvotno napisa
    Citiraj macka prvotno napisa
    eh da, da ne zaboravim - ananas do O i svježe iscjeđeni grejp nakon O
    Hm, zar ne bi trebalo obrnuto? :?
    eh, sad sam se i ja zapitala

    malo sam prošvrljala po starim topicima i da, betty je na jednom mjestu napisala da pije grejp prije a ananas poslije O
    ali ananas se uvijek spominje u smislu zadebljanja endometrija a grejp pomaže implantaciji... pa sam ja to valjda zato tako povezala... bilo kako bilo, pijem ja i jedan i drugi više-manje stalno (mada bi ananas trebalo jesti onu sredinu, ali...) čisto da budem mirna

    ako sam T, uvjerena sam da će voće u tome igrati najmanju ulogu
    GRejp pomaze kao antioksidant , pojacava sluz i ko fol kvalitetniju jajnu stanicu . Pije se do ovulacije .
    Ananas deblja endometrij pa omogucava laksu implantaciju .

  23. #123

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    betty hvala
    odoh ja po ananas u dućan, dok još stignem

  24. #124

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    276

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    Citiraj macka prvotno napisa
    ja sam vitex pila samo mjesec i pol, počela negdje u 12. mjesecu i prestala jer mi je sprčkao ciklus... ali to sam ja, svim drugim curama je pomogao...
    Kako ti ga je sprčkao?
    sorry, malo sam glupa ovih dana

    ako se radilo o vitexu (a ja mislilm da da), jedan mi je ciklus bio 26 dana a sljedeći 31. a budući da ja nisam nikad imala odmake od trajanja ciklusa (školski 28 ili 29 dana) nije mi to pomicanje baš bilo simpatično. zato sam zaključila da mi možda i ne treba nešto da mi "sredi" ciklus.

    sad sam mišljenja da mi samo treba produžiti luteinsku... ako je za vjerovati opk trakicama, sluzi i bolovima, znam kad mi je O.

    mislim da bi neki drugi vrag bio poremećen da ne ovuliram... a onda, opet, nikad se ne zna...

    ne znam jesam li ti uspjela pomoći...

  25. #125
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Macka, hvala...

    Vitex danas nisam popila, jer ni meni nije jasno zbog čega mi se ciklus zdrmao a nekako, u izboru vitex, vrkuta/marulja i B-vitamini, on mi je najsumnjiviji. Možda i griješim...

  26. #126

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    jeli moguće da ja osjećam mučninu, onako laganu, na trenutke od B6?
    To isto i ja osjećam. Konzumentica sam vitexa, B komplexa i B6. :?

  27. #127
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Svašta sam brljavila do sada, ali od danas se vraćam mom B6 i omega-3.

  28. #128
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    Citiraj Shanti prvotno napisa
    Macka, hvala...

    Vitex danas nisam popila, jer ni meni nije jasno zbog čega mi se ciklus zdrmao a nekako, u izboru vitex, vrkuta/marulja i B-vitamini, on mi je najsumnjiviji. Možda i griješim...

    i meni se desio spooting, pa sam izbacila vrkutu i sad je sve ok, vidjet cemo sta ce se sa ovom M desit, ako bude spootinga prestajem i sa vitexom

  29. #129
    enya22 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,645

    Početno

    I ja sam izbacila vitex nakon 2-3 mjeseca uzimanja, mislim da su mi se od njega definitivno zbrckali ciklusi... Zadnja 3 ciklusa anovulatorna!
    A vrkutu sad isto ne pijem zbog lijenosti, ne da mi ju se cekat, a i ne sjetim se napraviti. Ali, vjerojatno cu se vratiti na nju, jer mi je fina.

  30. #130
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno

    Citiraj fritulica1 prvotno napisa
    Citiraj niccoleta prvotno napisa
    jeli moguće da ja osjećam mučninu, onako laganu, na trenutke od B6?
    To isto i ja osjećam. Konzumentica sam vitexa, B komplexa i B6. :?
    Ne bi vam to bilo od B6.
    Ali od vitexa bi moglo biti. Vitex utječe na proizvodnju hormona, pogotovo progesterona, a on je taj koji izaziva mučnine u trudnoći.
    Jednako kao što to mogu i Utrogestan; Dabroston već rjeđe, jer je on sintetizirani progesteron.

  31. #131

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    mjesto pod suncem
    Postovi
    2,786

    Početno

    Imaš pravo Rene2, uopće to nisam povezala s vitexom i progesteronom, a vjerovatno je to.
    Inače meni teče 20 dc. (od 1 dc. pijem B6, B komplex i vitex), nokti, kosa i ten su mi puno ljepši (ma čuda čine ti vitamini ) i što je najvažnije JOŠ NEMA SPOTTINGA (prije bi mi krenuo već od 18 dc).
    Rene2, super da si oživila ovaj topic!

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,687

    Početno

    Curke koje pijete B6 + Plibex, jeste li primjetile da vam M dođe uz veće bolove nego inače?

    Meni se to desilo prošli mjesec, imala sam strašne grčeve, iako me i inače boli, ali ovako....srećom trajalo je pola sata a onda se vratilo u manje bolnu normalu.

    Palo mi je na pamet da možda, možda ima veze s B6? :?

  33. #133
    Pepe2 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    362

    Početno

    Ja inace imam bolne M samo prvog dana i to sredim nekom tabletom protiv bolova...ali jedan sam ciklus pila marulju...dakle, kad je M dosla to je bolilo ludjacki..ni tableta mi nije bas puno bolila..a bilo je i ugrusaka..to me sve skupa dobro isokiralo i nisam je pila vise...posto mi kasnije nikad nije bilo tako nenormalno bolno zakljucila da sam da je od marulje...a pila sam i B6 i B komplex zadnja dva ciklusa, ali nije bilo ni priblizno bolno prvog dana kao s maruljom...

  34. #134

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    61

    Početno

    ja inače imam strahovito bolne M,
    međutim, otkad sam počela piti vitex, marulju, vrkutu i b-complex i b-6 nevjerovatno uopće me ništa ne boli :?
    Ciklus mi se produžio na 34-35 d, inače varirao od 21-29. I to odmah prvi mjesec pijenja gore navedenog, prvi ciklus ovulacija, drugi anovulatoran.
    Sad ulazim u treći mjesec pa ću pratiti što će se dalje događati.
    Ja sam uglavnom jako zadovoljna tom kombinacijom, pa vjerujem da će se sve posložiti na svoje mjesto


  35. #135

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Evo da prijavim kod mene stanje. Zahvaljujuci vama pocela sam izmedju ostalog da koristim vitex i B6. U novembru prosle godine imala sam biohemijsku trudnocu i posle toga ciklusi su mi se skratili na 26 dana pri cemu se ovulacija i dalje odigravala 15-16 dc. Ako tome dodamo i 1 dan spotinga...
    No u svakom slucaju, posle mesec dana koristenja 2x2 PMS Care (u kojem u jednoj tableti ima 25 mg vitexa) i 1x2 B6, progesteron je bio duplo veci (npr pre experimentisanja 5 dpo (21 dc) progesteron je bio 11 ng/ml, a nakon tableta 5dpo- 17; 7dpo- 21ng/ml. Prvi put otkako pratim sta se zbiva u mojim ciklusima, lutealna faza je trajala 14 dana (inace je bila 8-10 dana) :D

  36. #136

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    zara51, nabla super da ste nasle sto vam odgovara!
    da li kojim slucajem znate kakav vam je bio prolaktin?
    ja isto trebam poraditi na progesteronu, prolaktin mi je dobar i sada sam na omega-3 + svakodnevno grickam razlicito sjemenje i orasaste plodove (jer mislim da mi je to zadnji puta pomoglo) i bas razmisljam da li da na to jos dodam i vitex.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Beograd
    Postovi
    153

    Početno

    Lilium, verovatno znas da je primarno dejstvo vitexa na prolaktin. Ukoliko je on los (a to ne mora uvek da se detektuje laboratorijskim testovima) pravi kaskadni efekat na LH a ovaj opet na progesteron u II fazi ciklusa. Ukoliko dodje do oplodnje u takvom ciklusu, plod moze biti slabijeg kvaliteta i onda se desi ona famozna "biohemijska" trudnoca. Tako da bez obzira sto ti je prolaktin na testovima bio OK, slobodno ga uzimaj preventive radi u kombinaciji sa vec onim sto uzimas.
    ps. i meni je prolaktin kad ga merim Ok, ali imam problema s LH i progesteronom. Osim progesterona, u ovom ciklusu sam podigla i LH. I takodje, kao i Zara51 nisam imala menstrualne bolove.

  38. #138

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    hvala nabla, opisala si tocno takvo djelovanje kakvo mi treba.
    sretno!

  39. #139
    luni avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    130

    Početno

    Cure sada da ja pitam glupost.
    Očito je da imam kratku luteinsku fazu ali moji ciklusi nisu baš kratki 29-33 dan, a luteinska 8-11 dana. I sad ako ja počnem piti taj Plivit B6 i Plibexom da li će to meni još više produžiti ciklus ili će ga samo kako da kažem rasporedit kako bog zapovjeda na te dvije faze. Inače pijem samo folnu.

  40. #140

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    1,585

    Početno

    luni,
    Ne vjerujem da ti moze skoditi, a eventualno ce popraviti nedostatke ako su uzrokovani manjkom B6. Na vise mjesta preporucuju uzimati ga u kombinaciji s folnom i B12, tako da ce ti se dobro nadopuniti s ovim sto vec uzimas.

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •