Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: Endometrij

  1. #1
    ela

    Početno Endometrij

    Drage moje,
    tražim par savjeta oko mojih problemčića. Prošle godine sam u 8.mj bila na laparoskopiji i drillingu ovarija. Ispalo je sve u najboljem redu te su rekli nek se mužić potrudi oko potomstva. Otad smo više manje pokušavali, iako mi je i u međuvremenu otkrivena bakterija procteus mirabilis koja me totalno bacila na koljena. no, na zadnjoj kontroli mi je ginekologinja rekla da ne vidi razlog zašto ne mogu ostati trudna jer su mi jajovodi prohodni i imam normalne ovulacije. Jedino se malo zabrinula oko debljine endometrija koji je 14. dan bio 6mm i napisala je da u lijevom jajniku postoji "paučinasta cista".
    Pomoć, što je to paučinasta cista? :?

  2. #2
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Nigdje na forumu se ne spominje "paučinasta cista" osim u tvom postu. Probala sam ti naci nesto na Google-u, no taj pojam je i trazlici nepoznat.

    Mozda da nazoves doktoricu svoju i pitas da ti objasni?

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    402

    Početno

    Da nije mislila na saćastu cistu??? :?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    svasta :?

    Znam za saćaste ciste to su terminalna oštećena fibroznim promijenjena... što uzrokuju brojni intersticijski upalni iliti proliferativni kojekakvi procesi :/ a i to znam za pluca opet ne na jajnicima :/ da nije mislila na policisticni jajnik :? :/

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    380

    Početno

    a možda se štovana dr.-a gin. samo slikovito izrazila, a mi se tu pretrgle šta je to paučinasta cista

  6. #6
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    A ja ću nadodati da endometrij može, a ne mora biti problem, tj. njegova debljina. Ujedno može ga se podebljati čajem od vrkute koji je meni fin za piti. Imaš temu o čajevima pa malo pogledaj.

  7. #7

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    186

    Početno

    Najbolje je da je nazoveš pa da ti kaže kakva je to cista,ja mislim da se ona krivo izrazila.Nikad čula za tu cistu :?

    I ja imam sličnu situaciju,sve je u redu jajovodi prohodni,sa endometrijem imala manjih problema ali cure su napisale čaj koji ti može pomoći.Na lijevom jajniku imam cistu od 14,3mm.
    Sada mi je endometrij u 15 danu ciklusa 9mm ali bebica se ne hvata.
    Rekla bi ti da se opustiš i ne misliš previše na to ali znam po sebi da je to jako teško.

    Šaljem ti vibriće
    ~~~~~~ ~~~~ ~~~~~
    ~~~~~~ ~~~~ ~~~~~
    ~~~~~~ ~~~~ ~~~~~

  8. #8
    Sonja29 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    na krilima vjetra...
    Postovi
    2,303

    Početno

    Ela enometrij možeš pogurati sa svježom ciklom i ananasom a nije loše piti ni prenatal, folik ili nešto slićno pred postupak.Za cistu ti ništa nebi znala reći ali nadam se da ćeš što prije riješiti te probleme i javiti nam se kao trudnica. Sretno!!!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno Re: Endometrij

    Citiraj ela prvotno napisa
    Pomoć, što je to paučinasta cista? :?
    a zakaj nju ne pitaš?
    inače...kod endometrioze se javljaju tzv. čokoladne ciste, a ona se širi po reproduktivnim, ali i drugim organima poput paučine....možda je nešto u tom smislu mislila...al opet - najpametnije nju pitati...mi ovdje možemo trkeljati do sutra kaj je to

    držim fige da sve bude ok

  10. #10
    niccoleta avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    428

    Početno

    ej pa i gejsha ima paučinastu cistu........
    gejsha može malo više informacija ovdje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    To znači da je u proslom ciklusu doslo do trudnoce ali se nije odrzala maternica se pripremila.. jajnici se pripremili.. ali nista ..nije vodena cista nego ima tragove krvi u sebi ..tako nesto su meni objasnili..

  12. #12

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Postovi
    1,137

    Početno

    da i nije nista strasno ako ne ode s sljedecim krvarenjem a antibioticima bi se trebalo dati rijeshiti

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,037

    Početno

    Citiraj gejsha prvotno napisa
    To znači da je u proslom ciklusu doslo do trudnoce ali se nije odrzala maternica se pripremila.. jajnici se pripremili.. ali nista ..nije vodena cista nego ima tragove krvi u sebi ..tako nesto su meni objasnili..
    pa krv u sebi imaju upravo endometriotične ciste

  14. #14
    ela

    Početno

    S ovim odgovorom da je u proslom ciklusu doslo do zaceca, ali n ista dobila sam 1001 pitanjce oko glave. Meni ginekologinja nije ništa spominjala u smislu da bi paučinasta cista bila zabrinjavajuća, nego da je sve ok.U međuvremenu sam dobila menstruaciju tako da se nadam da je to ok :? jedino mi je spomenula da za cistu od 25mm endometrij od 6mm je malo pretanak, ali ne mora ništa značiti...ili...?

  15. #15
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    ela, a zašto si bila na drilingu ovarija ako je sve ok? nemaš PCOS? driling se obično radi kad su jajnici u cistama, a to je tipična situacija za PCOS. hormoni su u redu - LH-FSH, testosteron, progesteron 21 dc? imaš pravilne cikluse?

  16. #16
    ela

    Početno

    Na drillingu sam bila zbog policističnih jajnika pa su mi usput radili i prohodnost jajovoda.Ispostavilo se da su jajovodi prohodni.Jajnici su i dalje policistični, ali su postigli da ovuliram što se prije jako rijetko dešavalo.Na zadnjoj hormonalnoj obradi sve je bilo u redu. Prije nisam imala redovite cikluse, ali nakon operacije su ciklusi postali redoviti (30.-34. dan) Jedino što mi je ginekologinja komentirala kao zabrinjavajuće je debljina endometrija, ali da to ne mora biti nužan razlog koji ometa začeće. :/
    Sad mi je dala slobodno ljeto pa da probamo nešto napraviti,a ako ne uspije onda u 9.mj na daljnje pretrage.
    preporučila mi je vrkutu koja bi mogla pomoći oko debljine endometrija.

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    142

    Početno

    draga ela meni je moj gin rekao da tek nakon ovulacije endometrij dostize svoju pravu debljinu, a malisan ce se onda gnjezditi, samo ga treba napraviti buduci imas takve cikluse, 30-34 dana, 14 dan ti vjerojatno jos nije bila ovulacija, a za deblji endometrij pij caj od vrkute, sretno

  18. #18
    ela

    Početno

    Hvala!Potrudit ćemo se napraviti nešto pametno ovog ljeta do tad ne želim čuti za niti jednog ginekologa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •