Pokazuje rezultate 1 do 9 od 9

Tema: Trudnoća i shizofrenija

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno Trudnoća i shizofrenija

    cure,
    znate li se smije ostati u drugom stanju ako žena boluje o shizofrenije.
    frendica mi naime pije ljekove protiv shizofrenije već 5 godina i naravno ne smije ih prestati piti. Udaje se na jesen i htjela bi imati bebača (ima 36 godina i ne da im se baš dugo čekati). U društvu u kojem živimo nažalost na tu bolest i ljude koji boluju od te bolesti gleda se kao u srednjem vijeku pa se frendica ne usudi pitati ginića a šrink joj se vraća s godišnjeg tek na jesen.
    htjela bi joj prenijeti dobre vijeati, jer kad je već sreća nije služila u životu bar da joj bebica donese veselja.
    ili bar znate gdje bi to mogla pročitati i raspitati se

    Slatkići:
    I. 12.04.2003
    P. 9.02.2005

  2. #2
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    za ljekove ti ne bih znala reci, no mama moje prijateljice iz osnovne skole je bilo shizofrenicna i rodila je troje djece (2 kceri i sina). od njih troje jedino je kod moje prijateljice jednog dana usljed dodatnih otezavajucih okolnosti puko kliker i ona je isto shizofrenicna, dok su drugo dvoje ok. svi su odrasle osobe od 29 do 33 godine.

    za ljekove moze vjerojatno pitati i ljecnika opce prakse

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Pozdrav Inja znaš mislim da bi se tvoja prijateljica trebala ipak posavjetovati s lijećnicima jer koliko znam lijekovi koji se daju za lijećenje šizofrenićarima mogu naštetiti plodu (ne znam što koristi ) Ali znam da su neke žene s psihićkim problemima rodile djecu ali su im lijećnici smanjivali doze tako da ne našteti bebi, i odmah nakon poroda vraćale su se na poćetnu dozu lijeka da im se bolest nepogorša jer sama trudnoća (hormoni ...ionako naprave ludnicu u ženinom organizmu )Takve žene nisu smjele dojiti svoje bebe .
    Bolje da se posavjetuje s lijećnikom (jer trudnice ionako se boje i nešto protiv bolova popit a kamoli nešto jaće... znam da se Apaurin davao i još se daje pa ga mnoge žene nisu htjele uzimat ili su se strahovito bojale)

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno

    a koliko ti frendica ima godina i namjerava li imati djece? I možeš li doznati dal joj je mama pila ljekove u trudnoći?
    S obzirom da mi frendica super funkionira s ljekovima boji se prestati ih piti, što je i pohvalno ali kako onda s trudnoćom

    zaboravih da se to može pitati i dr. opće prakse, hvala bum joj poručila

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno

    e tek sad vidjela post od Ančice
    ne znam kak se lijek zove, al mogu doznati ali navodno neki super nove generacije koji nema nikakve nus pojave, jasno da je s trudnoćom druga prića i da o dojenju može samo maštati, s čime se već i pomirila
    S psihićem će razgovarati ali tek na jesen jer i sama se jako boji kako će to sve izdržati nakon poroda kak ti veliš kad hormoni polude, pa se i mi obični smrtnici s tim hrvamo a kamoli ne bi netko tko boluje os shizofrenije
    grozno, kako nekoga život zezne- kak ti zdrav si, a nisi!!!

  6. #6
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Citiraj Inja55 prvotno napisa
    a koliko ti frendica ima godina i namjerava li imati djece? I možeš li doznati dal joj je mama pila ljekove u trudnoći?
    S obzirom da mi frendica super funkionira s ljekovima boji se prestati ih piti, što je i pohvalno ali kako onda s trudnoćom

    zaboravih da se to može pitati i dr. opće prakse, hvala bum joj poručila
    pretpostavljam da si ovo gore mene pitala...

    ona ima 31 godinu i ja vec dugo nisam s njom u kontaktu. nakon sto je izasla s psihijatrije iz splitske bolnice napustila je hrvatsku i samo povremeno cujem da svrati u posjet sestri i bratu (mama joj je u medjuvremenu umrla). djece nema, ne znam da li planira, prije bolesti pretpostavljam da je planirala (imala je ozbiljnu vezu).
    za mamu ne znam da li je pila ljekove (rodila je '71. '73. i '75 godine), ali zena mi je uvijek bila cudna i kao dijete sam je se bojala zbog njene bolesti jer smo prije splita i moja i njena obitelj odrastale u manjem primorskom gradicu gdje je svak znao sve o svakome pa su me valjda stariji zaplasili nekim pricama i to mi je uvijek ostalo u kostima.
    s prijom sam isla skupa u razred i bile smo ok.

    u svakom slucaju medicina je danas naprednija nego prije 30-ak godina i ljekovi su nadam se manje agresivni nego tada :/

    sretno tvojoj prijateljici

  7. #7
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Mi tu mozemo pricati o temi, no ne mozemo dati nikakav dobar savjet osim da se posavjetuje s ljecnikom.
    I ginekologom, i psihijatrom, i lijecnikom opce prakse.


    Sretno joj

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    81

    Početno

    Hvala na dobrim željama radi se doista o jednoj predivnoj osobi za koju se nikada ne bi reklo da boluje od shizofrenije. naime nakon prvog napadaja počela je piti ljekove i od onda sasvim normalno funkcionira.
    Dečko joj isto zna i jako ju je lijepo prihvatio kao i nas doista nekolicina frendova, a ostali nemaju pojma........ strašno me žalosti takav stav naših ljudi prema toj bolesti, a i inaće prema bilo kakvim psih. bolesnicima. čak joj je i šrink rekao da što manje ljudi treba znati pa žena sada sa strahom ispituje okolo da li može imati djecu...........
    kakva zemlja i ljudi!
    čim uđeš u prvo hrv. rodilište onda se nažalost i ne čudim. Ako se tako ponašaju prema rodiljama, kako nebi i prema psihičkim bolesnicima...

    Slatkići:
    I. 12.04.2003
    P. 9.02.2005

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Lokacija
    bol
    Postovi
    93

    Početno

    E moja Inja i ja se često pitam gdje živimo!
    I ja imam dobru poznanicu s tom dijagnozom s kojom sam često pila kavicu,žena je osjećala da nemam nikakvih predrasuda pa mi se znala i povjeravati.I tako jedan dan nas dvije pijemo kavu,do nas mladi par studenata,ona zamoli cigaretu,ženskica joj da,a on tiho(a ja čujem za poluditi dobro):"što daješ cigaru ovoj ludoj"?A to su kao nekakvi budući intelektualci!!!!A kad sam skužila da je i ona to čula došlo mi je prevaliti stol na budale.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •