Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 149 od 149

Tema: LH testovi za utvrđivanje ovulacije

  1. #101
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma ja vec dobila tablete i sutra ih pocinjem piti pa da vidimo tko nece dobit M iduci put, mamicu joj njenu!

  2. #102

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Postovi
    76

    Početno

    Franny ja sam ih pila prošli mjesec, prvo za otvaranje 5 dana po 2, a zatim za normalni ciklus od 11 dana c. do 25dc zatim sam za 5 dana dobila M. sve mi se čini da ću i ja opet morati piti kao i ti imam sličan problem , evo već mi je 36dc i ništa , napravila sam test -,(NAŽALOST), sutra idem doktoru.

  3. #103
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    dadukano, odgovorila sam ti u topicu Dabroston, kojeg je plavaa prebacila u podforum "Zdravlje odraslih". tak da neemo tu o tome jer mi se cini da ceprica otici u krivom smjeru pod krivim topicom

  4. #104
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    drage curke, nekako se nadam da cu i ja poceti koristiti te trakice, sad kad je M konacno dosla (iako je bila isprovcirana dabrostonom).
    :D

  5. #105

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    curke
    jel testirao netko mogucu trudnocu s pregnancy test trakicama koje stizu uz LH trakice preko interneta?
    Ja jesam jutros (14 dan nakon O) i imam 'prebijedu' drugu crtu,pa naravno nemam pojma sto da mislim...
    Ne znam koliko se ta trakica uopce drzi u urinu,5 ili 10 sec ili mozda minutu?Ima li netko info ili iskustva s njima?
    (naravno da se nadam i to jako)

  6. #106
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    draga sanjana, nazalost nemam osobnog iskustva (jos) s tim testovima, ali cini mi se da je plavaa nekoj od nas prije odgovorila da je za utvrdjivanje trudnoce dovoljno da ti postoji druga linija, koliko god ona blijeda bila (nema veze ako je tek neznatna, bitno da postoji), dok je kod utvrdjivanja ovulacije bitno da ti ta druga linija bude jako, jako tamna, skoro pa tamnija od one koja se pojavila prva.

    nekak mirisim u zraku da cemo i tebi :D od srece...., a ja ti iskreno zelim da ti se to obistini, to cemu se nadas. ako imas jos koji test (ako nisi svih 5 iskoristila), ponovi ga sutra ili kroz koji dan i trakicu drzi umocenu neko vrijeme (tesko je tocno reci koliko, nemoj par sekundi, radije neka to bude minuta do dvije, mozda i mrvicu dulje, ne moze stetiti). makar, cim trakica osjeti prisutnost HCG hormona, odmah ces uociti promjenu , bez obzira koliko ti dugo drzala (samo nemoj prekratko).

    eto, to ti je savjet mene laika. naravno, vjerujem da ce ti odgovoriti i netko tko se kuzi bolje od mene u sve to.

    drzim ti veeelike i debele fige da sve to bude jedna veeeelika i debela crta. javi kroz koji dan.

    pusa,

  7. #107
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa
    ... ponovi ga sutra ili kroz koji dan i trakicu drzi umocenu neko vrijeme (tesko je tocno reci koliko, nemoj par sekundi, radije neka to bude minuta do dvije, mozda i mrvicu dulje, ne moze stetiti).
    Svaki test ima u uputstvu koliko da se drzi unutra. 10 sekundi, 30, minuta ... Najbolje kako kazu upute :)

    Franny dobro kaze - na testovima za trudnocu bilokakva boja druge linije je trudnoca - drzim fige da boja bude jos intenzivnija za 2 dana :D

  8. #108
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    sanjana, evo ovo sam nasla na siteu s kojega sam si ja narucila trakice i testove (www.accuratepregnancytests.com).
    dakle, trebas drzati SAMO 3 SEKUNDE po njihovim objasjenjima, cak ne dulje od 5!!!

    Pregnancy Test Strip Application
    Hold the blue plastic handle and immerse the test strip into the urine with the white absorbent arrow end pointing towards the sample. Make sure not to immerse past the maximum line marker. Take the strip out after 3 seconds and place it horizontally on a clean, dry, surface. Do not immerse for longer than 5 seconds. Allow 5 minutes to complete the test reaction.


    pusa i sretno!!

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Cure, molim za pomoć. Jutros sam prvi put probala trakice s neta. danas mi je 8 dc ali sam probala samo da vidim kako funkcioniraju. Vidila se jedna linija jasno, a druga je bila deblja od ove ali puno svjetlija. Šta to znači? Molim Vas recite mi koja je kontrolna traka, ona šta je prva iznad strelice ili druga. Nikad nisam koristila ništa slično.

  10. #110
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    kontrolna traka ti je ova deblja i tamnija

    dok ova druga ne postane poput nje (ili jos tamnija!) test ti je negativan

  11. #111

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Plaava hvala ti na ovako brzom odgovoru, ali ja imam jednu liniju jako tamnu a ova druga je svjetla ali deblja od ove prve pa me to zbunilo. Testić sam ostavila i slučajno pogledala nakon 15-tak min i vidila da je ova svjetlija skroz nestala. Možda mi se i učinilo. Još mi ne bi ni mogla biti O jer je tek 8. dc ali sam se malo zbunila zbog debljine ove svjetlije trake.

  12. #112
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    draga Garfy, obzirom da ti je tek 8. dc i da ti se druga crtica naknadno izgubila, vjerojatno ti jos nije O. tamo na stranicama odakle si narucila trakice (ako je to bila "accurate pregnancy") ti pise kad bi se cca trebala poceti testirati obzirom na duljinu trajanja tvog ciklusa.
    To ti je ovo:

    My cycle is: Start testing on:
    21 days day 5
    22 days day 6
    23 days day 7
    24 days day 8
    25 days day 9
    26 days day 10
    27 days day 11
    28 days day 12
    29 days day 13
    30 days day 14
    31 days day 15
    32 days day 16
    33 days day 17
    34 days day 18
    35 days day 19
    36 days day 20
    37 days day 21
    38 days day 22
    39 days day 23
    40 days day 24


    meni istice 14. dc i vec sam 2 put koristila trakice (mislim, u 2 razlicita dana) i oba puta pojavila mi se samo 1 crtica. uskoro bi mi trebala bit O (ciklus mi inace traje 30 - 35 dana, ali otkako sam sad po prvi put pocela uzimat tablete za dobit M mozda mi se i skrati???)

    i ja sam malo zbunjena jer mi se cini da bi mi se trebala bar pojaviti neka blaga crtica....

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Hvala draga. vidit ćemo, pokušat ću koji dan kasnije. javit ću ako zapnem.

  14. #114

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Ja sam isto negdje na forumu pročitala da se druga linija pojavi u početku svjetlija pa je svaki dan sve tamnija dok ne dođe iste boje kao zadana. Pa ne znam. Ja se sve nešto bojim da mi O nije svaki mjesec, ko zna! Vidit ćemo. Meni je isto ciklus dug - 30dana. Aj javi kad ti se pojavi crta!

  15. #115
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    nisam se stigla javit ovih par dana, tocnije jucer i danas.
    bas sam veceras ponovno na pravila test trakicom i taman kad sam ga fino zguzvala u toaletni papri jer mi se opet pojavila samo jedna crtica, ipak mi vrag nije dao mira, pa sam otvorila papir i ugledala neku blijedu drugu crticu. mozda je to to (nadam se da to nije samo moj bijes pretvoren u tu drugu crtu, hehehe) te da ce mi O uskoro doci i da ce se ova druga crta podebljavati s vremenom.

    vidjet cu sutra je li se radilo zbilja i o drugoj ctici.

  16. #116
    Sanja Matic Langford

    Početno

    Danas mi je prvi dan na vasem forumu,predstavila sam se u Upoznavanju.I bas sam nesto zbunjena ,i ja sam ovaj mjesec koristila ovulacijske stapice.Moj ciklus je uglavmom uvijek redovit,28 dana.Tako da sam pocela testirat 10 dan i bilo je prazno samo jedna crta,i to mi se cinilo normalno ,onda drygi dan opet samo jedna crta,treci dan pojavila se je i druga crta koja je bila onako blijedja od one prve ali jako dobro vidljiva i sad sam ja ocekivala cetvrti dan da ce ta druga crta bit svakim danom sve tamnija i tamnija ,kad ono cetvrti dan druga crta se uopce nije pojavila.Znaci bila je samo ona prva crta po kojoj se ova druga mjeri.Ja sam totalno zbunjena.Inace zadnnja M mi je kasnila dan dva,inace nikad ne kasni i ucinila mi se nekako kraca od ostalih.Help!!Help!!!Ne zelim se jos testirat jer mi se cini da si sve to umisljam.Samo bi se jos jednom razocarala.

  17. #117
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    draga SML, dobro dosla!
    iskreno ne znam kak je to moguce jer i ja sad po prvi puta koristim trakice. tocnije, danas sam ujutro opet jednu iskoristila i istina Bog, nisam nis vidjela (u 5h ujutro, iako znam da bi se trebalo cca u isto vrijeme testirari svaki dan), nije bilo nikakve druge crtice, da bih se testiraka oko 5 popodne i pojavila se neka blaga, blaga, skoro pa nevidljiva (cak sam i MM isla pokazivat da mi potvrdi da si to ne umisljam). a isto je bilo i jucer navecer, oko 22h, neka blaga crticica. tak da ne znam kak to funkcionira, a na ff chartu mi je lijepo pokazalo da sam kakati vec ovulirala!!! ne vjerujem da je to bilo onda kad je komp izracunao jer tek sam danas pocela osjecati kao neku laganu bol u lijevom jajniku, tak da mi se komp zlagal, hehehe, obzirom, naravno na unesene parametre...(ko zna kaj si je on protumacio).

    koji ti je danas dc??? ne mozemo znati je li rano za test ili nije kad nisi napisala dc ( ja sam izracunala iz tvog posta cca 13. / 14.???)

    daj javi pa ce ti strucniji od mene sigurno znati pomoci.
    ako nisi bas sigurna, pricekaj jos malo, ne moze skoditi, sto je kasniji dan testiranja bit ces sigurnija kad se pojavi bilo + , bilo - .

    pozdraveki

  18. #118
    Sanja Matic Langford

    Početno

    Hvala Franny na odgovoru,danas mi je 15 DC.Nisam ni sama sigurna ,jutros sam bila tako blizu da si napravim testic,ali uspijela sam se zaustavit jer ako je je stvarno rano .Pocekat cemo i ko zna vidjet cemo taman izmedju Bozica i Nove godine.


  19. #119

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    ispred monitora
    Postovi
    353

    Početno

    Cure, drzim fige svima !!

  20. #120
    Sanja Matic Langford

    Početno

    Veronik,hvala ti puno na dobrim zeljama,ja tebi takodjer.Cekat cemo sa testicima i pogledat u pravo vrijeme i naravno da cu vam odmah javiti.

  21. #121
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma nije bad, cure, drago mi je da ste s nama.

    inace, imam jedno pitanjce vezano za te trakice. je li normalno da 1. liniju koja ti u biti pokazuje da je tester ispravan vidis odmah, a 2. liniju vidis tek nakon cca 5 minuta, kad se vec sve osusi??? tak se naime dogadja meni. taman kad pomislim ca sam anovularna i kad vec krenem bacat trakicu, pojavi mi se nakaj, nek kakti deblja mrlja ne bas jasna crtica, ali i na odustane i nestane s trakice nakon cca 10 minuta. :? kaj je to?? kaj j emoguce da nemam ovulaciju??? kako? kako? i nadasve: zasto' zasto?

  22. #122
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    e, da i jos nekaj.
    2 tjedna sam uzimala neke preparate na bazi vlakana da bih skinula koju kilicu (jr sam si protumacilada bebacha mozda nema jer imam koji suvisak kg-a) pa me znaima ima li to mozda kakvog utjecaja na rezultate testiranja? jer ta vlakna te tjeraju da jako puno zedjas pa potom da uzaaaaasno puno morkis jer pijes vodu ko sumanut. ima li to kakvog utjecaja na ishod svega???

  23. #123

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Evo da se i ja uključim. Ja sam isto bila zbunjena, trakice nije bilo... ali mi se onda pojavila prvo malo svjetlija linija pa idući dan jako tamna i jednaka ovoj kontrolnoj, nedvojbeno jednaka, tako da sam odmah znala da je to to, idući dan je opet bila svjetlija. Mislim da tako mora biti ne znam kako ti nestane, meni je nestajala dok nije bila O prema tome čekaj radi svaki dan do O test i dobit ćeš zaista pravu liniju i znat ćeš da ti je O. Kako sam ja čitala O nastupa 24 sata od pozitivnog testa i onda u akciju.

  24. #124
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma joooj, draga Garfy, meni je sad neki dan opet bila samo jedna crtica, nikakve druge nije bilo. tako da sam vec pocela sumnjati da sam i onu prvu umislila (ali MM ju je isto vidio, samo jak, jako, jako blijedu, jedva primjetnu). nekako mi se cini da ipak sve te tablete i dabroston tablete imaju utjecaja na to. nisam dovoljno pametna, a opet si ne zelim priznati da mozda ovaj mjesec nisam ni imala O jer sam ju dosad uvijek imala (bar po simptomima koje sam imala :shock: )

    no, hvala ti. pozdraveki!

  25. #125

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Franny nema žena svaki mjesec ovulaciju. Ustvari, ovisi koliko ti je godina. Mislim da iza nekih 27-30 god. već ne mora biti svaki mjesec. Može se i dogoditi da imaš O ali da ti je taj mjesec prazan folikul. Nemoj se obeshrabrit bit će idući misec, vidit ćeš. Iskreno ne razumin se u te preparate šta kažeš da si uzimala ali mislim da to nema nikakve veze sa O. Ne brini se, samo nastavi pratit i javi

  26. #126
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    kako nemamo svaki mjesec ovulaciju?? mislim, znam da je neke zene nemaju (koje imaju neredovite cikluse) , ali ne i ja!sramot, sramot (to se ja sramim jer s 33 godine jos uvijek tako malo znam, makar sam ja bila sigurna da ju imam svaki, ama bas svaki mjesec - dok mi se nisu pobrckali ciklusi, cca prije kojih 10-ak mjeseci). to sam znala po nekim znacima i dam ruku u vatru da sam ju imala. naravno, kuzim da je razlika od zena do zena, ali mamicu mu dlakavu , pa nemre se to dogadjati bas meni :shock: !!!

    hvala na odgovoru

    pusa!

  27. #127

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Cure naručila sam sa ovog našeg neta (američkog) bazalni toplomjer. Dobila sam ga, ima li ga netko? Imate li s njim iskustva. Vrijednosti su mu od 97-99 mislim da je 97 kao 36 na živinom. Ako netko zna molim da se javi!? :?

  28. #128
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    curke meni ostalo 18 trakica za utvrđivanje ovulacije i 4 testa za trudnoću pa bi ja to dala nekoj.
    bilo bi super ak bi se javila neka iz zg (nije obavezno ) tak da ne moram na poštu (mrzim poštu)

  29. #129
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Garfy, ne znam ti bas koje su vrijednosti farenhajta, to si procackaj na netu, ali sad bih te najradije po guzi jer si to isla narucivati! kaj ce ti to?? oni ti moraju nabajat ko zna sto da ti prodaju taj toplomjer, a on ti apsolutno jednako mjeri kao i bilo koji digitalni toplomjer kojeg mozes naci u nasim ljekarnama. daj si pogledaj da na tom toplomjeru nemas mozda i opciju podesavanja na celzijuse (kao sto to imas na digitalcima) pa si narihtaj tako. mi, kad smo kupili svoj, znam da nas je pitalo hoces li u celzijuse ili farenhajte. daj si to malo prostudiraj...

  30. #130

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    A joj moja Franny, nisam ja imala pojma da su takve vrijednosti. Ja sam mislila da je to digitalni toplomjer a kad ono...? Nije skup pa mi se učinilo zgodno a sad šta je tu je pokušat ću malo pročačkat.

  31. #131

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Garfy prvotno napisa
    ...radi svaki dan do O test i dobit ćeš zaista pravu liniju i znat ćeš da ti je O. Kako sam ja čitala O nastupa 24 sata od pozitivnog testa i onda u akciju.
    Slažem se s Garfy - iako se ni jedan od preparata, metoda i pregleda koje koristimo ne može nazvati jeftinim, ja sam odlučila ne štedjeti na trakicama, i sad trošim drugu pošiljku (s neta). Počnem 11. dan, i to u rano popodne, i druga crtica se pokaže u svom punom sjaju i boji ili 13. ili 14. dan (do sada), i to traje jedan dan, najkasnije naredni dan se pojavi upola blijeđa.
    Moja gin. je uzela rezultate s trakica praktički "zdravo za gotovo", srdačno pozdravila što koristim tu metodu i unijela u moj karton da ovulacija nastupa 13/14. dan. Folikulometriju još nisam radila, tako da ispada da se obje držimo rezultata s trakica. Zanima me kako su vaši doktori reagirali na informaciju da koriste trakice?

    I, kao što Garfy kaže, druga bi crtica treabla značiti da ovulacija nastupa u narednih 24 sata. No pročitala sam neki dan da je to narednih 36 sati!!? Neobično, s obzirom da ako mjerim nakon 24 sata, crtice više nema... što mislite?? :shock:

  32. #132

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    rijeka
    Postovi
    64

    Početno

    Tihuana, već sam mislila da sam ovo ja napisala, he-he!

    Ista stvar i kod mene, trakice od 11-tog dana, 13-14. dvije debele crte, 15-ti dan skroz blijeda druga crta.
    I sad: kad je točno ovulacija? Taj 14-ti dan ili 24-36h posle?

    Moj gin. je samo odmahnuo rukom na spomen tih trakica i rekao mi da mjerim BT. Moja tjelesna temperatura je 35C i usred ljeta, probala sam mjeriti ali je stalno ista - identična, za nepovjerovat!!
    Meni su trakice zakon, jednostavne, jeftine (s neta) i ne znam zasto doktori "ne vjeruju" u njih.

    Pozdrav! 8)

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Ovulacija bi trebala nastupiti 24-36 sati nakon pozitivnog testa. Tp znači da se može trakica pojaviti dva dana ovisno kada nastupi O. Milsim da je to isto kao BT. Kada padne na 36 ili niže, ovulacija nastupa 24-36 sati poslije. Princip je isti valjda. A šta da radim kada sam ovaj mjesec dobila M, a temperatura ostala na 36,9-37,0 a inače mi padne na 36,3 onaj dan kada trebam dobiti. Ja ovaj mjesec dobila a temperatura nije pala?

  34. #134
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Garfy prvotno napisa
    Milsim da je to isto kao BT. Kada padne na 36 ili niže, ovulacija nastupa 24-36 sati poslije.
    Kod bazalne temperature, ovulacija je dan prije nego sto se temp pocela penjati. Uglavnom taj dan padne temp, no moze biti i ista kao dan prije.

    Bitno je da imas barem 3 temp koje su vise od (u prosjeku) zadnjih 6, onda FF zna da nije slucajno temp skocila, nego oznaci ovulaciju.

    Evo par primjera:
    http://www.tinypic.com/jh8mix.jpg
    http://www.tinypic.com/jh8mis.jpg


    http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/42894.html
    http://www.fertilityfriend.com/ChartGallery/42868.html

  35. #135

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    36

    Početno

    Cure, je li se kojoj dogodilo da su trakice za dokazivanje ovulacije pokazale ovulaciju a paralelno su radile folikulometriju koja je pokazala odsutnost ovulacije? Je li moguće da trakica reagira na trag hormona a zapravo do ovulacije ne dođe?

    Nadam se da vas nisam sludila do kraja ovim pitanjem

  36. #136
    aannkkaa

    Početno

    ja sam od vas prvi put saznala za te trak.za O posto sam jos nova 23d probacu prvu trakicu pacemo videti........ :?

  37. #137
    Tixy

    Početno

    Cure, molim za malu pomoc...
    I ja sam narucila LH trakice s neta i mislim da imam slican problem kao i Franny. Ciklusi su mi 28-30 dana i prvi put sam upotrijebila trakicu 12. DC. I nista, bila je samo kontrolna crta. 13. dan upotrijebila sam je ponovo i pojavila se skroz bljedunjava crta da sam je jedva vidjela. 14. DC. crta je bila nesto jaca ali ni priblizno debela i jaka kao i kontrolna. 15. DC. vise nije bilo nikakve crte. S obzirom na to da uputstvima na netu pise kako ovulacija nastupa jedino dan nakon sto je crta jednako debela ili jaca od kontrolne, moze li ovo znaciti da ja ovulaciju uopce nisam imala? Istovremeno, promatrala sam sluz koja je bila prisutna, zaista kao u vrijeme ovulacije pa sam sad skroz zbunjena :?
    Hvala na pomoci

  38. #138
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    cuj, tixy,i mene to isto muci i jos nemam odgovora na to, smrc. najgore je sto ti tamo pise da,ovisno o duljini ciklusa, pocenas kontrolirat taj i taj dan pa 6 dana za redom. meni je glupo, ako 2 dana za redom nakon sto je nestala crtica i dalje kontroliram. :? kaj cu bezveze trosit trakice :?
    sad cu poceti ponovo (prosli mjesec sam fulala) pa cemo vidjeti.
    mozda je nama O i bila, ai je to nekak slabije izrazeno????
    nisam dost pametna....

  39. #139
    Tixy

    Početno

    Franny, ako to i jesu znakovi povecanja LH, lako moguce da to uopce nije ovulacija Barem ne onakva kakva bi trebala biti za zacece :/
    I ja sam zbunjena, mislim da cu iduci mjesec na folikulometriju, a paralelno cu upotrijebiti trakice pa cemo vidjeti.
    Ako imam ovulacije, UZV ce to najbolje pokazati, a ako ce trakice svejedno za to vrijeme pokazivati bijede crte, nikad ih vise necu kupiti

  40. #140

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    36

    Početno

    Citiraj Tihuana prvotno napisa
    Cure, je li se kojoj dogodilo da su trakice za dokazivanje ovulacije pokazale ovulaciju a paralelno su radile folikulometriju koja je pokazala odsutnost ovulacije? Je li moguće da trakica reagira na trag hormona a zapravo do ovulacije ne dođe?
    Evo sama ću danas dobiti odgovor na svoje pitanje i naravno podijeliti ga s vama. Od srijede radim folikulometriju, u srijedu (10 dc) je bio jedan folikul 15mm, u petak (12 dc) je narastao na 17mm. Dr. je rekla da nije sigurna da će se razviti dovoljno, ali da svakako preko vikenda (13 i 14 dc) mjerim trakicama. Tako je i bilo - subota test negativan, nedjelja test pozitivan, i to druga crta dvostruko tamnija od prve :D

    Danas popodne sam na UZV kod nje, i ne mogu vam opisati kako me zanima i da se konačno potvrdi ili opovrgne ta sprega između mjerenja ovulacije tim dvjema metodama...

  41. #141

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    I ja sam ovaj mjesec bila na folikulometriji i zanimljivo. Na dan kada je folikulometrija potvrdila ovulaciju ja sam ujutro imala blijedu drugu crtu, ali tsj isti dan navečer (zanimalo me pa napravila ponovo) sam imala debelu i tamnu crtu. Sutradan ujutro ponovo blijedu. Što znači da nisam napravila test navečer ne bih znala da sam imala tamnu drugu liniju. Napominjem da je folikulometrija potvrdila ovulaciju upravo taj dan kada sam napravila test i navečer, i to dobru ovulaciju, prsnuo mi najveći folikul i sluzi bilo, bolilo me.... Ispada da možete imati ovulaciju a da vam oba dana ujutro bude blijeda crta a da ste napravili navečer bila bi tamna.

  42. #142

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    36

    Početno

    Evo me s pričom od jučerašnje folikulometrije - dakle meni je u nedjelju kasnije popodne bila druga vrlo tamna crta, a u ponedjeljak u 16h je dr. potvrdila - "upravo ovulirate!" Istina, nije mi mogla reći je li folikul prsnuo unazad 12 ili 24 sata, niti koje je veličine bio pri prsnuću, ali je potvrdila i sluznicu, i prokrvljenost, i žuto tijelo... u mom je slučaju to potvrda da su mi trakice pouzdane. A za ostalo, nakon akcije , obraćam se u molitvi...

    PS. Zadnja pošiljka trakica sa accuratepregnancy.com stigla mi je za 4 radna dana! Nevjerojatno.

  43. #143

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    Cure, ja bi narucila testove sa neta, zanima me kolika vam je bila postarina, da mi ne bude 'skuplja pita od tepsije'

  44. #144
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    nije ti skuplja postarina. pogledaj si na njihovoj web stranici, sve lijepo pise: i koliko kosta koji tip trakica i kolika je postarina. odaberes si opciju da nisi iz USA ili Canade, tamo ti je ponudjeno dosta toga, pa ces vidjeti, ovisno o tome odakle si.
    ja se sad ne sjecam najbolje, ali cini mi se da sam 30 trakica i 5 testova na trudnocu s postarinom platila cca 108 kuna.

  45. #145
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    pardon, 20 trakica!!! ne zam odakle mi je napisao 30 kad sam upisala 20!!!! sorry

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    54

    Početno

    to je skroz ok. hvala

  47. #147

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    imam jednu dilemu. imam doma testove ovugnost i tamo pise da ako je testna crtica tamnija ili jednaka od kontrolne da ce se ovulacija desiti vjerojatno u roku od 24 do 48 sati. e sad, ja sam napravila test navecer i pokazao je stvarno tamniju testnu crtu od kontrolne sto znaci da je to to. i sad me zanima dali je bolje onda imati odnos odmah ili nakon 24 sata zapravo slijedecu vecer. jer ako imamo odmah a ovulacije se desi za 48 h moze se dogoditi da ne prezive do taka. spermiogram nam je nesto slabiji pa mislim da nema bas puno smisla da ih ispucavamo svaki dan.

    eto htjedoh cuti sta vi mislite?

  48. #148

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Lokacija
    Slavonski Brod
    Postovi
    681

    Početno

    Uh nevena, bas si me pogodila u zivac ovim pitanjem koje i mene muci svaki put kad je LH test pozitivan. Nekako mislim da je mozda bolje imati odnos taj isti dan jer jajna stanica zivi krace nego spermiji, cesto samo nekoliko sati. To bi znacilo da ako s odnosima cekate do sutra, a ovulacija ti se dogodi isti dan kad je test pozitivan, jajna stanica se mozda nece odrzati do sljedece veceri. Takvo je moje razmisljanje. Nadam se da ce se uskoro jos netko javiti i prokomentirati. Zelim vam puno srece

  49. #149

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    2,385

    Početno

    thanks inga na odgovoru. ja sam najprije mislila tako a onda sam si mislila da je bolje slijedeci dan, jer obzirom da nam spermiogram nije sjajan nema smisla da radimo svaki dan a ako radimo svaki drugi onda bas taj drugi mozemo fulat ovulaciju. uf........ mozak me boli vec od toliko kalkulacije....

    sretno i tebi

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •