Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 147 od 147

Tema: Bazalna temperatura ako dodje do trudnoce ???

  1. #101
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    može i ispod pazuha.
    drugo pitanje ne kužim :?

  2. #102
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma moze i ispod pazuha, ali rekoh: u princpiu. neke ju mjere i vaginalno...ima sto nacina.
    porast je porast, s tim se slazem. sad, ako si uzimala utrogestane, cini mi se da ti oni takodjer utjecu na porast temperature (kao meni dobrostan - progesteron) pa ti u tom slucaju vriednosti temperatura bas i nisu mjerodavne i vjerodostojne.

  3. #103
    leonas

    Početno

    Ma ono što izluđuje je što sve to može biti, ali i ne mora biti neki dobar znak.
    Ono što jedino i definitivno znam je da moram imati više strpljenja čekati dan kada ću znati rezultat.

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    7

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa
    pa me zanima: ako se npr. dogodila oplodnja, ima li iscjetka ili i on nestaje kao kad se tijelo priprema za dobivanje M??(tzv. suha faza).
    Da i ja sam se baš to pitala.
    Da li netko zna?

  5. #105

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Meni uvijek dan ili dva prije M bude tzv."suha faza" i uvijek su mi govorili da to znači da nije došlo do oplodnje. U slučaju oplodnje bude iscjetka. Međutim, ovaj mjesec sam imala iscjedak i dobila M nije bilo nikakve "suhe faze" tako da ni to nije pravilo. Ni ja više ništa ne razumin.

  6. #106
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    e super, garfy, napokon mi je netko odgovorio nakon mjeseci i mjeseci sto me to pitanje muci :D :D
    bilo kako bilo, glavno da mi znamo kako je u teoriji, a u praksi ... a ko biga znao

  7. #107

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    7

    Početno

    Hvala na odgovoru.
    Čini se - sve je relativno! :?

  8. #108
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    može i ispod pazuha.
    Citiraj Franny prvotno napisa
    ma moze i ispod pazuha, ali rekoh: u princpiu.
    Bazalna temperatura se ne mjeri ispod pazuha!!

    U ustima, vagini ili anusu. Ispod pazuha NE!


    Citiraj [url=http://www.fertilityplus.org/faq/bbt/bbtfaq.html prvotno napisa
    LINK[/url]]You should try to place the thermometer the same way each day (same location of your mouth, same depth vaginally and rectally).

  9. #109

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Jeli moguće dobiti M a da temperatura ostane povišena. To mi se događa već drugi ciklus. Jeli moguć da je to od klomifena ili utrogestana? Zna li netko? prije bi dobila M kad bi mi temp. pala na 36,3 a sada dobijem sa skoro 37,0 a evo 3 d.c mi je BT 36,7 :?

  10. #110
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    I meni je bila sve do 5.dc 36.7C, a prošli sam mjesec pila dabroston. Možda je ipak to razlog što nam je temp. ostala povišena.

  11. #111
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj plavaa prvotno napisa
    Citiraj Lutonjica prvotno napisa
    može i ispod pazuha.
    Citiraj Franny prvotno napisa
    ma moze i ispod pazuha, ali rekoh: u princpiu.
    Bazalna temperatura se ne mjeri ispod pazuha!!

    U ustima, vagini ili anusu. Ispod pazuha NE!


    Citiraj [url=http://www.fertilityplus.org/faq/bbt/bbtfaq.html prvotno napisa
    LINK[/url]]You should try to place the thermometer the same way each day (same location of your mouth, same depth vaginally and rectally).

    fala ti, plavaa, kaj si me podrzala . znala sam i ja da se mjeri u ustima (napisah to na stranici prije), ali nisam imala vremena traziti detaljne dokaze za to, a ti si ih fino navela. zato sam napisala da se u principu mjeri u ustima i vaginalno, da bas kategoricki ne tvrdim nesto, ali sad mi je drago da si ti potvrdila!!
    pusa

  12. #112
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj kikica2 prvotno napisa
    I meni je bila sve do 5.dc 36.7C, a prošli sam mjesec pila dabroston. Možda je ipak to razlog što nam je temp. ostala povišena.
    hmmmm...meni je, unatoc cinjenici da sam 3 mjeseca zaredom pila dabroston, temp uvijek pala ili dan nakon sto bih dobila M ili cak i dan prije same M odnosno na dan D.
    osim u ovom ciklusu kad mi je vec trebala doc prije cca 2-3 dana, ali temp se ne spustaju vec, dapace - rastu :? :?
    mozda je razlog tome da sam cca 10ak dana prehadjena i imam neku hunjavicu pa je zato temp povisena :? 8ali opet, nije sad to neki drasticni porast temp, nista sto vec nisam tijekom mjerenja zabiljezila i u nekom ranijem ciklusu).

    mozda dabroston utjece, a mozda i ne (odnosno klomifen / utrogestan) :?

    poludima na te individualnosti! ali bas nas to cini ljudima i - ljudima. inace bi, valjda, bili roboti, da je svima jednako i na isti nacin....

  13. #113

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Franny kolika je BT. Jeli to miriše na + ?

  14. #114
    aannkkaa

    Početno

    Franny-hajde radi test,nemoj da si kukavica kao sto sam JA

  15. #115

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    102

    Početno

    Evo da se i ja ukljucim u diskusiju.
    Franny koliko sa ja mogla vidjeti iz tvojih chartova trudnoca je vrlo moguca u tvom slucaju. Malo sam analizirala i chart galeriju pritom sam odabrala chartove koji pokazuju trudnocu i uzimanje progesterona i moram ti reci da si ti tu negdje u okvirima moguce trudnoce. Uradi test i rijesi se brige, jer ako si trudna stres ti definitvno nece pomoci. Drzim fige!! Nadam se da ces nas obradovati sa ++++++++++!!!!!!

  16. #116
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Franny?
    Ajde, razveseli nas malo! (jednim plusićem) :D

  17. #117
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Franny,

    gdje siiiiiiiiii?
    javi se, čekamo...

  18. #118
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Hm, franny, i ja sam se sad zabavljala gledajući ti graf. Meni to isto daje neke nade, naročito u usporedbi s tvojim prethodnim chartom. Sad ti temperatura već nekoliko dana tako lijepo ujednačena i što je najbitnije ne pada. Mislim da je vrijeme za testić, ako je +, a nadam se da JESTE, da se možeš opustiti, a ako je -, ionako bi saznala kad tad.
    vibrrrrrrram za jedan lijepi veliki plusić! :D

  19. #119
    Mary Ann avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zelina
    Postovi
    173

    Početno

    Evo i mene sa jednim pitanjem,
    Danas od jutra imam povišenu temperaturu i to 37,1 (danas mi je 8 dan od ET) a sada kad je došla večer osjećam se kao da me je pregazilo sto kamiona . Mislim da nisam dobila nikakvu virozu (bar nemam nikakve simptome osim glavobolje) a ja i inače jako rijetko imam povišenu temperaturu.
    Pošto ste vi curke specijalisti u mjerenju temperature a ja to nisam nikad radila molim nekakav odgovor. Jel to možda implatacija? Možda se samo nadam, ali od utrogestana nije jer kad sam prošla dva puta radila AIH nisam imala povišenu temperaturu.

    E baš sam ga sad odužila

  20. #120
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    jooj, curke, ma tu sam!
    nemrem ja do kompa onda kad bih htjela jer na poslu bas nemam neke mogucnosti. kad imam slobodan sat, ima ga jos netko samnom, pa u zbornici ima jos ljudi i nije mi bas zgodno ni ugodno uvijek tipkat, dakle uglavnom tipkam od kuce, ali tu je onda moj dragi koji kvoca zbog poveceg racunaaaa...hehehe i tak to, pa moram dozirat druzenja s vame, iako bih stalno bila u kontaktu - da mogu.

    no, da skratimo: jako sam happy kaj navijate za mene i za moj plusek, ali...ja bum ipak jos malo pricekala ne samo da vas i sebe przim na vatrici, vec zato jer mi je vec dosta razocarenja i gledanja te jedne crtice, a toliko zelim vidjeti dvije.
    je, priznajem, prosli mi je ciklus M trajala samo neka sugava 3 dana pa me to zbunilo i napravila sam test pa je bio negativan (ne sjecam se sad tocno koji dan, ali dovoljno kasno da bi se mogao vidjeti plusek, ak se kaj ugnijezdilo od proslog ciklusa kad smo hopsali ko mahniti , ali nis se ocito nije ulovilo). zato bi mi sad bilo fakaaaaaat cudno da se nekaj ulovilo jer smo bili aktivni bas u dane kad bi meni kao skolski trebala bit O (dakle cca na pola 28.-30-dnevnog ciklusa), ali ocito mi tada O nije bila po fert. friendu, te taman dan kasnije nego li je meni fertil. friend zabiljezio O. sad ko ce ga znat zakaj je on bas taj dan odlucio reci da je meni bilaO, a ne dan kasnije (valjda mu je taj uzasni skok bio simptimatican :? )

    eto, tak da mi je uzaaasno vec gledat te minuse i minuse. kaj nije dosta da ih gledam na svom tekucem racunu , jos ih moram i na trakici gledat, hehehe?

    budem jos ipak mrvicu pricekala. vidim da mi se tu aannkkaa celici, pa cu i janjenim stopama!
    jer imala sam sve simtome da cu dobit M (i bolnije grudi i bol u donjem dielu tibice), a sad je sve to nestalo :? odnosno, nije bas nestalo, ali nije tek intenzivno...pa me to sve zbunjuje...


    u svakom slucaju, cure, jako vas puuuuno grlim i ljubim i hvala vam kaj ste tu :D
    puseki museki

  21. #121
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Cure, pitanjce:
    da li je nuzno da se nakon implantacije pojavi implantation dip? Moze li proci i bez toga?
    Hvala.

  22. #122
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Lulu,

    Koliko ja znam (čitajući na Fertility Friend stranici i proučavajući chartove koji su rezultirali trudnoćom) nije nužno da se na dan implantacije (dan prije ili poslije) pojavi "implantation dip".

    Može ali i ne mora da se pojavi (to nije pravilo) a da rezultat ipak bude trudnoća.

    Puno pozdrava i sretno!

  23. #123
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Hvala, draga.
    Temperatura mi je jutros naglo pala, a i test je pokazao minus velik ko kuća, tak da ovaj mjesec ništa od veselja. Šmrc. Taman mi se mašta razigrala...

  24. #124

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno


    Ne gubi nadu i ovaj ciklus ponovno kreći u akciju!

  25. #125
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Koliki je taj pad temperature kod implantacije?

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Dal može implatacija doći npr. 3. dan naokn O?
    Meni su na FF bila 2 snižavanja temp. (doduše ni jedno se nijen pokazalo kao O, ali recimo da se FF zeznuo ) 3 dana nakon te navodne O opet sm jedan dan imala nižu temp. i sada svaki dan raste. Jel bi to možda, moža bila kakva nada?

  27. #127
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Ako sam ja dobro pokopčala stvari, u ljubavi i ratu sve je moguće.
    Hvala ti ivana na odgovoru, moram priznat da mi se već bljuje od akcije. Mislim da ću ovaj mjesec krenut sa svim mogućim pretragama, brisevima, hormonima, ubadanjima, nabadanjima i ostalim čudima. Nemam više snage za toplomjere i testove. uh

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Lulu
    I moj muž kaže da ima osjećaj kad ide u krevet da ide na posao.

  29. #129
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    znaaam. Samo što za posao ponekad dobijes plaću, a ovdje ne dobiješ ništa osim par decilitara krvi bez kojih bi sasvim dobro mogao živjeti.

  30. #130
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno


    e bas si me nasmijala 8)

    ivanab.... implantacia se dogadja cca 7-10 dana nakon O. dakle, ako ste odnose imali bas u doba O, tek za 7 - 10 dana ti se moze to dogoditi, prije - nazalost ne!

    i ja se masu puta nadam da se fert. fr. zeznuo, ali...nekak uvijek ispadne po njegovom

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    7

    Početno

    Kada M i ja prvi ciklus nismo uspjeli, drugi ciklus sam se odlučila mjeriti BT da bi mogla točno odrediti O.
    Jedan ciklus sam mjerila i opet ništa.
    M je rekao da pustim mjerenje BT, da prepustim sve slučaju, da ćemo mi lijepo stalno biti u akciji i kad bude bude.
    Slijedeći mjesec sam razmišljala da li mjeriti BT ili ne i prošlo 5 dana M i odlučim se ipak mjeriti i uzmem toplomjer, ispadne mi i slomije se.
    Shvatila sam to kao znak da ne mjerim. :/

  32. #132
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Citiraj Franny prvotno napisa
    ivanab.... implantacia se dogadja cca 7-10 dana nakon O. dakle, ako ste odnose imali bas u doba O, tek za 7 - 10 dana ti se moze to dogoditi, prije - nazalost ne!
    Moze biti i prije ;) Zasto ne bi bilo, recimo, sesti dan? ;)


    Nase tijelo nije toliko precizan stroj da ga sa 100tnom sigurnoscu mozemo ugurati u nekakav rok i reci "nema ni prije ni kasnije" :)

  33. #133

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Meni je danas 7 d.c a BT još uvijek 36,7. Trudna nisam, jer sam radila betu prije M i bila je negativna. Trenutno sam na terapiji klomifen+utrogestan. Ima li netko takvo iskustvo? Zašto BT nije pala? Jeli to zbog klomifena ili...? :?

  34. #134

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Danas mi je FF pokazao O točno na 14 dan :/ nažalost baš taj dan ništa nije bilo, ali je bilo dan prije, a kao plivači prežive i do 72 sata. Možda je jedan ipak doplivao?
    Ovo mi je malo bezveze kad mi 6 dana unatrag kaže da sam ovulirala.
    Ja sam jako, jako nestrpljiva i najrađe bi još danas napravila testić, ali žao mi novaca baciti ako se pokaže - velik ko kuća, a znam da hoće.
    već me i žene u ljekarni sa sažaljenjem gledaj kad dođem po test za trudnoću

  35. #135
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Drage cure,

    Meni je više dosta i mjerenja bazalne i lovljenja ovulacije

    Uvijek se pokazalo da je do sad bila 16. ili 17 dc., a ovaj mjesec bila 14.dc.
    Kad god mislim da će kasnije, bude ranije i obratno

    Stalno pravim neke proračune u glavi, dan i noć, do besvijesti.
    Ako je ov. bila tad i tad, a akcija tad i tad... onda ....
    Da čovjek izludi! :?

    I nije nimalo romantično!

  36. #136

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Pale potpuno te razumijem i slažem se s tobom.
    ovo je grozno!
    e a ajde ti sama sebi reci "ne neću razmišljati o tome". pa sanjam kako guram kolica, a da ne govorim kako mi mozak tek radi kad sam budna.

  37. #137

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    Citiraj Lulu prvotno napisa
    znaaam. Samo što za posao ponekad dobijes plaću, a ovdje ne dobiješ ništa osim par decilitara krvi bez kojih bi sasvim dobro mogao živjeti.
    Kad smo već na temi, jeste čule onu foru - "U čemu je razlika između plaće i menstruacije?" Nikakva:
    1. dobiješ je jednom mjesečno
    2. krvavo je zaradiš
    3. sretna si kad je dobiješ (to samo za one koje nisu s ovog podforuma ili potpomognute )
    4. traje ti 5-6 dana
    5. a poslije se možeš j...

  38. #138
    Lulu avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    331

    Početno

    Moje prvo odustajanje od mjerenja je uslijedilo nakon što sam jedno jutro zakrkljala s toplomjerom u grlu. Fantastično iskustvo! I dugo mi je trebalo da ponovno počnem s tim. A sad... sad te svoje krivulje mogu gledati satima. Čitam ih ko knjigu, a razmišljam i o fototapeti, toliko su divne

  39. #139
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Čitala sam danas da se implantacija može desiti najranije 5, a najkasnije 12 dan nakon ovulacije. Dok se u pravilu dešava između 7 i 10 dana.

  40. #140
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    I ja pročitala upravo na FF-u!

  41. #141
    loris

    Početno

    Cure,ako je došlo do oplodnje BT je povišena - to znam.
    Zanima me ako je trudnoća u pitanju kakva je BT od ovulacije do početka sljedeće M.
    Danas mi je 23 DC i tem. mi je 37.3

  42. #142
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    ako si trudna nema pocetka sljedece M



    nitko ti ne moze reci "koliko bi trebalo biti". jedini odgovor je - poviseno od tvoje normalne - hoce li to biti 0.4, 0.5, 0.6 vise ... ne znas ni ti, a kamoli mi

  43. #143
    loris

    Početno

    Hvala,upravo me to zanimalo. :D

  44. #144
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    drago mi je da sam pomogla :)

  45. #145

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Cuke, može da mi malo škicnete chart. Šta kažete na njegov izgled? Je li obećavajući ili ....
    ovo mi je prvi cikklus da ga ovako pratim pa nisam sigurna da li ga doboro čitam.

  46. #146

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

  47. #147
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    savrsen je! :)

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •