Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123
Pokazuje rezultate 101 do 147 od 147

Tema: FertiliyFriend.com: pitanja vezana za site i BBT grafove :)

  1. #101
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Citiraj kikica2 prvotno napisa
    Ja nikako da se registriram uvijek piše:
    Unfortunately your request for membership could not be processed favorably at this time. You may want to try again in a few days. This is not an error, please consult Membership Policy for more information
    Pokušavam već više od mjesec dana i ništa. Probala sam i sa drugog kompa, pa opet ništa :?
    Meni je jučer od prve uspjelo! Adresa mi je isto na yahoo.

  2. #102
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    srečica hvala, hvala, hvala!!!
    Konačno sam uspjela!! :D

  3. #103
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Drago mi je da sam ti pomogla.
    Sad uzmi toplomjer i u napad

  4. #104
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    I ja sam se danas malo zabavljala na FF, ispravljala sve što sam krivo napravila prije i konačno su mi sad svi poda(t)ci ( ah, taj novi hrvatski pravopis ) točni.
    I sad, htjela bih da moj chart bude dostupan svima, pa kad sam u nekim nedoumicama da mi pomognete. Ne znam samo dal' sam uspjela umetnuti link na chart. Za svaki slučaj ću još jednom napisati, pa ću se poslije zabavljati s tim.

    http://www.fertilityfriend.com/home/115d8f

  5. #105
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Ipak sam uspjela! :D

  6. #106
    aannkkaa

    Početno

    JA NIKAKO DA USPEM SE REGISTROVATI

  7. #107
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    aannkkaa je si probala registrirati se na neki drugi mail ... nekim curama je uspjelo :?

  8. #108
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Čuj, ja nisam imala problema pri registraciji... probaj ovako: odi na moj link za chart, a onda lijevo na My Chart, morat će ti ponuditi da se registriraš... Pokušaj, pa javi.
    Inače, nisam ni ja baš neki majstor, vjerojatno su moji načini da dodjem do svega toga puni zaobilaženja prečaca, ali nekako sam "ubola", a onda sam i na grafu nešto zbrljavila, pa mi ispalo da mi je jedan ciklus trajao 2 dana..., a FF to prihvatio :? Bez-veze, "njemu" je izgleda dobro šta god mi tamo utipkamo. No, sad sam to kao ispravila, bar donekle izgreda normalno taj moj graf.
    Nego, aannkkaa, jesi radila ponovo test, možda si imala kasnu ovulaciju, pa još nema dovoljno hormona za plusić? Baš sam u Chart Galery vidjela nekoliko slučajeva neg. testa (pa čak i 2-3-4 ) prije pozitivnog.
    Navijamo za tebe ( pardon, vas ).[/b]

  9. #109
    aannkkaa

    Početno

    Unfortunately your request for membership could not be processed favorably at this time. You may want to try again in a few days. This is not an error, please consult Membership Policy for more information. In addition please review the following important notes:

    If you have lost your password or if you never received it, please use our Lost Password form to retrieve your login information. Make sure to verify your SPAM/Junk mail setting before doing so to ensure that our email will not be incorrectly deleted.

    If you have lost your password and have also changed email address since you registered, please use our Change Email form to retrieve your login information. Scroll down on the form to see the provision for lost password.

    Please do not try to submit multiple requests as this will prevent you from getting and/or keeping a membership. We only allow one membership per person and per computer.

    Note that both our Charting and Pregnancy sites use the same login information, you only need one account.

    Thank you in advance for your understanding
    Fertility Friend Online
    Back To Fertility Friend TTC
    :? STALNO MI SE TO POJAVI I NISTA :?

  10. #110
    plavaa avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Postovi
    1,031

    Početno

    Isto kao ovdje: http://www.roda.hr/rodaphpBB2/viewto...hlight=#274512

    Ne znam kako ti pomoc ... Sorry :/

  11. #111
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Curke, ovaj mjesec prvi put mjerim bazalnu, pa mi treba mala pomoć!
    Po ovom mom grafu mi se čini da je jućer bila O, ali kako progam tek nakon tri dana rastuće temperature detektira ovulaciju još mi je nije prikazao. Nije li malo prerano, jer mi ciklusi traju 26-28 dana? Ako je bila super :D , jer smo MM i ja bili jaaako aktivni ovaj vikend!

  12. #112
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Meni se cini da nije prerano, ali vidjeti ces kako ce rasti ... drzim fige da temperatura ostane povisena iducih devet mjeseci ... samo budite i dalje aktivni.

  13. #113
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Čuj, ivory, ja sam bas preko vikenda razgledavala malo grafove u FF galeriji, pa ti mogu reći da je sve moguće, netko ima raniju, a netko kasniju ovulaciju, mada se meni nekako čini da je statistički češća malo kasnija ovulacija. Ja sad mjerim temperaturu 4. mjesec i na osnovu prethodna 3, znam kad mogu očekivati (u 2-3 dana) ovulaciju, a do tada sam mislila da mi je 100000% 14-ti dan. Prvi mjesec mjerenja BT mi je ovulacija bila 18-dan.
    E sad, što se tebe tiče, moguće je da je ovulacija možda danas, to ćeš tek vidjeti ako ti sljedeća 3 dana temperatura skoči iznad crte (sad nemam chart pred sobom, pa ti ne mogu reći koliko je to), uglavnom moraju biti znatno više od temperatura prije ovulacije.
    Zaključak: ne možeš biti sigurna, a li moguće je da je ovulacija bila. Nego, nadam se da se ovaj vikend niste toliko iscrpili da ne bi mogli još i ovaj tjedan koji put u akciju... A onda, kad temperature skoče, uzmite godišnji. (To ti ja govorim iz ovomjesečnog iskustva )
    Baci pogled na moj chart, i moji su ciklusi 27-29 dana, možda ima neke sličnosti...

  14. #114
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Sandrij2, Zašto je u tvom prvom grafu crvena crta isprekidana, a u zadnjem puna? Još nisam proučila sve detalje .
    Danas me malo pika i u lijevom jajniku, ali mi iscjedak nije više eggwhite, nego nešto više kao creamy (bar meni tako izgleda :? )

  15. #115
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ivory, da bi ti fertility friend napisao da ti je bila O 8sto kod tebe jos nije, po ovim unesenim vrijednostima), treba ti se zabiljeziti skok temperature i onda ti on da isprekidanu ili punu liniju kao + ti izgleda. linija je kod nekih cura (pa i mene) isprekidana jer postoje jos neki pokazatelji koji bi mogli utjecati na netocnost samih podataka (recimo, kod mene je to cinjenica da sam uzimala dabrostone, a to sam unijela u chart pa je zato ovulacija mozda bila oko 20. dc, ali komp nije sto posto siguran). kad je komp cca 95 - 99% siguran, obje linije su pune, ne isprekidane (iscrtkane).

    po tvom grafu tebi o jos nije uocena

  16. #116
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    ivory opusti se ... a za par dana ce i graf pokazati sta misli

  17. #117
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Evo, Franny je odgovorila umjesto mene, i sreća da jeste, jer ja to zaista ne bih tako temeljito objasnila. Hvala, Franny, i meni je sad dosta toga jasnije. ( vezano za iscrtkane i pune crvene crte)
    A da stvar bude bolja, ja to nisam ni primijetila, dok ivory nije ukazala na to.
    I još sam nešto htjela napisati, iz svog kratkog ( a nadam se nekako da neće ni biti dugo) iskustva: Prije tog naglog porasta temperature, dogodi se jedan značajniji pad i tada FF označi ovulaciju. Nije pravilo, ali u 3 od 4 ciklusa mi je bilo tako.
    MM je čekao taj skok BT više nego ja! ( Da konačno malo "odmori".)
    Tako lijepo reče srećica: Just relax!
    Ali ne skroz, još malo u akciju, ivory! (Dodah ja!)

  18. #118
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Meni je sve brdovito i nemam pojma kaj će ispasti od ovog grafa
    Mjerenja su mi uvijek u isto vrijeme, ne trošim nikakve tablete, hormone i sl. Jedino sam primjetila da mi temperatura skoći kad se najedem navečer :?

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Postovi
    67

    Početno

    Ivory, možda će ti biti kasnija ovulacija pa još stigne temperatura skočiti

    Kad sam bila trudna doktorica me uvjeravala da je ovulacija bila kasnije a ne baš 14 dan kako sam ja mislila, po tom mi je i odredila termin poroda a ne po ZM.

    Držim fige da temp. skoči.

  20. #120
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma, ivory, imas jos vremena za O. samo vi budite aktivni. nije pravilo da u ciklusu od 28 dana O bude bas 14. dc ili u ciklusu od 30 dana, da bude bas 15. dc. evo, gle mene, meni pokazalo O na neki bezvezni 20. dc, a ciklusi zadnja 3 mjeseca su mi 30 dana . ok, pila sam dabrostone pa mi je to reguliralo cikluse i povisivalo temperature i zato sve to ne mora biti mjerodavno, ali..ima jos cura koje su zacele jer im je O bas bila nekak pred kraj ciklusa.
    nekad nas priroda zafrkne, bas zato jer mi sve zelimo imati crno na bijelo i bas si sve zelimo isplanirati. nemres ti nju zafrknut!

    pusa i ne brini

  21. #121
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ma mene zbunjuje to što sam bila sigurna da mi je ovulacija par dana prije, odnosno 11-12 dan ciklusa. U to vrijeme mi se skoro uvijek pojavi plodna sluz (E) i poraste mi želja, a i pika me u jajniku. Baš sam se ponadala da sam bila u pravu i da će i FF to pokazati kad ono šipak! Ništa, moram nastaviti sa aktivnim spolnim životom :D

  22. #122
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    je. je apsolutno te kuzim. i ja sam se nadala (otkad sam pila te dabrostone) da ce mi O biti skolski, tocno na pola ciklusa, a ono brus! zadnjih par puta kao bila je na 20. dc / 21. dc...tak mi je barem fert.fr. zabiljezio, a tko zna kad je dosita bila.
    vis, inace odmah nakon sto popijem kuru dabrostona, za cca 5dana najkasnje dobijem M, a sad jos nis... :? tko zna kaj se opet kemija u meni (sanse da sam s plusom su toliko minijaturne da se skoro ni ne naziru, hehehe)

  23. #123
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    http://www.fertilityfriend.com/home/11a16c

    cure ovo je moj chart BT. Po tim podacima ja još nisam imala ovulaciju?!
    Pomagajte, šta vi mislite? :/

  24. #124
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Mislim da bi ti moglo sutra pokazati da ti je O bila 14 dan. Ja isto čekam da mi se FF smiluje.

  25. #125

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    cure evo mog charta
    može mi netko reći zašto mi je sada isprekidana linija između dva dana?

    http://www.fertilityfriend.com/home/11d0ca

    Ovo što sam upisala za sluz, nisam sigurna da je točno jer sam ju počela promatrati tek prije nekoliko dana.

  26. #126

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Imam još jedno pitanjce
    Svako jutro mjerim BT u isto vrijeme, ali se jako često budim po noći i nikada nemam 4 sata spavanja u komadu. Najviše se budim pred jutro. npr. jutros sam se probudila u 4:45 bila budna 5 min i zaspala, pa tako isto u 5:45, a u 6:45 sam se probudila ponovno i mjerila BT i nakon toga se ustala.
    Zanima me da li je to onda na kraju ispravna tem. ili sam ju možda trebla mjeriti onda kad sam se prvi put probudila :?

  27. #127
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    na brzinu ću da odgovorim šta znam

    linija između dva dana je isprekidana jer nema unosa temperature za 15 dan ciklusa pa je FF povezao temperature 14 i 16 dc isprekidanom linijom...

    a na drugo pitanje stvarno ne znam odgovor :?

    pozdrav!

  28. #128

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    hvala fresia, tek sam sada skužila.
    sad mi je pokazalo ovulaciju :D :D :D
    haha, a baš sam taj dan dobro iskoristila.....
    šesto čulo, valjda.
    e a sad se samo trebam nadati da će mi pokazati veeellliki +

  29. #129
    fresia avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    BiH
    Postovi
    117

    Početno

    Želim ti plus veliki!

    I svim ostalim curama, jedva čekam nova odbrojavanja...

  30. #130
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    a ove dvije linije koje se sjeku su ti isprekidane jer fert. friend nije bas siguran jesu li ti podaci 100 % tocni, buduci da ti temp. kod nekih dana, od dana do dana, "saraju" i razlike su vece ....

  31. #131
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    Citiraj kikica2 prvotno napisa
    http://www.fertilityfriend.com/home/11a16c

    cure ovo je moj chart BT. Po tim podacima ja još nisam imala ovulaciju?!
    Pomagajte, šta vi mislite? :/

    ne, draga, po tim podacima jos nisi imala, ali ako ti narednih dan, dva tri temp budu povisene, vjerujem da ce ti zabiljeziti da ti je O bila.

  32. #132

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    :/
    dakle opet ništa ne znam.

  33. #133
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ma gle. mozda ti je O bila tada kad je fert. friend zabiljezio, ali mozda i nije :/
    jer da je f.f. sigurniji, ove dvije linije koje ti se sjeku bile bi ti pune, a ne isprekidane. meni do sad ni jednom nije pokazao punu liniju, uvijek isprekidanu (cak i kad nisam bila pod dabrostonima), ali zato je dobro pratiti cervikalnu sluz, pa cca znas i sama kad ti je bila O. jer komp je komp, obicna masina, kojoj je netko upisao neke koordinate po kojima se on ravna i donosi "zakljucke".

  34. #134
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    p.s.
    ak si nabavis trakice s neta (vidi topic LH trakice za utvrdjivanje ovulacije), bit ces sigurnija.

  35. #135
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Joj cure, više ništa ne znam!! Bilo mi je bolje dok nisam upisivala temp. Sad sam sva van sebe jer možda nisam imala O. A možda je sva ta temperatura zbrčkana pa je O ipak bila, ali se po temp. ne vidi. :/

  36. #136
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ma cure, nemojte se zamarati tolko! Dobro je Franny rekla, to je obična mašina koja ima program za izračunavanje i sva odstupanja od zadanog programa bilježi kao nesigurne rezultate. Ja sam uz BT pratila i sluz i pipala cervix tako da točno znam, iako mi FF nije pokazao O, da je bila negdje između 12-15 dana (baš i nisam precizirala :/ )
    Daklem, nema odmora dok traje obnova :D

  37. #137
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Ivory, ako ti sutra BT bude bar 36,6, FF će ti vjerojatno pokazati ovulaciju 14.dan. A to se onda uklapa i u tvoje "signale". No, kako znaš, to opet ne mora biti 100% sigurno... Tako ti (nam) je to...

  38. #138
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Smilovao se i meni :D !
    Malo mi je lakše sad. Ivory ja sam par dana probala cervix i (valjda sam ga našla) al ne kužim razlike, niti sam sigurna 100% da sam dobro napipla. :?

  39. #139

    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Postovi
    255

    Početno

    Ma ja sam totalno zbrčkala sve u svom chartu. Danas sam ispravila unose i ispada da još nisam imala O. Mada me već 3 dana bole jajnici i dolje sam napuhana kao žaba. Sluzi više nama, prije 3 dana je bilo puno... i sva sam zbunjena.
    Što više pratim i obraćam pozornost na sve te znakove sve manje znam, zapravo nisam više sigurna da li si neke stvari umišljam ili su zbilja takve pošto sam jako sklona autosugestiji.

  40. #140
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Ja mislim da bi ti po tome O bila 13 dc. Meni ju je označio 4 dana nakon što je bila.

  41. #141
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Joj, kak' mi je školski pokazao O na 14. dc!
    Jedini je problem što baš taj dan nismo imali odnose, jer sam mislila da mi je O bila malo ranije
    Niš, sljedeći mjesec će biti bolje!

  42. #142
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    ivory, pa i bolje je da ste imali odnose ranije jer spermic priceka i do 5 dana tvoju jajnu stanicuda se ona odvoji i da ju oplodi. ali ako ste imali odnos kasnije, kad je jajasce vec otislo u kanalic, e onda su sanse tak male, gotovo nikakve da ce se oploditi. :/
    to ti je onak laikci receno, bez neke strucne terminologije.

    dakle, draga, ima jos nade za tebe!

    p.s. a kak vi odredujete tj. pipate cervix?? znam da je wewa to lijepo i detaljno opisala (a ja si to i isprintala) pa s papirom u kupaonu i sve po "receptu" radila, ali ili ja imam prekrake prste (odrezala sam tada nokte da se ne izgrebem i povrijedim unutra) ili ja nekaj krivo radim, jer nisam sigurna da bas doticem cervix prstima. kak je duboko on unutra? znam da je kod svake drugacije, ali ono cca (uzmite duzinu vaseg srednjeg prsta kao "metar" ak vam je lakse, hehehe). tnx. je malo off topic, pa zato samo kratko, da ne skrecemo s teme, ak moze?

    puseki

  43. #143
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Ivory, ako ste i 1-2-3 dana prije O imali odnose, nije isključena mogućnost trudnoće. Navijam da su spermići izdržljivi i dugovječni... :D

  44. #144
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Joj curke hvala na dobrim vibrama! Imali smo odnose 2,3,4 dan prije O i dan poslije O, ali baš na sam dan i dan prije NIŠTA!
    Franny, ja ti cervix pipam sa srednjim prstom tak da jednu nogu stavim na kadu i gurnem prstić. U plodne dane točno mogu osjetiti kako je mekan i vlažan i kao malo rascijepljen, a inače je baš kao tvrda loptica.
    I nemam neke ekstra duge prste, čak mogu reči i da su kratki.

  45. #145
    Sandrij2 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    661

    Početno

    Ja sam prošli mjesec tragala za svojim cervixom, po istom receptu. I našla sam ga :D , točno se osjeti jedna izbočina na kraju tunela i jedna rupica na sredini. Meni je to skoro stalno (a samo sam 3-4 dana pipkala, onda mi je do......., oups) bilo napeto i s malom rupicom. Samo sam jednom osjetila da je nešto mekši...
    Ma, ne znam, ali meni se to više ne radi... Nije mi baš neki gušt, pa taman i da ga napipam onako da je mekan, pa da jurim za MM po kući....
    Meni je tog traganja za simptomima ovulacije već nekako na vrh glave. Pošto očekujem vješticu za cca 2 dana, jako sam ljuta i sljedeći mjesec više ništa ne gledam (samo ću mjeriti BT radi sebe, a i navikla sam) i ne lovim MM na svakom koraku po kući... Ako bude-bude, a biće nadam se čim prije....

  46. #146
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Ma ja ga ne pipam svaki dan, nego sam baš probala onih par dana kad mi je trebala biti O i par dana poslije da vidim ima li razlike. BT ću isto mjeriti još par ciklusa, ali ću se maksimalno pokušati opustiti i malo poraditi na sebi (promjeniti način prehrane - STOP SLATKO - , početi malo vježbati, obaviti do kraja preglede kod gin).

  47. #147
    Franny avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    izgubljena u svemiru
    Postovi
    2,847

    Početno

    hvala vam cure, fakat ste promptne!!!
    ja sam isto nekajnapipala svjevremeno "na kraju tunela" ali se ne sjecam nikakve rupice.

    bum se vise trudila drugi puta pa cu valjda znat i ja napipati. cisto sebe radi. jer po sluzi vise nis ne znam. sad mi je jos uviek kao neka creamy, bar mi tak to izgleda, a kao trebala bih dobit M, dakle trebala bi nastupit neka suha faza, koje jos nema :? :/ ...ma nek ide sve vr....t! (ooops ) vec mi je dost svega!

Stranica 3 od 3 PrviPrvi 123

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •