Pokazuje rezultate 1 do 37 od 37

Tema: PC test

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno PC test

    Jutro svima !!!
    da li mi netko moze rec, koliko je pouzdan i dobar pokazatelj pc test.
    Prvi pc test kad sam napravila, svi spermat. su bili mrtvi.
    Napravila sam briseve i svi su bili ok.
    Suprugu dijagnosticirana varikolela i uspjesno operiran.
    Posli tri mjeseca nalazi super ( normospermija).
    Prije dva dana sam ponovila pc test i ....šok :shock: ....opet svi mrtvi, osim par slabo pokretnih.
    Ginekolog ( zenska ) mrtva hladna, kaze da nam preostaje jedino beba iz epruvete...( e da bar to uspije ).
    Nije mi jasno zasto nas odmah salje u zg, bez nekih dodatnih pretraga...
    ne znam sama sta da ucinim....spermiogram je uredu...
    da li je moguce da je do mene, bez obzira sta su brisevi bili ok, mozda se nesto ne slazemo, mozda je do sluzi, nekoj kiselosti....
    uffff :?
    A ona nista, niti da poprica , najlakse je poslat u zg.
    Unaprijed hvala svima na savjetima !!!
    ** Ja sam se na svoju ruku upisala kod dr. Poljaka u Splitu, slovi kao jako dobar ginek. pa cu vidit kako i sta dalje...
    by i svima puno srece

  2. #2
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Cao, Tajnice

    ja se ne bih previse sekirala na tvom mjestu
    moguce je da postoji problem s ph vrijednosti tvoje sluzi, ali osim IVF-a, ima i jednostavnija opcija inseminacije.

    nego, nakon koliko vremena od odnosa ste radili PCT? znas li da neki doktori smatraju PCT urednim ako postoji i samo jedan ziv spermij?

    uglavnom, ne daj se tako lako obeshrabriti, zelim ti puno srece i bebicu cim prije!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    36

    Početno Re: PC test

    Citiraj tajnica prvotno napisa
    Prije dva dana sam ponovila pc test i ....šok :shock: ....opet svi mrtvi, osim par slabo pokretnih.
    ....spermiogram je uredu...
    Pozdrav!

    ne razumijem najbolje - kako misliš da je spermiogram u redu nakon što je (ponovno) bio loš?

    Postoji more pretraga koje još moraš napraviti, a o kojima su formašice vrlo iscrpno pisale i te se teme stalno ponavljaju

    Mislim da je odlično da si se naručila za drugo specijalističko mišljenje! I želim ti da kojim god putem išla do bebe, taj put bude kratak.....

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno Re: PC test

    evo me ponovo...hvala sta ste se tako brzo javile
    pc test smo radili 1h nakon odnosa,i takvo je bilo stanje.
    Ali i kad sam je pitala za inseminaciju, kaze da bi samo uzalud placala , da sa takvim pc testom nemam sanse :/
    Ne mogu vjerovat, da me nije poslala na neke druge pretrage...
    jer kao po njoj je sve u redu sa mnom i brisevi i ovulacija, baz. temp.
    I kad sam joj pokazala zadnji nalaz spermiograma, malo se zacudila kao ..." vidis malo cudno da je ovako dobar nalaz a pc ovakav "...i to je bilo sve. Samo je trazila da napravi suprug jos jedan spermiogram i da ce nas onda poslat na VV u zg.
    Eto...
    Ali MM je razgovarao s doktorom sta ga je operirao ( znaju ce privatno )
    i on nas je smirio, rekao da taj pc test i ne mora znacit nista, da je mozda neka infekcija ili kod mene neka kiselost... a i da se njegov nalaz ne moze pogorsati ako je operiran i ako mu je nakon kratkog vremena nalaz bio super.

    ***
    Tihuana , nisi me bas razumila ...
    ovako 1 pc nije bio dobar, kao ni spermiogram
    slijedi operacija, i spermiogram je super (normospermija)
    i nakon toga opet pc ,koji je nikakav...

  5. #5
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    Tajnice, kiselost rodnice, odnosno sluzokoze se premosti inseminacijom jer se kod nas radi IUI - intrauterina inseminacija.

    Ja bih ti preporucila da toj doktorici vise ne ides, radije istrazuj po netu i cekaj pregled kod dr. Poljaka

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno

    Imas pravo !! Vec sam se narucila kod drugog ginekologa.
    Mada je ona spec. za zenske bolesti :?
    Ja kao laik, pretpostavljam sta bi moglo bit , a i to da se ineminacijom moze preskociti taj kontakt sa sluzi ...kad se to radi kateterom...
    opsss ako grijesim , to su samo moja razmisljanja na glas
    a ona mi nis od toga nije rekla, predlozila , bas nista...a dosta je poznata ( mada sam i dosta losih stvari o njoj cula )...

    Puno hvala na savjetu wewa

    Nadam se da cemo ubrzo razmjenjivat savjete o skidanju kilograma nakon trudnoce ;o)

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno

    joj , skoro sam zaboravila......
    svima Vama zelim da uzivate u ovom danu zaljubljenih ,
    da oborite supruga s nogu ( svojom pojavom veceras ) hahhaha,i da vam za 9 mj u krilu bude mali slatki ( Valentino )
    :D

  8. #8
    wewa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    3,188

    Početno

    I ja se nadam

    a to sto doktorica ima reputaciju specijaliste, znam ih ja takvih da se jedni u njih kunu, a drugi ih proklinju... bitno je da nadjes ljekara u koga imas povjerenja. a to mozes zacas zakljuciti, ako ti je neka preporuka sumnjiva, odmah znas na cemu si

    jedna od tih bi bila preporuka IVF-a za sve uredne nalaze...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Tajnice ne znam o kojoj je doktorici riječ, ali ja sam s jednom imala iskustvo da mi je rekla da je pc test loš, a onda sam taj isti test ponovila kod dva druga doktora i oba puta mi je bio u redu. Napravi ponovno taj test. Zaista, moguće je da su ti svi nalazi u redu, a da se jednostavno ne slažete (loš pc test) odnosno, spermiji u tvojoj sluzi ne preživljavaju. U tom slučaju je preporučljiva MPO. Ali sačekaj, napravi još jednom nalaz pa ćeš vidjeti.

  10. #10
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    PCT se mora raditi točno u vrijeme dokazane ovulacije. Ja sam ih par puta radila u ranoj fazi liječenja i istraživanja neplodnosti - uvijek katastrofa. To mi nije smetalo da 3 puta zatrudnim (vanmaternično). Naša Željka! je trudna nakon lošeg PCT-a.

    Ne lupaš ništa, inseminacija (AIH) premošćuje taj problem jer spermiji se direktno ubrizgaju gdje treba, ne moraju plivati u ev. neprijateljskoj sluzi (ukoliko je to uopće slučaj).

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno

    Nisam radila pc u vrijeme ovulacije( bar ja tako mislim ) jer mi je rekla da dodem 14dc. , a ni po temperaturi ni po svemu ostalom mi nije tada vec 17 - 18dc. To mi je ona i potvrdila nakon prvog pc testa, jer mi je vidila na ultrazvuku da bi mogla bit tek za 3 - 4 dana.
    Vise stvarno ne znas u koga mozes imat povjerenja....
    Najvise sta me je pogodilo, ta njena hladnokrvnost, znam da ima brdo pacijentica, ali malo osjecajnosti joj nebi skodilo.
    Ni sama ne znam kako sam uspila doc do doma autom... nakon takvih vijesti, uzas!!! Prvo se ponadas, super nalazi , i onda te ona zbog svoje nestrucnosti unisti
    Ali hvala bogu da nije sve tako crno kako ona kaze.
    Vama svima puno hvala na savjetima, vratili ste mi nadu ...i zaista vam hvala od srca
    Sad je red na meni da stisnem zube i u boj

    Pusa i dobra zabava veceras

  12. #12

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4

    Početno

    Pozdrav!
    I ja sam radila postkoitalni test, i svi su spermiji bili mrtvi, iako je spermiogram bio dobar, normalozoospermija. Nismo test radili u plodne dane. Ali, doc je rekao da to ne mora nista znacit, jer nisu plodni dani, pa je sluz vjerovatno kiselija. Poslje toga sam dva puta radila AIH, ali bez ikakvih rezultata
    Da je samo bilo do toga, valjda bi AIHom uspilo.

  13. #13
    Daniela32 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    284

    Početno

    Nikolina, uspješnost AIH je između 10-15% po postupku. Uspješnost začeća u odnosima skroz zdravih ljudi je oko 20% po ciklusu.

    A postoji i idiopatska neplodnost, kada su oba partnera zdrava po svim mogućim pretragama koje klasična rep. medicina poznaje, no do začeća ne dolazi spontano, a katkad AIH ne uspjeva, pa čak 20 ili 30 IVF-ova ne uspjeva. No to je zaista rijetkost.

    Ali ne možeš zaista donijeti zaključak poslije 2 AIH (pod uvjetom da nedvojbeno znaš da su tvoji gornji reproduktivni organi zdravi), optimalan broj AIH bi bio 6 postupaka, nakon čega se ide na IVF.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4

    Početno

    Znam sve to. I znam da iz 2 AIH nemogu nista ocekivati, jer i kod zdravih parova koji pokusavaju prirodnim putem zatrudniti ne mora znacit da ce uspjet odmah u prvom mjesecu.
    Ali, po nekoj logici, kad bi bilo samo do te sluzi, moglo bi se lako uspjeti, jer se taj dio preskoci. Jajne stanice su tu dokazano, a i spermiji su poboljsani. Ali, nikad se ne zna sto zapravo koci zacece. (kod parova gdje je sve u redu). Ali, nesto je, inace bi doslo do zaceca. U mom slucaju je to 6 i pol godina.
    Nekad stvarno mislim da bi voljela da znam da nesto nije u redu, pa bi onda to lijecila, a ovako ne znam protiv cega da se borim.
    A s druge strane, ipak je bolje da je sve u redu, pa kad Bog odredi tad ce se i desiti.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    511

    Početno

    Joj Nikolina, tvoja priča mi je tako poznata. U mom slučaju se radi o 7 godina lutanja, lutanja i ništa. Sada su mi tek rekli da imam sniženu razinu progesterona i dali mi utrogestane, a inače je uvijek bilo sve u redu. Ovaj mjesec su mi prvi put dali klomifene, nešto se pokrenilo, inače uvijek je bilo: "Sve je u redu, opustite se bit će to! :? :/

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno

    Dobar dan!!!
    Evo mene ponovo i sa dobrom vijesti...suprugov spermiogram je uredu, hvala bogu :D , ipak nije sve crno kako sam mislila!
    Idemo dalje...u poned. sam kod dr. Poljaka, pa cemo vidit sta slijedi.
    Ali nema sanse da vise idem kod one moje gin. , za koju stvarno nemam rijeci...nakon sto nam je sve ono rekla, da nema sanse za insemin. , pa cak ni za umjetnu zbog loseg PC,i nakon mog inzistiranja da MM napravi novi spermiogram, koji je uredan...kaze : pa dobro...bice se onda nesto ne slazete, mogli bi ipak insem. uzassssss :shock: i oni sebe nazivaju spec. za zenske bolesti itd., ma...
    Cure, puno hvala na podrsci
    Nadam se da cu vam se javit sa dobrim vijestima...

  17. #17
    devet_mjeseci avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    679

    Početno

    Iskreno, ne znam ništa o PCT-u, ali sam nedavno čula jedan super primjer kako ne treba gubiti nadu čak i kada se čini da su sve lađe potonule... Srela sam prijateljicu iz osnovne škole u šetnji sa bebicom, ima svega dva tri mjeseca. I potegla se priča... Ona i suprug su godinu dana bezuspješno pokušavali, a zatim krenuli na pretrage. Njegovi nalazi su bili očajni, spermići u komatoznom stanju - doktori su rekli da im uz takav nalaz preostaje samo umjetna oplodnja. I otišli su na postupak, no nije se primilo i ona je prokrvarila. Bila je sva jadna i očajna, no već sljedeći mjesec je M. izostao - ostala je trudna prirodnim putem! :D

    Prema tome tajnice, samo hrabro, nikad se ne zna što nam Onaj gore sprema.

  18. #18
    leona

    Početno

    Tajnice, i moja je prica slicna tvojoj.... Cak mislim da se radi o istoj doktorici...

    Dakle, 2 godine braka, 5 mjeseci pokusavanja i prije dva tjedna se bacili na pretrage. Ukratko, suprugu kod Poljaka napravljen spermogram (nije katastrofalan, ali nije ni dobar- asthenoterazoosperma), s obzirom na veliku koncetraciju preporucio je AIH, te nas poslao na daljnje pretrage na kojima je ustanovljena variokokela. Ja paralelno odlazim kod svoje ginekologice (99,99% sigurna da je to ta tvoja), uz napomenu da u zadnje vrijeme imam nesto duzi ciklus, salje me na PCT 14dc (nema sanse da mi je tada ovulacija), i gle cuda - svi mrtvi!!! Odmah me upucuje na VV na daljnje pretrage, jer nam je jedina sansa IFV i sve ostalo je gubljenje vremena (to su njene rijeci!!!)... Zovem VV i nema nista od pregleda prije jeseni(. Da jucer nisam pronasla tvoje postove, vec bi bila na rubu zivcanog....

    S obzirom da sam vidila da si ti sa istom dijagnozom ipak otisla na AIH i uspjela iz prve (cestitam od srca!!!), zanima me da li si to radila kod Poljaka, koliko se placa, koliko se ceka, koje pretrage treba napravit i sl.

    Ciao,

  19. #19
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Leona najbolje bi bilo da uputiš tajnici izravno pitanje na PM jer možda ne vidi ovaj tvoj post. Inače vjerujem da si pročitala kako se može poboljšati spermiogram pa u nabavu i onda akciju jer mnoge cure s tom dijagnozom su ostale trudne prirodno, a tempirale su odnos putem ovulacije. Inače možda ti se produžio ciklus radi prolaktina (hormon stresa), bar je tako meni bilo, tj. meni je počeo biti jako kratak, pa jako dug, pa sve tako, i onda pila Vitex i sredio mi ciklus za 5.

    Želim ti sve njabolje i malo čudo čim prije

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    14

    Početno

    Jeli me netko trazio ???
    Leona poslala sam ti PM , u kojem ti je sve objasnjeno, ako imas bilo kakva druga pitanja, slobodno se javi.
    Svim rodicama puno srece , a tebi Indy i pridruzi mi se sto prije

  21. #21
    leona

    Početno

    Cure puno vam hvala, na brzim odgovorima.... Ja sam jos nova, iako vec duze vrijeme citam oaj forum... Sto da vam kazem spasili ste me, bez vas bi se osjecala sama na svijetu...
    Ja i MS sve to prolazimo sami, nikome nista jos ne govorimo, a meni naprosto treba se malo izjadat, i to ljudima koji ce me shvatit... Sve sto znam o svom problemu, saznala sam na vasem forumu, doktori su poprilicno nepricljivi, prosli smo ih trojicu, sva tri razlicita misljenja (nakon spermograma predlozen AIH, urolog vidi rjesenje u operaciji varikokele, a ona ginekologinja nakon PCT-a vidi izlaz samo u IFV). Nitko ne spominje nikakve tablete, vitamine, minerale, poboljsanje spermograma... A sam spermogram i nije toliko tragican (7.9 ml, 34 mil/ml, 28% pokretnih, 5% brzo pokretnih)...Pa sad budi pametan...
    A ja sam spremna na sve, samo da dodjem do svog malog cuda...

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    399

    Početno

    Daniela32 je već napisala da smo mi unatoč katastrofalnom PC testu zatrudnili prirodno
    (PC testove smo radili točno na dane ovulacije, znam jer sam bila na folikulometriji)

    Inače MM ima skroz dobar spermiogram, a ja imam PCOS, a pokušavali smo 3 godine.

  23. #23
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Znači ukratko, PC test se ne treba, nema smisla i bespotrebno radi ako se ide isključivo na AIH ili IVF?

    Jesam li dobro shvatila?


  24. #24
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Cure, nikad radila PCT test, nama MPO-ovci to više ne traže ako se ide na inseminaciju i IVF (nije bitno), ali sam čula od "mame svih Roda" - Daniele32, žene koja zna svašta, doslovno da ne zna za nikoga kome je taj test bio dobar, pa vi sad vidite (ja to mislila radit, ali me njen stav ohladio od toga).

  25. #25
    Isabel avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,365

    Početno

    Hvala Ina!

  26. #26

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    525

    Početno

    S nekoliko strana sam čula (mlađe ginekologinje) da se to više ne "nosi", da test nema neku vrijednost u predviđanju uspjeha i da ga mahom prepisuju stariji ginekolozi tj. oni koji ne prate novosti :?

  27. #27
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Potpisujem metvicu. Čula isto, tj. od svih malo cjenjenijih dobila odmah rukom na PCT test.

  28. #28
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Sad me to malo :/ , jer ja se bas nerviram sto mi je PCT radjen 2x poslije 6h i nula zivih, a kad je radjen na 2h bio je neki mali procenat zivih spermatozoida. Taj test moze da me "odvede" na AIH, a predlazu mi i lpsc jer jos ne znam uzrok neplodnosti (a imam dijete od 8 god). Ako taj test nije pokazatelj, onda bih ja ipak prvo trebala na lpsc? Ili ? :?

  29. #29
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Laparaskopija će ti barem nešto pametno reć', ovi PCT testovi su malo kao smijurija. Postoji ti nešto što se zove "idiopatska neplodnost". Ja sam ti takva, evo me u MPO "centrifugi" već 5-tu godinu, a ništa nisu konkretno našli. Ako ništa, laparaskopija je jedna pretraga koja ti sa 100% sigurnosti može reć koje je stanje jajovoda i ima li endometrioze, odmah operiraju ako što treba, a histeroskopija se obično radi uz laparaskopiju i gleda se kakva je maternica (za vrijeme iste anestezije), ali je ful operacija. Postoji ti struja koja vjeruje u opuštanje, a onda druga koja brije o imunološkim razlozima (antitijela, LAC, NK stanice i svašta nešto s čime se u Hrv. bave cca 2 doktora). Najbolje ti je slušat sebe i radit kako ti misliš da treba jer je neplodnost fakat za veliki broj ljudi nešto neuhvatljivo, rijetki su jednoznačni - tipa zaštopani jajovodi ili septum maternice itd. Ali, i to ti je sve li-la - jednoj mojoj na porodu tek rekli da ima septiranu maternicu, zatrudnila od prve, a nije u 25-toj npr. Nisam ti ništa baš pametno rekla, ali većina se ne može uhvatiti baš za nešto čvrsto.

  30. #30
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Dakle, sve ti ovisi koliko se tebi psihički (tvoj osjećaj) i fizički (tvoje godine) žuri. Ako si tipa 35+ i jako želiš dijete, nemoj se vrtit u PCT testovima, gubiš vrijeme. Ako si tipa 25+, go for it. Za inseminaciju bi trebala imat prohodne jajovode, niti jedan ozbiljan MPO-ovac u Hrvatskoj (ovi s VV-a, SD-a, Petrove, priv. klinika itd.) neće ti se bavit PCT testom, vjerojatno će se na to šeretski nasmijat - to ti nije nikakva indikacija za AIH. Indikacija za AIH ti je lošiji spermiogram, uz uvjet prohodnih jajovoda - može se sa 60% točnošću utvrdit HSG-om, koji ipak nije operacija. Jel' te neko šalje na laparaskopiju? Malo su mi velike te varijance - od PCT testa do laparaskopije, ne kužim. PCT test je valjda ono predjelo, a laparaskopija je već kad to dugo traje i sl. Bila na laparo privatno u CITO-a u Splitu, ispalo super elegantno - dan u bolnici, 6 na bolovanju, ali u ZG-u po bolnicama si cca 4 dana u bolnici, 2-3 tjedna bolovanje. Izvaži što bi ti radila, informiraj se.

  31. #31
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    Ina, hvala na brzom javljanju! Uglavnom malo vise o "meni" imas na pz, druga strana, i tema "sekundarni sterilitet", da se ja ne bih ponavljala...Uglavnom poslije toga ponovljeni , ovi nesretni pct-i na 2h pa na 6h. Prije 2 dana ponovila sve hormone, sve ok, malo fsh (10.33) u normali, ali bilo bi bolje da je ispod 10.
    Kad sve oduzmem i saberem, ipak lpsc...poslije trudnoce i 2 hsg-a :?
    A tvoje postove sam citala i ranije, jer kao sto vidis interesuje me idiopatska n. Hvala ti, nije bas da mi nisi nista rekla!

  32. #32
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Pročitala, savjetovala bih ti da odeš na inseminaciju, ako to ne upali na laparaskopiju pa na prirodni IVF jer dugo traje pauza nakon prvog djeteta i zbog godina i FSH-a. Jesi ti kod nekog MPO stručnjaka (ginića koji se bavi neplodnosšću) ili kod nekog ginića socijalca ili privatnika "opće prakse"? Nemoj se bakćat PCT testovima, to profaći ne rade. Ako imaš pristup nekome MPO-ovcu, otiđi do njega, nemaš puno što čekat, nije sad panika-panika, ali trebala bi o tome razmislit. BTW, HSG je točan 60%, laparo 100%, samo da se znaš ravnat - zato mogu ta dva tvoja nalaza varirat jer ti je sve to dojam koji dr. vidi kad kontrast prođe kroz jajovode - subjektivno je do neke mjere. Također, FSH od blizu 10 nije baš super vijest za stimulacije, ali nije ni nikakva koma (na IVF mislim) jer u stimuliranom IVF-u tijelo prima puno hormona, a žene s malo višim FSH-om onda stvore nešto manji broj folikula (tipa umjesto cca 10, nekih 3-4 do 5). Najbolje bi ti bilo probat par inseminacija, a nakon toga prirodni IVF (samo prate i punktiraju tvoj folikul), ako ti je to opcija, to je em jeftinije, em nema hormonalnog udara i bolje je za malo viši FSH. Postotci inseminacije i prirodnog IVF-a su slični - od 5-8 do max 15% uspjeha po pokušaju, a postoci stimuliranog IVF-a su 30%.
    Alternativno, fino mozak na pašu preko ljeta, tko zna,možda se zalomi. Ne bi vjerovala kakve priče gore postoje na pdf-u potpomognute - tipa nakon 14 IVF-ova prirodno trudna, uz zaštopan jedan jajovod i nepostojeći drugi, a na posvojenju žena trudna u 38.-moj prvi put, a od 30.-te je u preuranjenoj menopauzi (FSH valjda troznamenkast) i na nadomjesnoj terapiji. Život je divno nepredvidiv, želim ti jedno pozivitno iznenađenje preko ljeta .

  33. #33
    a72 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    1,519

    Početno

    UUUUUUUUUUUUUUUUUUUUufffffffffffffffffffffffffff!! !! Ina! Kad sam sad citala tvoj post, koja navala emocija......Ja sam uglavnom na pz, a moram poceti malo i na potpomognutu, takve price.... :shock: Nisam tamo citala jer mislim da su tu samo zene koje su u postupcima IVF, a ja jos nisam , pa zato :/ , ali procesljacu i vas..Hvala ti puno, vidim da, na zalost, imas dosta iskustva, ali zato kad jednom,budes mama- blago tvom djetetu!
    Isprintala sam tvoj tekst o ivf postupku, dala ga jednoj prijateljici koja je poslije 1.neuspjesnog i pauze od 4god, nakon citanja tog teksta opet dobila krila, i od 9.mj pocinje ponovo....samo da znas!
    A ja nisam dogurala do nekog mpo-vca,bakcem se sa ovim privatnicima, i ocito ,gubim vrijeme,ali uhvatilo me bas jako i sad ne odustajem!!!

  34. #34
    ina33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    28,983

    Početno

    Az, nadam se samo da nije navala negativnih emocija . Ja ti ovo teoretiziram kako ja mislim a bi trebala žena u 34.-toj, ali ja sam evo u 37.moj, još malo u 38.-moj, i ne bi vjerovala, nadam se još uvijek i prirodnom začeću i koji put mislim da ti odlasci u doktore znače samo upropašteni mjesec-pet od prirodnih pokušaja (ovisno jel' bio stimulirani IVF u kratkom postupku koje neke žene teže podnose, u pravilu ove s dugim ciklusima a la ja - najdulji rok koliko sam čula da je jedna žena bila bez menge nakon IVF-a bilo je 6 mjeseci, meni se dogodi ono cca 2 mjeseca nakon toga). Ajde, ajde, niti jedno pravilo nije u stijenu upisano, samo kao nakon 34.-te i pokušavanja od više od godinu dana bi po PS-u trebalo do MPO-ovca, a manit privatnike. Šaljem ti .

  35. #35

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    15

    Početno

    joj cuure ja se borim sa istim vasim problemima....nismo jos isli u kliniku za neplodne parove, samo smo jednom napravili spermiogram koji je bio los, a ja isti mjesec trudna, sto je nazalost rezultiralo spontanim.

    Procitala sam sve sto ste napisale al ne mogu vas pratit jer ne znam sta je pc test i sta znaci aih, molim vas, da li mi netko moze ukratko objasnit.

    Hvala unaprijed!

  36. #36
    Osoblje foruma pujica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagabria
    Postovi
    2,116

    Početno

    AIH - inseminacija, postupak potpomognute oplodnje

    PC test - postkoitalni test - nakon seksa uzima se uzorak iz maternice prema kojem se gleda ima li prezivjelih spermija, kakva je ph vrijednost i kako spermiji tvog muza reagiraju u tvojoj maternici

  37. #37

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    15

    Početno

    hvala ti puno pujica, sad je jasnije! Nadam se da mi nece trebat (a ni vama)...pusa

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •