Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: 3 mj. redovih odnosa bez rezultata - trebam li se zabrinuti?

  1. #1

    Početno 3 mj. redovih odnosa bez rezultata - trebam li se zabrinuti?

    nemojte mi zamjeriti, ma ako pitanje nije na mjestu izbacite ga, mozda ja zelim samo utjehu ili pomoc...

    naime kad smo se moj dragi i ja odlucili za bebicu on je dobio mjesto na projektu i vidimo se vec skoro godinu samo vikendima pa cak i ne svaki. prve pola godine koliko sam mogla izracunati ( jer nekako imam skoro pa na 28 dana a zadnjih 8 mjeseci i tocno na 28 dana) i nismo bili skupa na plodne dane ali zadnja 3 mjeseca koliko mogu reci je i bilo, znam da je nekima i glupo i smjesno ali da li bi se trebala brinuti. da li bi trebala "dignuti paniku" i odluciti se da odemo na pregled ili da pricekam jos....
    pisem to jel svuda pise "ako zena ne zatrudni nakon godinu dana redovitih odnosa...."
    recite mi iskreno kako se to vama cini.....
    hvala

    Preimenovala topic iz "glupo pitanje (mozda)" u "3 mj. redovih odnosa bez rezultata - trebam li se zabrinuti?"
    plavaa

  2. #2
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    nema glupih pitanja, postoje samo glupi odgovori .

    meni se čini da si ti pod stresom, jer odvojenost baš i nije lako podnijeti. opusti se, i daj i sebi i njemu malo vremena.

  3. #3
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    angela i ja sam ti u sličnoj situaciji, tj.MM nije tu stalno.Od ljeta pokušavamo i imali smo do sad 5 pokušaja, s time da u prva dva smo ili ja ili on bili bolesni, treći put je bio spontani, četvrti je bio nakon spontanog i nismo forsirali, a u petom nismo eto ostali trudni.
    Mislim da je još rano da "dižeš" paniku, ali, naravno, ako ćeš se ti bolje osjećati i time sebi smanjiti stres, onda napravi osnovne pretrage: UZV, briseve na sve živo, papa test, i osnovne hormone i progesteron.
    Jednostavno, ima nas kojima ne uspijeva iz prve, i onda shvatiš da i nije tek tako napraviti dijete...ali dijete će doći...

    strpljeni-spašeni!

  4. #4
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    A jesi ti draga sigurna kad su plodni dani?
    Ja nisam baš neki savjetnik, jer meni je sva tri puta uspjelo od prve, mislim nemam pojma kad je koji dan, jednostavno smo se dogovorili idemo na bebača i uspjeli, ali bili smo svaki dan skupa, pa se to ne može uspoređivati, još more i sunce i ljeto i hormoni, nema da ne uspije... Ipak opuštenost je najbitnija. Sve je u glavi!!! Ne brini, uživaj u odnosu s mužem i bebica će doći, točno na vrijeme.

  5. #5
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    cekana u glavi nije sve baš uvijek- pogledaj na potpomognutu... divno što je vama od prve uspjelo, blago vam se i to tri mala anđela,divno, ali ima nas kojima, eto, ne ide baš od prve, na žalost :/ Pogledaj koliko nas je samo na odbrojavanju već mjesecima...

    angela, nadam se da ćeš se skoro zaobliti i da nećeš još dugo morati čekati

  6. #6
    cekana avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    Karaula na granici s Mađom
    Postovi
    2,429

    Početno

    Sorry Indi ako sam tako zazvučala, znam da nije baš lako svima, eto mi razbijamo glavu s kontracepcijom, a vi se trudite i trudite... Mislila sam na primjere onih žena koje su nakon potpomognute oplodnje zatrudnile prirodno, zato sam rekla u glavi je sve... Možda nisam pomogla, ali eto... mislim na Vas i želim Vam svima što prije jedno malo

  7. #7
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Joj, sad sam ja zazvučala....ma u glavi je dio, sigurno, ali ne sve... hvala

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Iza kapaka
    Postovi
    5,360

    Početno

    Nama je za prvo trebalo 12 mjeseci, za drugo 7 godina... Baš smo se "naradili"

  9. #9
    ivory avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    KLC
    Postovi
    574

    Početno

    Angela, puno nas je u istoj situaciji kao i ti... MM i ja smo stalno zajedno i bebicu smo počeli raditi u 12. mjesecu. Temperaturu sam počela mjeriti u veljači, nadajući se da će to biti riješenje, ali i nakon saznanja da mi je zadnja 4 ciklusa ovulacija točno 14. dana rezultata još nema... I mi se često pitamo trebamo li se zabrinuti, ali još uvijek sve prepuštamo "slučaju" i obavljamo samo najosnovnije pretrage. Nadamo se da će ljeto učiniti svoje

  10. #10

    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Postovi
    849

    Početno

    ne brini Angela, još je stvarno rano za brigu, puno se toga mora poklopiti, stres čini svoje pa pokušaj - iako znam da je to gotovo nemoguće - što manje računati, nama je trebalo SAMO 15 mjeseci i spadam u onu skupinu koja je ostala trudna u trenutku kad je već odustajala, to razdoblje mi je jedno od najstresnijih u sjećanju upravo zbog pritiska u glavi - danas je taj dan, moramo, uh, grozno. zato, izlazi što više na zrak, čitaj stvari koje nemaju veze s trudnoćom i nepolodnošću, bavi se sportom, veseli se vikendima i probaj si to nekako u glavi posložiti - bebica će doći, mi ćemo uživati i čekat je, sretno.

  11. #11

    Početno

    ma hvala vam, ja sam vjerovatno nestrpljiva a i 30-ete su tu pa me stah bioloskog sata. istina malo sam se utjesila na pdf mama poslje 30-e.najgori su dani pred M kad se promatram i da i imam simptom ili nemam....uf.ne bi se htjrla pretvoriti u ludu babu :?

    hvala vam

  12. #12
    Administrator foruma daddycool avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    ZG, u braku
    Postovi
    4,635

    Početno

    ma nemaš još nikakvog razloga za brigu
    nama je za Niku trebalo isto nekoliko mjeseci zbog raznih faktora, pa smo umjesto planirano rano proljetne bebice dobili kasno ljetnu. inače moj savjet vam je da se ne opterećujete s koje kakvim temperaturama i ostalim stvarima zar nije jednostavnije a i ljepše od 9. dana ciklusa upražnjavati svakodnevni seks? (mislim na one parove koji se viđaju svaki dan a ne samo vikendom)

  13. #13
    anamar avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Postovi
    2,334

    Početno

    dedikul, lakše reći nego učiniti to s ne-opterećivanjem temperaturama...

  14. #14
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Nemoj se brinuti.Ja nisam imala baš takvih iskustava, ali imam jednu frendicu koja je bila u braku 3 godine i oni su odmah išli na dijete i nikako.Medicinski je sve bilo čisto.Nisu imali sređenu situaciju( živjeli su sa svekrvom i šogoricom i njenom obitelji, uvijek manjak novaca...) i već su ljudi počeli govoriti da ne mogu imati djecu i jedno ljeto kad su ostali sami u kući, svi otišli na more i hop! ona zatrudni.
    Znači više nisu mislili toliko o tome, opustili su se i posrećilo im se. Vaša razdvojenost i prevelika želja može samo pogoršati stvari.Opustite se i vidjet ćeš da će sve doći na svoje.Sretno :D

  15. #15
    Indi avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Postovi
    1,702

    Početno

    Ma kakva sreća, bebica nije htjela doći među puno ljudi

  16. #16
    pepi avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    1,505

    Početno

    Mislim da treba i malo sreće.Ako je medicinski sve O.K. onda su vjerojatno drugi faktori u igri.Moja kolegica je također živjela razdvojeno od muža, on u Hecegovini, ona u Zagrebu,viđali su se samo vikendom i to ne svaki vikend. Obično su se nalazili kada je ona bila u "plodnim danima". Njezin posao je bio takav da je uvijek bila napeta, pod stresom, jaaako mršava, puno je pušila itd. Onda je promijenila radno mjesto i nakon mjesec dva zatrudnila i nedavno je rodila bebicu.
    Ma živimo u takvoj sredini da ako u pola godine braka nisi zatrudnila odmah počinju sumnje, ispitivanja , ogovaranja, "kako još nisi trudna? imaš li kakvih problema" itd. itd.

  17. #17
    mona29

    Početno

    Ma, slušaj sve cure što ti kažu-nemaš baš nikakvog razloga za brigu!

    Samo se trebaš smiriti u glavi i bit će sve ok.

  18. #18
    kikica2 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Postovi
    250

    Početno

    Angela, i ja sam bila sva izbezumljena. Nakon što nismo uspjeli u prva tri mjeseca počela sam se psihički gristi. Najteže mi je padalo gledati sve trudnice oko mene ( kojima je još uz sve uspjelo od prve ). Otišla sam na običan, redovni pregled i tamo mi je ginekolog rekao da nemam razloga za brigu, i da ako ne uspijemo unutar godine dana krenemo na pretrage. Kada sam ga pitala koliko prosječno ženi treba da zatrudni (sa redovitim seksualnim odnosima) rekao mi je 7 - 8 mjeseci. Nakon što sam već bila luda od brige, zašto još ništa, ostala sam trudna! Dugih je to bilo sedam mjeseci kad svaki dan jedino to želiš, no sada sam presretna i znam da ćeš uskoro i ti biti!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    7

    Početno

    kikica2 kao da o meni govoriš, smo što ja nisam trudna

  20. #20

    Početno

    ....ma hvala curke, u biti desi ti se da nisi vise pametan....dobila sam vraziju i to na vreme pokucala....kazu da to znaci da sam zdrava i to.....istina je da stvarno kada zelis zatrudniti sve neke trudnice oko tebe....i puno puta mladje. fora je u tome sto sam ja recimo opustena do razdoblja pms kad se pocnem gledati promatrati.....onda pocinje ludnica

  21. #21
    kia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    372

    Početno

    Cure lakše je ovako u društvu kad vidiš da nisi sam. Da nema vas ja bi već definitivno mislila da sam luda i da se to sve samo meni događa.
    Kad čitam vaše postove kao da gledam sebe. Inače ovo nam je bio 4 ciklus u kojem nismo uspjeli ali nadam se da će ovaj 5-ti biti pun pogodak a to isto želim i vama !

  22. #22
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno 3 mj. redovih odnosa bez rezultata - trebam li se zabrinuti?

    E angela i ja sam ti takva. Poslije ovulacije par dana sam toliko opustena , sve dok ne osjetim boluckanje u stomaku. E tu pocinjem da ludim. U roku od tih 15-16 dana barem sto puta se stisnem po grudima , u kupatilo jos nisam otisla da nisam digla majicu i proucavala se bar par minuta. I uvijek razocarenje. :/ Toplomjer ne vadim iz usta. MM se nekad nasali pa i on izmjeri svoju bazalnu (da vidi da li ovulira ) U glavnom ovo nam je vec (ili tek) 5 ciklus ,ali meni su ti ciklusi toliko dugacki pa izludjivanju nikad kraja . Uhhh.... Neko mi je rekao da psihicki jake zene , borci , malo teze ostaju u drugom stanju . Ja npr. navikla sam da dobijem to sto hocu i kad hocu. Ovo me ipak spustilo na zemlju . Mozda je i bolje sto je tako.Mozda stvarno trebam odustati da bih uspjela :?

  23. #23
    Rene2 avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Na svom mjestu.
    Postovi
    1,906

    Početno Re: 3 mj. redovih odnosa bez rezultata - trebam li se zabrin

    Citiraj tuzna s osmjehom prvotno napisa
    i ja sam ti takva. Poslije ovulacije par dana sam toliko opustena , sve dok ne osjetim boluckanje u stomaku. E tu pocinjem da ludim. U roku od tih 15-16 dana barem sto puta se stisnem po grudima , u kupatilo jos nisam otisla da nisam digla majicu i proucavala se bar par minuta. I uvijek razocarenje. :/ Toplomjer ne vadim iz usta.
    potpisujem ovo i mislim da još uvijek ne trebaš biti zabrinuta

  24. #24
    Jolly avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    93

    Početno Re: 3 mj. redovih odnosa bez rezultata - trebam li se zabrin

    Citiraj Betty prvotno napisa
    E angela i ja sam ti takva. Poslije ovulacije par dana sam toliko opustena , sve dok ne osjetim boluckanje u stomaku. E tu pocinjem da ludim. U roku od tih 15-16 dana barem sto puta se stisnem po grudima , u kupatilo jos nisam otisla da nisam digla majicu i proucavala se bar par minuta. I uvijek razocarenje. :/ Toplomjer ne vadim iz usta. MM se nekad nasali pa i on izmjeri svoju bazalnu (da vidi da li ovulira ) U glavnom ovo nam je vec (ili tek) 5 ciklus ,ali meni su ti ciklusi toliko dugacki pa izludjivanju nikad kraja . Uhhh.... Neko mi je rekao da psihicki jake zene , borci , malo teze ostaju u drugom stanju . Ja npr. navikla sam da dobijem to sto hocu i kad hocu. Ovo me ipak spustilo na zemlju . Mozda je i bolje sto je tako.Mozda stvarno trebam odustati da bih uspjela :?
    Bože, ovo kao da sam ja pisala :shock:
    Mi tek 3-4 mj pokušavamo, ako ne bude uskoro ja ću prolupati. I onda mi kažu da se opustim. Pa jedva najosnovnije poslove obavljam!!!

  25. #25
    Betty avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Sverige
    Postovi
    577

    Početno Re: 3 mj. redovih odnosa bez rezultata - trebam li se zabrin

    Citiraj Jolly prvotno napisa
    Citiraj Betty prvotno napisa
    E angela i ja sam ti takva. Poslije ovulacije par dana sam toliko opustena , sve dok ne osjetim boluckanje u stomaku. E tu pocinjem da ludim. U roku od tih 15-16 dana barem sto puta se stisnem po grudima , u kupatilo jos nisam otisla da nisam digla majicu i proucavala se bar par minuta. I uvijek razocarenje. :/ Toplomjer ne vadim iz usta. MM se nekad nasali pa i on izmjeri svoju bazalnu (da vidi da li ovulira ) U glavnom ovo nam je vec (ili tek) 5 ciklus ,ali meni su ti ciklusi toliko dugacki pa izludjivanju nikad kraja . Uhhh.... Neko mi je rekao da psihicki jake zene , borci , malo teze ostaju u drugom stanju . Ja npr. navikla sam da dobijem to sto hocu i kad hocu. Ovo me ipak spustilo na zemlju . Mozda je i bolje sto je tako.Mozda stvarno trebam odustati da bih uspjela :?
    Bože, ovo kao da sam ja pisala :shock:
    Mi tek 3-4 mj pokušavamo, ako ne bude uskoro ja ću prolupati. I onda mi kažu da se opustim. Pa jedva najosnovnije poslove obavljam!!!
    Eh Jolly izvuce ti moj stari post iz naftalina E nasmijah se pravo sta sam pisala tada jer u to vrijeme tek smo poceli izistinski ganjati ovulaciju , a bila sam ubjedjena da cu ipak brzo ostati trudna nakon toga. Ali nisam . Ali sam sada opustenija . Sekiracijom sam samo napravila sebi gore. Zato , sada pokusavam sa antisekiracijom . Htjela ti ili ne htjela na kraju ces se ipak opustiti . A bebac ce doci

  26. #26

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    AT
    Postovi
    1,317

    Početno

    i meni je trbalo 9 mjeseci za ovo drugo,prema tome nema jos razloga za brigu

  27. #27
    stelerina avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    588

    Početno

    E ja fino brojim ispocetka i ovo racunam kao 1 mj, lakse mi je tak...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    160

    Početno

    Da te utješim, nama je ovo 13. mjesec pokušavanja i još ništa (nadam se da će ovaj mjesec ipak upaliti). U početku smo bili vrlo opušteni što sada više baš i nismo. Moram priznati da mi savjeti tipa "samo se opusti" dižu laganini tlak jer se nemreš opustiti da stisneš gumbić pa hooopaaa eto mene opuštene. Naravno svi oni koji mi daju te savjete nisu zlonamjerni ali meni o smeta. Znam da trebam biti opuštena ali...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Apr 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,727

    Početno

    meni se čini da treba što prije napraviti bar osnovne pretrage (hormoni, brisevi, papa) i spermiogram - pa se onda opustit ako nema neke frke.....

    Ja sam se opuštala dvije godine - a spermići još opušteniji

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •