Pokazuje rezultate 1 do 38 od 38

Tema: Krvarenje zbog spontanog pobačaja

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno Krvarenje zbog spontanog pobačaja

    Pozdrav!!
    Neznam gdje točno postaviti ovo pitanje, nadam se da nisam profuljala pdf
    Našoj bebi je u 7tjednu trudnoće prestalo kucati srce. Ginekolog mi je dao vremena do kraja idućeg tjedna ako prokrvarim sama ako pak neću, idem na kiretažu.
    Mene samo zanima ako je koja bila u sličnoj situaciji, nakon koliko dana ste otprilike prokrvarile? Jučer ujutro sam stavila zadnje utrogestane i mislim da je možda još rano za krvarenje, ali nekako bih htjela izbjeći kiretažu iz više razloga.

  2. #2
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    suncokret19, žao mi je
    Ja sam missed ab imala u 9. tt. Također sam htjela izbjeći kiretažu, mislim da sam prokrvarila negdje cca 7 dana nakon Utrogestana. Nakon 3 tjedna se skoro sve očistilo, ali je ipak ostao komadić pa nismo htjeli dulje riskirati, tako da sam ipak išla na kiretažu. Sve je dobro prošlo, kiretaža je obavljena pod općom anestezijom, endometrij se dobro oporavio, tako da se puno ne brineš ako do kiretaže i dođe.
    Kad je već tako, želim ti da se sama očistiš, prati betu ako krvarenje počne i uzv provjera.
    Držite se
    Posljednje uređivanje od Optimist : 22.08.2015. at 10:53

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Bojim se i fizičke boli kod kiretaže a i ako se sama očistim onda možemo već idućim ciklusom krenuti na novi ivf..
    Imam lagane grčiće 2 dana, danas ujutro me baš jako boljelo, ali poslije već nije. Nadam se da to čim prije počne, iako eto, možda i onda dođe do kiretaže.. ah sva sam već jadna

  4. #4
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    suncokret,a zbilja mi je žao
    Iskreno,možda i bolje da odeš na kiretažu,nemoj se bojati fizičke boli jer ta je minimalna. A i oporavak je brz.
    Imala sam jednu i dva puta ju odbila,bojala sam sam se da mi je ionako tanak endometrij i kojekaj...pa sam dva tj čekala da prokrvarim,a krvarenje je trajalo 16 dana. Nije nam svima isto. Mene nije boljelo,ali neke cure užasno boli kad krene. Tu nema pravila ni usporedbe,iskustva su različita...i moraš biti svjesna da te ipak može dr poslat na kiretažu,ako ostane ijedan ugrušak na kraju.
    Moraš sama razmislit i odlučit. Grlim.

    I sumnjam da bi te ijedan mpo dr več iduči ciklus nakon spontanog pustio u postupak.
    Posljednje uređivanje od žužy : 22.08.2015. at 11:28

  5. #5
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Znam da ti je teško i da se jadno osjećaš
    I mi smo nakon prvog spontanog jedva čekali da krenemo u postupak, to je bio jedan od razloga zašto nisam željela ići na kiretažu, bilo me je strah zbog endometrija. Kiretaža je uspješno obavljena.
    Fizičke boli kod same kiretaže nema ako se radi pod općom anestezijom. Poslije boli kao lagana menga, iako to ovisi od žene do žene. Ja sam oskudno krvarila, par dana. Počelo me opet lagano boljeti nakon 2 tjedna, prepala sam se što se događa, ali su mi objasnili da se maternica stišće i da je to normalno. Čak sam bila malo prokrvarila.
    Kad je tek počelo krvarenje, bilo je to ono smeđarenje, ništa konkretno. Konkretnije je postalo tek nakon cca 7 dana, tada sam u par navrata osjećala grčeve, nakon toga su ispadali komadići nalik jetrici. To je trajalo nekih 2 -3 dana, poslije opet oskudno krvarenje, koje je trajalo 3 tjedna. Nakon toga se nismo više usudili čekati, beta je bilo oko 100 pa smo se odlučili na kiretažu.
    Uzmi si nešto protiv bolova, a ako ti teško padaju na želudac, imaš varijantu s čepićima.
    Pošto je trudnoća relativno kratka i plod mali, imaš veliku šansu da se sve samo očisti. Meni su rekli da je 4-5 tjedana za ženu sigurno da neće doći do infekcije, iako stopostotne sigurnosti nikad nema. Zato prati betu, uzv i krvnu sliku, ako se odlučiš na samostalno čišćenje, pogotovo ako se malo protegne.
    Želim ti sreću, pitaj ako te još nešto zanima.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    žužy, jasno mi je sve što si napisala, svih scenarija koji se mogu dogoditi.. Polako prihvaćam sve što me čeka..A sad il će me bolit kiretaža ili ovo doma.. ko zna što će biti gore.. međutim, ipak ću pričekati, sad je ionako vikend, pa onda do srijede taman da se pripremim na sve..
    Slažem se da me neće prinati za mjesec dana, to pripisujem samo mojem dobrom ginu koji mi je u ovoj situaciji pokušao dati neke dobre opcije i nadu i ohrabljenje..Mislim da ni nećemo ići tako skoro nakon svega što smo prošli u ova 2 mjeseca, jednostavno želimo pauzu nakon oporavka barem mjesec dana. no,dok napravimo neke pretrage, želimo otići i na nekoliko konzultacija u privatne klinike za mpo.. i to će potrajati..

  7. #7

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Kod nas ne daju opću anesteziju, samo apaurin u venu i nešto protiv bolova.. zato me strah.. neke žene kažu da ih je užasno boljelo, a neke da uopće ne.. valjda ovisi o dozi lijeka i dr.koji je to obavljao.. zato me strah.. a kad te strah onda se zgrčiš i još je gore..
    Mislim samo kako su druge žene to obavile tako ću onda i ja!!!!

  8. #8
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno

    Imaš pravo izabrati način liječenja. Naravno da je njima manja zahebancija napraviti kiretažu, nego te svako malo pratiti i pregledavati uzv, vaditi betu i krvnu sliku, iako ni tu ne vidim zašto bi bilo problema.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Mislim da nebi bio nikakav problem s mojim ginom oko tih pretraga, stvarno me iznenadio u ovoj situaciji pozitivno jer sam se uvijek žalila na njega.
    Držit ću se onoga što sam odabrala i što je on predložio, a onda dalje kako bude.
    Hvala na odgovorima, ako mi još nešto padne na pamet, sigurno ču vas pitati

  10. #10
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Citiraj suncokret19 prvotno napisa Vidi poruku
    Kod nas ne daju opću anesteziju, samo apaurin u venu i nešto protiv bolova.. zato me strah.. neke žene kažu da ih je užasno boljelo, a neke da uopće ne.. valjda ovisi o dozi lijeka i dr.koji je to obavljao.. zato me strah.. a kad te strah onda se zgrčiš i još je gore..
    Mislim samo kako su druge žene to obavile tako ću onda i ja!!!!
    Ni kod nas ne daju opču,ja sam dobila tri injekcije lokalne u cervix. I apaurin u venu,tak nekaj...traži lokalnu obavezno,ako se odlučiš. Nek se usude odbit.
    No,imaš još vremena do kraja idučeg tj,možda krene samo. Nadam se da te nebude jako bolelo
    I da,nakon onog hipera i sad ovoga..uzmite odmor. U međuvremenu napravi pretrage koje nisi.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Mislim da s lokalnom nebu problema, neću im dati da mi to na živo sam tak naprave. Inače letim kod Podobika za 4000kn na kiretažu!!! moš mislit!!!
    Javljam kaj bu ako kaj bu

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Nažalost,morala sam na kiretažu. Danas ujutro, eto već sam i doma

  13. #13
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    držim fige za brzi oporavak

  14. #14

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Hvala ti!!
    dok skupim snage napišem svoje iskuarvo, posebno jer nisam našla nikakva iskustva iz Čakovečke bolnice pa ako nedaj B nekome zatreba.

  15. #15
    sara38 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Hrvatska
    Postovi
    1,363

    Početno

    Suncokret baš mi je žao. Drži se!
    Kad sam ja prvi put ostala trudna, u 7tt sam prokrvarila (nije bilo srčane reakcije), moj MPO ginekolog je rekao da ćemo pustiti neka sve ide prirodno, a on me pratio ultrazvučno i pratili smo betu da li pada... Na kraju nije trebala kiretaža. Znam kako ti je, ali kad ponovno kreneš u postupak bit će lakše.

  16. #16
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    suncokret,

  17. #17
    Optimist avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    4,284

    Početno


  18. #18

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    Hvala vam svima na lijepim riječima i zagrljajima!!

    Evo da podijelim s vama svoju priču s kiretaže:
    Pročitala sam sve moguće i nemoguće hrvatske, engleske pa čak i njemačke stranice vezane uz kiretaže, od samog straha sam noćima imala noćne more a nekoliko puta sam čak i povraćala.. U tjedan dana dok sam čekala spontano krvarenje do kojeg nije došlo, imala sam vremena potpuno oplakati svoju mrvicu i skupiti snage i želje da krenem dalje. pala sam na takvo dno i depresiju da su mi takve crne i ružne misli dolazile, ali uz mm uspjela sam sve izbaciti van i krenuti dalje.

    Jučer sam došla kod svog ginekologa koji je napravio još jedan uzv u nadi da se desilo čudo, što ja nisam ni očekivala niti me pogodilo kad su njegove riječi bile iste kao i prošli put. Dao mi je uputnicu za odjel za čišćenje.
    U bolnici je bio doktor koji me zaprimio dok sa imala hiper i odmah sam znala da me čeka humani pristup i dobar čovjek koji me neće mesariti. Sestru sam isto znala sa odjela i mogu reći da sam bila sretna što su oni bili u smjeni. U šali sam ih još na šalteru pitala dal se dobije opća anestezija (znala sam da ne)
    Nakon uzva, doktor mi je rekao da će raditi usisavanje i pokušati sve napraviti bez kireta jer se tako manje oštećuje endometrij/maternica i da ćemo tako imamo bolje izglede kod idućeg ivfa. bio ljubazan, suosjećajan i sve mi je objasnio u detalje.
    U sobi za zahvate, sestra i doktor su mi ponovno sve objasnili, umirili me, sestra me držala cijelo vrijeme za ruku, a mi tri smo se cijelo vrijeme šalili i zezali..
    Iskreno, očekivala sam i pripremala sam se da se tamo slomim od pshičkog i fizičkog bola i suza, mislila sam da će me poslat na psihijatriju, ali na cijelom zahvatu nisam ni pomislila da moja beba odlazi, sve sam to odradila doma.
    Doktor je rekao da će me nešto dva put štipnuti i tako je bilo, nije jako boljelo. Rekla sam sestri da mislim da mi "droga" ne djeluje jer nakon koktela u Petrovoj meni se sve vrti, osjećam se pijano i ne mogu ni govoriti a tu sam bila normalna.. rekoh molim vas ili mi dajte još ili čekajte jer ovo ne djeluje..a doktor kaže meni da je već obavio pola posla i da očito droga djeluje
    Samo usisavanje nije boljelo, osjetila sam neki pritisak i povlaćenja donjeg dijela prema dolje, ali od boli ni b.. zahvat je trajao oko 15 min sa priprema i odlaskom u sobu, a meni se činilo ko da je trajalo 5 minuta..

    Drage moje, ja nemogu nahvaliti ni zahvaliti stručnost, ljubaznost, humanost i suosjećnost doktora i sestre.. srce mi je do neba koliko sam im zahvalna jer su mi nešto tako ružno i tužno pretvorili u jednu lijepu uspomenu.. velim, imam i grižnju savjesti što nisam tamo plakala jer sam to očekivala od sebe, ne ja sam se cijelo vrijeme smijala i zezala.. mislim nisu to bila cerekanja i parade, čisto neki razgovor da mi se skrenu misli, doktor i sestra su se međusobno zezali i ja sam s njima smijala..
    eto, nešto manje o samom zahvatu a više o samom dr. i sestri.. hvala im od srca!!

    Nakon zahvata sam krvarila lagano do večeri, sad više ni ne.. pijem antibiotik i ergometrin.. nakon ergometrina me jučer poprilično stezalo ali nakon jutarnje doze me nije..
    nadam se da će na kontroli za 2 tjedna biti sve u redu!!

    Boli me uspomena na sve naše planove s bebikom, sjetim se svaki dan ali suza neide iz oka.. veselim se oporavku, ponovnim bavljenjem sportom,mršavljenju ovih nekoliko kila viška i nadam se uspostavi menst.ciklusa koje nikad nisam imala prirodno, traženjem drugih mišljenja od drugih doktora, istraživanje nekih alternativnih pripomoći..
    želim dijete i znam da ću ga imati, i puna sam snage i želje i volje da sa svoje strane učinim sve što mogu u ovih 4-6 mjeseci koliko treba pauze..
    smijem se, vesela sam.. a beba anđeo nas prati na ramenu..

  19. #19
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    suncokret,sad je ono loše iza vas,a ispred samo sunce. Znaš da suncokreti okreču svoje glavice uvijek gore prema suncu..nema predaje. Ti budeš mama.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    351

    Početno

    aa hvala ti!!

  21. #21

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Dakle,imala sam spontani u 8tj,i htjela sam ga odraditi kod kuce.. Obilno kvarenje s ogromnim ugruscima/"jetricama" imam vec 5. dan. Kad ce stati? Iskustva??
    Ne bih voljela nakon svega ipak zavrsiti na kiretazi...

  22. #22
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Jesi li bila kod ginekologa? Moraju ti posnimit to ultrazvukom da vide je li se sve očistilo.

  23. #23

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Nisam. Bila sam prije 10dana kad je dr zakljucila da ne vidi plod i dala mi novi termin za 2tj.(to je 10.11)
    Brinu me ti komadi koje"radam"...
    Ne kuzim sto se ima vise ljustiti?

  24. #24
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Sony,dok nemaš jake bolove ili nedaj Bože temperaturu,normalno je. Naravno,ako ti izljevi postanu sve jači,svakak se javi ginu.
    Ali,skroz je normalno imati ovakvo krvarenje kao i ono slabije i mislim da možeš slobodno čekati ovaj dogovoreni termin za sljedeči pregled.
    Kod ovakvog prirodnog čiščenja oče to potrajati i danima.
    Jako mi je žao

  25. #25

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Citiraj žužy prvotno napisa Vidi poruku
    Sony,dok nemaš jake bolove ili nedaj Bože temperaturu,normalno je. Naravno,ako ti izljevi postanu sve jači,svakak se javi ginu.
    Ali,skroz je normalno imati ovakvo krvarenje kao i ono slabije i mislim da možeš slobodno čekati ovaj dogovoreni termin za sljedeči pregled.
    Kod ovakvog prirodnog čiščenja oče to potrajati i danima.
    Jako mi je žao
    Hvala ti Draga! I ja racunam tako,ali..
    Kako to biva,sve sve spoji istodobno,10tak dana kasljem ko som uz temp do 38c,pa mi je doc opce prakse dao Sumamed.
    U ned.sam popila trecu tabletu,kasalj slabiji,ali je jos tu,temp oko 37,3...
    Izljevi me ne brinu toliko,iako me cine slabom,nego ti komadi jetrica koji izlaze(oprostite vi gadljive!) velicine poput pravih pilecih ili jos i vecih

  26. #26
    žužy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2012
    Lokacija
    kc
    Postovi
    6,455

    Početno

    Uh još i prehlada pored ovoga...
    Joj znam ti komadi(ći)...grozno zgledaju,al ipak ti se endometrij več dosta zadebljao pa se sad ljušti.

  27. #27
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    Nisam. Bila sam prije 10dana kad je dr zakljucila da ne vidi plod i dala mi novi termin za 2tj.(to je 10.11)
    Brinu me ti komadi koje"radam"...
    Ne kuzim sto se ima vise ljustiti?
    Ha, ima. To je cijeli biološki proces.

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Valjda..
    zasto bi se ljustio i ljustio i ljustio u nedogled?

  29. #29
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Neće u nedogled.

  30. #30

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Hvala na podrsci!

  31. #31
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    Nema na čemu.

  32. #32
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Skroz je normalno imati ugruske koji izlaze.

  33. #33
    Cheerilee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Čakovec
    Postovi
    2,617

    Početno

    Ja sam imala spontani u 7-8tj prije tri tjedna, krvarenje trajalo kao normalna M, intenzitet isti, jedino je bilo dosta ugrušaka, rekla mi je dr da je to dobro, jer će se tako vjerojatno sve samo očistiti.. Tako je i bilo, bila sam na uzv-u prvi i zadnji dan krvareja.. Sve se očistilo, endometrij 2mm i sve kako treba biti...

  34. #34

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Hvala na vasim iskustvima.
    Zadnja 2dana samo krvarim bez dodataka,ha,ha...

    Uglavnom , jutros sam bila kod ginekologice na uzv i nazalost vidi jos materijala koji mora van,pa mi je dala 2x1 Ergometrin za 5 dana,jaooo...
    Kaze da je nova moda po bolnicama da se prvo poduzima sve da se zene same ociste,a tek je zadnja opcija kiretaza.

  35. #35
    tangerina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Lokacija
    Split
    Postovi
    8,742

    Početno

    Sony, ja sam pila taj Ergometrin nakon poroda par dana, i pomogao je da se izbaci sve van i maternica stisne na staro stanje, nadam se da će ti pomoć da se sve očisti

  36. #36
    zutaminuta avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Postovi
    10,205

    Početno

    To je logično. Nitko ne voli zahvate.

  37. #37
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Sony prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala na vasim iskustvima.
    Zadnja 2dana samo krvarim bez dodataka,ha,ha...

    Uglavnom , jutros sam bila kod ginekologice na uzv i nazalost vidi jos materijala koji mora van,pa mi je dala 2x1 Ergometrin za 5 dana,jaooo...
    Kaze da je nova moda po bolnicama da se prvo poduzima sve da se zene same ociste,a tek je zadnja opcija kiretaza.
    " nova moda" je vrlo razumna moda jer kiretaza je zahvat koji nosi odredene rizike ( koji nisu bezazleni). Pa bi se trebala primjenjivati prema potrebi , a ne rutinski. Inace , zaostali komadici mogu izaci i sa slijedecom menstruacijom.

  38. #38
    Majuška avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,832

    Početno

    Ja sam imala situaciju u kojoj sam se prirodno "čistila" 7 tjedana. Ukupno dva seta obilnog krvarenja od po 6-7 dana.
    Svaki tjedan sam išla na uzv i vadila betu i sve je na kraju prošlo bez problema; želim to i tebi

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •