Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 208

Tema: Puštaju li vas preko reda??

  1. #51
    maxi avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Brussels
    Postovi
    2,043

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj maxi prvotno napisa
    ja imam iskustvo druge prenesene trudnoće (zamislite veličinu trbuha ) i nakon pregleda sam se zaputila pješke/tramvajem u Petrinjsku po novu osobnu.....nisu me pustili u tramvaju da se sjednem a u MUP-u su me samo čudno gledali, kao da sam s Marsa pala, pa kad sam pitala mogu li preko reda smilovali su se. jer stvaaarno nisam više mogla stajati (trudovi krenuli te večeri)
    Pa ne mogu se suzdrzati, i moram te pitati, pa ako si vec prenijela trudnocu, kud ici tramvajem u MUP?
    za izlet je bilo prehladno, mm previše nervozan...pa ti nađi način da krene....

  2. #52
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    u pizzeriji Baschiera jedan dan konobarica odmah poslužila trudnicu prek reda..bravo!!
    ovo sam odma skužila jer je u Baschieri i mom Marinu kad je bio očito jako željan pizze konobarica donijela njegovu preko reda
    smilovala se trogodišnjaku koji navija:kad ćeeeeeeeee, kad ćeeeeeeeee

  3. #53

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    124

    Početno

    Baš sam danas bila na komisiji za produljenje bolovanja. Naravno, bilo nas je preko 150. Na vratima piše da trudnice imaju prednost, doktori i sestre se tako i odnose, zovu najprije trudnice. A na komisiju znamo da dolaze ljudi sa svakavim problemima i nikome nije lako ni lijepo satima čekati.
    Ono što je mene zasmetalo su komentari i zlobna dobacivanja ljudi. Čekala sam u toj masi ko i svi drugi, a grupica do mene se non-stop žalila na čekanje i komentirali su: "Nije meni problem čekati, ali kad još i te trudnice imaju prednost" i čitavo vrijeme pogledavaju prema meni i podsmjehuju se. Valjda očekujući neki komentar. Ja sam šutila i čekala. Izašla je sestra i pozvala nas "četu" trudnica (bilo nas je 4) zbog kojih ovi jadnici moraju čekati satima. Da napomenem, to su bili ljudi malčice stariji od mene, kasnijih 30 godina.
    Uredno čekam, ne guram se, ne tražim da me se pusti, al kad me sestra zvala pa naravno da neću odbiti.
    Smatram da je to sve stvar kućnog odgoja, moralnosti, empatije, a sve to polako blijedi u našem društvu.
    Zato drage moje trudnice budimo mi te koje će odgojiti buduću generaciju kojom ćemo se moći ponositi!

  4. #54
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Trudnoća nije bolest, trbuh kao takav ni u jednoj trudnoći nisam koristila kao sredstvo za preguravanje preko reda, sjedanje u tramvaju busu ili štogod. Iskustva koja imam su većinom pozitivna, a ako sam se jako loše osjećala nisam izlazila van osim u iznimnim situacijama, a i tada bi netko uvijek izašao ususret (blagajnica, službenica na šalteru, ostali ljudi u redu ili na stolcima).
    Nisu samo penzići ti kojima je možda gore nego je trudnici (koja je zdrava i ima urednu trudnoću), odakle da ja znam da neka mlada cura nema niski tlak ili je bolesna pa zato sjedi ili ide preko reda?
    Vjerujem da veliku ulogu igra i stav, ja sam obje trudnoće bila izuzetno optimistična, sretna, zadovoljna, sigurna sam da ljudi osjećaju pozitivu, narogušene i mrke svi izbjegavamo zar ne?
    Istina, ionako je najgore stajati u prvom tromjesečju kad (AKO) ti je užasno zlo i hvata te nesvjestica, a onda ti se nitko neće dignut, jer se trudnoća ni ne vidi :/

  5. #55
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Inda_os prvotno napisa
    Potpisujem Doroteu24 i Fridu.

    Nikad nisam očekivala ustupke na račun trudnoće, ni na poslu ni u trgovini ni kod kuće ni nigdje. Da se čekajući u redu počnem loše osjećati, zamolila bih da me se propusti i uvjerena sam da ne bi bilo problema (bio razlog trudnoća ili bilo što drugo). Ni ja se u redu ne osvrćem oko sebe ne bi li ugledala nekog koga treba pustiti preko reda.
    Isto tako. Čak sam dok sam bila na bolovanju pustila bi "radne ljude" prije mene. Jer istina je, s obzirom da sam bila fizički dobro, ipak se ljudima koji rade žuri više nego meni koja sam poslije išla doma.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    vukovar
    Postovi
    310

    Početno

    ja nisam tržila ustupke ali ako ja već sijedim a trudna sam gdje nađe obraza mene tražiti da joj se dignem a koja sasvim dobro stoji na nogama
    a nemaju svi auto da mogu s njima ići po gradu obavljati poslove,ili kod doktora.pa neke trudnice i u bolnicu s trudovima idu tramvajem.

    što se tiće mladih s niskim tlakom to sam inaće bila ja u mlađim danima i dizala sam se trudnicama i samo bi kada bi se stvarno osijećala loše pitala nekog da mi se digne a inaće sam sve puštala da sijednu na moje mijesto od starijih i trudnica i mame s djecom.

    a dizanje trudnicama u tramvaju i busu je zbog naglog koćenja i padanja da se bebi nešto ne bi desilo a iskreno starija gospoda mogu se samo malo ugruvati a svašta se bebi u trbuhu može desiti.

  7. #57
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj Straško prvotno napisa
    Smatram da je to sve stvar kućnog odgoja, moralnosti, empatije, a sve to polako blijedi u našem društvu.
    Zato drage moje trudnice budimo mi te koje će odgojiti buduću generaciju kojom ćemo se moći ponositi!
    ovo moram potpisati!
    ja sam zapravo primjetila da su najmanje suosjećajni ljudi mojih godina, a još gore oni mlađi

    i slažem se da trudnoća nije bolest, ali nije ni starost sama po sebi
    al bez obzira i na jedno i na drugo, uvijek sam se dizala u busu i tramvaju trudnicama, starijima i roditeljima s malom djecom
    a pogotovo ovo što cure vele za vožnju u busu, bebici se svašta može dogoditi zbog naglog kočenja i sličnih situacija, kad postoji opasnost da padne ili se negdje udari

  8. #58
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    Citiraj Straško prvotno napisa
    Smatram da je to sve stvar kućnog odgoja, moralnosti, empatije, a sve to polako blijedi u našem društvu.
    Zato drage moje trudnice budimo mi te koje će odgojiti buduću generaciju kojom ćemo se moći ponositi!
    ovo moram potpisati!
    ja sam zapravo primjetila da su najmanje suosjećajni ljudi mojih godina, a još gore oni mlađi

    i slažem se da trudnoća nije bolest, ali nije ni starost sama po sebi
    al bez obzira i na jedno i na drugo, uvijek sam se dizala u busu i tramvaju trudnicama, starijima i roditeljima s malom djecom
    a pogotovo ovo što cure vele za vožnju u busu, bebici se svašta može dogoditi zbog naglog kočenja i sličnih situacija, kad postoji opasnost da padne ili se negdje udari


    x

  9. #59

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Citiraj Apathetic prvotno napisa
    Citiraj dorotea24 prvotno napisa
    Cure vidim da se najviše pljuje po penzićima, a jel niste pomislile da možda te bakice i ti djedovi imaju većih tegoba nego vi? .
    šališ se jel da?! :?
    Ne šalim, se ozbiljna sam. Oprosti, ali ponijela si se drsko i bezobrazno što si ženi uletjela preko reda bez pitanja ako sam dobro shvatila, žena je sasvim ok reagirala, a ti ju još nazivaš babom i luđakinjom i onda očekuješ da drugi imaju kulture prema tebi. I to sve samo zato što si trudna.
    e sorry..žena uopće nije stajala u redu..nego je stavila kolica u red a ona je prebirala po polici do blagajne
    Po mom...ona uopće ne stoji u redu. Osim toga ako piše da trudnice i invalidi i imaju prednost onda je to neupitno, nema se tu šta komentirati.
    Meni je nepojmljivo da me trudnica ili žena s malim djetetom uopće MORA pitati za prednost. Snimim ju već na ulasku u dućan i ponudim da dođe ispred mene, to je za mene opća kultura

  10. #60

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Postoje obrasci ponašanja i ne znam šta je tu upitno;
    U tramvaju uvijek ustupiš mjesto starijem , trudnici i ženi s djetetom. Ja osobno uvijek puštam ispred sebe žene s djecom jer znam da im nije bajno čekati u redu, trudnice također.
    Ako na javnim mjestima POSTOJE redovi s prednošću prolaza onda postoje s razlogom.I zašto onda izigravati heroja ili ženu žrtvu.
    Ako stoji da imaju prednost šta je tu upitno?!
    Meni je osobno u trudnoći najgore stajati, mogu hodati kilometrima ali stajati mi je koma.

  11. #61
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Ja sam danas ušla u bus, a trebala sam se voziti samo dvije stanice.
    Jedan gospodin je odmah čim sam ušla ustao i ponudio mi da sjednem, a gospođa koja je sjedila nasuprot (zna me iz kvarta) je naglas komentirala "kad može s ovolikom stomačinom šetat pasa onda može i u autobusu stajat na nogama".

  12. #62
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    a joj Pepi, opet oni po tvom pasonji

  13. #63
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    a joj Pepi, opet oni po tvom pasonji
    Ma jesi vidila ti to, koji komentari glupi i nepotrebni. Što nju boli što ja šetam psa. Drugi put ću joj ga pustiti pa će trčati uokolo.

  14. #64

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    Citiraj Ginger prvotno napisa
    a joj Pepi, opet oni po tvom pasonji
    Ma jesi vidila ti to, koji komentari glupi i nepotrebni. Što nju boli što ja šetam psa. Drugi put ću joj ga pustiti pa će trčati uokolo.

    Joj što bih volela to da vidim.

  15. #65
    astral avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    sunčani otok
    Postovi
    984

    Početno

    [quote="Pepita" "kad može s ovolikom stomačinom šetat pasa onda može i u autobusu stajat na nogama".[/quote]

    glupača!

  16. #66

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    1,470

    Početno

    MA KAKVI...
    Prave se blesavi.

  17. #67
    tajchi73 avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,923

    Početno

    [
    quote="Pepita"]Ja sam danas ušla u bus, a trebala sam se voziti samo dvije stanice.
    Jedan gospodin je odmah čim sam ušla ustao i ponudio mi da sjednem, a gospođa koja je sjedila nasuprot (zna me iz kvarta) je naglas komentirala "kad može s ovolikom stomačinom šetat pasa onda može i u autobusu stajat na nogama".
    [/quote]



    to je valjda kulturnija verzija onog: kad je mogla da širi noge može sada i da ( pa nadopunjuju po potrebi )

  18. #68
    Anci avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    10,626

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Trudnoća nije bolest, trbuh kao takav ni u jednoj trudnoći nisam koristila kao sredstvo za preguravanje preko reda, sjedanje u tramvaju busu ili štogod.
    Ja sam u tramvaju ljubazno zamolila za mjesto. Radila sam do 34 tjedna. OK, mogu jednom, dva puta uzeti taxi, ali 2x dnevno je meni previše.

    Mislim da je iz sigurnosnih razloga bolje da trudnica sjedi, a ne da u 7:30 i 16:30 čeka kad će je netko klepit po trbuhu u prepunom tramvaju.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Ne, nikada me nitko nije pustio. Ja ni ne molim. Živimo u sebičnim vremenima, bezosjećajni smo za tuđe potrebe i probleme i ja sam toga svjesna. Trudnoća je samo moj slatki problem i problem mm!!! Sve što mogu obaviti sama (dok je mm na poslu), to i obavljam, što ne mogu- neka stoji, neka čeka... svejedno mi je. Pa neće moja "nemoć" trajati vječno!

    Jučer u 6.00. sam MORALA ići u bolnicu, ležati. Išla sam sama busom. Mm se je tek nedavno zaposlio u Rijeci (doselili smo se) i zaista nije bilo smisla da traži slobodno dopodne. Sa suzama u očima je prije mene otišao na posao, a ja sam sama išla sa Krnjeva (od Kauflanda) u Cambierievu (riječankama je poznato!). Vukla sam sama kofer na kotačiće, sam Bog da smo ga donijeli u Rijeku. Hm.. kako bi nosila torbu, stvarno ne znam. I tako ja preko 20-ak stepenica ipak nosim taj svoj kofer. Pored mene je prošlo 5 muškaraca, ali ni jedan se nije ponudio za pomoć. Vrhunac- na autobusnoj stanici samnom je stajao jedan muškarac. Sami, on i ja. Nailazi bus i ja ga pitam- molim vas, ide li ovaj bus do željezničke? On mi je u trku prema busu rekao daaaaa i ode (kao da će bus otići, bliži se smak svijeta, bježi od nekoga tj. od mene da mi ne bi morao pomoći ili što nemam pojma) :shock:
    Ostala sam vrlo iznenađena. Činio mi se je pristojan i fin. Imao je torbu sa laptopom, oko struka "pederušu", fino i skladno obučen, njegovan i mirisan..... ali eto- vrlo vrlo nekulturan, emocionalno neinteligentan i siromašan duhom.

    Moja trudnoća se bliži kraju, no pitam se što sa ljudima poput ovog "finog" gospodina?! Ništa, hm... nažalost ima ih sve više i više.

    O sine moj, ljubi te majka- nadam se da ti nećeš biti jedan od njih

  20. #70
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj rena7 prvotno napisa
    Ostala sam vrlo iznenađena. Činio mi se je pristojan i fin. Imao je torbu sa laptopom, oko struka "pederušu", fino i skladno obučen, njegovan i mirisan..... ali eto- vrlo vrlo nekulturan, emocionalno neinteligentan i siromašan duhom.
    oprosti, no meni torba od laptopa, skladno odjevanje i njegovan izgled nisu nikako povezano sa kućnim odgojom i kulturnim ponašanje, isto kao što mi takvo ponašanje automatski ne etiketira osobu kao emocionalno neinteligentnu i siromašnu duhom.

    tko zna što se njemu možda netom prije desilo, u kojim je on mislima, problemima....mislim, možda si to malo preosobno shvatila....

    nemoj se ljutiti...pazi i mazi to malo čudo koje nosiš...

  21. #71
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    rena7, bas mi je zao na takvom iskustvu.

    Osobno, meni se pak cini da ima i previse kavalira, skacu sa svih strana, nekada si mislim da ce mi popaliti vrecice.

  22. #72

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa

    oprosti, no meni torba od laptopa, skladno odjevanje i njegovan izgled nisu nikako povezano sa kućnim odgojom i kulturnim ponašanje, isto kao što mi takvo ponašanje automatski ne etiketira osobu kao emocionalno neinteligentnu i siromašnu duhom.

    tko zna što se njemu možda netom prije desilo, u kojim je on mislima, problemima....mislim, možda si to malo preosobno shvatila....

    nemoj se ljutiti...pazi i mazi to malo čudo koje nosiš...

    Misli što god želiš, ja sam samo iznijela svoje iskustvo i svoje stajalište o situaciji koju nisam mogla shvatiti drugačije nego osobno. Nego kako drugačije? Nije pomogao meni, a ne Anki, jer je i nije bilo pored nas. Istina nisam pitala za pomoć.

    Ja od svog muža, brata, oca, pa i ovog ČUDA kako ga ti nazivaš očekujem da budu kavaliri. Ne bedaci, ali kavaliri da- bilo bi poželjno da budu. Jednostavno meni kao ženi bi takvo ponašanje muških članova moje obitelji godilo. Zar nije lijep osjećaj kada možeš drugome pomoći?
    Meni osobno, prelijep! I savršeno se osjećam kada nekome mogu pružiti ruku, a bez da me je molio, preklinjao, milostivo gledao.... Jednostavno sama od sebe pružam koliko mogu i osjećam se divno.


    Sretno

  23. #73
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    rena....

    naravno da je lijep osjećaj pomoći drugima,
    naravno da se cijeni kad čovjek pomaže slabijem,
    nemoćnijem od sebe,
    naravno da svi želimo i da naša djeca jednog dana stasaju u ljude koji osjećaju druge, u ljude s empatijom...

    no, ja sam se konkretno referirala na tvoj, po mom mišljenju, pretjerano oštri sud tog momka/čovjeka, kad si ga zbog te jedne situacije automatski etiketirala kao "emocionalno neinteligentnog i siromašnog duhom".

    zar emocionalno inteligentna osoba neće niti dopustiti pretpostavku da je taj momak možda upravo nešto loše doživio, nešto što ga je učinilo rastresenim?

    (s obzirom da osjećam ljutnju u tvom postu, ne znam jesi li citirala moje "čudo" u pozitivnom ili negativnom kontekstu. svakako, ja sam "čudo" spomenula u pozitivnom kontekstu, jer svu djecu smatram pravim i najdivnijim čudom. a sada oprosti, moram se posvetit svom snenom čudu)

  24. #74
    tenshi avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Postovi
    274

    Početno

    meni se u zadnja 2 tjedna desilo da su me ljudi pitali da im se USTANEM (a sad ulazim u 9.mj. trudnoce)
    ja, naravno, prefina da odbijem jer sam zakljucila da netko mora imati vraski dobar razlog da sjedne ako vec trazi trudnicu da se ustane... ono sto je meni cudno je da se nitko drugi nije ponudio svoje mjesto. ja bih to odmah napravila. inace se uvijek ustajem i starijima i djeci i trudnicama. meni su se ustajale samo zene u srednjim godinama (valjda zato sto znaju kako je to) i svaki put kad mi se netko ponudio bih to i iskoristila ako ne bih procijenila da je toj osobi mozda jos i teze.

  25. #75

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    593

    Početno

    Ja moram pohvalit zastitar u bankama i u dinersu,uvijek dodju po mene da odem prek reda,hehehe,kak je to dobro, 8)
    A ima i jakooo nekulturnig ljudi,narocito zena,kao da one nikad nisu bile trudne,

  26. #76
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa
    dopustiti pretpostavku da je taj momak možda upravo nešto loše doživio, nešto što ga je učinilo rastresenim?
    možda stanje na burzi?
    sori, ot, ali morala sam...

    meni je normalno da je rena to doživjela osobno, pa kako bi drugačije
    tenshi, stvarno si prefina, nadam se da su imali stvarno dobar razlog. pa opet, kud tebe?
    možda izgledaš jako mlađahno?

  27. #77
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    rena7, bas mi je zao na takvom iskustvu.

    Osobno, meni se pak cini da ima i previse kavalira, skacu sa svih strana, nekada si mislim da ce mi popaliti vrecice.

    Sigurno si jako zgodna

  28. #78
    Angie75 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,644

    Početno

    Zaboravila sam dodati da mi nije bilo toliko bed čekati negdje u redu dok sam bila trudnica, koliko mi je to smetalo poslije s malom bebom. Svi kašljucaju, kišu, šmrcaju, a ja u sebi kipim što moram biti s bebom u tom bakterijskom raju. A tek tu me nisu puštali prije reda.

    Jedina situacija kad sam kao trudnica zamolila da me puste ispred je bila dok sam čekala u redu za ispovijed u Palmotićevoj. Tip ispred mene je toliko kašljao (onako produktivno) da me uhvatila totalna paranoja što će biti kad uđem u onu malu drvenu izbu u kojoj se on prije mene toliko iskašljavao (tko je gledao Život na sjeveru, onu epizodu kad je Megi posatala opsjednuta grinjama pa ih je svuda vidjela, znat će kako sam se osjećala). Zamolila sam tipa da uđem u ispovjedaonicu prije njega i čak sam mu objasnila zašto, i propustio me je.

  29. #79
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj Angie75 prvotno napisa
    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    rena7, bas mi je zao na takvom iskustvu.

    Osobno, meni se pak cini da ima i previse kavalira, skacu sa svih strana, nekada si mislim da ce mi popaliti vrecice.

    Sigurno si jako zgodna
    Ne bi bas rekla, zato se i bojim za svoje vrecice.

  30. #80
    .kala. avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    čudoland
    Postovi
    447

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa
    možda stanje na burzi?

  31. #81

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    1,357

    Početno

    Citiraj .kala. prvotno napisa
    Citiraj Ginger prvotno napisa
    možda stanje na burzi?

    ... eeeeeee bit će da je to to. Stvarno opravdano. Nemam šta nego oprostiti mu

  32. #82

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Ja imam mali trbuh pa ekipa uglavnom ni ne skuži da sam trudna.
    Jedino sam neki dan u HZZO-u bila ljuta - nisam očekivala da će me itko pustiti preko reda, ali kad sam ušla, svi podigli pogled, skenirali trbuh (uska majica pa se kužilo da mi to nije od obilatog ručka) i kolektivno počeli piljiti u vrhove svojih cipela. Da ih ne bi slučajno pitala mogu li ja prije njih....
    Inače mi je bed tražiti prednost jer se dobro osjećam i nekako ne znam kako bih uopće složila rečenicu i što bih da netko drekne na mene.. (rasplačem se na svaki krivi pogled, hormoni poludjeli )

  33. #83

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Moram da pohvalim naše socijalno, gde sam išla pre dva dana na komisiju.
    Ustala sam ujutru i otišla tamo po broj, momak mi rekao da dođem oko 12, 20 jer od 12 počinju da rade lekari i čim sam došla jedan od momaka koji je bio ujutru sa mnom u čekaonici mi kaže da su me već prozivali pošto sam trudnica.
    Prijatno sam se iznenadila i ušla odmah. Jest da su me neki popreko pogledali, ali kako sam odmah i izašla, (doc mi je samo lupio pečat) vidim da su bili srećni zbog toga.

  34. #84
    Lucas avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    village...long village
    Postovi
    1,638

    Početno

    [quote="Angie75"]Zaboravila sam dodati da mi nije bilo toliko bed čekati negdje u redu dok sam bila trudnica, koliko mi je to smetalo poslije s malom bebom. Svi kašljucaju, kišu, šmrcaju, a ja u sebi kipim što moram biti s bebom u tom bakterijskom raju. A tek tu me nisu puštali prije reda.

    e to mi strašno smeta, ni sad me ne puštaju prek reda s trbušinom, al nema veze, al u takvim situacijama s malom bebom ili djetetom fakat ne kužim ljude koji ne žele propustiti ženu i dijete...

  35. #85
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Svježe iskustvo: Dom zdravlja, labos, gužva do neba (cca 200-tinjak što više, što manje bolesnih ljudova).... Srećom, postoji poseban pretinac za uputnice za trudnice, dječicu i invalide. I zaista su nas prozvali prije svih ostalih.
    Uđem, izvade mi krv, pošalju da dam uzorak urina i da im se opet javim (radila oGTT). E tu nastaje komedija. Dva vecejića s vratima u uskom hodniku. Stanem u red i čekam, ispred mene četiri mlađe ženskice, iza mene staje još nekoliko ljudi... Pored reda se progura dobrodržeća gospođa i nasloni se na zid nasuprot daljih vrata.... mislim si, gospođa se samo naslonila na zid, teško joj stajati u redu.... Ali vraga, čim su se vrata otvorila, ona spremna na ulazak. Ne budi mi teško ja dreknem da mi svi čekamo red ... a ona mi odgovori nešto u stilu: ....zašto nisam satla pred vrata ko i ona kad čekam!!! :shock: Na to reagira nekoliko ljudi, komentiraju njezinu bezobraznost i nekulturu.... Za par minuta, dobrodržeća gospođa izlazi iz vecejića, odmjeri me (zajedno s trbuhom) i bez imalo dlake na jeziku mi uputi kompliment: "Kokoš".

  36. #86
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Baš sam danas prvi put iskoristila svoje pravo na nečekanje reda, buduci da u T COM centru na Cvjetnom trgu u Zagrebu piše: invalidi i trudnice imaju prednost. Morala sam otkopčat jaknu i izbacit trbuh jer ipak sam tek 13. tjedana pa nije da se nešto vidi
    Ali frend me natjerao, htio je iskoristiti moje stanje da riješi svoj problem...
    Uglavnom, baš sam mu nakon toga rekla da je definitivno vrlo potrebno da te puste preko reda kad si trudan 6, 9 tjedana i zlo ti je za poludit, a nitko te ne šljivi jer ti se ne vidi trbuh...

    Navodno u Njemačkoj dobiješ neku iskaznicu i onda je samo pokažeš bilo gdje (ima za invalide i za trudnice) i totalno se nitko ne buni kad to koristiš.
    Ali to je civilizirano društvo. Ja se npr. užasno bojim da me neki idijot ne udari s autom jer se svi voze kao luđaci i došlo mi je da na auto otraga nalijepim "Trudnica za volanom", jer inače je to samo malo lima, a sad me zbilja strah da beba ne dobije po nosu, ni kriva ni dužna

  37. #87
    aleksandra70vanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    11,388

    Početno

    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Ali frend me natjerao, htio je iskoristiti moje stanje da riješi svoj problem...
    ? :?

  38. #88
    Sandaaa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    [quote="misliteljica"]
    Citiraj misliteljica prvotno napisa
    Ali frend me natjerao, htio je iskoristiti moje stanje da riješi svoj problem...
    Meni ovo nije nimalo smiješno... Zapravo mislim da je jako žalosno da trudnoću iskorištavaš za ovakve situacije, a u ostatku posta pišeš o civiliziranom društvu ???

  39. #89
    rebeca avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Postovi
    993

    Početno

    Meni je recimo jako teško stajati na jednom mjestu, brzo mi dođe slabo za srušiti se. Kako mi je stomak još mali pa mi je glupo pitati mogu li ja preko reda, trudnica sam. Ali zbilj je meni kao trudnici teško stajati. Hodati mogu, bez problema. I zato je dobro što po bankama imaju brojeve, ja svoj uzmem i sjednem gdje ima mjesta. tako bi bilo dobro i po poštama i drugim ustanovama. I ja sam par puta čula kada trudnica ide preko reda, da joj se znaju obraćati na način, pa šta što si trudna, i mi smo bili. Baš su ljudi postali bezosjećajni

  40. #90
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Samo jednom sam dozivjela da me zena pustila na blagajni u ducanu, i to samo ona, ostali ljudi ispred su se pravili blesavi. Na policiji sam cekala jednom 4 sata, pa vise nisam mogla izdrzat i otisla sam, drugi dan sam cekala 2 i pol sata dok sam napokon dosla na red. Svi su vidjeli da jedva stojim, bila sam u 9 mj trudnoce, vani paklena vrucina, nije bilo klime, bilo je odvratno zagusljivo i mislila sam da cu se srusit. Ali nitko nista.
    U konzumu sam namjerno stala na blagajnu iznad koje pise "trudnice i invalidi imaju prednost" ali nitko me nije dozivio. A imala sam stvarno velik trbuh. U busu mi se nikad nitko nije dignuo. Ma uzas i sramota!

  41. #91

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Sad sam u 6. mj trudnoće i škemba se već dobrano vidi. Međutim NIGDJE, pa čak ni u T-comu gdje je jako lijepo istaknut natpis "trudnice imaju prednost" NITKO me nijednom nije pustio preko reda. Banke neću ni spominjati, kao ni red kod interniste gdje sam se zadnji puta skoro onesvijestila od lošeg zraka i nekog smrada. No to nije bilo dovoljno da me prime već sam puna dva i pol sata vani čekala red. misleći da ću se složiti na pod (jer mi stvarno nije bilo dobro). Meni je o strašno!

  42. #92
    winnerica avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,034

    Početno

    Ha, i meni se vidi trbuh iz aviona ali nikom niš, ne doživljavaju me,a ja se više i ne živciram!
    U prvoj trudnoći sam bila pred porod i penzioneri su me ustajali po tramvaju, prvo sam ustajala, a poslije mi je bilo krivo kud su baš mene našli pa sam rekla da sam trudnica, a tek onda: nije istina, sigurno lažem, nek im pokažem trudničku iskaznicu, nek ovo, nek ono... Užas živi, koji debili, pa kaj misle da im i PAPA nalaz trebam pokazati?! Ne ponovilo se, mislim da bi sad MUP imal posla da mi neko takve egzibicije izvodi nad menom i trudnoćom...

  43. #93

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    265

    Početno

    Ja NAROČITO imam primjedbe na NOVE generacije. Ljudi moli Vas odgajajte djecu!!
    Toliko su nekulturni, glupavi i neodgojeni da je to koma. Ko stoka!
    Mene još uvijek ugodno iznenade "starije" generacije, 50-godišnji stričeki na pumpi koji mi nikad ne daju da sama točim benzin, gospođe srednjih godina itd.
    U tramvaju ovi mlađi ne dižu se nikome, ni starijima ni trudnicama NIKOME!
    mene su roditelji odgajali, no sada mi se čini da djecu odgaja cesta.
    Vidim ja ekipu kako ide na ekonomski faks na predavanja...oni sjede bakice i ja stgojimo.
    Đaba vam diploma ljudi moji kad nećete imati ni zrnce opće kulture u životu!

  44. #94
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ajme Apathetic, koliko ružnih riječi .
    Meni se mlađarija (ovo mi tako čudno zvuči) uredno dizala, dižu mi se i sada kada sam sa njih dvoje, ako smo s kolicima uvijek se neki mladi dečko ponudi i pomogne mi.

  45. #95

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Lokacija
    Duga Resa
    Postovi
    112

    Početno

    Vidim da se isplati malo jadikovati: neki dan sam napisala kako me nitko ne pušta preko reda, da bih danas kod zubarice ušla u ordinaciju prije svih. Već sam bila spremna na čekanje i ponijela debelu knjigu da skratim vrijeme,a kad ono baš lijepo me iznenadila. :D

  46. #96
    M&A avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Postovi
    309

    Početno

    u svakoj trgovini gdje je iznad blagajne izvjeseno "trudnice i invalidi imaju prednost" MORAJU vas pustati preko reda.
    da se ne bi prepirale s nervoznim bakicama drage moje trudnice,jednostavno se prilikom dolaska na takvu blagajnu javite blagajnici i ona vas je duzna uzeti PREKO REDA.
    ako se kojim slucajem pravi slijepa i gluha potrazite njenog sefa neka vam objasni cemu sluze takvi natpisi ako se ne postuju.

  47. #97
    Sandee avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    tu & tamo
    Postovi
    446

    Početno

    Evo i friskog slucaja iz Vinogradske od jutros koji me potpuno sokirao: u hodnik gdje je trudnicka ambulanta, opca ginekoloska, a u produzetku i uroloska amb. i jos neki 'servisi' dolazi zena s muzem i malim djetetom (dakle, evidentno nije prvioriotka) i govori sestri da su je poslali gore iz rodilista kod doktora u trudnicku i da od jutra ima trudove (doktor je taj cas bio odsutan i morala je cekati) - svi je cujemo, abnormalna je guzva, milijun ljudi zauzelo sve stolice, sjede okolo muzevi trudnica, muskarci koji su dosli u urolosku, pa zene koje cekaju za pregled u opcoj ginekoloskoj... i NITKO joj se ne bi dignuo:shock:
    Da sam sjedila, ja bih joj se dignula (39. tj.) - no, i ja sam stajala, a do mene jedno tri frajera zasjeli, jedan cita novine, drugi prica na mobitel kako ceka zenu koja je na pregledu, treci proucava uzorak podnih plocica... Ne znam, meni je to prestrasno i znak potpune neosjetljivosti ljudi za stvari oko sebe. Znam da nitko nije tamo radi razonode, ali pobogu, zena radja!:shock:
    Ovo sam morala staviti i na forum.hr jer stvarno sam uzasnuta, a inace mi se u ovih punih 9. mj. dignulo slovom i brojkom petero (5) ljudi u tramvaju (a svaki dan se vozim), i to najmanje sad kad sam stvarno ogromna, jednom me cak neki lik gurnuo jer se tramvajem nisam kretala dovoljno brzo prema njegovim mjerilima - a bio je poluprazan i mogao je proci i kraj mene. Kad sam se okrenula, nisam primijetila da mu je i zericu neugodno, jos me prostrijelio pogledom. :/
    U banci sam u dva navrata cekala skoro sat vremena kod osobnog bankara, i jos mi sluzbenica kaze 'nacekat cete se', kad mi je ukazala na nekakvu klupicu za cekanje, a ja zahvalila. A ono sto sam trebala trajalo je doslovce 5 min.
    Ducani - 0 bodova; kod socijalnog ginekologa sam cekala sat vremena dok se nisu sve bakice koje nisu bile na pregledu 30 godina izredale, a trebala sam samo uputnicu; kod doka opce prakse takodjer cca 1.5 h cekanja medju bolesnima samo zbog doznake (sestra je, kad sam na kraju pokucala, priznala da je zaboravila na mene!), a u laboratoriju su mi se cak pokusali i pregurati, iako je bilo relativno malo ljudi i brzo je islo, a ja sam normalno cekala u redu sa svima, no eto, bas su mene nasli da mi se zguraju.
    Uglavnom, moja iskustva s eventualnom ljubaznoscu ljudi prema trudnicama su neocekivano negativna, iskreno, nisam se tome nadala jer meni je normalno gdje god mogu pustiti trudnicu prije sebe, dignuti joj se i sl., kao i starijima, invalidima, ljudima s malom djecom...
    Nekad su se ti uzusi ponasanja dosta naglasavali u programima osnovne skole, mislim da smo o tome ucili jos na Prirodi i drustvu u nizim razredima, a danas je valjda naglasak vise na obrazovnoj funkciji skole, a ne na odgojnoj, zato nam je socijalna inteligencija potpuno zakrzljala. Da ne pricam o kucnom odgoju...

  48. #98
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Citiraj Sandee prvotno napisa
    Evo i friskog slucaja iz Vinogradske od jutros koji me potpuno sokirao: u hodnik gdje je trudnicka ambulanta, opca ginekoloska, a u produzetku i uroloska amb. i jos neki 'servisi' dolazi zena s muzem i malim djetetom (dakle, evidentno nije prvioriotka) i govori sestri da su je poslali gore iz rodilista kod doktora u trudnicku i da od jutra ima trudove (doktor je taj cas bio odsutan i morala je cekati) - svi je cujemo, abnormalna je guzva, milijun ljudi zauzelo sve stolice, sjede okolo muzevi trudnica, muskarci koji su dosli u urolosku, pa zene koje cekaju za pregled u opcoj ginekoloskoj... i NITKO joj se ne bi dignuo:shock:
    Da sam sjedila, ja bih joj se dignula (39. tj.) - no, i ja sam stajala, a do mene jedno tri frajera zasjeli, jedan cita novine, drugi prica na mobitel kako ceka zenu koja je na pregledu, treci proucava uzorak podnih plocica...
    A joj Sandee, ovome podsjetilo na čekaonicu na Vuku Vrhovcu. Prostor je mali, čekaju žene za konzultacije, folikulomerije ili postupke potpomognute oplodnje (punkcija koja nije baš bezbolna i transfer nakon kojeg bi bilo poželjno odležati......).
    U istom prostoru čekaju i pacijenti za edokrinologa... Nije mi bed kad vidim da gospođa ili gospodin čeka endokrinca i ne kuži da je ona blijeda ženskica upravo izišla s punkcije i da drži zid jer je jedina čvrsta točka i njegova je hladnoća drži pri svijesti, dok istovremeno muževi nekih drugih koje tog trenutka nisu u postupku sjede ko trupine! I čitaju novine!
    Da moj ljubljeni u ne znam kojem ludilu "zaboravi" ustati u takvoj situaciji ili da "previdi" trudnicu, slomila bih mu obje noge!
    Drage moje, ko što je naša roditeljska dužnost odgajati djecu da se ustaju starima, nemoćnima, trudnicama i osobama s malom dječicom, ne smijemo zaboraviti da su i naši muževi velika djeca. Podsjetite svoje mužjake da ne puštaju korijenje jer nisu jablani!

  49. #99
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Ja bi takvog muškarca bez imalo srama zamolila da mi se digne.

  50. #100

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    To je jako tužno. Prosto neverovatno da postoji tolika neosetljivost, nezainteresovanost i nedostatak osnovne kulture bez imalo blama!

Stranica 2 od 5 PrviPrvi 1234 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •