Pokazuje rezultate 1 do 32 od 32

Tema: Drugi porod - znatno brzi od prvog?

  1. #1
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno Drugi porod - znatno brzi od prvog?

    Iako imam jos vise od 2 mjeseca do dana "D", vec me sada pocinje muciti pitanje da li cu na vrijeme stici do bolnice. Naime, moram se voziti 3 sata i preci granicu (trenutno sam u Minsku i radjat cu u Vilnijusu, Litva).

    Citajuci vase price sa poroda vidim da je dosta cura islo iz Zagreba za Rijeku nakon sto im je pukao vodenjak ili su dobile trudove i imale su vise nego dovoljno vremena. No, to su uglavnom prvorotke. Dajte mi recite, prilikom drugog ili treceg poroda, koliko vam je vremena proslo od pucanja vodenjaka ili prvih trudova do rodjenja bebaca? Frka me je da ne rodim manje za 3 sata nakon trudova, iako mi se to cini prakticki nemogucim! :/

  2. #2
    Ribica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    381

    Početno

    Evo naseg iskustva:
    Prvo dijete
    - trudovi su poceli u 20:30 navecer, rodila sam slijedeceg dana u 8:30, sve ukupno 12 sati
    - oko 4:00 sata otisla sam u bolnicu jer su trudovi bili neizdrzljivi i svakih 5 min, ali sam bila otvorena samo 4 prsta

    Drugo dijete
    - trudovi su poceli oko 24:00 navecer, rodila sam slijedeci dan u 11:40, sve ukupno nesto manje od 12 sati
    - u 7 ujutro jos sam vodila klinca u vrtic, oko 8 sam citala novine, oko 9 sam peglala , u 10:30 sam sam nazvala muza koji je dosao doma u 11:10 i onda smo krenuli u bolnicu, tamo smo dosli oko 11:25

    - poanta je u ovom drugom porodu da sam htjela ostati kod kuce cim sam duze mogla kako bih izbjegla predradaonu koja mi je ostala nakon prvog poroda u losem sjecanju

    - u obje trudnoce vodenjak mi nije pukao, pa se nisam mogla ravnati prema tome, ali oba poroda su vremenski jednako trajale, osim sto mi se cini da su bolovi kod drugog bili mozda manji, ili je to zbog toga sto sam znala sto da ocekujem i sto sam bila kod kuce pa sam se malo i koncentrirala na druge stvari

  3. #3
    iva_777 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    407

    Početno

    Dorian- od prvog truda do poroda 15 sati
    Jana- od prvog truda do poroda 2 sata i 50 miuta

  4. #4

    Početno

    I vodenjak puknuo u 7.30, rodila u 20.45
    II vodenjak probušen u 00.25, rodila u 01.50
    III vodenjak probušen u 23.15, rodila u 23.58

  5. #5

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Isuse, dillie ti obaraš sve rekorde......

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Naravno da sam krivo skužila kod prvog bebača da je trajalo od 7-20

  7. #7
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj iva_777 prvotno napisa
    Jana- od prvog truda do poroda 2 sata i 50 miuta
    hebote, ak mi bude tako brzo islo kao tebi iva i dille ja cu rodit u autu!! :shock:

  8. #8
    vanjci avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2004
    Lokacija
    Split
    Postovi
    722

    Početno

    1.put-trudovi na dvi minute 23:00, otvorena 2 cm, vodenjak pukao oko 7:00, rodila 7:40
    2.put- trudovi na dvi minute 04:00, otvorena 1 cm, vodenjak pukao oko 9:30, rodila u 10:00.
    dakle, nikakva zurba

  9. #9

    Početno

    I - pukla voda u 05.30- porod u 12,10 istog dana.
    II- voda pukla u 02.00- porod u 15,25 istog dana
    III- voda pukla u 21,30- porod u 22,10 isto veče
    IV- voda pukla u 20,10 -porod u 00,25 ujutro(iste noći)
    dakle sve je vrlo relativno.....

  10. #10
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    momze, u kojim ti egzoticnim karjevima zivis?
    a zasto ne bi rodila u minsku?

    i gdje god rodis, bas me zanima kako je radjati gore, napisi pricu

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    126

    Početno

    I porod - vodenjak pukao 21 - trudovi 01:00-2:30
    II porod - trudovi 6:00 - 10:20 (vodenjak puknuo pri porodu)
    Od 6:00-9:00 trudovi su bili kao menstrualni bolovi
    Zamalo sam rodila u autu - u bolnicu stigli u 10:10 a vidiš gore kad je zabilježen porod.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    E jeste vi nekakve gejzirske zene
    I meni je vodenjak u prvoj trudnoci pukao u 9 ujutro, da bi induciranim porodom rodila u 17.05 satica. Dva zadnja sata je bilo bolno, ostalo se moglo trpit.

    Evo sad sam pred drugim porodom, i prekljuce sam cijeli dan imala kontrakcije (lazne) i to jako bolne i sa malim vremenskim razmakom.
    Danas i jucer je nesto bolje, ali tu i tamo, zaboli, pa se pitam hoce li me ovako do poroda boljet? Ako ovako nastavi, inducirani je prosao sa pjesmom, a ovaj drugi....

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    snorki, jos si tu? as trazim po topicima da vidim jesi rodila....

    prvi put mi je od pucanja vodenjaka do poljupca proslo tocno 3 sata. nekih sati i pol trudova...

    drugi put planiram sve to stisnut u sat vremena!

  14. #14

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,765

    Početno

    Citiraj sandraf prvotno napisa
    snorki, jos si tu? as trazim po topicima da vidim jesi rodila....

    prvi put mi je od pucanja vodenjaka do poljupca proslo tocno 3 sata. nekih sati i pol trudova...

    drugi put planiram sve to stisnut u sat vremena!

    Znas da planiram reci doktorima da je nemam vremena radjat cijeli dan. I stvarno nemam... 8)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    I ja se nadam da će drugi put biti brže...utrčala sam u bolnicu sa smiješkom na licu i puknutim vodenjakom u 2,30 ujutro....bez trudova...prolazili su sati, a time i smiješak sa mog lica......sve do 10,25 kada sam se nasmijala mom anđelu.....

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Zaboravila sam reći da su trudove izazvali već u 3h....jako je počelo boliti već oko 6h......pa do 10,25...nije to ni malo!!!!

  17. #17
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj zrinka prvotno napisa
    momze, u kojim ti egzoticnim karjevima zivis?
    a zasto ne bi rodila u minsku?

    i gdje god rodis, bas me zanima kako je radjati gore, napisi pricu
    ma, ne bih bas rodila ovdje - mislim doktori su im ok i svu prenatalnu brigu obavljam u minsku u privatnoj klinici na ruskom! obzirom da sam zagreb napustila prosle godine u listopadu, nisam bas imala pretjerano vremena uciti ruski. e sad, zamisli tijekom poroda da se nesto iskomplicira pa da mi pocnu objasnjavati... ovako sam si nasla jednu kliniku u vilnijusu, super govore engleski i stvarno im je profesionalan odnos i prema majci i prema bebi (barem mi se tako cini).

    vidim ja da cu ja morati iznajmiti stan nekih par dana prije termina. ako je suditi po sandri, dille, fioni, daphne... ja cu roditi u autu - kak na filmu!

  18. #18
    brane avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    1,317

    Početno

    hm...meni je prvi porod trajao 13 sati /trudovi svake 2min do 1 min ali se nisam otvarala)
    a drugi porod 1,5 h od prvog truda...znači jedva kojih sat vremena intenzivnih trudova....
    sretnooooooooooo

  19. #19
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni je od prvog najbezbolnijeg truda do poroda prošlo samo 6 sati - prvo dijete
    u rađaoni sam bila 40 minuta, i rodila u tri tiskanja. nisam sigurna jesu oni dirai vodenjak, mislim da jesu, a ako jesu rodila sam nakon toga za 20-ak minuta.
    za drugi porod ću od 30-og tjedna biti pred bolnicom

  20. #20
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni je od prvog najbezbolnijeg truda do poroda prošlo samo 6 sati - prvo dijete
    u rađaoni sam bila 40 minuta, i rodila u tri tiskanja. nisam sigurna jesu oni dirai vodenjak, mislim da jesu, a ako jesu rodila sam nakon toga za 20-ak minuta.
    za drugi porod ću od 30-og tjedna biti pred bolnicom :smajli:

  21. #21
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    meni je od prvog najbezbolnijeg truda do poroda prošlo samo 6 sati - prvo dijete
    u rađaoni sam bila 40 minuta, i rodila u tri tiskanja. nisam sigurna jesu oni dirai vodenjak, mislim da jesu, a ako jesu rodila sam nakon toga za 20-ak minuta.
    za drugi porod ću od 30-og tjedna biti pred bolnicom

  22. #22
    ninochka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,184

    Početno

    moderator? upomoć...otišlo stoput

  23. #23
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    za drugi porod ću od 30-og tjedna biti pred bolnicom :smajli:
    nemoj me plasiti ninochka! ja sam 29+1 danas i sve si nesto mislim kako ce me zadesiti sudbina anci, goge, nitice, snorki.... u svakom slucaju hvala na vasim iskustvima! sada znam jos manje i jos vise sam zbunjena prije nego sto sam otvorila ovaj topik!

  24. #24
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    za drugi porod ću od 30-og tjedna biti pred bolnicom :smajli:
    nemoj me plasiti ninochka! ja sam 29+1 danas i sve si nesto mislim kako ce me zadesiti sudbina anci, goge, nitice, snorki.... u svakom slucaju hvala na vasim iskustvima! sada znam jos manje i jos vise sam zbunjena prije nego sto sam otvorila ovaj topik!

  25. #25
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj ninochka prvotno napisa
    za drugi porod ću od 30-og tjedna biti pred bolnicom :smajli:
    nemoj me plasiti ninochka! ja sam 29+1 danas i sve si nesto mislim kako ce me zadesiti sudbina anci, goge, nitice, snorki.... u svakom slucaju hvala na vasim iskustvima! sada znam jos manje i jos vise sam zbunjena prije nego sto sam otvorila ovaj topik!

  26. #26
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Anchie76/moderator - nisam htjela!! Stalno mi pokazivalo nekakav DEBUG ERROR!! Sorry!

  27. #27

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Vec sam negdje napisala da ja nebi stigla ni do naplatnih kućica, a kamoli do rijeke.
    I . prvi trudovi oko 4, porod u 9
    II. prvi trudovi u 2 .58, porod u 3.59

  28. #28

    Datum pristupanja
    May 2005
    Postovi
    276

    Početno

    Ja mislim da to sve ovisi od žene do žene ili same Prirode.
    Ja sam rodila carskim pa nemam pojma ali od MM sestra je malu rađala skoro punih 14 sati a drugo djete rodila skoro u autu Tj nakon izlaska iz auta trebalo joj je svega 7 min. (djete je praktički katapultirala van ) Liječnik je rekao da ovako što nije doživio za cijelog svog radnog vjeka.

  29. #29
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    Citiraj Loli prvotno napisa
    Vec sam negdje napisala da ja nebi stigla ni do naplatnih kućica, a kamoli do rijeke.
    I . prvi trudovi oko 4, porod u 9
    II. prvi trudovi u 2 .58, porod u 3.59
    pa, boze dragi, gdje su te zene koje tesko radjaju!? Loli, genijalna si, to kod tebe kao na proizvodnoj traci! Blago tebi.

  30. #30

    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    744

    Početno

    Da, nije bilo loše. Najsmješnije od svega je bilo to što je mene kao nešto boljelo, ali ne jako pa sam bila sigurna da to nisu trudovi nego da moram na wc. Za svaki slučaj sam nazvala bolnicu i babica mi kaže da samo dođem - za pola sata sam bila u bolnici, a za 45 min rodila. :D
    Imam napisano, crno na bijelo, da sam došla u bolnicu 10 cm otvorena. Mogao mi je ispast!

  31. #31

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Dan prije termina prvi trudovi u 4 ujutro, osjetila sam ih pa sam zaspala, i tako sve do 7 ujutro kad sam se digla na WC.
    Trudovi su bili jači, počela sam se otvarati (sukrvica na gaćicama), pa smo u 8 ujutro krenuli u bolnicu.
    Došla sam 4 cm otvorena, nakon brijanja i klistiranja oko 12 popodne, do 19 navečer sam hodala po predrađaoni i stalno bila u uspravnom i neprijed nagnutom položaju. To je bilo u Zajčevoj pred 5 godina, ali poslije sam čula da sam jednostavno imala sreće kaj me nisu stavili odmah na stol, nije bilo mjesta u boxevima.
    Oko 19 i 05 su me stavili u box, a u 19 i 15 sam uz jedno jače tiskanje i bušenje vodenjaka rodila svoju srećicu

  32. #32

    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    377

    Početno

    Zaboravih napisati da tek čekam drugu bebu i samo se nadam da će sve biti isto kao i kod prvog

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •