Pokazuje rezultate 1 do 29 od 29

Tema: Lupa-ne lupa?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno Lupa-ne lupa?

    Prva mi je trudnoća, pa sam zabrinuta!
    U 26. sam tjednu i do sada sam osjećala pokrete i udarce bebe svaki dan, doduše u različito vrijeme, lai su bili relativno jaki. Prekjučer se umirio i tek tu i tamo lupnuo, jučer je bilo kako treba, a danas opet brinem jer ga ne čujem kako sam navikla. Ne mogu reći da ga ne osjećam, ali nekkao slabašno, tu i tamo...
    Da odem kod dr ili je to normalno?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    Nekako ne mogu povjerovati da nitko ne zna odgovor...... :? :shock:

  3. #3

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja ne znam šta bi ti pametno rekla...moj Niko, a sada i Mara su bili jako živahni u trbuhu (Mara još uvijek je) i mislim da u većini slučajeva ne prođe pola sata da ju ne osjetim. Ali ipak bilo je i perioda kada Niku/Maru ne bi osjetila. Nekad sam se uspaničarila i zvala ginića, nekad bi već slijedeći dan sve bilo po starom....ako si se prepala najbolje nazovi ginića. Ali prije toga napravi test: najedi se ili popi čašu vode, lezi na bok ili leđa, smiri se i čekaj....u sat vremena mora biti bar 5 udaraca....sretno i nadam se/sigurna sam da je sve to samo mali smiraj. Već sutra će sve biti ok!

  4. #4
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    nitko umjesto tebe ne može osjetiti koliko su različiti udarci, znam da se i meni to događalo, nisam otišla do dr jer se beba ipak nježno javila a ja se time smirila. i sad nekad divlja, a nekad je skroz nježan. ne brini i slušaj sebe. ako ti je frka, put pod noge i u bolnicu da se smiriš.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    Bude nekoliko udaraca ali ne onako intenzivnih kao prije. Ne znam moraju li biti uvijek jakog intenziteta ili mogu i onako laganini?

  6. #6
    Eowyn avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    390

    Početno

    laganini, pa on je još mali

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Mislim da je glavno da ti osjetiš...udarac je udarac. Kada se broje pokreti se broje se samo oni jaki već svi.....osim štucanja naravno!

  8. #8

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    710

    Početno

    ja sam u 34 tjednu i prije tri tjedna sam primjetila da niš ne osjetim, probala sam sa čučnjevima, vodom, jedenjem čokolade ali niš. Beba je inače uvijek bila jako živahna. Pa sam još istog dana otišla u bolnicu na pregled (na hitnu za trudnice) i sve je bilo ok. Ne znam, možda sam paničar ali ne bi mogla bit mirna.
    Sad je moja ribica nekako mirnija (vjerojatno jer ima sve manje mjesta) i više se meškolji nego što udara.
    Ne znam koliko sam ti pomogla.

  9. #9

    Početno

    Mislim da nije za zabrinjavanje. Ja se isto ponekad zapitam gdje je, što se ne javlja. Valjda i oni spavaju i malo miruju, ne mogu uvijek lupati.
    Obično kad legnem onda se obavezno javi i kroz jutro.

  10. #10
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    tako ti je i meni, jedan dan lupa i skace tako da me sve boli, a drugi dan je mirnije. mislim da je to normalno. lijepo se najedi ili popij nesto pa lezi na lijevi bok i opusti se. to je meni uvijek "palilo". ajde, bez brige

  11. #11

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    ja jako rijetko osjetim svoju bebu dok sam na poslu...ili dok jurcam po gradu obavljajući stvari...

    razlog je taj što sam koncentrirana na posao ili to što obavljam....pa mi se tu i tamo javi ako nešto pojedem....i tako je skroz od kada sam i počela osjećati njezine pokrete....sada smo u 33. tjednu....

    ali kad dođem doma, pa kad se najedem i izvalim na kauč- eh, onda tulum počinje...lup-lup-kuc-kuc...pa trbuh na lijevoj strani, pa na desnoj, pa malo hop-hop po mjehuru....uglavnom-savršeno!!!!

    ponekad znam čisto iz fore svako toliko pojesti nešto slatko jer toliko ju to razveseli da skače, skače, i onda smo obje sretne....

    Mora i beba imati svoj period mirovanja....

    Negdje sam čak i čitala da jedan od razloga što beba toliko skače baš kad se mama smiri i hoće spavati je taj što tada osjeti da ima njezinu punu pažnju pa želi da se mama s njom bavi malo....slaaatkoooo!!!!

  12. #12
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    ovo moje malo boksalo je sad isto kakti pa imalo neko zatišje... samo nježno lupkanje i ne tak često. i tak dva tri dana. već mi čudno postalo. al je jučer navečer opet počelo vježbat karate u mojoj maternici... još žešće neg prije... a zlato mamino, vidi se čije je
    to valjda ovisi o bebinom raspoloženju kolko će te zlostavljat

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Vrbovec
    Postovi
    1,797

    Početno

    Pia je bila pravi mali živac u trbuhu i stalno je lupkala, skakala i izvodila čuda s mojim organima, a ovo malo zlato je mirnije i isto ima faze kada je nemirna cijeli dan, a onda je opet dan- dva mirnija.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    Cure, hvala vam na odgovorima!
    danas sam bila kod doktora da vidim što je mojoj bebi i ispalo da se mali lipo okrenuo sa poprečnog položaja na zadak i još kičmom prema mome pupku pa da ga zato slabije osjećam!
    Odahnula!
    Hvala svima još jednom!
    Nego, da vas pitam... Jel svaka beba štuca i kad to počinje?

  15. #15
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj Tulipanka1 prvotno napisa
    mali lipo okrenuo sa poprečnog položaja na zadak i još kičmom prema mome pupku pa da ga zato slabije osjećam!
    Nakon tvog prvog posta sam ti počela pisati odgovor (nešto me prekinulo pa nisam poslala) i baš sam ti išla napisat to što si ti gore napisala jer se i meni dogodilo isto samo se moj okrenuo s glavom dolje na zadak i točno sam osjetila taj okret. I otad svaki put znam kad se okrenuo i kako je okrenut.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    Ja sam samo osjetila da je jako, jako lupao prije nego se umirio, pa sam znam da se tada okretao, ali još ne kužim kako bi znala kako se okrenuo, tj. kako stoji?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    89

    Početno

    Ja imam dvije bebice, jedna lupa jako, a drugu jedvo osjetim. Mislim da je to do njihovog karaktera

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    372

    Početno

    Ja se sjećam da sam oko toga paničarila. Meni se moja Rina znala ne javit po cijeli dan i to oko 30-og tjedna. Tek navečer bi opet lupnula. Ona se nije ritala baš puno. A i bila je jako mala, možda i je, pa ja nisam osjetila.

  19. #19
    lara26 avatar
    Datum pristupanja
    May 2005
    Lokacija
    split
    Postovi
    306

    Početno

    meni je lara do rodjena stalno bila na zadak i ja nikad, tijekom cijele trudnoce nisam osjecala jako lupanje. ona bi me skroz lagano dirala, ne mogu to nazvat lupanjem, tako da mm skoro nikad nije nju osjetio preko trbuha. uopce se nije okretala. i sve ok

  20. #20
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Nemam pojma jel svaka bebica štuca, ali znam da moj bebać štucka i po 3 x dnevno. jednom za vrijeme ctg-a, stalno je štucanjem kvario zvuk na ctg-u.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Imam jedno pitanje u vezi štucanja....

    Naime, ne znam kako da budem 100% sigurna jel beba štucka ili se miče...
    Ja mislim da štuca kad ju cca 5 minuta u komadu osjetim da u pravilnim intervalima kao "lupka".... ali to je tako pravilno da mislim da ne može to biti pravo lupanje nego štucanje....(nevjerojatno mi je da bi mogla tako dugo održati koncentraciju da istim intenzitetom i na isti način radi pokrete cijelih 5 minuta)

    to ide otprilike ovako: lup-tišina-lup-tišina-lup-tišina.....itd.

    jel to štucanje? Kak vi znate kad vam beba štuca? :?

  22. #22
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Jest, pa to je štucanje i razlikuje se od pokreta baš po tome što to tup-tup-tup traje 2-3 min. ili više.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Moja Mara je zadnjih par dana dosta mirna....planiram danas popodne možda do ginićke da baci pogled na moju princezicu...

  24. #24
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Ja točno znam da je štucanje, to ti je osjećaj kao da ti se živac mrda, točno možeš vidjeti da stomak u pravilnim intervalima malo poskoči. I traje dosta dugo.

  25. #25
    plashljivo_pile avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    558

    Početno

    a to je dakle štucanje
    evo moj mali superhik se baš javlja štucanjem

  26. #26

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    150

    Početno

    hm... po svemu sudeći moj maleni uopće ne štuca...

  27. #27
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Tek si u 26 tj., tako da je i beba još mala, pa možda još to ne osijetiš, možda štuca dok nešto radiš pa nisi primjetila. Meni se čini da sam štucanje u ovoj trudnoći osjetila tek u 28-29 tj. Uostalom, čemu tužni smajlić??

  28. #28
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    E, i kad smo več kod štucanja, znam da bebe štucaju kad se napiju previše plodne vode, ali meni se čini da ovaj moj počne štucat uvijek kad se ja nešto uzrujam ili prepadnem?? Baš sam to rekla MM-u i neki dan u 2,30 ujutro bio potres, a ja i MM slučajno bili budni, naravno da sam se prepala i baš mu kažem gledaj sad kad počne štucat i naravno nije iznevjerio???

  29. #29
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    joj, kad se sjetim stucanja
    mislav je non-stop stucao, pogotovo zadnji mjesec se bas osjeti i cuje stucanje....i kad se rodio cesto je stucao, a i dan danas, kad god se jako smije, pocne stucati....
    mozda se i u stomaku smijao, pa bi se zastucnuo, tko ce ga znati

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •