Pokazuje rezultate 1 do 40 od 40

Tema: hitno: da li je procurila plodna voda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno hitno: da li je procurila plodna voda

    sad kad sam otišla u wc, gaćice su mi bile mokre-veća fleka. mirisala sam pošto sam čula da pl.vo.nema mirisa-ali pošto imam upalu-osjetio se miris iscjedka, kako da znam šta je jer mi se često zna desiti da mi urin pobjegne. kako da znam da li je pl.v.
    inače sam sutra pune 37 sedmica trudna a bebu sam normalno osjetila danas

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    808

    Početno

    Prati jel opet bude mokro. Ima u apoteci i trakica koja promijeni boju ako detektira plodnu vodu.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    možda su ti počeli pucati plodni ovoji-to nije razlog da odeš u bolnicu

  4. #4
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    i meni se slicno dogadjalo pred kraj, gacice bi mi bile dosta mokre a sve od iscjetka.

    najpouzdaniji test za ustanovit istjecanje plodne vode je pregled ginekologa.

    ja mislim da to ipak nije to jer pl. vode ima jako puno i dobro bi osjetila da ti je pocela izlazit i da ti je puka vodenjak. no ipak nazovi svog dr. sutra da budes mirna.


  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    ne mora pući vodenjak!

    u oba moja slučaja nije pukao nego je iscurilo deci plodne vode

  6. #6
    zhabica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    u radosti ...
    Postovi
    3,922

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa

    u oba moja slučaja nije pukao nego je iscurilo deci plodne vode
    da, dobro da si napisala, sjetila sam se u medjuvremenu

    a jesu ti rekli zasto ti se to dogodilo i jeli opasno?

    nadam se da nije bilo opasno

  7. #7
    nerina avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Solin
    Postovi
    100

    Početno

    Meni je puka vodenjak i vode je bilo svugje po kući, u rodilište sam išla sa ručnikom među nogama, tako da čisto sumnjam da ti je to to, mada nisam ti ja baš stručnjak.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    2,908

    Početno

    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj ronin prvotno napisa

    u oba moja slučaja nije pukao nego je iscurilo deci plodne vode
    da, dobro da si napisala, sjetila sam se u medjuvremenu

    a jesu ti rekli zasto ti se to dogodilo i jeli opasno?

    nadam se da nije bilo opasno
    Nije opasno ,u vodenjaku se nalazi ogromna količina vode
    pucanje plodnih ovoja obično je predznak predstojećeg poroda(meni su krenule par sati kasnije kontrakcije na 15 min)

  9. #9

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj ronin prvotno napisa
    Citiraj zhabica prvotno napisa
    Citiraj ronin prvotno napisa

    u oba moja slučaja nije pukao nego je iscurilo deci plodne vode
    da, dobro da si napisala, sjetila sam se u medjuvremenu

    a jesu ti rekli zasto ti se to dogodilo i jeli opasno?

    nadam se da nije bilo opasno
    Nije opasno ,u vodenjaku se nalazi ogromna količina vode
    pucanje plodnih ovoja obično je predznak predstojećeg poroda(meni su krenule par sati kasnije kontrakcije na 15 min)
    Potpis.
    Opasno je ako je pre 36. nedelje.

    Ja sam isto mislila, pa je bio iscedak. Ipak su me zadržali u bolnici tri dana u 36. nedelji. Tada sam se svega naslušala i nagledala, i uhvatila me panika od poroda, iako je nisam imala.
    Čak i da jeste plodova voda, ne treba da se brineš. I ako ti krene porod, to sve mora biti ok, jer ti je trudnoća dovoljno zrela.
    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ da je iscedak


  10. #10

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    bila sam sinoć kod doktora u bolnici-ne bih mogla izdržati noć bojeći se. dok je detaljno obavio ultrazvuk i bilo je dovoljno plodne vode u svim džepovima, zatim me gin pregledao i nije curila plodna voda, a zatim me na ctg stavio i bio je ok. ipak, da ne bi bilo nedoumica naručio me sutra opet na pregled radi mogućeg visokog raspuknuća vodenjaka.
    pitala sam ga kako da razlikujem plodnu vodu od urina koji mi bježi čitavu trudnoću, međutim nije mi dobro objasnio. tada mi je med sestra rekla da plodna voda konstantno curi, bez obzira da li hodam ili sjedim stalno bi mi bile mokre gaćice ( a kad sam došla u bolnicu bile su suhe). ja sam zato kad sam došla kući stavila malo deblji komadić toaletnog papira na dio gdje izlazi urin, tako da on pokupi urin, a na gaćicama bi bilo mokro od plodne vode ako curi. čitavu noć sam gledala i bio je mokar papir, ali gaćice ne.
    eto. hvala na podršci
    pusa

  11. #11
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    meni je pl. voda curila isključivo dok sam se digla u vodoravan položaj a u ležećem ništa. Iscurilo bi malo i prestalo. Tako mi je curilo par dana, bilo je visoko prsnuće vodenjaka. No sve da ti i curi pl. voda ne znači da ćeš sutra roditi, pl. voda se obnavlja, a već si i 37 tj. tako da nema mjesta panici.

  12. #12
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    Citiraj lamy prvotno napisa
    ipak, da ne bi bilo nedoumica naručio me sutra opet na pregled radi mogućeg visokog raspuknuća vodenjaka.
    e, ovo se meni desilo i poslalo me u bolnicu di su mi rekli posto mi fali dva dana da udem u 37 tjedan da ce me porodit, da nema sta cekat

    a kako si ti? sta je na kraju bilo, jeli bilo prsnuce ili ne?

  13. #13

    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Postovi
    393

    Početno

    još nisam otišla. kakvo je to uopće visoko raspuknuće, kakve ima posljdice, šta se radi ako je to :?

  14. #14
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    ma nisu mi bas objasnili ili se ne sjecam , ugl. kao vodenjak je malo pukao i voda curka ali polako. nemas brige.
    mene je moj doktor poslao u st na mirovanje ali su doktori tamo odlucili da se nema sta cekat, da ce me porodit. nakon klistira dobila sam svoje trudove, drip mi nisu ni dali
    ne brini, da je nesto opasno, doktori bi ti rekli, bolje da si 2 u 1 jos tjedan-dva (moja bebica je ipak rodjena prerano i bila je u inkubatoru)

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    imala sam situaciju preko vikenda koja me malo uplašila. bila sam na jednoj večeri na kojoj je bila dosta glasna glazba pa smo se nadvikivali. nakon odlaska na wc primjetim da su mi gaćice skroz mokre. kod kuće sam malo analizirla, bez boje i mirisa pa me uhvatila frka. nemam bakterije, iscjedak nije jer je on gušći i sad sam u dvojbi. jesam li se od naprezanja dok sam pričala malo upiškila ili je moguće da je iscurilo malo plodne vode. kako ona može curiti van? sutradan sam pratila i sve je bilo u redu pa me to tješi jer sam gore pročitala da ako plodna voda curi onda curi a ne staje.
    zna li netko više o tome. usput tek sam u 13om tj.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Ne verujem da toliko ima vode u 13. nedelji. Može biti da ti se iscedak pojačao ili da si se malo popiškila, što je najverovatnije. Tebi materica još uvek pritiska bešiku, tako da je moguće da si i nevoljno "pustila".
    Ne treba da se brineš, pogotoo ako ti sutradan nije ništa bilo.


  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj nerina prvotno napisa
    Meni je puka vodenjak i vode je bilo svugje po kući, u rodilište sam išla sa ručnikom među nogama, tako da čisto sumnjam da ti je to to, mada nisam ti ja baš stručnjak.
    također

    ako pukne vodenjak, vjeruj mi, to PRIMJETIŠ

  18. #18
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Jenz prvotno napisa
    Citiraj nerina prvotno napisa
    Meni je puka vodenjak i vode je bilo svugje po kući, u rodilište sam išla sa ručnikom među nogama, tako da čisto sumnjam da ti je to to, mada nisam ti ja baš stručnjak.
    također

    ako pukne vodenjak, vjeruj mi, to PRIMJETIŠ
    Ali kao što su cure rekle, postoji i visoko prsnuće vodenjaka. Dakle nikakve priče iz filmova o poplavljenom podu, iscuri po cca deci.

    Meni se upravo to dogodilo, na 36+5. Trudovi su došli 24 sata kasnije.

    Naknadno sam saznala da se žena mora poroditi 48 sati nakon prvog curenja, mislim zbog mogućnosti infektiranja bebe.

  19. #19
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Odlazak u ginića bit je najbolja solucija ako nisi sigurna

  20. #20
    kikic avatar
    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    na moru
    Postovi
    1,163

    Početno

    Ja sam sa 40 + 1 otišla ujutro u wc i kad sam sjela na školjku pljusnulo je oko dec "nečeg". Nisam znala da li je urin ili plodna voda pa smo otišli u bolnicu. Nosila sam uložak i on se lagano smočio. U bolnici su mi opet dali kompresu onu zelenu i za nekih pola sata opet je bila mokra i dr me pregledao i bilo je to, pl. voda je počela curkati. Ostala sam u bolnici i od 6 ujutro do 12 otvorila se oko 5 cm.

  21. #21
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Visoko prsnuce vodenjaka i nije bas bezazleno. Meni je curilo jako malo 2 dana. Probala sam provjeriti sa krpom medu nogama, procitala sam da ako tako hodam sat vremena i krpa bude mokra, to je plodna voda. Meni nije bila mokra, bila je jedna fleka a ipak mi je curila voda. Kad sam dosla u bolnicu, u koju sam otisla samo zato jer mi je intuicija govorila da je to voda, bila sam 4 prsta otvorena bez ijednog truda i oni su trazili tocno vrijeme kad je voda pocela curiti naglasavajuci da je to bitno. Ostavili su me u bolnici, trudove sam dobila 4 sata kasnije.
    Nebi htjela nikog plasit ali eto, to je moje iskustvo. Bitno je da budes po kontrolom doktora.

  22. #22

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    359

    Početno

    Citiraj Jelka prvotno napisa
    Ali kao što su cure rekle, postoji i visoko prsnuće vodenjaka. Dakle nikakve priče iz filmova o poplavljenom podu, iscuri po cca deci.

    Meni se upravo to dogodilo, na 36+5. Trudovi su došli 24 sata kasnije.

    Naknadno sam saznala da se žena mora poroditi 48 sati nakon prvog curenja, mislim zbog mogućnosti infektiranja bebe.
    e upravo zato nije za igrati se, bolje provjeriti nego poslije razbijati glavu


  23. #23
    Diami avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    486

    Početno

    U 13. tjednu ne znam niti jel ima toliko plodne vode?! Ako nisi sigurna nazovi dr ili odi na pregled, to ti je najsigurnije.

    Iscjedak ti ne mora biti stalno isti, a i mokraća može biti, u svakom slučaju je vjerojatnije od puknuća vodenjaka, posebno tako rano, ali - kao što su neke cure rekle - samo ti dr. nakon pregleda može 100% reći je li ok sve s bebicom.

  24. #24
    Jelka avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,006

    Početno

    Citiraj Diami prvotno napisa
    U 13. tjednu ne znam niti jel ima toliko plodne vode?! Ako nisi sigurna nazovi dr ili odi na pregled, to ti je najsigurnije.

    Iscjedak ti ne mora biti stalno isti, a i mokraća može biti, u svakom slučaju je vjerojatnije od puknuća vodenjaka, posebno tako rano, ali - kao što su neke cure rekle - samo ti dr. nakon pregleda može 100% reći je li ok sve s bebicom.
    Zapravo ja sam komentirala prvi post ovog topica, cura je bila u 37. tjednu. I tek sam sad skužila da je postala u srpnju.

    božana, 13. je čisto druga priča, sori kaj sam dala primjer nevezan za tebe. U tvom slučaju ti zaista nemam ništa pametno za reći osim da slušaš svoju intuiciju, ako joj vjeruješ, ili da odeš doktoru.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    489

    Početno

    hvala na savjetima, obzirom da više ne curi ništa čekat ću sljedeću kontrolu za tjedan dana pa ću pitati sve šta mi nije jasno.

  26. #26
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Molila bi pomoć!
    Nemam vremena čitati sve, ne zamjerit mi..
    prijateljica mi je hospitalizirana, curi joj plodna voda, ona je u 22 tjednu to je valjda između 5 i 6 mj. kad ne znam kako se računa, molim mišljenje!

  27. #27
    laura29 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,094

    Početno

    Vjerojatno je došlo do visokoga prsnuća vodenjaka. Teško je bilo što reći. Vjerujte da ste u dobrim liječničkim rukama i da će oni učiniti sve da trudnoću održe što duže.
    Sa mnom je u bolnici bila žena kojoj se takvo prsnuće dogodilo u 30. tjednu. Izdržala je na tokolizi (lijek koji se infuzijom daje kako bi se spriječili trudovi) 5 tjedana i rodila zdravoga dječačića.
    Važno je da se plodova voda obnavlja.

    Želim tvojoj prijateljici da izdrži što duže i da za nekoliko mjeseci u svojim rukama zagrli svoje zlato.

  28. #28
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    drzim joj fige da sve bude super! :D :D :D

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    ~~~~~~~~~~~~~~~da joj bude sve super. Sa njom i sa bebicom.
    Ne bih nikoga da plašim, ali moram reći da sam, na žalost, ja imala isto to u 26 ili 27. nedelji i to je bilo jako loše iskustvo.

  30. #30
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Zaista zahvaljujem, nažalost došlo je do infekcije pa sada samo Bog dragi može pomoći, hvala još jednom, javim vam, nadam se lijepu vijest, ovo joj je 4 trudnoća koja je do sada nažalost i najduža, svaki put malo srce prestane da kuca..

  31. #31
    malena beba avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    dalmacija
    Postovi
    8,636

    Početno

    drzim fige tvojoj prijateljici. meni se to desilo ali tek u 35 tjednu tako da nisan od neke pomoci.

    ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

  32. #32
    mmaslacak avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    N.Zagreb
    Postovi
    818

    Početno

    Sa prijateljicom i bebom je za sada sve u redu, hvala vam puno!

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    čakovec-zagreb
    Postovi
    220

    Početno

    Citiraj Diami prvotno napisa
    U 13. tjednu ne znam niti jel ima toliko plodne vode?!
    U 13.-om tjednu imaš oko 1 dcl plodne vode....

  34. #34
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Citiraj mmaslacak prvotno napisa
    Sa prijateljicom i bebom je za sada sve u redu, hvala vam puno!
    super

  35. #35
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Citiraj Nina prvotno napisa
    Prati jel opet bude mokro. Ima u apoteci i trakica koja promijeni boju ako detektira plodnu vodu.
    nikad čula kako se zove ta trakica i jel je ima u svakoj ljekarni?

  36. #36
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    ne znam gdje bih smjestila ovo pitanje

    u 27tj sam i na prošla dva vaginalna pregleda kad je doktor izvadio ono željezno nešto je iz mene iscurilo. Prvi put mi ga je bilo glupo pitati šta to curi, a drugi put sam opet bila zbunjena i nisam pitala.

    E sad šta je to iscurilo? Nisam osjetila da on ikakvu vodu stavlja. I to samo iscuri kad izvadi to željezno i onda poslije ne.

    Sljedeći tjedan sam opet na kontroli i ako mi opet nešto iscuri pitat ću ga. To mi se u prvoj trudnoći nikad nije dogodilo.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Moguće je da on stavlja lubrikant, jer su neke trudnice dole suvlje, ali i osetljivije.
    A moguće je i da tvoja rodnica tako reaguje, što izluči malo više sluzi, jer joj je strano telo ušlo.

    Plodova voda nije, jer ona curi bez većih pauza između (htedoh reći ne može da ti procuri malo sad, pa onda opet posle nekoliko dana)

  38. #38
    melange avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    ebay
    Postovi
    2,039

    Početno

    ("ono željezno" se zove spekulum )

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Citiraj melange prvotno napisa
    ("ono željezno" se zove spekulum )
    E, da! I to sam htela napisati, ali sam zaboravila

  40. #40

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Vidite šta sam našla na jednom forumu, sigurno će nam biti od koristi:

    test za delimično pucanje vodenjaka jeste da isečete 10 pamučnih tračica veličine dnevnog uloška. Test se može raditi stojeći i ležeći. U prvoj varijanti tračice se menjaju na minut i tada ukoliko se radi o plodovoj vodi svih 10 tračica treba da bude vlažno.(100%). U drugoj varijanti treba da bude bar 50% vlažno. Inače ovaj test sam naučila u školi za trudnice u 4. domu zdravlja na Zvezdari.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •