Pokazuje rezultate 1 do 16 od 16

Tema: pritisak i ostra bol

  1. #1
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno pritisak i ostra bol

    Nisam uspjela pronaci odgovore u pretrazniku pa otvaram temu ovdje!

    Dakle; u 35 tjednu sam i sinoc me strasno pocelo boljeti u skroz nisko dolje ( neznam kako drugacije opisati to mjesto).Beba se vec okrenula pa bih rekla da me pritiskala glavicom!
    Ustvari me vise pikalo i probadalo kada sam hodala ili ustajala sa stolice!


    Nije uopce bilo ugodno i malo me preplasilo!
    Trebam li panicariti?

  2. #2
    RozaGroza avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    5,601

    Početno

    Znam da si dosta dalje s trudnočom od mene, ali ja ti taj osječaj s moje dvoje pačića imam več tjednima. Pritisak je konstantan, a oštra bol i probadanje mi se javi kad me jedna bebica malo pukne u mjehur, pa me zaboli i rodnica i cervix i sve.

    Pretpostavljam da je i težina veča pa zbog toga sve jače osječam, al doktori me uvjeravaju da je to sve normalno i kako idem dalje u turdnoću bit će sve gore...baš su me utješili

  3. #3
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    a stvarno su te utjesili!

    mislim da sam jucer bila malo previse na nogama pa je valjda sila teza napravila svoje!

    Malo cu vise odmarati!

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    118

    Početno Re: pritisak i ostra bol

    Citiraj anatom prvotno napisa
    Nisam uspjela pronaci odgovore u pretrazniku pa otvaram temu ovdje!

    Dakle; u 35 tjednu sam i sinoc me strasno pocelo boljeti u skroz nisko dolje ( neznam kako drugacije opisati to mjesto).Beba se vec okrenula pa bih rekla da me pritiskala glavicom!
    Ustvari me vise pikalo i probadalo kada sam hodala ili ustajala sa stolice!


    Nije uopce bilo ugodno i malo me preplasilo!
    Trebam li panicariti?


    hej...da te utješim i ja sam u 36 tjednu i imam isti problemčić...iz dana u dan je jači pritisak i javljanje tog presjecanja češće...doktori kažu da je to u redu da će vjerojatno porod nastupiti ranije...beba se gura prema dolje i to je to....

  5. #5
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    anatom ne moraš se brinuti. To je sada kraj trudnoće, za koji tjedan ćeš roditi. Normalno je da imaš bolne pritiske i općenito smetnje. Pa tvoja beba je sada velika.

    Ja sam u 37. tjednu imala tako čudne bolove, probadanja baš "dole", itd...
    Jednostavno sam se izolirala od razmišljanja o tome...
    Pustila sam sve da ide svojim tokom.
    Sijevanje koje sam dole osjećala na kraju je ispalo otvaranje pred porod, što je rezultiralo porodom u roku od dva sata :D

    Ono što moraš je opustiti se i opušteno dočekati trudove. Mislim na pozitivne stvari sada pred kraj i nemoj razmišljati o nečem lošem.
    Ako si zaista zabrinuta otiđi na CTG da ti smiri dušu

    Ja ću ti samo poželjeti što lijepši porod i što brži

  6. #6
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ja sam baš razmišljala da postavim sličnu temu.20 tj. i osjećam prožigavanje skroz nisko na desnoj strani.Nema nikakvog pritiska ,samo to žiganje kao da mi neko zabode iglu.Uvjek na istom mjestu,nije konstantno,nego se ponovi više puta dnevno.Zažiga,pa onda prođe kao da ništa nije bilo.Da brinem ili-opušteno ?

  7. #7
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Ja sam baš razmišljala da postavim sličnu temu.20 tj. i osjećam prožigavanje skroz nisko na desnoj strani.Nema nikakvog pritiska ,samo to žiganje kao da mi neko zabode iglu.Uvjek na istom mjestu,nije konstantno,nego se ponovi više puta dnevno.Zažiga,pa onda prođe kao da ništa nije bilo.Da brinem ili-opušteno ?
    Znam točno o čemu govoriš. Isto sam osjećala u visokoj trudnoći. Ne moraš se brinuti

  8. #8
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Ali ja sam tek na pola puta.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    118

    Početno

    Citiraj Pepita prvotno napisa
    anatom ne moraš se brinuti. To je sada kraj trudnoće, za koji tjedan ćeš roditi. Normalno je da imaš bolne pritiske i općenito smetnje. Pa tvoja beba je sada velika.

    Ja sam u 37. tjednu imala tako čudne bolove, probadanja baš "dole", itd...
    Jednostavno sam se izolirala od razmišljanja o tome...
    Pustila sam sve da ide svojim tokom.
    Sijevanje koje sam dole osjećala na kraju je ispalo otvaranje pred porod, što je rezultiralo porodom u roku od dva sata :D

    Ono što moraš je opustiti se i opušteno dočekati trudove. Mislim na pozitivne stvari sada pred kraj i nemoj razmišljati o nečem lošem.
    Ako si zaista zabrinuta otiđi na CTG da ti smiri dušu

    Ja ću ti samo poželjeti što lijepši porod i što brži



    ja sam baš misla postaviti pitanje na koji si ti na neki način odgovorila...
    Znači otvaranje se u biti osjeti kao to presjecanje, mislim mnoge žene govore da to ništa neosjetiš a meni je opet čudno da neosjetim ništa...a u zadnje vrijeme hodanje, stajanje i tako te neke pozicije mi izazivaju to baš kako si ti rekla sijevanje dolje...

  10. #10
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno

    Citiraj ribicaa prvotno napisa
    Znači otvaranje se u biti osjeti kao to presjecanje, mislim mnoge žene govore da to ništa neosjetiš a meni je opet čudno da neosjetim ništa...a u zadnje vrijeme hodanje, stajanje i tako te neke pozicije mi izazivaju to baš kako si ti rekla sijevanje dolje...
    otvaranje se ne osjeti. možeš osjetiti trudove koji su dovoljno učinkoviti da rezultiraju otvaranjem. mnoge žene dođu na redovnu kontrolu i ustanove da su otvorene nekoliko centimetara, a sve što su osjetile su bh kontrakcije ili nešto nalik na menstrualne bolove. neke ne osjete niti to pa se opet otvaraju.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    52

    Početno

    30. tjedan sam i sve to isto osjećam: pritisak na karlične kosti, bol u krstima, oštar bol u rodnici...Išla na pregled, cervix normalan, zatvoren, beba glavom dole i nisko.
    Doc mi savjetovala da pijem magnezij 2x dnevno po 250 mg, da prekontrolišem urin i ponovim Canesten. Samo magnezij mi je pomogao u roku od dan, iako sada imam proljev .
    Sa prvim bebačem sam osjećala isto i svi su govorili: lakše ćeš se poroditi, rodit ćeš ranije, a ja prenijela 7 dana i imala trudove tri dana

  12. #12
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Ako si zaista zabrinuta otiđi na CTG da ti smiri dušu

    bila u srijedu na CTGu , ali je doktor morao u radjaonu pa mi nije objasnio nalaz.

    Zna li tu netko sto znace te krivulje?npr sa 145 skoci na 165 pa se smiri.pa ubrzo opet skoci!


  13. #13

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    45

    Početno

    Ja takav pritisak i probadanja osjećam od 32. tjedna, kad mi se bebica okrenula na glavu. Dr. mi je rekao da je to sve normalno jer beba pritišće mjehur. Sad sam u 38. tjednu i sve je uredno, probadanja osjećam i dalje kad dosta hodam, ali čak manje nego ranije.

  14. #14
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    Citiraj anatom prvotno napisa
    Ako si zaista zabrinuta otiđi na CTG da ti smiri dušu

    bila u srijedu na CTGu , ali je doktor morao u radjaonu pa mi nije objasnio nalaz.

    Zna li tu netko sto znace te krivulje?npr sa 145 skoci na 165 pa se smiri.pa ubrzo opet skoci!

    bolje da ti nalaz objasni ginekolog

    jel su ti rekli da opet dođeš na ctg?

  15. #15
    anatom avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    1,315

    Početno

    Adi bilo je sve ok jer sam ja u meduvremenu rodila savrsenu curku! :D :D :D

  16. #16
    Adi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    573

    Početno

    super uživajte

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •