Pokazuje rezultate 1 do 18 od 18

Tema: ukliještio mi se živac s desne trane zdjelice?? čini mi se..

  1. #1
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno ukliještio mi se živac s desne trane zdjelice?? čini mi se..

    U srijedu sam se naglo digla sa stolice i otad me pomalo, onako podmuklo boli nešto kao ukliješten živac u desnoj guzi-desnoj polovici zdjelice.

    Sorry ali ne znam kako da dočaram kako se osjećam, nekad me tako zaboli da moram odšepat, stvarno je neugodno.

    Jel netko imao takva iskustva, šta bi to moglo biti? ima li kakav narodni lijek za to, topla kupka, masaža, ili...?

    Izdržala bih lako ja par dana da to prođe, ali brine me jer mi je jedna kolegica rekla da je imala nešto takvo ciejlu trudnoću?! nije valjda beba nešto pritisnula.
    Ajme,...please dajte mi neki savjet. Hvala cure.

  2. #2
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    By the way sutra ulazim u 22 tjedan i nikad ali baš nikad nisma imala problema slične prirode.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Mislim da znam kako ti je . Ni ja nisam znala objasniti šta mi je i gdje me točno boli, osim što ni hodati nisam mogla. To je kod mene trajalo do kraja trudnoće , ali u periodima.
    Ono par dana me boli pa me popusti , nisam ništa pila...

  4. #4

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Postovi
    87

    Početno

    Mislim još sam trudna ( 38 tj)

  5. #5
    Inda_os avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    598

    Početno

    I meni je isto tako bilo do polovice trudnoće i onda je prošlo samo od sebe.

  6. #6
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    išijas se vrlo često javi u trudnoći.
    nije utješno, ali samo da znaš da je to potpuno normalno i učestalo.

  7. #7
    iva_luca avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    1,905

    Početno

    Lili75... ishijalgija.... nemam neki pametan savjet osim:
    - ako je došlo do upale živca, treba odležati :/ da se stanje smiri jer uzimanje medikamenata (brufen, ibuprofen, voltaren... i sl.) nije preporučivo u trudnoći
    - ako nije došlo do upale (čini mi se po simptomima da nije) trebaš usporiti tempo, odgoditi vježbanje , poštedjeti nogu (kod stajanja na jednom mjestu, nogu koja je bolna lagano podigni, kod sjedenja je smjesti na povišeno i sl.)
    - masaža inače nije preporučiva u akutnom stanju, ali, ako nije došlo do razvoja upale, lagana medicinska masaža leđa mogla bi ti pomoći (ali zaista kod fizioterapeuta koji zna što radi)

    Baš si mislila da ćeš biti pošteđena ......(javi se ako trebaš broj dobrog fizioterapeuta)

  8. #8
    Cocolina avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    864

    Početno ukliještio mi se živac s desne trane zdjelice?? čini mi se..

    Joj, znam kak ti je...ja s time muku mučim već prek 7 godina...s vremena na vrijemem me uhvati...čudo u trudnoći skoro pa ništa...ali zato me uhvatilo prije dva mjeseca grdo...uglavnom našla sam čovjeka koji me lijepo namjestio...frendica je išla kod njega dok je bila trudna ...tretman dođe 100 kn..nije puno a čovjek pomogne...njegov broj je 091 8967600..nazovi ga i naruči se... :D :D :D

  9. #9
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Hvala cure, ajme majko moja a ja mislila da će mi baš vježbanje pomoći, mislila i do bazena u utorak skočiti, ali sad me iva_luca zeka za moje vježbanje.

    Ajme ležanje, to mi je nagori dio, a taman sam mislila krenut u akciju, malo je popustilo ali fakat kad hodam imam onaj osjećaj neugodne boli nekad manje, nekad više, ...

    Poslušat ću vas pa ću se smiriti, ajme bleasvo mi samu sebe vidjet onako fit, a šepavu Molim Boga da bude privremeno i prođe. Inače nije baš tako gadno da moram nešto piti.

    Curke, držim fige i sebi i vama da to prođe.
    sve najbolje za blagdane!

  10. #10
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    cocolina, thanx sad vidim tvoj post valjda smo istodobno postale.

  11. #11
    trinity avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2004
    Lokacija
    Solin - Split
    Postovi
    676

    Početno

    Lili, ja takve probleme imam vec 15 godina (doduse imam i dijagnozu..) i sad me boli vec nekoliko dana, a u prvoj trudnoce sam ostala i nepokretna.

    No rjesenje tada nije lezanje, mene od lezanja sve jos vise boli. Cuvaj se, to je ok, ali probaj raditi male lagane vjezbice.

    ja sam radila jednu vjezbu u 3 varijante svako 2 sata u toj akutnoj fazi (naravo, ne na svoju ruku nego me je u to uputila fizioterapeutkinja koja je inace posebno educirana za rad s trudnicama).
    poze su 3: stajanje na nagoma uz zid, sjedenje u stolici i poza macke, a u sve 3 poze trebas lagano izbaciti stomak vani, onako da ti se donji dio kraljeznice izboci prema naprijed, a zatim vratiti skroz nazad (ako si do zida naslonjena ne bi smjelo biti niti malo prostora izmedju dna tvojih ledja i zida).
    isti nacin pomicanja donjeg dijela leđa vrijedi za pozu sjedenja i za pozu macke.
    ovo sjedenje mozes raditi i na lopti ako je imas.

    nadam se da si uspila skuziti vjezbe po mom opisu.
    ja sam radila 10 ponavljanja u svakoj pozi svako 2 sata, a bila sam u situaciji kad u pocetku i nisam mogla doci u pozu macke zbog bolova.
    kad su me prosle te najvece tegobe ukljucila sam se u vjezba za trudnice i do samog poroda sam se odlicno osjecala i kretala baz bolova.

    sretno

  12. #12
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    joj trinity hvala, odmah printam tvoj opis vježbi.

    ja isto idem na vježbe za trudnice i lopta mi baš paše. Danas mi je puno bolje pa neću to ponavljam da što god ne ureknem, inače nikad u životu s tim nisma imala probleme,valjda se beba tako namjestila, pritisnual živac,kažu kad se pomakne da tako i bol nestane. HOpefully it will be soon!

  13. #13
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Samo da vam javim curke moje da je prošlo nakon 5 dana, više nema ni traga, i iskreno se nadam da se neće ni ponoviti.
    Puno mi je bolje otkako ne sjedim 8 sati dnevno za uredskim stolom, sam sam na GO a poslije na BO, tako da se nadam boljem stanju.

    Svima sve najbolje za blagdane!

  14. #14
    Pepita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    3,816

    Početno

    Lili75 draga je li bolje???
    Ovog puta nemam korisnih savjeta, nisam nikad osjetila ništa kao uklještenje...

  15. #15
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Pepitice draga, je sve je prošlo za pet dana, gore sam napisala iznad tebe ali nisi vidjela.
    Sad sam sva happy jer od sutra sam kod seke u Njemačkoj i mogu slobodno đipat po cijele dane po H&M-u i kupovat robicu za bebu :D
    zbog toga me najviše zabrinulo pa kako ću ja hodat okolo,ali fala Bogu brzo prošlo, valjda sam se nezgodno digla od stola,ali toga više neće biti he,he,... jer nakon GO slijedi dugoooo BO

  16. #16
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    hoću reći nema više tako skoro uredksog stola
    i hvala ti što brineš za mene.
    Čuvaj i mazi Lauricu!

  17. #17
    Lili75 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    23,516

    Početno

    Bože šta mi je, ispravak: uredskog stola.

  18. #18

    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    9

    Početno

    U 35 sam tj.i imam problema s boloima u lijevom zglobu kao i u području rista lijeve noge,dok u desnoj ruci/prva tri prsta osjećam grčeve.No ni to nije sve osjećam bol u kosti desne polutke stražnjice,usljed čega šepam i loše se krećem.Ginekolog nije puno pridao važnosti tim mojim problemima,već je rekap da je to usljed povećane količine hormona trudnoće-nije ga imenovao.Dobila sam i 20 kg, nisam još natekla u spomenutim područjima.Kako se ponašati,mirovati ili stisnutu zube i gibati-živim na 5 katu zgrade bez lifta.Molim savjet i hvala!

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •