Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: niski trombociti - Pomoć!

  1. #1
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno niski trombociti - Pomoć!

    Da li je netko u trudnoći imao s tim problema??

    Naime, trudna sam 8 tjedana i prije 2 tjedna na redovnom vađenju krvi, tromboci su mi bili ispod donje granice - 143. Dr. je rekao da se nalazi moraju ponoviti. Danas trombociti još niži - 111., a svi ostali rezultati ( raspon trombocita i volumen tako nešto, povećani) Dr. zabrinut, u srijedu moram hematologu. Ja zabrinuta još više...):
    Uz sve to, ima i urtikariju, danas bila kod dermatologa, dobila strogu dijetu...

    Možda sve to ima ikakve veze jedno s drugim??!!

    Pliz, ako je imao netko slično iskustvo, pišite, bit ću jako zahvalana jer se stvarno ful brinem!

    Hvala(:

  2. #2
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Kudri,

    zbilja ti ne znam ništa reći tome (osim da se sjećam da je prijateljica u osnovnoj imala trombocitopeniju), htjedoh te samo pozdraviti i poručiti da nema smisla da se uzrujavaš dok ne čuješ končnu dijagnozu od specijaliste....
    Također bih te prijateljski upozorila na internet i, da ih tako nazovem, nefiltrirane podatke na njemu (ponekad u želji da se informiramo nabasamo na najgore moguće ishode pojedinih slučajeva - a takvi se najčešće dokumentiraju)...

    Uglavnom, nadam se da će sve biti ok

  3. #3
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Nadam se da je "samo" trombocitopenija.
    Meni je bilo slicno u prvoj trudnoci, do tada nisam ni znala da imam granicnu trombocitopeniju.
    S obzirom da nije bilo nista dramaticno jer su trombociti bili ipak uvek bar malo iznad 100, niko se nije brinuo niti sam ispitivala nista.
    Medjutim, u drugoj trudnoci sam dobila autoimunu upalu stitnjace, i pila sam lek (hormon stitnjace) koji mi je pomogao da antitela stitnjace padnu, a zajedno s njima trombociti su dosli u normalu.
    Tad mi je endokrinolog rekao da je i trombocitopenija verovatno bila autoimuna, pa se zajedno zalecilo (iako nema direktne veze, osim autoimunog karaktera).

    Druga stvar je HELLP sindrom, ali on se javlja kasnije u trudnoci, najranije sredinom drugog trimestra.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    Pozdrav
    prvo kod hematologa ustanovi jel nešto ozbiljno i da se postavi dijagnoza.
    Što više odmaraj i pazi da se gdje ne udariš, jer što niži trombociti to je veća mogućnost da od blagog udarca imaš velike hematome (masnice),a i sama bilo kakva krvarenja su jako opasna, jer imaš poremećaj sa zgrušavanjem krvi. Prvo napravi sve pretrage pa se javi.....
    Moja mala je jela natašte jedno sirovo prepeličje jaje sa malo šećera i pila sirup od propolisa, nadam se da joj je to pomoglo.Mi smo svaki dan kontrolirale krvnu sliku pa je bilo povećanja trombocita.

  5. #5
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    Meni je bilo slicno u prvoj trudnoci, do tada nisam ni znala da imam granicnu trombocitopeniju.
    S obzirom da nije bilo nista dramaticno jer su trombociti bili ipak uvek bar malo iznad 100, niko se nije brinuo niti sam ispitivala nista.
    Medjutim, u drugoj trudnoci sam dobila autoimunu upalu stitnjace, i pila sam lek (hormon stitnjace) koji mi je pomogao da antitela stitnjace padnu, a zajedno s njima trombociti su dosli u normalu.
    Tad mi je endokrinolog rekao da je i trombocitopenija verovatno bila autoimuna, pa se zajedno zalecilo (iako nema direktne veze, osim autoimunog karaktera).

    a kak su ti otkrili u prvoj trudnoći trombocitopeniju, a u drugoj autoimenu upalu štitnjače? jesi puno morala po dr hodati i pregledima? nikak mi se ne sjedi po bolnicama i čeka...

    jesi imala ikakvih posljedica na trudnoću ili jednostavno konstantno provjeravala i držala razinu na "prhvatljivoj", pa je sve bilo okej?

    hvala inače

  6. #6
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    Citiraj kli_kli prvotno napisa
    Nadam se da je "samo" trombocitopenija.
    Meni je bilo slicno u prvoj trudnoci, do tada nisam ni znala da imam granicnu trombocitopeniju.

    Medjutim, u drugoj trudnoci sam dobila autoimunu upalu stitnjace, i pila sam lek (hormon stitnjace) koji mi je pomogao da antitela stitnjace padnu, a zajedno s njima trombociti su dosli u normalu.
    Tad mi je endokrinolog rekao da je i trombocitopenija verovatno bila autoimuna, pa se zajedno zalecilo (iako nema direktne veze, osim autoimunog karaktera). .
    a kak su ti otkrili u prvoj trudnoći trombocitopeniju, a u drugoj autoimenu upalu štitnjače? jesi puno morala po dr hodati i pregledima? nikak mi se ne sjedi po bolnicama i čeka...

    jesi imala ikakvih posljedica na trudnoću ili jednostavno konstantno provjeravala i držala razinu na "prhvatljivoj", pa je sve bilo okej?

    hvala inače

    e da, a taj hellp sindrom???

  7. #7
    kli_kli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    SF Bay Area
    Postovi
    3,686

    Početno

    Samo sam proveravala, i to je to.
    Nista mi nije moglo podici trombocite, ali su mi doktori uvek govorili da je i 80 cak ok, samo ako ne padaju drasticno.
    To sto nisam mogla da dignem trombocite nekim priprvkom (pokusavala sam s onim receptom sa cveklom) je moj endokrinolog isto povezao sa autoimunom trombocitopenijom. Inace je trombocitopenija, ako je sama, znaci nije povezana s nekim drugim bolestima, autoimuna.

    Izmedju Novija i Isidora sam imala jedan missed i u tom periodu sam se stvarno bezrazlozno debljala, tako sam otkrila za stitnjacu.

    Ne brini se za HELLP, nema sanse u tako maloj trudnoci.
    Radije proveri ostale stvari vezane za koagulaciju (a to ce ti sve objasniti i proveriti hematolog).
    Meni je sve osim trombocita bilo ok, i samo jednom sam proverila mrvu detaljnije koagulaciju (posle misseda) i bilo je ok, tako da nisam ni isla na neke posebne kontrole kod hematologa (pored ginekologa i endokrinologa stvarno bi mi i bilo previse).

    S trudnocama je sve bilo ok, obe bebe su bile velike i zdrave, a za missed je potvrdjeno da nema veze s stitnjacom ni sa koagulacijom

  8. #8
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    o hvala ti puno na odgovoru. sad si me stvarno smirila(:

    inače mislim da je moj gin paničar pomalo jer to nije prvi puta da diže frku...ja se nadam da će sve biti okej..idem danas popodne po uputnicu za hematologa, pa sutra na pregled...
    inače mi je krvna slika bila dobra, osim tih trombocita!!
    Hvala još jednom

  9. #9

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    Kudri jesi li bila kod hematologa, kaj je bilo
    JAVI SE sa novim informacijama, nadam se da je sve OK

  10. #10
    kudri avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,471

    Početno

    nisam bila još...tek sam dala krv za koagulacijsku sliku, u pon idem po nalaze, pa u utorak kod hematologa(:

    javim obavezno((:

    hvala

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    77

    Početno

    SRETNO ~~~~~~~~~ DA SVE BUDE OK

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •