Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: posteljica nisko-petstoti put

  1. #1
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno posteljica nisko-petstoti put

    Znam da se tema već pojavljivala, pa se unaprijed ispričavam.
    Ja sam zbunjena.Dr mi je rekla da je posteljica nisko i da smanjim aktivnosti.
    Druga, u bolnici rekla je da funkcioniram normalno, al ako slučajno prokrvarim da hitno doletim u bolnicu(normalno), ali mi je i pripomenula da će se vjerojatno podignut.
    Sad sam u dilemi, dal i koliko moram smanjiti aktivnosti, i šta to uopće znači, ležanje, bolovanje, nehodaanje??
    Nije placenta previja, rano je za takvu dijagnozu, nit je zatvorila ušće, samo je nisko...
    Eto, mene zanima konkretno "smanjivanje aktivnosti"-kakve ste preporuke dobivali s ovakvom dijagnozom?

  2. #2
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    dodajem -u 21.sam tjednu.

  3. #3
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    mislim da bi za dodatne detalje, što točno smiješ raditi, trebala pitati prije svega svoju doktoricu. Nitko preko neta ne može znati kakvo je točno tvoje stanje.

    Mirovanje može značiti malo više odmaranja i ležanja, ali inače normalno funkcioniranje, a može značiti i mjesece ležanja na lijevom boku uz dizanje samo na wc.

  4. #4
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    ma pitala sam ju, ona je rekla da ne moram mirovati nego da samo malo smanjim aktivnosti, tri puta.Definitivno ne znači ovo zadnje.
    Ali me zanima iz vašeg iskustva koje su radnje za nisku posteljicu opasnije, hodanje, dizanje, seksanje... :?

  5. #5
    pomikaki avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    8,507

    Početno

    koliko sam čula od prijateljice koja je imala sličnu situaciju, prije svega se ne smiješ saginjati i naravno podizati ništa. Umjesto saginjanja bolje je čučnuti, tako je bar ona rekla, premda sam čula i druga mišljenja. Seks je isto bio zabranjen, ali to pitaj doktoricu, možda ti smiješ.
    Gledaj da ne stojiš predugo, i kad se osjetiš umorna lezi i odmaraj. Ne pretjeravaj ni s kućanskim poslovima. Možeš, ali lagano.
    Ali ako kaže da nije strašno, mislim da više od toga nije potrebno.

  6. #6
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    krumpiric, pretrazi forum ima dosta o tome. uglavnom, prerano je za bilo kakvu dijagnozu precente previae.

  7. #7
    silkica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    U srcu daleko
    Postovi
    1,091

    Početno

    Meni je isto rekla da se posteljica naslanja na ušće grlića.To je bilo na kontroli s 19+1.Sad sam 23+1 i sutra ponovo idem na kontrolu.Rekla je da se najčešće posteljica podigne,ali da će pratiti.Meni sasvim dovoljno da me zabrine :/ .Ništa mi nije rekla za mirovanje,a za sex-bolje ne(iskreno-nije da mi teško pada ).

  8. #8
    the enchantress avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2008
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    767

    Početno

    Citiraj silkica prvotno napisa
    Meni je isto rekla da se posteljica naslanja na ušće grlića.To je bilo na kontroli s 19+1.Sad sam 23+1 i sutra ponovo idem na kontrolu.Rekla je da se najčešće posteljica podigne,ali da će pratiti.Meni sasvim dovoljno da me zabrine :/ .Ništa mi nije rekla za mirovanje,a za sex-bolje ne(iskreno-nije da mi teško pada ).
    Ja potpisujem. Ja sam bila u 20om kada sam ju pitala, onako čisto puke radoznalosti radi i rekla mi je da mi nije htjela to uopće spominjati jer nije još bitno (valjda je čitala Odenta ), no kada već pitam da je nisko, ali da se inače povlaći skupa s maternicom i evo sada u 26om tjednu je sve po PSu.

    I nije mi ništa rekla da bih trebala funkcinirati drugačije nego ranije, čak sam dobila i odobrenje za vježbe. Eto, sto ginekologa, sto savjeta.
    Pa budi pametan!

    Nadam se da će kod tebe sve biti ok.

  9. #9
    misliteljica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    319

    Početno

    Kod mene je isto bilo, u 26. tjednu se posteljica digla, sve normalno. Hodam, radim, čučim, seks...ma sve.

  10. #10
    Superman avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    1,269

    Početno

    Na zadnjem pregledu, sa 18 tt, kod mene posteljica nisko, 15 mm od ušća. Cervix uredno zatvoren. Nikakva ograničenja nisam dobila...

  11. #11
    Osoblje foruma krumpiric avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,835

    Početno

    Citiraj the enchantress prvotno napisa
    Citiraj silkica prvotno napisa
    Meni je isto rekla da se posteljica naslanja na ušće grlića.To je bilo na kontroli s 19+1.Sad sam 23+1 i sutra ponovo idem na kontrolu.Rekla je da se najčešće posteljica podigne,ali da će pratiti.Meni sasvim dovoljno da me zabrine :/ .Ništa mi nije rekla za mirovanje,a za sex-bolje ne(iskreno-nije da mi teško pada ).
    Ja potpisujem. Ja sam bila u 20om kada sam ju pitala, onako čisto puke radoznalosti radi i rekla mi je da mi nije htjela to uopće spominjati jer nije još bitno (valjda je čitala Odenta ), no kada već pitam da je nisko, ali da se inače povlaći skupa s maternicom i evo sada u 26om tjednu je sve po PSu.

    I nije mi ništa rekla da bih trebala funkcinirati drugačije nego ranije, čak sam dobila i odobrenje za vježbe. Eto, sto ginekologa, sto savjeta.
    Pa budi pametan!

    Nadam se da će kod tebe sve biti ok.
    vidiš, a mene isprepadala, ja poslije posla gnjilim po kauču

  12. #12
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni u 21. nitko nista nje govorio. upravo sam se vratila iz pariza (mozes misliti koliko hodanja je bilo kada sam imala 7 dana za vidjeti cijeli parz ) u 23. nitko nista nije govorio. imala sam jake BH ali to je kao bilo normalno (danas znam da nije tj. da to nisu bile obicne BH kontrakcije). u 25. sam prokrvarila. dijagnoza pl. praevia. ja sam onaj jean od rijetkih slucajeva kojima se posteljica nije podigla.

    ocu reci, da sam prije 25. tj. znala sta znaci "posteljica dolje nisko", jer to mi je pisalo nakon UZVa, ali mi ntko nista nje spominjao i govorio, smanjila bi aktivnosti i slusala svoje tijelo koje mi je zapravo to i govorilo, samo sam ja picila i dalje 100 na sat jer sam svima (pa i sebi) govorila da sam trudna a ne bolesna.

    sta znaci smanjti aktivnosti....prvenstveno slusati svoje tijelo koje ce ti reci kada ti treba time out. uzmi ga. pusti sta god da radis i gdje god da jesti i odmori.
    dizanje, predugo hodanje, nosanje....mslim da bi to bilo to.

  13. #13
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    obavljaj uobicajene svakodnevne aktivnosti, ja bi tako rekla, al bez ikakvog pretjeranog umaranja i egzibicija

    meni je u 16. tj. jos bila nisko, i znam da sam se dogovorala za vjezbe za trudnice i babica kod koje sam trebala ici je rekla da ipak jos malo pricekam koji tjedan dok se ne digne

  14. #14
    pinocchio avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,058

    Početno


Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •