Pokazuje rezultate 1 do 12 od 12

Tema: Prijevremeni porod

  1. #1
    SSR avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    57

    Početno Prijevremeni porod

    Molim vas za pomoć ako mi netko može objasniti jučerašnji nalaz.Dakle trudna sam 30+2 cerviks skrsćen na 3/4 članka,smekšan,ušće uloživo za jagodicu prsta.
    Doktorica me naručila za 2 tjedna na kontrolu ako ću se još otvarati da idem u bolnicu po dexametazol i naredila mirovanje što mi je nemoguće jer imam bebu od godinu dana.
    Jel stvarno opasno?

  2. #2
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Ja sam isto uloživa za jagodicu prat, u 21om tjednu. Mislim da je od uloživosti, odnosno skraćivanja cerviksa puno bitnija dinamika. Dakle, u mom slučaju, ako na idućem pregledu ne bude većih promjena, uloživost ne indicira ništa. Ako se cerviks još skrati, onda može ukazivati na prerano otvaranje.

  3. #3
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Citiraj betty blue prvotno napisa
    za jagodicu prat
    za jagodicu prsta

  4. #4
    betty blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Postovi
    5,312

    Početno

    Također, pretjerana aktivnost navodno utječe na skraćivanje cerviksa. Ne bih se kladila da je u svim slučajevim tako, ali vrijedi pripaziti na npr. podizanje, velike napore, stres i sl.

  5. #5
    Tatsha avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    os
    Postovi
    326

    Početno Re: Prijevremeni porod

    Citiraj SSR prvotno napisa
    Molim vas za pomoć ako mi netko može objasniti jučerašnji nalaz.Dakle trudna sam 30+2 cerviks skrsćen na 3/4 članka,smekšan,ušće uloživo za jagodicu prsta.
    Doktorica me naručila za 2 tjedna na kontrolu ako ću se još otvarati da idem u bolnicu po dexametazol i naredila mirovanje što mi je nemoguće jer imam bebu od godinu dana.
    Jel stvarno opasno?
    ja bi tražila 2. mišljenje, takve stvari su u drugoj trudnoći puuuuno manje ozbiljne, nego u prvoj, imaš svuda po forumima o baš otvorenim drugorotkinjama po prst- dva u tvom stupnju trudnoće i ponašaju se skoro normalno- samo bez naprezanja i dizanja stvari, bebe,....

  6. #6
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Meni se tvoj nalaz ne čini uopće zabrinjavajući, ali ja ipak nisam kompetentna, pa bih potražila mišljenje drugog liječnika.
    Velika je razlika između otvorenosti i uloživosti.

  7. #7
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    SSR,meni se takodjer tvoj nalaz ne cini zabrinjavajuci!mislim da svakako trebas usporiti tempo,vise mirovati,ali tek za 2 tj na pregledu ces vidjeti dali je stanje ostalo isto ili se promjenilo.ja ti mogu reci svoje iskustvo.tri trudnoce-u prvoj s 29 tj. otvorena 6 prstiju,kad sam dosla u bolnicu rekli su mi da cu se poroditi isti dan.izdrzala sam do 35 tj. i s bebom sve o.k.mirovala sam u bolnici do poroda.u drugoj tr. pocela se otvarati oko 30 tj.dogurala opet do 35tj. s tim da ovaj puta nisam toliko mogla mirovati jer sam imala malo dijete kao i ti.evo,sada sam 31 tj.,povjest se ponavlja-otvoreno mi je unutrasnje usce,u obliku slova U vanjsko za sada drzi.strogo mirujem i nadam se da cemo izgurati jos koji tj...ful sam smirena,prosla sam sve to vec 2 puta i izgurala pa se nadam da ce sve biti o.k.isto vjerujem i za tebe!smiri se,uspori tempo i cekaj svoje zlato...

  8. #8
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    adria prvo, svaka ti čast kad si se odlučila i za treću trudnoću...

    U prvoj trudnoći otvarala sam se od 26 tj, cijelu trudnoću sam mirovala, sa 9 tj. sam bila otvorena 2 prsta i uz bolničko mirovanje rodila sa 33 tj. U ovoj trudnoći sve 5, na pregledu sa 29 tj. cervix U-oblik, 15 mm. Hospitalizirana isti dan, strogo mirovanje do 33 tj. u bolnici, pa doma. Sada sam u 36 tj. i bilo bi super kad bi izdržali još 1 tj, no najgore je iza nas.
    Veliš da si obje bebe rodila sa 35 tj., koliko su bile teške, kako je tekao oporavak??

    hvala na odgovoru

  9. #9
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    emira,prva trudnoca mi je bila najgora,od 29 tj 6prstiju otvorena-u bolnici strogo mirovala do poroda!mislim,samo cudo je zadrzalo tu bebu toliko dugo u maternici..dr.su mi prognozirali porod prvi dan kad sam hospitalizirana.srecom radjam velike bebe tako da je prvi mali imao 3300g i 52 dug.bili smo 10 dana duze u bolnici i posljeje bilo sve o.k.u drugoj trudnoci sam nekako izdrzala s otvorenim unutrasnjim uscem do 35tjl.,10 dana u bolnici ostalo doma.pukao mi vodenjak u 35 tj,dosla 10 prstiju otvorena i rodila doslovno za 20 min.bebe.3340g i 50 cm.doma smo isli za 7 dana.a,treca sreca desila se slucajno u 36 god.povijest se ponavlja ,a ja se nadam da cemo izgurat jos malo...ovaj put je cura i malo je sitnija pa ne vjerujem da ce dostici kilazu kao moji decki..ali nadam se najboljem..

  10. #10
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    adria pa to su bile fakat velike bebe
    a ovo treće je curica, možda neće ni biti manja, ali žilavija će biti sigurno . Ja sam mislila da su to bapske priče ali sam i od par doktora čula da je tako pa i sama u to vjerujem .

    ~~~~~~~~~ da izdržite što duže

  11. #11
    adria avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    165

    Početno

    emira,moj cerviks je malo duzi od tvog-2,80 mm,tako da me dr.narucila za 2 tj. i odredila mirovanje!usce mi je nesto izmedju V i U oblika,bas gledam na utz slici.kakvo je tvoje?dali bas strogo mirujes ili si dozvolis i kratku setnju?u bolnici je uglavnom puno lakse mirovati,meni doma svakakve ideje padaju na pamet i ful sam vec u laganoj depresiji od mirovanja.a mirujem od 5 tj. sto zbog krvarenja,mioma,bolova,kontrakcija,blaga upala gusterace...i da ne nabrajam...

  12. #12
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    ja sam od 29-34 tj. bila u bolnici, strogo mirovala, wc-tuš i krevet, jela sam ležećki, no nalaz se hvala Bogu nije pogoršao u tih 5 tj. Dva tjedna sam doma i isto mirujem, dr je rekao do punih 36 tj, a to nam je prekosutra :D . No doma je ipak drugačije, možda mirujem 20% manje nego što bi u bolnici ali se zato doma psihički bolje osjećam.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •