Pokazuje rezultate 1 do 31 od 31

Tema: tlak 150/90

  1. #1

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    15

    Početno tlak 150/90

    Već neko vrijeme mjerim tlak i uvijek je 140/80. Danas se je povisio na 150/90. Moj doktor mi je rekao da moram pratit da mi dijastolički ne predje preko 95. Malo sam uznemirena, pa me zanima kako si mogu pomoći i dali je to alarmantna situacija?

  2. #2

    Početno

    ja ti mogu samo reci da je moj tlak najvise bio 140/80 i doc mi je prepisao dnevno 2xnormabel i jednu tabletu ormidola. sad mi je tlak 120/80 i pijem samo jedan normabel i jedan ormidol. mislim da pomaze manji unos slane hrane, naime ja sam znala popiti i po 2l mineralne dnevno i doc je reko da od tog tlak zna poluditi. cuvaj se i probaj se smiriti.

  3. #3
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Smanjiti unos tekućine jer se zadržavanjem iste povećava tlak, a najbitnije se smiriti.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    15

    Početno

    Mene je nekako strah piti bilo kakve tablete. Po prirodi sam inače smirena osoba, u biti uznemirila sam se kad sam mjerila tlak... Tekućinu baš ne unosim previše u organizam, mozda najviše oko jednu litru dnevno.
    U ponedjeljak ću kod doktora, pa ćemo vidjet što dalje. Svejedno hvala na savjetima.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Ne smiješ smanjiti unos tekućine, nego onih stvari koje zadržavaju tekućinu u organizmu! Znači slano, žestoko začinjeno, mineralnu, šumeće tablete...
    Nevezano za tlak, dnevno bi trebala popiti bar 1,5 litru negazirane vode.

  6. #6

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa
    Ne smiješ smanjiti unos tekućine, nego onih stvari koje zadržavaju tekućinu u organizmu! Znači slano, žestoko začinjeno, mineralnu, šumeće tablete...
    Nevezano za tlak, dnevno bi trebala popiti bar 1,5 litru negazirane vode.
    potpisujem ovo.

    sanice, tlak ti je dosta visok, to moze biti opasno. koliko si trudna? javi sto je dr. rekao.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    15

    Početno

    Sinoć sam bila na hitnoj. Kad sam stigla tamo tlak mi je bio oko 160/100. Gin nije bilo, tako da mi je mjerio dezurni liječnik. Rekao mi je da to nije ništa, da se malo smirim i da će mi tlak pasti. Za nekih 15-tak min, pao je na 150/90. Dali su mi dva apaurina da popijem kad se osjetim uznemireno. Još nisam ni jednog jer me je malo strah. Sutra idem kod svog liječnika.
    Malo prije sam se ustala i tlak mi je bio 150/100. Sad ću ponovo izmjerit, ali već me sada hvata nervoza.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    oprosti sto ne znam, ali zanima me koliko si trudna? natices li? boli li te glava? provjeravaju li ti bjelancevine u mokraci?

    mislim da je vrlo neodgovorno od lijecnika reci trudnici da tlak 160/100 - nije nista. visoki tlak moze biti vrlo opasan u trudnoci.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,973

    Početno

    A možda ti stvarno tlak skoči i od nervoze i straha?

    Nemoj bježati od terapije. U ovakvim situacijama puno je opasniji tlak od tableta za njegovu regulaciju.

  10. #10
    Lu avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    Molvice
    Postovi
    1,834

    Početno

    i ja sam u trudnoci imala takvih problema. meni je tlak bio visok zbog previse nakupljenih kg. opasno je to cini mi se zbog odljustenja posteljice. cak su me mislili zadrzat u bolnici ali kako mi je ginic mm-ov frend pustio me doma s tim da svaka dva sata mjerim sama tlak i saljem mu rezultate sms-om.
    meni je to bilo pred sami kraj trudnoce.
    radije vidi sa onim ko ti vodi trudnocu.sta je sigurno sigurno je.
    i klasicno, ne jedi nista slano,zestoko i sl. ne pij kavu i jake cajeve i pij dosta tekucine.

  11. #11
    Inesica avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Zaprešić
    Postovi
    1,738

    Početno

    tlak na granici (140/80) sam imala cijelu prvu tudnoću. zadnji mjesec mi je moj gin izmjerio opet 140/80 i poslao me u bolnicu na kontrolu. u bolnici izmjerili 150/90 i zadržali me. rekli da im je to granični kad zadržavaju trudnicu pod nadzorom. dali mi da pijem normabel(apaurin), koji uopće nije utjecao jer moj tlak nije imao veze sa uznemirenošću, i cordipin. nakon 5 dana u bolnici došao je opet na granicu (140/80) i pustili me doma s time da sam svaka 3 pa onda 2 pa 1 dan dolazila kod njih na kontrolu. s obzirom da meni tlak skoči malo i od 'bijele kute' jedan doc (dr Roki) je to skužio pa mi je nastojao uvijek on mjeriti tlak gdje me je prvo pokušao primiriti (normabel tu nije pomagao)
    meni je obiteljska sklonost višem tlaku i često ga imam na granici. u trudnoći to može biti opasno, objasnili su mi, jer bebine žilice (pogotovo u mozgu) teško podnose jako visoki majčin tlak. treba ga imati pod kontrolom, a još može ukazivati i na teškoće sa radom bubrega što je isto problem
    tlak 160/100 je jako visok pogotovo za trudnicu (kod tog tlaka sam išla na pripremu za porod i lagano induciranje poroda)

  12. #12

    Datum pristupanja
    Oct 2004
    Lokacija
    Zagreb, Trešnjevka
    Postovi
    11,142

    Početno

    Meni su pri tlaku 160/100 inducirali porod.
    Istina, to je bilo tjedan dana prije termina, tako da nije više bilo opasnosti da bi bilo nešto prerano. Ali na taj tlak su se svi dežurni u bolnici ushodali, i na kraju odlučili za indukciju. Nije za zezanje.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno

    NIsu u pitanju žilice u djetetovom mozgu, tlak (osim ako je uzrokovan nekim vazoaktivnim tvarima, dakle nečim što steže krvne žile) ne dođe do djeteta, nego uništi žilice u posteljci, od čega djetetu ne dolazi dovoljno krvi.

  14. #14
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Mene su s tlakom 140/90 ostavili zadnja tri tjedna u bolnici, malo je varirao, ali nista jako. Nisam nista uzimala, ali sam se morala dosta odmarati, ne puno hodati, nista nositi...Rodila sam normalno. Tlak nije za zezanciju, lako ti skoci u vrlo kratkom roku.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    1,536

    Početno

    sanice, sto je bilo? jesi li bila kod ginekologa? javi se

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    15

    Početno

    Evo me opet.
    1. siječnja ove godine, negdje oko 6 sati navečer imala sam opet visoki tlak 175/105 i opet sam završila na hitnoj. Prije toga sam zvala svog ginića i pošto zivim na otoku rekao mi je da me odmah vode do najblize bolnice ( KBC Rijeka) i tako je i bilo. Dobila sam injekciju apaurina i kad sam stigla u bolnicu tlak mi je pao na 150/100 znači opet visoki. Tamo su mi uzeli mokraću u kojoj nije bilo bjelančevina i smjestili me na promatranje. To njihovo promatranje se svelo na to da su mi izvadili krv i u roku 36 sati koliko sam boravila u bolnici napravili su mi utz,pregled i izmjerili su mi tlak 5 puta, jednom u jutro i dva puta na večer. Svaki put dijastolički tlak mi je bio oko 100, 105 tek jučer ujutro nešto nizi. Negdje oko podne su me otpustili doma i rekli su mi da nema razloga za zabrinjavanje, da mjerim tlak i da se javim internisti.
    Došla sam doma, opuštenija i sretnija i odmah odjurila svom giniću, a on umalo nije pao u nesvjest. U biti po njegovim riječima prijeti mi preklamsija i da mi nisu nikakve pretrage napravili. Opet sam bila u komi.
    Sutra ili prekosutra dolazim u Zg (kontaktirala sam sa jednim liječnikom iz SV. Duh) gdije bi me trebali obradit kako treba. Nadam se da će biti sve ok. Drzite mi fige i molim Vas ako netko nesto vise zna o osoblju i doktorima i njihovoj zalozenosti da mi javi.
    Inače trudna sam tek 23+4 i imam 31 godinu.

  17. #17
    Osoblje foruma mamma san avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    10,967

    Početno

    Sanica, iskreno se nadam da će sve proći ok! Sva sreća da imaš ginića koji puše baš kad treba!

  18. #18
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    A evo opet ja, lezala sam na Sv.Duhu. Bilo bi dobro da dodjes kod dr. Matijevica, on isto "puse na hladno" tj. dobro ce te drzati pod kontrolom obzirom da nije htio niti cut da sa 140/90 idem doma. Pretpostavljam da ce te htjeti imati na oku cijelo vrijeme, sto znaci ostanak u bolnici. Nije to tak strasno, ja sam cmizdrila prvih par dana da hocu doma, ali sam shvatila da je i za mene i za bebu bolje da smo u bolnici ako se nedaj Boze sto dogodi. U principu ti nis ne rade, mjere tlak 2-3 puta dnevno, stave te na dijetu, mjere otkucaje srca bebe svako jutro i naprave sve krvne i pretrage urina. Dobro bi bilo da nazoves bolnicu i pitas kad Matijevic ima ordinaciju (nisam sigurna jel' srijeda ili cetvrtak). Napravi to sto prije, fakat imas jos dosta za "iznijeti" s tak visokim tlakom...Meni je skocio tek zadnjih mjesec dana. Sretno!

  19. #19

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Postovi
    15

    Početno

    Ja idem sutra na Sv. Duh. Nadam, se da će bit sve u redu. Jučer mi je cijeli dan tlak bio idealan, a jutros sam se probudila sa 140/90. Popila sam Apaurin i tako ga cijeli dan drzim pod kontrolom.
    Javit ću vam kako je bilo, navno ako se brzo vratim.

  20. #20
    Mima avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    21,829

    Početno

    Ja ti isto mogu najtoplije preporučiti dr. Matijevića - meni je spasio život i bebu. Kamo sreće da sam kod njega vodila trudnoću.

  21. #21
    traxi

    Početno

    ajme, ja imam pregled kod dr matijevića krajem 1. mjeseca. i imam kod ginića uvijek tlak 150/90. i višak kila
    znači, mogu očekivati da će me zadržati u bolnici..???????????

  22. #22
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Ovisi koliki ce ti tlak biti na pregledu, meni uvijek skoci kad sam u bolnici :/ Ja isto imam puno kila, ali sam cijelu trudnocu, a i inače imala niski tlak. Izgleda da je preeklampsija nasljedna, imale su je i moja baka i mama.

  23. #23
    traxi

    Početno

    hvaa annar. a di onda ležiš? na kojem odjelu? ma, bolje je biti u bolnici, barem si ziher onda, pod kontrolom.
    baš me zanima što je sa sanicom..

  24. #24
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Ležiš na odjelu za probleme u trudnoći, to je odmah pokraj babinjača, a ispod rađaona (sve se dobro čuje 8) ). Meni je bilo ok, sestre su jako simpatične i pristupačne. Problem mi je bio što se tamo stvarno naslušaš svakakvih strašnih i tužnih priča, ima stvarno teških komplikacija pa se počneš bojati i onoga čega nema. Ja sam imala sreću da imam dobre cimerice, sve smo bile vesele i zabavljale se. Kupaona je jedna zajednička(ak nisi u apartmanu), čista i uredna. Nju su friško sredili, ali uvijek fali WC papira pa si uzmi svoj. Klopa je kak već je u bolnicama, a "tlakašice" stave odmah na dijetu - kod mene je bila specifična situacija jer sam vegetarijanka, a sumnjali su i na šećer pa za svaki slučaj...tak da jadne kuharice nisu znale kaj da mi daju za jesti . Slatko sam mogla zaboraviti, pogotovo čokoladu pa sam tamanila voće. I skinula par kila zadnjih mjesec dana! (Zato sam se sad "oporavila" i još natukla dodatno)

  25. #25
    traxi

    Početno

    hehe, već sam rekla mužu da ak ostanem u bolnici, da bu mi šveral klopu, pa makar na špagicu prek prozora
    ma, ne bi imala niš protiv da skinem nekoliko kila, jer stvarno imam puno kila, sve me sram. kakav je matijević, el puno špota zbog kila?

  26. #26
    Annar avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    264

    Početno

    Kako koga, mene je Muz ti moze zbilja dolaziti kad god hoce, izađeš van u hodnik tj. boravak i tam sjedite (osim kad je vizita).

  27. #27
    traxi

    Početno

    a niš, bum pognula glavu kad bu me špotal

  28. #28

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    591

    Početno

    draga sancice, ja se nadam da ti je tlak manji sada. ja sam isto imala problema s tlakom, ali kod mene je počelo tek 3 tjedna prije poroda. cijelu trudnoću mi je tlak bio 120/80 da bi 3.tjedna prije poroda zbog tlaka 145/95 završila u bolnici. bila sam u bolnici nekoliko dana i cijela terapija bila mi je mjerenje tlaka nekoliko puta na dan i stroga dijeta uz što više tekućine. soli ništa u hrani jer ona zadržava vodu. i tako su meni samo mjerili tlak, nisu mi davali nikakvu terapiju, čak niti apaurin. rekao mi je dr da je to ok dok god sam pod nadzorom jer da se ne prakticira snižavanje tolikog tlaka (kao nije strašno visok) u tako poodmakloj trudnoći. i nakon tjedan dana išla sam na carski, ali ne zbog tlaka već iz drugih razloga. u tijeku operacije tlak mi je bio 170 gornji i anesteziolog mi je morao dati injekciju za snižavanje tlaka. sjećam se kako je to bio stravičan osjećaj(bila sam budna svo vrijeme)-kao da padaš u ponor i bezdan. tlak može biti jako nezgodan zbog preeklampsije. nadam se da je sve ok s tobom.

  29. #29
    Snjeska avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Ni na nebu ni na zemlji...
    Postovi
    1,492

    Početno

    Citiraj puros prvotno napisa
    u tijeku operacije tlak mi je bio 170 gornji i anesteziolog mi je morao dati injekciju za snižavanje tlaka. sjećam se kako je to bio stravičan osjećaj(bila sam budna svo vrijeme)-kao da padaš u ponor i bezdan. tlak može biti jako nezgodan zbog preeklampsije. nadam se da je sve ok s tobom.
    A ja sam dobila eklampsiju pri tlaku od 150 ,
    inače sam niskotlakaš, u trudnoći mi tlak nije bio nikada veći od 105 (gornji) sve do zadnjih dva-tri dana :?

  30. #30
    ivy avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,035

    Početno

    eh, mene su ostavili u 38-om tjednu u bolnici zbog tlaka 150/90. a dosla sam na uobicajeni pregled. mom ginicu to nije bio rizican tlak.
    fora je da mi se tlak u bolnici unormalio na 120/80, no onda je bila ona afera sa Petrovom i zavladala je frka da se tak nekaj ne dogodi i u Vinogradskoj, pa nas nikoga nisu pustali doma.
    tak da sam ja sa dobrim tlakom odradila bolnicu do 41-og tjedna.
    nitko mi nije govorio da moram manje jesti, niti da se ne smijem uzrujavati, kad bolje promislim nitko mi nije govorio nista, a ja sam odlucila ostati smirena, uzivati u "blagodatima "bolnice i mogu reci da sam tamo stekla skroz kul frendice

    koliko sam tamo pricala sa zenama koje su imale visoki tlak, a bome smo se napricali :/ ...i one sa najvisim su dobro prosle na porodu...mislim, dobro je kad su tamo i kad se brinu o njima, dosta ih zavrsi na carskom, al nije to ni neki bed (hm, nije meni koju su histericne babice izmucile na normalnom)
    tak da..drz se...i boravak u bolnici nije bas tak los
    cak se naviknes na one uzasne zgance sa bijelom kavom 8)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    498

    Početno

    Evo i mene. Ostavili me u bolnici nakon rutinskog pregleda u kojem mi je izmjeren i tlak - 140/90. Svako jutro je bio isti, a tijekom dana padao. Rodila carskim nakon što je skočio 160/110, istina ni glavica se nije spuštala usred trudova, ali zbog tlaka sam imala hitan carski. Inače, sam niskotlakašica, ali su mi objasnili da u zadnjem tjednu trudnoće tlak može podivljati.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •