Pokazuje rezultate 1 do 34 od 34

Tema: KANTARIONOVO(GOSPINO) ULJE PROTIV STRIJA

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    41

    Početno KANTARIONOVO(GOSPINO) ULJE PROTIV STRIJA

    :D :D :D :D :D :D :D :D
    U 28. sam tjednu trudnoće i počela sam se intenzivnije mazati sa kantarionovim (gospinim) uljem protiv pucanja kože (strija). Naime, rečeno mi je da je efikasan,prirodan i učinkovit u prevenciji!
    Molim Vas da mi pošaljete Vaša iskustva o njegovoj učinkovitosti ili eventualnoj štetnosti!

    Pozdrav,

    Moja princeza stiže 30.04.06.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    dobivanje strija ovisi o tipu kože i genetskim predispozicijama, npr, ja sam ih dobila u pubertetu i sad u trudnoći iako sam se mazala svo vrijeme trudnoće za svaki slučaj, ali ipak...strije nastaju u dubokim djelovima kože dermisu do kojeg krema ne prodire...ali kantarionovo ulje mi je pomoglo da se moje strije manje vide!!!...ubrzava depigmentaciju ožiljaka, a pomoglo mi je i kod ožiljka od carskog! Inače je dobro za suhu kožu, onda za kožu pod krastama koje stežu, opekline, crvenilo i sl.

  3. #3

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Postovi
    1,002

    Početno

    Ja sam se mazala bademovim uljem i nigdje niti jedne strije!

    yavanna, off the topic, ali kak misliš pomoglo ti je kod ožiljka od carskog?

  4. #4

    Datum pristupanja
    Sep 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    204

    Početno

    kad sam izašla iz bolnice odmah sam počela mazati i od onog crvenog ožiljka kroz manje od mjesec dana nastao je smeđi, a sad se jedva vidi nakon 6 mjeseci...ta smeđa je super izblijedjela.....moja sestra ima ogroman šav na nozi, od koljena do gležnja i njoj je isto pomoglo nakon operacije!!!

  5. #5
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Kantarionovo ulje se ne smije koristiti u trudnoći!

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Kantarionovo ulje se ne smije koristiti u trudnoći!
    zašto?ima li neki konkretni medicinski razlog jer većina ljudi mi govori da je prava stvar protiv strija i pucanja kože? sada sam se prestrašila! :shock:
    morati ću prestati :? :? :? :? :? :?

  7. #7
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    ja sam ga koristila, kao za prevenciju od pucanja međice.
    nije niš' pomoglo..
    za strije od srca preporučam musteline 9 mjeseci, tek kad sam popucala (a trackala sam se non stop, što s weledinim proizvodima, što vichy, što yves sant laurant, što onim žnj marke), mustelina krema mi je na očigled izbljedila strije.
    :D

  8. #8
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Citiraj magela prvotno napisa
    zašto?ima li neki konkretni medicinski razlog jer većina ljudi mi govori da je prava stvar protiv strija i pucanja kože?
    Isprika zbog brzopletosti!
    Kantarionovo ulje (a i čaj od gospine trave) se ustvari ne smije konzumirati oralno jer tlak pada, što može omesti bebinu opskrbu kisikom. Također se ne preporuča kod gljivične infekcije korištenje tampona namočenih u kantarionovo ulje.
    A, sad, kako djeluje preko kože, pogotovo ako se mažu veče površine, ne znam.

  9. #9
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    Ma moram vam reći što se tiče strija: ja imam jako, jako suhu kožu. Pomojim saznanjima to je dosta jaka predispozicija za dobivanje strija, pogotovo zimi kad je još suša i manje vlažna.
    Koristila sam cijelu trudnoću mlijeko za tijelo koje i inače kosristim i ni jedna jedina crtica mi se nije pojavila!! :shock:
    Stvarno mi nije jasno kako?!

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Citiraj magela prvotno napisa
    zašto?ima li neki konkretni medicinski razlog jer većina ljudi mi govori da je prava stvar protiv strija i pucanja kože?
    Isprika zbog brzopletosti!
    Kantarionovo ulje (a i čaj od gospine trave) se ustvari ne smije konzumirati oralno jer tlak pada, što može omesti bebinu opskrbu kisikom. Također se ne preporuča kod gljivične infekcije korištenje tampona namočenih u kantarionovo ulje.
    A, sad, kako djeluje preko kože, pogotovo ako se mažu veče površine, ne znam.
    Moram priznati da mi je sada lakše,jer koristim ga samo na velikim površinama,a ne oralno tako da jedino može bit problem preko kože! 8)
    Ali ipak mislim da je u pitanju genetika same kože iako vjerujem da treba dati sve od sebe da se spriječe pucanja.
    Sada očekujem da netko odgovori za mazanje tijela uljem (cijele površine)
    a ulje ću privremeno staviti na čekanje

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    41

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    Ma moram vam reći što se tiče strija: ja imam jako, jako suhu kožu. Pomojim saznanjima to je dosta jaka predispozicija za dobivanje strija, pogotovo zimi kad je još suša i manje vlažna.
    Koristila sam cijelu trudnoću mlijeko za tijelo koje i inače kosristim i ni jedna jedina crtica mi se nije pojavila!! :shock:
    Stvarno mi nije jasno kako?!
    SRETNICA!!!!! :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

  12. #12
    Arijana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    2,225

    Početno

    Magela, ma trackala se ti s uljem ili ovim i onim, ako ih imaš dobit dobit ćeš ih ili nećeš.

    Josie, mislim da ti nije Mustelina krema izbljedila strije, činjenica je da one nakon poroda blijede, dakle s kremom ili bez, isto bi izbljedile.

    Ruby, ja isto imam grozno suhu kožu, pogotovo zimi, a ne mažem se ničim jer ne podnosim nikakve kreme na tijelu kakogod bile "lagane".
    U prvoj trudnoći sam kupila jednu užasno skupu kremu protiv strija, namazala se jedan jedini put i nikad više, nijednu striju nisam dobila. U drugoj trudnoći se nisam mazala isto ničim i opet nijedna strija.
    To je stvar genetike, pogledajte svojim mamama kožu (a i tatama, ako su trbušasti ). Moja mama je rodila nas troje bez ijedne strije.

    Strije nastaju u dubljim slojevima kože do kojih nijedna krema ne može doprijet, tako da mazanje gornjih slojeva kože nema nikakva smisla, osim zarade za proizvođače krema.

  13. #13
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    Citiraj magela prvotno napisa
    Citiraj Arijana prvotno napisa
    Citiraj magela prvotno napisa
    zašto?ima li neki konkretni medicinski razlog jer većina ljudi mi govori da je prava stvar protiv strija i pucanja kože?
    Isprika zbog brzopletosti!
    Kantarionovo ulje (a i čaj od gospine trave) se ustvari ne smije konzumirati oralno jer tlak pada, što može omesti bebinu opskrbu kisikom. Također se ne preporuča kod gljivične infekcije korištenje tampona namočenih u kantarionovo ulje.
    A, sad, kako djeluje preko kože, pogotovo ako se mažu veče površine, ne znam.
    Moram priznati da mi je sada lakše,jer koristim ga samo na velikim površinama,a ne oralno tako da jedino može bit problem preko kože! 8)
    Ali ipak mislim da je u pitanju genetika same kože iako vjerujem da treba dati sve od sebe da se spriječe pucanja.
    Sada očekujem da netko odgovori za mazanje tijela uljem (cijele površine)
    a ulje ću privremeno staviti na čekanje


    hej da se nadovezam na temu ja se mazem uljem psenicnih klica i super je kao za dohranu koze,protiv strija i bora pa probaj,ja sam to dobila od sogice koja se mazala cijelu trudnocu i kaze da joj je bilo odlicno

  14. #14
    josie avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    ZG
    Postovi
    1,438

    Početno

    Arijana, govorim za vrijeme trudnoće, ne poslije.
    a strije sam dobila kao teenagerka, a oduvijek sam pazila na svoje tijelo, pa eto, dobila sam ih i u trudnoći iako pokušavajući svim silama to spriječiti.
    i btw, moja mama nema n iti jedne strija, pa niti baka niti tetke, ali sve imaju velike cice i opet je mene fulao taj gen

  15. #15
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Drage cure, inače imam suhu kožu tijela, a u prvoj trudnoći sam se već od saznanja trudnoće (7. tjedan) počela mazati bademovim uljem. Isprva 1 puta dnevno, a kad se trbuščić malo zaokružio mazala sam se 2 puta dnevno i to i cice i trbuh i struk sa zadnje strane. Nisam dobila niti jednu jedinu striju. Ali zato kad sam se nakon 2 godine zbucala napale me strije strašno. Tako da mislim da nije to samo genetika. Mislim da je važno početi kožu pripremati na to silno rastezanje, na vrijeme što po meni znači prije nego se zakružimo. Za kantarionovo ulje sam čula da pomaže u uklanjanju ožiljaka, a ne u njihovom sprečavanju.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,198

    Početno

    Za kantarionovo ulje sam čula da pomaže u uklanjanju ožiljaka
    i ja isto

  17. #17

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Ja imam mješovitu kožu, u prvoj trudnoći sam dobila 11kg i nisam imala strija. Za sada sam na +6 kg i isto nemam strije. Nisam ništa koristila jer sam takav tip da mogu jesti i u ponoć a da se ništa ne prima (skoro da uopće nemam celulita).

    Preporuka svima sa suhom kožom - slobodno je mažite i sad i kasnije u životu, koža je jako važna za organizam i mora imati svoju vlažnost. A strije možda ih bude a možda i ne - bitno je da vodite računa o zdravlju i da se osjećate ugodno i dobro

  18. #18
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Sad sam od bademovog ulja dobila sitne crvene prištiće po cicama i tbuhu, pa sam se prebacila na neku finu kremicu protiv strija .

  19. #19
    korason avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    183

    Početno

    Mustela ima odlicno ulje u spreju protiv strija, ja sam ga koristila i jako sam zadovoljna (strije nisam dobila iako sam sklona takvim glupostima i u pubertetu sam dobila strije po bedrima)
    Kantarionovo ulje je za svasta dobro, i ja sam mackala njime oziljak od epiziotomije jer sam cula da pomaze kod zacjeljivanje rana. I naravno mackala sam svoje hemeroide koje sam nadobivala u trudnoci i mjesecima se nisu povukli...
    U nasoj kucnoj ljekarni uvijek imamo jednu bocicu, pa ak nekog pikne insekt, dobije hemeroide i sl. nek se nadje....

  20. #20
    Rency avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    tu negdje...
    Postovi
    601

    Početno

    a sta mislite o maslinovom domacem ulju :?

  21. #21
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Ja se mackala Mustelom i dobila strije
    A prije ih uopće nisam imala...

  22. #22
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    ja imam bocicu bademovog ulja, chiccovo ulje za elasticnost koze, dvije plocice iz lusha, a namjeravam uskoro kupiti i weledino ulje protiv strija i ono za mazanje medice. rekla mi je trudnica koja radi u jednoj prirodnoj ljekarni da s tim za medicu maze osjetljivije dijelove (donji dio trbuha i sise), a ostalo s ovim obicnim protiv strija i da su oba super.

  23. #23
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    A jeste probali onu novu kremu od avona? kažu da djeluje :? i da je odlična?

  24. #24
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Nemam pojma ja kupila neku kremicu od Elancyla protiv strija i nije loša (baš mi nije neki miris) za sada. Od Avona koristim već duže vrijeme onu njhovu anti-celulitnu kremu koja je super i sada je na akciji po 79 kn. Sada imaju nešto novo za redukciju trbuha i riti, ali mi sada nismo pacjentice za tako nešto.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    191

    Početno

    Citiraj Amelie32 prvotno napisa
    Nemam pojma ja kupila neku kremicu od Elancyla protiv strija i nije loša (baš mi nije neki miris) za sada. Od Avona koristim već duže vrijeme onu njhovu anti-celulitnu kremu koja je super i sada je na akciji po 79 kn. Sada imaju nešto novo za redukciju trbuha i riti, ali mi sada nismo pacjentice za tako nešto.

    Apropo celulita, smijemo li se mi trudnice mazati s anticelulitnim kremama? Jerbo moj celulit je poprimio kritične razmjere.

  26. #26
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    koliko ja znam, anticelulitne kreme se ne preporucuju u trudnoci.

    citala sam to na nekoliko mjesta, a i teta u ljekarni mi je to rekla kad jos nisam bila trudna, ali sam pila prenatal, pa sam jednom to zajedno kupila i odmah me upozorila da nije za trudnice.

    steta, jer mi je ta kremica bila tako dobra, ja sam to koristila vise kao obicnu kremu poslije tusiranja, ne kupujem inace anticelulitne kreme (nije da mi ne trebaju , ali ne vjerujem bas previse u njih )

  27. #27
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Meda gdje si to čitala, sad sam se zabrinula. Pa ako je to tako opasno valjda bi pisalo da se ne preporučuje za trudnice. A što je s ostalim kremama za kožu lica i tijela, pa u svakoj ima nešto što bi možda moglo naškoditi. Sada sam totalno zbunjola. Može neko tu priču s anticelulitnim kremama objasnit.? :?
    Ja ne bih baš htjela da mi se dogodi kao u prvoj trudnoći uslijed navale hormona, navalio i celulit. Nije da vjerujem u čudotvornost tih krema, meni ne bi ni Glumičić pomogao što se toga tiče, ali mi noge nekak izgledaju glađe i ljepše kad se s time trackam.

  28. #28
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    pise i na sajtu kod harnice, a vjeojatno i drugdje.

    ne preporuca se, ne znaci da je obavezno opasno. ovisi i od kreme, ova moja krema je izmedu ostalog imala i kofeina.

    procitaj dobro sastav kreme pa onda odluci

  29. #29
    paws avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    982

    Početno

    Mažem se bademovim uljem jednom dnevno nakon tuširanja na suhu kožu i za sada do 24 tjedna sam jako zdovoljna,nemam ih pa me zanima kakva su vam iskustva kad se one pojavljuju?
    Da li bi se trebala mazati više od 1x dnevno i jel se bolje mazati na suhu ili mokru kožu?

  30. #30
    elie avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    zg
    Postovi
    364

    Početno

    ja se mazem babylove kremom i uljem (uljem rjede jer sam onda sva masna), nastojim uvijek navecer nakon tusiranja i ujutro prije posla ako imam vremena. sada sam 23 tjedna trudna, mazem se negdje prosla dva mjeseca. za sada nemam strija po trbuhu, ali ih imam jako puno od ranije, na bokovima i donjem dijelu ledja, tako da ocito imam predispozicije za njihovo dobivanje. jedino me tjesi sto imam jako svjetlu kozu, tako da se ne vide jako.

  31. #31

    Početno

    Zamislimo vezivna vlakna kože kao balon. Ako je balon umjereno napuhan, nema straha od strija. Ako se debljamo i više napuhavamo balon će doći do određene granice gdje će puknuti.

    Svaka od nas ima različitu krutost balonske opne.

    Netko je u prvoj trudnoći mršaviji, pa ne dostigne graničnu napetost, pa se u drugoj još malo podeblja pa popuca. Netko drugi , ma koliko okrugao, neće dostići tu granicu pucanja. Netko mršav može imati kruća vlakna pa popuca odmah..U principu jedino vrijedi korelacija s godinama..što smo starije to smo "rastegnutije". Mlade žene imaju veću krutost svih dijelova kože (zato nemju bore).

    Ginekolog mi je rekao da su ta, mislim da ih je nazvao, kolagenska vlakna u dubokim dijelovima kože kod kojih vanjski preparati nemaju utjecaj..jer da imaju..kozmetika bi bila mnogo više "advanced". Kod strija se "tektonski" poremećaju dešavaju u dubini, nastaju ružni crveni ožiljci poput podljeva koji nakon poroda većinom pobijele..mazale se mi ili ne.

    Ja sam se u prvoj trudnoći revno mazala, i dobila sam ružne radijalne strije po grudima, a po trbuhu nijednu.

    u drugoj trudnoći se nisam ničim mazala, iako sam bila veća nisam dobila nijednu striju..samo su ove na grudima "utvrdile gradivo". Sad su bijele i neprimjetne. Ali ok se mazati..radi osjećaja ugode ponajprije.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    392

    Početno

    ja se mazem dobrom starom Pavlovicevom kremom za bebe. Imam ful osjetljivu kozu pa mi je ona super, a volim i onaj miris Meni ona pomogne za sve zivo, ako dobijem osip, ubode me neki insekt i jos sto drugih stvari, tako da kontam da cu se sa njom nastaviti mazati i kroz trudnocu kao prevencija za strije,. a mozda pomogne i kod uklanjanja dok su jos u crvenoj fazi. Inace ne vjerujem u te "novo komponovane " mirakle kreme, to je samo izbijanje para...

  33. #33
    aries24 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    2,090

    Početno

    ja sam koristila čisto bademovo ulje i nula strija
    osim par na svakoj bedri pred sam kraj, ali tu nisam mazala
    slučajnost ili ?
    inače, bedre mi se i nisu nešto udebljale

  34. #34
    Dia avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    kun
    Postovi
    2,244

    Početno

    ja nisam dobila niti jednu... :D
    mazala sa babylove mama uljem protiv strija i jos nekom francuskom kremom (joj zaboravih kak se zove)

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •