Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Bol u trbuhu slična menstrualnoj?!?

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno Bol u trbuhu slična menstrualnoj?!?

    Sinoć sam prvi puta osjetila tu tupo-dosadnu bol i trajalo je oko 3 sata manje više konstantno. Dosad sam imala kontrakcije svakodnevno, češće noću. Tijekom prijepodneva mi se bol ponovo pojavila ali je ubrzo nestala. Beba se miće manje nego inaće ali dovoljno često da se nemoram brinuti. Koliko dugo mogu trajati takvi bolovi i da li mogu očekivati skori porod ili se to može odužiti danima?

  2. #2

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    Paula
    pridruzujem se s pitanjem, i mene bolucka kao pred M, malo krace nego tebe, a katkada se ta bol siri na kukove...
    samo sto je meni termin kasnije nego tebi, punooo kasnije pa malo vise brinem jer jos nisam ni u 36 tj.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Meni je doc rekao da su to predtrudovi i da je sve ok ako osjećam bebu. Ipak mislim da bi to kod tebe bilo malo prerano i nebi bilo loše da o tome razgovaraš sa svojim doktorom.

    Meni je koma pomisao da bi to moglo trajati 10 dana i sve se nekako nadam da bi mogla roditi i malo ranije

  4. #4

    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    osijek
    Postovi
    54

    Početno

    paula
    idem svojoj ginosici u srijedu, zena je super, imam povjerenja, najavila mi je vaginalni pregled pa cemo vidjeti gddej smo...
    a mozda te beba iznenadi, kod nas na ljetnicama smo imali nekoliko takvih ugodnih iznenadjenja, u terminu si, pa stoga-sretno

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Novi Zagreb - Sloboština
    Postovi
    68

    Početno

    curke, ja sam imala bol sličnu menstrualnoj dan prije nego što sam rodila. Mjerite vrijeme između kontrakcija, jer meni je krenulo odmah svakih 2 minuta.

  6. #6

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    919

    Početno

    Kod mene izgleda i dalje ništa od pravih trudova, opet me drži bol u leđima, i ona u trbuhu, trbuh je tvrd ali i dalje to traje nekoliko sati tokom noći kontinuirano.

    Zaboravila sam da li mi je potrebna uputnica za bolnicu kad me uhvate trudovi (jučer mi je doc napisao za pregled i UZV na koji sam naručena točno na termin).

    Ustvari me malo brine što sam na zadnjem pregledu bila 27-06 a za slijedeći pregled s UZV-om su me naručili tek za tri tjedna dakle 17-07 dok mi je termin poroda 13-07 a tad sam naručena na UZV.
    Iskreno još nikad nisam čula da između 37 i 40 tjedna nema pregleda.
    Kako mogu znati da li se otvaram i kako beba podnosi ove lažnjake (a još sam i imala koplikacija u trudnoći)?

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Novi Zagreb - Sloboština
    Postovi
    68

    Početno

    Ne treba ti nikakva uputnica kad počnu pravi trudovi.

    Ukoliko se brineš, traži da ti naprave UZV. I meni ga nisu radili u zadnjim tjednima, to je bilo u Vinogradskoj.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Paula tek sam sada vidjela da si otvorila topic jučer!
    Koliko sam do sada čitala (pošto mi je ovo prva trudnoća) ta menstrualna bol može trajati danima prije poroda - to je jako individulno od trudnice do trudnice! Ja je evo primjećujem malo intenzivnije od petka! Priču o ukljuštenju u autu imas na "ljetnicama"!
    Uputnica za bolnicu ti ne treba ako radjas u onoj bolnici u kojoj spadaš po mjestu stanovanja!
    S obzirom da si navela da si imala nekih komplikacija u trudnoći možda i ne bi bilo loše da pitaš svog doktora za ctg?! Čisto kako bi sebe smirila jer da je doktor vidio kakav problem ili nepravilnost na uzv vjerojatno bi te poslao na ctg! Ukoliko su bebini protoci uredu, beba dobija na kilaži i imas dovoljno plodne vodne, onda nemaš razloga za brigu! I bitno je da se beba miće, a normalno je da se miće manje s obzirom da nam je termin jako blizu i ona ipak više nema toliko puno prostora!

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Novi Zagreb - Sloboština
    Postovi
    68

    Početno

    ana0206, uputnica za bolnicu nije potrebni ni ukoliko rađaš u bolnici kojoj ne pripadaš po mjestu stanovanja.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    ups...nisam znala.....Ali svakao hvala na informaciji!

  11. #11

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    svicarska
    Postovi
    1,916

    Početno

    Citiraj ana0206 prvotno napisa
    ) ta menstrualna bol može trajati danima prije poroda - to je jako individulno od trudnice do trudnice!
    meni i tjednima (tocnije: dva tjedna)

  12. #12
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    da, i meni je trajalo dva-tri tjedna prije poroda, mislim ta bol slicna menstrualnoj.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    šibenik i okolica
    Postovi
    335

    Početno

    i meni, imeni

  14. #14
    evita avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Podravina
    Postovi
    639

    Početno

    Citiraj sanjana prvotno napisa
    paula
    idem svojoj ginosici u srijedu, zena je super, imam povjerenja, najavila mi je vaginalni pregled pa cemo vidjeti gddej smo...
    a mozda te beba iznenadi, kod nas na ljetnicama smo imali nekoliko takvih ugodnih iznenadjenja, u terminu si, pa stoga-sretno
    jesi li rodila?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •