Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 95 od 95

Tema: stvarcice u radjaoni

  1. #51
    Mum2Be avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2006
    Lokacija
    Zd
    Postovi
    654

    Početno

    Ima li koja mama iz Zadra? Kakva je kod nas situacija, ste se noci, sto ne i tako to! :?

  2. #52
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Vidim da to nitko nije spomenuo, ali ja sam u boxu Sv. duh imala i gazice i limune pa mi je MM s obzirom da je sve trajalo jako dugo time močio usta i osvježavao me. Da toga nije bilo ne znam kako bi to sve izdržala. To me dizalo iz mrtvih. Probajte.

  3. #53

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    18

    Početno stvari za rađaonu na Svetom Duhu

    Molim cure koje su nedavno rodile na Svetom Duhu da mi kažu što točno ide samnom u rađaonu. Jel te stvari idu u vrećicu, a MM kasnije donese ostalo ili cijela torba ide samnom u boks?

    Hvala
    P.S. Termin za 3 tjedna :D

  4. #54
    sweetmint avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    574

    Početno

    Podizem temu....i mene to zanima, iskljucivo sto se tice SD?! :/

  5. #55
    Dalm@ avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Postovi
    958

    Početno

    Na SD-u je princip "sve svoje sa sobom nosim" (od predrađaone, preko box-a do babinjača).
    Može to biti i jedna torba, al' da su stvari za rađaonu na vrhu, ili jedna mala (za porod) i jedna veća (za odjel).
    Ne treba pretjerivati s opremom za odjel - dovoljno je uzeti ono što trebate do prve posjete.
    E da, prvo što ustreba na odjelu su ulošci i gaćice, pa nek' to bude pri vrhu, da sestre ne kopaju.
    Vidim da to nitko nije spomenuo, ali ja sam u boxu Sv. duh imala i gazice i limune pa mi je MM s obzirom da je sve trajalo jako dugo time močio usta i osvježavao me. Da toga nije bilo ne znam kako bi to sve izdržala. To me dizalo iz mrtvih. Probajte.
    :/
    Ja sam u boxu pošteno pila vodu (prvo svoju, pa kad je ponestalo, iz pipe). Gaze i špricalice samo bi me razdraživale.

  6. #56

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    kakve su to jednokratne gacice i gdje se to moze kupiti???

  7. #57
    Loryblue avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    napokon sam se vratila doma
    Postovi
    2,931

    Početno

    ja sam rodila u st. ništa osim mene, mog drobića i dobre volje za brzim porodom nije otišlo sa mnom u rađaonu.
    torba mi je ostala u predrađaonici.

  8. #58

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    432

    Početno

    I ja rodila u St..
    Nista se nije smijelo unijeti u rađaonicu

  9. #59
    Ana :-) avatar
    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    1,386

    Početno

    Yuna te jednokratne gaćice imaš za kupiti u ljekarni, one se nakon upotrebe bacaju, ja sam ih mjenjala svaki dan
    Super su, široke i prozračne

  10. #60

    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    Sarajevo/Zagreb
    Postovi
    436

    Početno

    hvala...potrazit cu ih.

  11. #61
    Xenia23 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zg
    Postovi
    117

    Početno

    gdje kupiti tu famoznu ŠPRICALICU???

  12. #62
    Thlaspi avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    355

    Početno

    a mene zanima nešto o ulošcima... sve spominjete vir 80... meni ih je majka išla kupiti i donijela mi "veo"... jesu li to isti ili je fulala?

  13. #63

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    18

    Početno

    Evo da i ja priupitam...
    Konkretno za Petrovu, dali 'velika' torba ide samnom u rađaonu ili isto treba uzeti jednu 'manju' torbu za rađaonu a ostalo u 'veliku' za sobu?
    Dali u Petrovoj trebam svoje šlapice za rađaonu?
    Mogu li u rađaoni imati mp3 player?
    Vidim da se u nekim bolnicama cure tuširaju nakon poroda, dali je to i u Petrovoj praksa (nadam se pozitivnom odgovoru :D )?
    Trebam li nositi sa sobom pelene za bebu ili samo donesem zadnji dan ono u čemu će izaći iz bolnice?

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    75

    Početno

    ...i mozete li mi objasniti vaznost tih famoznih Vir 80 ulozaka??? Sve citam i nije mi jasno, koliko se ja sjecam to je komad vate obucen u mrezicu (!?!?!) Zar se to ne zaljepi za ranicu ako imas epiziotomiju?

  15. #65

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Vaznost je valjda u tome sto su svi ovi tipa always plastika. I onda se u tome znojis. Pa to onda pogoduje nastanku gljivica i kojekakvih infekcija. Ja sam koristila svoje platnene uloske. Plastiku vec dugo ne podnosim.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj vragolina prvotno napisa
    Evo da i ja priupitam...
    Konkretno za Petrovu, dali 'velika' torba ide samnom u rađaonu ili isto treba uzeti jednu 'manju' torbu za rađaonu a ostalo u 'veliku' za sobu?
    Dali u Petrovoj trebam svoje šlapice za rađaonu?
    Mogu li u rađaoni imati mp3 player?
    Vidim da se u nekim bolnicama cure tuširaju nakon poroda, dali je to i u Petrovoj praksa (nadam se pozitivnom odgovoru :D )?
    Trebam li nositi sa sobom pelene za bebu ili samo donesem zadnji dan ono u čemu će izaći iz bolnice?

    Cure pričaju o tuširanju poslije klistiranja i brijanja. Poslije poroda si cca 2 sata na promatranju (u Vinogradskoj te vrate u predrađaonu) i onda u sobu. Ja sam se odvažila ići sama na wc, dok sam bila na promatranju i srušila se u nesvijest. (Nije tako strašno kako zvuči) Tako da nisam o tuširanju razmišljala do popodne (rodila u 8 ujutro na tuš išla oko 15). Sa mnom na tuširanje je išla jedna od cura koje su bile na praksi, da ponovo ne zalegnem.
    Šlapice si ponesi u rađaonicu i mp3 rakođer.
    Pelene nosiš samo zadnji dan

  17. #67

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Citiraj vragolina prvotno napisa
    Evo da i ja priupitam...
    Konkretno za Petrovu, dali 'velika' torba ide samnom u rađaonu ili isto treba uzeti jednu 'manju' torbu za rađaonu a ostalo u 'veliku' za sobu?
    Dali u Petrovoj trebam svoje šlapice za rađaonu?
    Mogu li u rađaoni imati mp3 player?
    Vidim da se u nekim bolnicama cure tuširaju nakon poroda, dali je to i u Petrovoj praksa (nadam se pozitivnom odgovoru :D )?
    Trebam li nositi sa sobom pelene za bebu ili samo donesem zadnji dan ono u čemu će izaći iz bolnice?

    Cure pričaju o tuširanju poslije klistiranja i brijanja. Poslije poroda si cca 2 sata na promatranju (u Vinogradskoj te vrate u predrađaonu) i onda u sobu. Ja sam se odvažila ići sama na wc, dok sam bila na promatranju i srušila se u nesvijest. (Nije tako strašno kako zvuči) Tako da nisam o tuširanju razmišljala do popodne (rodila u 8 ujutro na tuš išla oko 15). Sa mnom na tuširanje je išla jedna od cura koje su bile na praksi, da ponovo ne zalegnem.
    Šlapice si ponesi u rađaonicu i mp3 rakođer.
    Pelene nosiš samo zadnji dan

  18. #68
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno Spavaćica

    Išla sam u potragu za spavaćicom sa gumbima i veselo ušetala u Prenatal i Anitu i zgranula se kad sam vidla cijenu - 400,00 kn?
    I treba dvije...
    Odšetala do MTČ-a u Ilici i kupila krasnu pamučnu mekanu spavaćicu na gumbiće za 147 kn.
    Možda će nekome koristiti info.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ili odes na plac i kupis za 50 kn prekrasnu spavacicu ja kupila 1 mtc, jednu u kineskom i jednu na placu...i sve 3 mi ok...pogotovo za cure koje ne misle doma biti u spavacicama...

  20. #70

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    koprivnica
    Postovi
    1,264

    Početno

    ili odes na plac i kupis za 50 kn prekrasnu spavacicu ja kupila 1 mtc, jednu u kineskom i jednu na placu...i sve 3 mi ok...pogotovo za cure koje ne misle doma biti u spavacicama...

  21. #71
    Ria avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    Srcem na jugu!
    Postovi
    669

    Početno

    Ja sam rodila na SD i nosila sa svoju torbu sa sobom i u predrađaonu i kasnije je putovala samnom na odjel.
    Samo se ne sjećam da je u boxu išta bilo samnom. Mislim da je moja torba ostala u predrađaoni, samo je fotić bio kod muža u rukama. NO ja nisam bila ni žedna, ni gladna ni ništa tak da me nije bilo briga. Samo se sjećam da me sestra pitala koja je moja torba pa je iz nje uzela uloške i jednokratne gaćice.
    Kako nije bilo mejsta na odjelu nas su tek sutrada vodili iz predrađaone i sestra je na kolicima gurala naše torbe.
    Bile smo upozorene da sve mora biti u ormariću i da torbe ne smiju biti po podu, pogotovo kad presvijetli Klobučar dolazi u jutarnju vizitu, no sve tri u sobi imale smo veeelike torbe koje smo uredno stavile pod krevet.
    Ma samo da mi se usudio netko nešto reći čuo bi me. Pa nek me zbace iz rodičišta kad su face

    Ionako tamo ničeg nema, uvjeti katastrofa i onda još da te ograniče sa stvarima koje smiješ nositi. Ormarići nisu dovoljni ni za par boca vode, a kamoli za nešto drugo.

    Eto, moj savjet je da se ne nbrineš, ponesi sve što želiš i nedaj se smesti.

  22. #72
    Svea avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    526

    Početno

    Citiraj Angelina_2 prvotno napisa
    ili odes na plac i kupis za 50 kn prekrasnu spavacicu ja kupila 1 mtc, jednu u kineskom i jednu na placu...i sve 3 mi ok...pogotovo za cure koje ne misle doma biti u spavacicama...
    :? uopće mi nije palo na pamet odšetati do placa....
    vidiš, vidiš, dobra ideja

  23. #73
    antigona avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    272

    Početno

    petrova sve stvari nosiš sa sobom, uzmi šlape i player (uzmi si i čarapice-sokne)
    mogla sam piti vodu, imala sam mali ručnik koji mi je MM namočio, pa sam se s njim osvježavala
    špricalica mi nije bila potrebna.
    rodila navečer, tuširala sam se drugi dan oko podne.
    uzmi si nešto za jesti (npr. energetske pločice i sl.),
    mene su dovezli u sobu tek oko 23 sata a cijeli dan nisam ništa jela
    (i nek budu pri vrhu jer je sestra vrlo nevoljko kopala po mojoj torbi)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    ponovno podižem temu, vinogradska bolnica, kaj mi treba odmah, ono na vrh torbe staviti točno kaj?
    ima li tuširanja nakon klistira ili nema? ide li torba samnom u box ili ju dobijem tek u sobi? kada mi trebaju ulošci i gaće, nakon što me smjeste u sobu ili prije?

  25. #75

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    anybody????

  26. #76

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    Na ulazu uzimaš zdravstvenu i ostalu dokumentaciju i šlape, ako se dobro sijećam. Skidaš se u njihovu spavaćicu i sve stvari vraćaju nekom tvom na ulazu (torba je s njima vani). Nakon osnovnog pregleda ideš u sobu do na brijanje i klistiranje. Ostave te samu da na wc-u obaviš pražnjenje. Za to ti eventualno treba još jedna rola wc papira. Ja sam nosila i svoj brijač- jednokratni, ali stvarno nije trebalo. Kad se isprazniš odmah do je tuš. Bilo bi ti zgodno da poneseš neko malo pakiranje gela za tuširanje (ono iz nekog hotela ili u dm-u kupiš malo pakiranje), tako da se opereš ko čovijek, a ne samo s vodom. Kad to završiš ideš u predrađaonicu ili u box, kao u mom slučaju. (ovisno od gužve i ovisno u kojoj si porođajnoj fazi- malo/puno otvorena). Tek tada dovedu tvog mužića (nadam se da neće biti karantena zbog gripe), koji sa sobom nosi torbu. On je došao u box, a torbu ostavio u predraaoni.
    Nakon poroda ideš na promatranje još dva sata, vjerojatno u predrađaonicu, da budeš na oku. Tada žicaš nekog u prolazu da ti izvadi mobitel, koji si mudro stavila na vrh ili u neki džep sa strane. Stave ti nekakvu zelenu plahtu među nogice i infuziju u rukicu. Nakon dva sata trebala bi hodati do svoje sobe (sestra te malo pridržava i nosi torbu). Ne sjećam se jesam odmah išla na tuš ili kasnije, ali tada oblačiš gaće i uloške.

    Skraćeno, spremi torbu i malu torbu koju ćeš nositi sa obom u rađaonicu. Kako se i ja spremam treći put u rađaonicu (termin 5.3., ali se toplo nadam da će i prije) ja sam u malu torbu spremila:

    TORBA (za bolnicu) - mala
    1. papiri od trudnoće i zdravstvena knjižica
    2. pumpicu za tekućinu sa raspršivačem (unutra malo limuna i voda)
    3. Labello ili melem
    4. neke bombone na bazi fruktoze
    5. mali ručnik
    6. toaletni papir
    7. male čarapice
    8. papuče


    U veliku torbu:

    1. nekoliko paketa VIR uložaka i paket always uložaka
    2. voda
    3. nešto za prigrist (krekeri, energetske pločice)
    4. WC papir
    5. grudnjak za dojenje
    6. jastučići za dojenje
    7. spavačica sa gumbima naprijed
    8. ogrtač
    9. japanke
    10. čarape
    11. četkica za zube i kaladont
    12. sapun ili Plivasept
    13. dezodorant
    14. ručnici – 1 veći, 2 manja
    15. papirnate i vlažne maramice za ruke
    16. gaza ako treba brisati bebu
    17. Purelan krema za bradavice
    18. jednokratne gaćice
    19. krema za ruke
    20. Domestos maramice za obrisati školjku
    21. češalj
    22. šampon + regenerator
    23. nešto za tuširanje
    24. krpica za tuširanje
    25. voltaren tablete protiv bolova
    26. punjač za mobitel
    27. male vrećice za škrinju - jako zgodno za vir uloške, da ih ne trpaš direktno u džep.

    I još nešto. Nabavi si toaletnu torbu koja ima ručke, koje možeš objesiti na kukicu na zidu. Nemaš neku plohu za staviti torbicu, a ne želiš da završi na podu.

    Valjda sam ti sve rekla. Ako imaš još koje pitanje pucaj. Pozdrav

  27. #77

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    hvala, hvala, baš si temeljita i sada znam kaj ću, samo me muči taj mobitel, kaj ne bi mogla dati mužu da mi ga čuva kada smo u boxu a kada izađemo samo mi ga preda?
    dakle ta "mala torba" o kojoj pričaš može u box? pa onda i u nju mogu staviti mob ha? a i ručnik za brisanje nakon tuširanja jel da? sorry na toliko pitanja, već sam sto puta pretumbala torbu jer dobijam različite informacije iz različitih bolnica a prvi mi je put..
    btw, termin mi je 3.3. možda se i sretnemo i nadam se da ne bu karantene jer bez mm nije to to...

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    MM ti može čuvati mob, ali... računaj da ćeš možda trebati šivanje (poslije epiziotomije), a tvog MM će prije toga lijepo ispratiti van. Kad to završe ionako te prebace u predrađaonicu, tako da ne vidim kad bi ti prije trebao mobitel. Mislim oni šivaju, a ti tipkaš SMS - ne bi išlo. Nije da boli, nego ne volim kad mi se netko s iglom pribižava, tako da nisam mislila na mob u toj fazi. (Ne znači da ćeš imati epiziotomiju, ja jednom jesam drugi put nije trebalo). Mislim moglo bi se desiti da ti MM i odnese mob sa sobom. Uzbuđeni ćete biti i ti i on.

    Za ručnik se iskreno ne sjećam. Ja ga nisam nosila, a ovog puta ga planiram nositi.

    BTW, danas sam bila u Vinogradskoj na pregledu i poslali su me u rađaonicu na ctg. Kako sam čekala pred vratima tamo priše:

    Kod prijema u bolnicu od osobnih stvari donijeti samo:
    - osobnu i zdravstvenu iskaznicu
    - torbicu s toaletnim priborom
    - ručnik
    - papuče
    - higijenske uloške

    za boravak na odjelu za trudnice:
    uz gore navedeno
    - spavaćica
    - kućni ogrtač

    Sve ostale stvari osobito dragocijenosti (nakit, novac itd.) vratiti kući.
    U rađaonicu nije dozvoljeno unositi mobilne aparate.
    Hvala

    Sad tek vidim ručnik ipak da. Što se tiče svoje spavaćice ja sam spremila jednu, ali u hodniku nisam vidjela nikoga da hoda u svojoj spavaćici i još sam pitala jel praksa svoja ili njihova spavaćica, rekli su mi njihova. Meni je svejedno, ali ako hoće njihovu može. E da i ponesi si nešto sitnih novaca, imaš tamo aparat za kavu, sok i sl. pa da imaš.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    23

    Početno

    MM ti može čuvati mob, ali... računaj da ćeš možda trebati šivanje (poslije epiziotomije), a tvog MM će prije toga lijepo ispratiti van. Kad to završe ionako te prebace u predrađaonicu, tako da ne vidim kad bi ti prije trebao mobitel. Mislim oni šivaju, a ti tipkaš SMS - ne bi išlo. Nije da boli, nego ne volim kad mi se netko s iglom pribižava, tako da nisam mislila na mob u toj fazi. (Ne znači da ćeš imati epiziotomiju, ja jednom jesam drugi put nije trebalo). Mislim moglo bi se desiti da ti MM i odnese mob sa sobom. Uzbuđeni ćete biti i ti i on.

    Za ručnik se iskreno ne sjećam. Ja ga nisam nosila, a ovog puta ga planiram nositi.

    BTW, danas sam bila u Vinogradskoj na pregledu i poslali su me u rađaonicu na ctg. Kako sam čekala pred vratima tamo priše:

    Kod prijema u bolnicu od osobnih stvari donijeti samo:
    - osobnu i zdravstvenu iskaznicu
    - torbicu s toaletnim priborom
    - ručnik
    - papuče
    - higijenske uloške

    za boravak na odjelu za trudnice:
    uz gore navedeno
    - spavaćica
    - kućni ogrtač

    Sve ostale stvari osobito dragocijenosti (nakit, novac itd.) vratiti kući.
    U rađaonicu nije dozvoljeno unositi mobilne aparate.
    Hvala

    Sad tek vidim ručnik ipak da. Što se tiče svoje spavaćice ja sam spremila jednu, ali u hodniku nisam vidjela nikoga da hoda u svojoj spavaćici i još sam pitala jel praksa svoja ili njihova spavaćica, rekli su mi njihova. Meni je svejedno, ali ako hoće njihovu može. E da i ponesi si nešto sitnih novaca, imaš tamo aparat za kavu, sok i sl. pa da imaš.

  30. #80
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    da ne otvaram novi topik, nadovezat cu se na ovaj stari. polako sam pocela prikupljat "opremu" koja ce mi trebati za rodiliste pa me zanima dal ovo kaj je tu napisano, vezano za 2 torbe, jos uvijek stoji?
    thnx

  31. #81

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Je li za Vinogradsku i dalje prolazi onaj popis koji je DOMINGO sastavila?

  32. #82
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Da. Uzmi sve kaj ti treba i potrpaj u jedan kofer (manji po mogućnosti).
    Kofer te čeka u predrađaoni nakon poroda.

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    1,256

    Početno

    Jedan? :? Ali mogu imati sa sobom na porodu i onu manju torbicu, zar ne? Mogu li ponijeti MP3 player?

  34. #84

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    možeš, meni torbicu doduše nisu dozvolili ali mm jesu (kakva glupost idemo na sito mjesto, ja ne mkogu a on može nosit stvari) a u njoj čuda, voda, mp3 koji nisam ni pogledalal, fotić, labelo, gumice za kosu, mobitel- ugašen, maramice...
    i ne znam kakva je sada praksa ali ja sam nosila svoju piđamicu a samo na porodu i iza njega njihovu spavačicu (fala Bogu!) :D

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    334

    Početno

    isto mjesto a ne sito mjesto jesus, ne znam kaj ću s tim tipfelerima

  36. #86
    Tetka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zgb
    Postovi
    87

    Početno

    Evo opet podizem temu, kakva je situacija u Vinogradskoj ovih dana po pitanju stvari u radjaoni?

  37. #87
    Pinky avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    5,498

    Početno

    Citiraj Loryblue prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam rodila u st. ništa osim mene, mog drobića i dobre volje za brzim porodom nije otišlo sa mnom u rađaonu.
    torba mi je ostala u predrađaonici.
    je li još uvijek u st-u ovako? zašto je nama uvijek drugačije od ostatka svita?

  38. #88
    lastavica1979 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    972

    Početno

    U vinogradskoj je ovako bar bilo kod mene prije 10 dana. Treba ti rucnik gel za tusiranje kad ti daju klizmu da imas kod sebe.Kad dojdes u box nista ti ne treba osim vode i muza i strpljenja.

  39. #89
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    SD- prije dvije godine, imala sam oveći kofer, koji je skupa samnom išao i u box, mogla sam imat šta god sam htjela. E da imala sam i paket od 6x0.5 L Jane :D. Tri sam popila ja, a dvije doktor :D

  40. #90
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam rodila u RI.
    U radjaonu nisam ni stigla nista uzeti, tako da ustvari ni ne znam sto se smije (ako se smije), a sto ne.
    Ali, prvi put sam si spremila ogrooomnuuu torbu za u sobu koju je MM dovukao, a onda su mi rekli da u sobi ostaje samo ono sto moze stati u onaj ormaric kraj kreveta (koji i nije bas velik). Tako da sam ono osnovno potrpala u ormaric, a MM je torbu odvukao doma.
    Drugi put sam bila pametnija, pa sam uzela najosnovnije, a ostalo su mi po potrebi donosili za vrijeme posjeta.
    Sada me smijeh ulovi kada se sjetim svoje prve torbetine za rodiliste

  41. #91
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Na SD prije nepune 4 godine je torba isla samnom u box, nosila ju je sestra dok sam se ja za njom vukla u trudovima. Smjela sam imati i vodu i fotic ali je moj zbunjeni muz sve to ostavio u autu
    I ja sam imala torbetinu a prica da mora stati u ormaric mi je bila apsurdna jer je ormaric stvarno malen i torbu sam drzala ispod kreveta. Ne samo ja nego sve cimerice. Svaki dan su nas upozoravali, svaki dan smo govorile da cemo ugurat stvari u ormaric i nikad nismo.
    Sad ce torba biti jos veca s obzirom da moram nositi i pelene i sve sitnice za presvlacenje bebe. Il nek nabave vece ormarice il nek prestaju gnjavit.

  42. #92
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    A da Koksy,i ja sam pokusala torbu sakriti ispod kreveta, ali su me sestre odmah sprijecile u mom naumu
    Kao, sve treba biti uredno i cisto kada dolazi vizita, a torbe ispod kreveta narusavaju taj predivan estetski sklad u sobi
    Ma, gluposti!
    Nego, malo sam znatizeljna, zasto ces morati nositi pelene i stvari za presvlacenje bebe sa sobom u rodiliste? Kod nas su sestre koristile njihove pelene, kreme i robicu dok smo bili u rodilistu.

  43. #93
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    u zadru se isto moraju donjeti svoje pelene i svoje maramice.

  44. #94
    123beba avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,351

    Početno

    Ako netko može napisati neke novije info sa Merkura bila bih jako zahvalna! termin mi je idući tjedan pa molim čim prije hvaaaalaaaa

  45. #95
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    ja sam nosila minimum stvari za rodilište i sa tim malim kovčežićem (nosi se kao torba na ramenu) sam ušla u rađaonu. Stavili smo je u ugao iza stolice od mm-a. mm mi je samo jednom donio nove spavačice i još gača. Sve sam bez problema držala u ormariću.
    Posljednje uređivanje od Optimisticna : 07.07.2013. at 14:37

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •