Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 95

Tema: stvarcice u radjaoni

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    24

    Početno stvarcice u radjaoni

    drage moje,
    zanima me od cjelokupne torbe koju nosim u bolnicu sto sve ide sa mnom u radjaonicu, odnosno, da li je i tada cijela torba sa mnom i muzem (prisutnim) ili samo potrebne stvarcice (a ostatak mi muz donese nakon sto rodim)? Posebno me zanima situacija na Sv. Duhu, da li muz moze imati fotoaparat sa sobom, kakvu bocicu vode za mene negdje u dzepu... u kratko sto sve smije imati? Da li mi treba odmah moj rucnik za tusiranje nakon sto mi daju klistir (dakle, opet je preduvjet da je cijela torba sa mnom od pocetka), trebam li imati odmah svoju rolu WC papira? Ako imate volje i vemena napisite mi par sitnica kako to u biti sve ide na Sv. Duhu.
    puno vam hvala

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Ovako su nam pričali na tečaju na SD prošli tjedan:

    kad ideš u rađaonu s tobom ne smije ići i torba nego samo u vrećici sljedeće stvari:

    ručnik
    ulošci
    gaćice
    papuče
    toaletni pribor (ja tu svakako ubrajam rolu WC papira)
    mobitel i punjač (koje možeš koristiti u predrađaoni i poslije kad te spuste na babinjače, u samom boxu ga ne smiješ koristiti)
    može bočica s vodom jer smiješ malo pijuckati (isključivo voda)
    možeš imati i špricalicu s vodom
    može foto aparat ili video kamera

    Ja ću tu ubaciti par Cornija-one energetske pločice jer ak dođem poslije večere u sobu do jutra ne dobijem ništa za jesti (tak sam prošli porod cimerici potamanila pol kutije čokoladnih napolitanki jer sam u sobu došla u 19 sati i stalno sam joj se zbog tog ispričavala a curi bilo smiješno). Da nije bilo njenih napolitanki i soka ja bi svisnula od gladi do jutra.

    Muž dolazi k tebi tek kad te stave u box.

    Kad ti idući put dođe muž u posjete onda ti donosi ostatak stvari (kućni kaput, može tvoja spavaćica, još gaćica, brdo uložaka, sok ili voda, klopa ali sve industrijsko of kors, čarapice...).

    Pitanje za mame koje su već rodile na SD-da li se mora donijeti čaša ili se dobije? Zvuči glupo al negdje i to moraš donijeti.
    Hm i još jedno-da li se te stvari smiju donijeti u torbi? Znači da li se ta torba ima kam zgurati? ( Na Merkuru ne smije torba uopće, nego se sve donosi u vrećicama i sve mora stati u ormarić).

  3. #3
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    ja sam tri puta rodila na SD pa evo:
    -moja torba je išla samnom u box
    -muž mi je dodavao iz nje vodu dok smo bili sami, sestre mi nisu dale
    -mobač sam imala uz sebe
    -cipele, odjeću daš mužu da nosi doma
    -čašu sam ponijela svoju jer nisam baš vidjela da ih imaju
    -meni je bilo važno da nosim paštetice, namaze, maslac, pekmez...jer su im doručak i večera užas i katastrofa-svi mi se smiju, ali meni je to bila standardna oprema :D
    -moja torba je stajala u ormariću

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb pri jezeru
    Postovi
    1,075

    Početno

    Onda ću ja prvo probat prošverat cijelu torbu odmah kod prijema, ak ne onda vadimo stvari i trpamo u najlon vrećice.
    Baš nam je babica nekoliko puta napominjala da u rađaonu ne puštaju torbe, samo nužne stvari jer sve se ostalo može donijeti i poslije...možda ovisi o babici

  5. #5
    Mamita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,935

    Početno

    ma ja ne znam ali meni su isto uvalili moju torbetinu sa mnom u box, bilo mi je malo to čudno al fućkaš ga sa mnom je :D

  6. #6
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    glede radjaone :

    1. jel tu donosimo JEDNOKRATNE gaćice?
    2. koliko paketa uložaka za radjaonu?

    Pa zar muz dolazi tek sutradan, ja sam mislila imat veliku torbu u autu, pa kad odem na odjel da mi je odmah donese??

    Šta mislite o samostalnom klistiranju sa klistir čepićima kod kuće, jel to dovoljno?


  7. #7
    kate avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,703

    Početno

    e da ja bi za radjaonu dodala jos:

    grozdjanu mast za usta
    osvježavajuće maramice
    nešto za svezat kosu

  8. #8
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Prije nešto više od dva mjeseca na SD se nosila cijela torba u rađaonu, tj. boks. MM je iz nje vadio što god mi je trebalo: gumicu za kosu, labello, bocu s vodom (normalno sam smjela piti za vrijeme poroda, a kad se ispraznila, punio ju je u boksu), fotić, sebi banane (ja nisam smjela jesti), a možda i još nešto, ali se više ne sjećam.

    Nakon poroda, kad se čeka posteljica, muž vam dobije cipelu iz boksa i može vas vidjeti za dva sata. Torba je cijelo vrijeme s vama, a ne s njim.

    Na odjelu svi torbe uglavnom drže kraj kreveta ili ispod njega. Samo jedan dan su nam došle sestre i rekle da sve mora biti u ormarićima. Tada smo torbe strpale u nekakve uske i visoke ormare u sobi i čim je prošla vizita opet smo ih izvadile van. 8)

  9. #9
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj pituljica prvotno napisa
    Ovako su nam pričali na tečaju na SD prošli tjedan:

    kad ideš u rađaonu s tobom ne smije ići i torba nego samo u vrećici sljedeće stvari:

    ručnik
    ulošci
    gaćice
    papuče
    toaletni pribor (ja tu svakako ubrajam rolu WC papira)
    mobitel i punjač (koje možeš koristiti u predrađaoni i poslije kad te spuste na babinjače, u samom boxu ga ne smiješ koristiti)
    može bočica s vodom jer smiješ malo pijuckati (isključivo voda)
    možeš imati i špricalicu s vodom
    može foto aparat ili video kamera
    Ja sam, tj. MM je normalno koristio mobitel u boksu i nitko nije ništa rekao.

    Citiraj pituljica prvotno napisa
    Ja ću tu ubaciti par Cornija-one energetske pločice jer ak dođem poslije večere u sobu do jutra ne dobijem ništa za jesti
    Dobra ideja. Ja bih također, da nisam imala kekse i banane sa sobom, svisnula od gladi do jutra.

    Citiraj pituljica prvotno napisa
    Kad ti idući put dođe muž u posjete onda ti donosi ostatak stvari (kućni kaput, može tvoja spavaćica, još gaćica, brdo uložaka, sok ili voda, klopa ali sve industrijsko of kors, čarapice...).
    Ja sam to sve od početka imala sa sobom, u torbi. Da sam čekala MM-a da dođe, načekala bih se, jer sam rodila navečer, a posjete su tek u četiri.

    Citiraj pituljica prvotno napisa
    Pitanje za mame koje su već rodile na SD-da li se mora donijeti čaša ili se dobije? Zvuči glupo al negdje i to moraš donijeti.
    Hm i još jedno-da li se te stvari smiju donijeti u torbi? Znači da li se ta torba ima kam zgurati? ( Na Merkuru ne smije torba uopće, nego se sve donosi u vrećicama i sve mora stati u ormarić).
    Uopće se ne sjećam čaše. Ja sam pila Janu iz boce od pola litre, pa mi čaša nije ni trebala. Iako mislim da su bile čaše za pranje zuba, ali fakat se ne mogu sjesti.

    Za torbu i ormarić sam ti napisala u prethodnom postu.

  10. #10
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Citiraj kate prvotno napisa
    glede radjaone :

    1. jel tu donosimo JEDNOKRATNE gaćice?
    2. koliko paketa uložaka za radjaonu?

    Pa zar muz dolazi tek sutradan, ja sam mislila imat veliku torbu u autu, pa kad odem na odjel da mi je odmah donese??

    Šta mislite o samostalnom klistiranju sa klistir čepićima kod kuće, jel to dovoljno?

    Kate, u rađaoni (boksu) si u spavaćici bez gaćica. Ni ulošci ti ne trebaju, barem meni nisu trebali, iako sam ih imala. Naime, odmah po porodu dobiješ neku groznu zelenu krpetinu koja neko vrijeme "glumi" uložak.

    Inače sam skršila paket uložaka dnevno.

    Za klistir ti ne znam reći. Ja cijeli dan prije poroda nisam jela, pa su mi ga ipak dali. :?

    Kaj još... Imala sam dvije role wc papira, ali nisu mi trebale. U bolnici je uredno bilo papira i nijednom se nije dogodilo da mi je moj zatrebao.

  11. #11

    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    886

    Početno

    Ja sam rodila ne tako davno, prije 2 godine. Ne mogu vjerovati da se toliko toga promijenilo. Ja nisam smjela ništa imati sa sobom osim papuča. Nakon klistiranja sam dobila papir, nakon tuširanja mi je sestra dala ručnik, obukla spavaćicu i u predrađaonu. Vodu nisam smjela piti (osim namočenu gazicu night mare), a o bananama, aparatu, mobitelu i ostalim stvarčicama da ni ne pričam. Sve me to čekalo tek u sobi.
    Jedva čekam slijedeći porod !!

  12. #12
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Nani, banane za vrijeme poroda je jeo MM, a ne ja. Ja sam ih jela tek nakon što sam rodila.

    Sve drugo je bilo manje-više isto. Kad sam došla, od sestre sam dobila ručnik za tuširanje (iako sam došla friško ispod tuša) i spavaćicu, pa klistir (koji mi uopće nije ostao u nekom neugodnom sjećanju, ali ipak bi bilo bolje bez njega), pa u predrađaonu.

  13. #13
    Kira

    Početno

    Da li se u našim bolnicama nakon poroda dobije na trbuh ledeni oblog? Moja je svekrva rodila prije 30 godina u Njemačkoj i već onda su joj dali taj oblog koji pomaže kod bolova kad se maternica steže. Kao nas još nisam čula da netko to spominje, a ona mi veli da bez hladnog obloga to strašno boli. Da ne velim da su u kupaoni imali složene gazice premazane kremom za ublažavanje boli od šivanja dolje. To kod nas možemo još sanjati ili?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    3,810

    Početno


    (to se ja valjam od smijeha)
    moš mislit.
    Dobiješ sestru koja ti masira trbuh. A to boli. Ako si imala carski dobiješ i Voltaren i onda je 8)

  15. #15
    Kira

    Početno

    Pa dobro jel onda netko zna ima li takav pojas gdje za kupiti?

  16. #16
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Ja bih dodala na popis

    CD player sa omiljenim CDovima i slusalicama (ja bih uzela one glomazne koje idu preko glave radije nego u uha),

    moj jastuk

    i obavezno one mrezaste jednokratne gacice za poslije poroda.

    Jos i dezinficiranu bocicu na spricu (neki zovu "dudicu") za ispiranje vulve nakon poroda kao i ispiranje nakon obavljanja nuzde (pa se ne mora, barem kod mokrenja, koristiti papir).

  17. #17
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    evo ja sam treći put, prije 5 mj. na SD dobila oblog s ledom. nikako mi nisu mogli zaustaviti krvarenje pa sam provela tako dva sata pod ledom. i nije baš neki super osjećaj, danima su me poslije boljeli jajnici i ostala "aparatura". mislim da kod normalnog poroda to uopće nije potrevbo.

  18. #18
    klmama avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb, dubrava
    Postovi
    770

    Početno

    potrebno

  19. #19
    Kira

    Početno

    Hvala klmama! Volim čuti mišljenje više strana. Vjerojatno je i kod moje svekrve bila ista situacija, pa su joj doktori dali taj oblog.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Podižem malo ovaj topic.. ima li kakvih novih iskustava od cura koje su nedavno rodile na Sv. Duhu po pitanju stvari koje se nose sa sobom kad se ide roditi...? Jel se nešto promijenilo od 7. mjeseca?
    Dok sam čitala ove postove nisam baš skužila što ide u vrečicu, a što u tu "veliku" torbu i gdje na kraju ostaje ta torba, da li kod MM ili ide u rađaonu?
    Oprostite ako se ponavljam, ali malo sam zbunjena, a vrijeme mi je da se polako spremam... hvala na savjetima.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Postovi
    93

    Početno

    ja sam si baš neki dan složila torbu za bolnicu, u Petrovoj ću rodit.
    stvari za rađaonu sam si stavila u ruksak,dakle:
    ručnik
    spavaćica
    gazica (da mi mm vlaži usta vodom )
    voda
    melem
    gaćice (najbolje jednokratne)
    papuče
    japanke za tuširanje (jer su tuševi :shock: )
    mobitel
    nekaj za grickat poslije (vic krekere)
    wc papir
    soknice (ko zna, možda bu hladno)

    a sve ostalo sam spakirala u torbu:
    još 2 spavaćice
    ručnik
    uloške (vir 80 - 2 paketa)
    ogrtač
    jastučiće za dojenje
    grudnjak za dojenje
    čaša plastična
    bivacyn sprej (za poslije epiziotomije)
    gaćice
    stvari za osobnu higijenu
    vlažne maramice (obične i za intimnu njegu)
    punjač za mobi
    wc papir (još... )
    soknice
    gazice
    eferalgan tablete protiv bolova

    mislim da je to to...

    ne treba uzimati puno toga jer ti muž može naknadno donijeti ako ti nešto sfali - tipa izdajalica.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    Evo informacija od prije dva mjeseca.
    Dakle, skupa sa mnom u predradaonu doslo je sve... kompletna prtljaga... sestra je dovukla kofer, a ruksak sa stvarima koje sam pripremila za radaonu i vec pomenuti kofer, citavo vrijeme su bili sa mnom, tj. sestra ih je na moje opce cudenje neprestano vukla za mnom. Na krevetu u predradaoni ostali su mi mobitel, fotic, voda, knjiga... gomila tog, a sve to skupa sestra je uredno skupila i donijela mi u box kad su me brze bolje prebacili u njega na porod... Znaci, uredno me je sve sto sam sa sobom donijela, citavo vrijeme i pratilo bez da sam morala i o cemu voditi sama brigu.

    U predradaoni i u radaoni mozes imati i mob, vodu (koju kriomice pijes il ti netko samo vlazni usne kad su sestre u blizini), fotic, labello...

    Od odjece sve kompletno das onom tko te dovede i to vrlo brzo, tako da ostanes samo u njihovoj spavacici i ne nosis nikakav ves. Jednokratne gacice i famozni vir80 ulosci ti trebaju tek kad te dopreme u sobu, znaci za cca 2 sata od poroda. Preporuka - stavi ih na vrh torbe (nju ce ti skupa s tobom i krevetom dofurati u sobu), tako da ih sestre mogu lako nac jer ti ih one prvi put obuku i montiraju. Budes u njihovoj spavacici, al vec ujutro mozes obuc svoju ili njihovu, vec po izboru. Ako nosis svoju, trebala bi imat duboko kopcanje sprijeda radi dojenja.

    WC papira je bilo u dovoljnim kolicinama i za trajanja klistiranja i kasnije na babinjacama, moj mi nije trebao, ali zato vlazne maramice raznih vrsta jesu, pa ih toplo preporucujem.

    Ponesi svakako papuce na sam porod jer po predradaoni trebas setati a cipele nemas jer ih das skupa s odjecom. Preporucujem i nekakve plasticne japanke za pod tus kasnije.

    I svakako nesto za pojest, ja sam imala gomilu tog i sve sam smazala vrlo brzo... (dosla na SD u 13:30, rodila u 18:30, profulala veceru i tek sutra ujutro mogla od njih dobit nesto za jest...). I vode... u velikim kolicinama

  23. #23

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Jooj, mi isto stižemo početkom veljače, a nisam niš spremila... morat ću to ovaj tjedan!
    Hvala vam puno na informacijama.. dodatna pitanja:
    1. Koliko ste uzeli jednokratnih gaćica? I gdje toga ima za kupiti-ljekarna?
    2. Ja sam mislila uzeti samo te "plastične" šlape koje idu pod tuš - to su više onak ko natikače, one ljetne, pa onda obući čarape da mi ne bude zima, jer bih htjela nešto da mogu doma oprati kad dođem- znači ipak da uzmem još jedne?
    3. Iznenadjena, sad si mi dala dobru ideju sa tim koferom... svi govore o torbama pa sam si i ja zabrijala u glavi TORBU, ali ak si ti imala mali kofer na povlačenje, onda valjda je to ok. Ja imam onaj mali što stane u avion, valjda je to dobra veličina? (da mi ne bi sestre počele zanovijetati)
    4. Ovo što si uzmete za jesti, to naravno tek poslije poroda, pretpostavljam (ja inače jedem svaka 4 sata pa me to "izgladnjivanje" brine )?
    5. Da li je baš neophodna spavaćica ua rađaonu? Pa zar nismo u njihovim spavaćicama u rađaoni?

    Znači koliko sam shvatila, na Sv. Duhu SVE stvari, znači obje torbe (iliti ruksak i kofer) idu s tobom, u predrađaonu (to je ono di čekaš i di te briju bla bla...) i rađaonu (to je boks?)? Niš se ne daje partneru od toga, osim stvari koje skineš sa sebe, jel tak?
    Jer ja sam iz prijašnjih postova shvatila da se ta velika torba da partneru i onda ti je on poslije donese...
    Hvala vam cure na dodatnim inputima... sutra idemo na tečaj na Sv. Duh, ali nekako mi se čini da neću dobiti ovako detaljne informacije, pa bolje da vas pitam (koji sam ja control freak! ).

  24. #24
    odra avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    961

    Početno

    Meni su dobro došle dezinfekcijske vlažne maramice u sobi - stalno pereš ruke zbog bebaća, ali nekad jednostavno ne stigneš, a dobro je da budu dezinicirane.

  25. #25

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    Jednokratne gacice mozes kupiti u Hospitaliji, one mrezaste i stvarno su super. Dobro se drze, ne puze niz guzu i kostaju 6 kn/kom. Kupila sam paket od deset komada i bilo mi je dovoljno, s tim da sam ih nosila jos i kod kuce sljedeca dva tjedna jer me je sav jako bolio i jedino sam njih mogla podnositi.

    A sto se tice kofera, ja sam imala ne bas onaj najmanji, uzela sam onaj srednje velicine i sve u njega potrpala, tako da nisam imala nikakvih dodatnih vrecica, sve zivo je bilo unutra, cak i neseser. Sestrama je sigurno lakse vuc ga za sobom nego dizat torbu, i niti jedna jedina nije gundala. Osim sto me jedna opaljena bucmasta sestra priupitala vukuci ga za sobom, jesam li sigurna da cu se imat gdje vratit doma jer me ocito muz spakirao na malo dulji rok . Sa sobom odmah ponesite sve, sve ide stalno s tobom, ne brini.. Cak i ako budu nesto gundale i zvocale, u sto cisto sumnjam, nece ti sigurno ostaviti stvari negdje na hodniku...

    I da, cim stignes daju ti svoju spavacicu, tvoja ti ne treba odmah, ustvari, i u predradaoni i u boksu moras imati njihovu. Sutra se fino, ako zelis, ubacis u svoju!

    A sto se tice klope, smjet ces jesti tek dva sata poslije poroda - morat ces nekako izdrzati. U predradaoni ne smijes nista...

  26. #26

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Koja je veličina tih gaćica? Medium je valjda nešto kao 40?
    Pitam jer ću morati poslati MM jer ja moram mirovati još bar dva tjedna dok ne dođemo do 37. tjedna, pa da mu znam reći kaj da mi kupi...

  27. #27
    Shiny avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,043

    Početno

    Kupi najbolje jednokratne mrežaste kao bokserice a ne gaćice. Savršeno drže uložak! Ja sam imala i bokserice i gaćice koje su mi padale pa mi je MM svaki dan donio po paketić..i kad sam došla iz bolnice još sam ih nosila da bi nam teta u apoteci rekla kako se one mogu prati i da ih više ne dolazimo kupovati i jako su udobne...

  28. #28

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    hm... velicina. Moram priznat da me kupujuci u Hospitaliji te mrezaste gacice nitko nije niti pitao za velicinu, a obzirom da se jaaaako rastezu, pretpostavljam da su uni. Mozda neke druge rade u raznim velicinama, ali ove definitivno ne...

  29. #29

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    iz vlastitog iskustva na sv. duhu (jedna torba sportska i neseser): SVE stvari idu s tobom cijelo vrijeme, ali si na vrh torbe stavi jednokratne gaće i uloške (VIR) koj ećeš obući kad te dopeljaju pred sobu poslije poroda!

    Jednokratne gaće JESU uni i nemaju brojeva!

  30. #30

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Meni su dali i da pijem koliko hoću (naravno da i nisam bila baš jako žedna ) ali poslije poroda PIJTE PUNO ODMAH I NEK VAM SESTRA ILI MUŽ DODAJU IZ TORBE jer se morate popiškiti prije nego vas pošalju u sobu!!!!!! (u kahlicu na krevetu!)

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj DanijelaHorvat prvotno napisa
    Jednokratne gaće JESU uni i nemaju brojeva!
    Meni MM kupio danas u Hospitaliji te bokserice jednokratne, i imaju brojeve :? Uzeo mi je 38-40, a vidjela sam da ima i manjih i većih...
    Probala sam i stvarno su super jedino kaj me malo stišću oko butina (ne znam zašto je to tak usko, ja stvarno nisam jako široka u nogama?) ali bit će ok! koštaju 6 kn komad- to je valjda to na što ste mislile.

  32. #32

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Dakle da rezimiramo (dodatni inputi dobro došli!):

    U manju torbu -ruksak ili već nešto slično što mogu nositi u rađaonu sam mislila staviti:
    1. pumpicu za tekućinu sa raspršivačem (ak mi neće baš dati piti da mi MM može osvježiti tak usta-tako nam rekli na tečaju :? )
    --ili da stavim ipak jednu malu Studenu, za svaki slučaj?
    2. Labello
    3. neke bombone na bazi fruktoze koje se lako tope u ustima
    4. mali ručnik
    5. toaletni papir i vlažne maramice (ak me uhvati još da moram na WC?)
    6. možda neke male čarapice?
    Ostalo su nam sve rekli da ćemo dobiti (njihovu spavačicu, šlape??)

    U veliku torbu (kofer na povlačenje ili sl.):
    1. nekoliko paketa VIR uložaka i par komada običnih da se stave ispod tih vatenih (to je kao dobro, da ne procuri?)
    2. plastična čaša i VODA
    3. nešto za prigrist (krekeri..)
    4. WC papir
    5. grudnjak za dojenje
    6. jastučići za dojenje
    7. spavačića sa gumbima naprijed
    8. ogrtač
    9. papuče plastične za pod tuš
    10. čarape
    11. stvari za osobnu higijenu (četkica i pasta za zube, sapun, dezić...)
    12. ručnici
    13. Byvacin sprej
    14. papirnate i vlažne maramice za ruke
    15. nekoliko gaza (za obrisati nešto, ne znam...?)
    16. Purelan?
    17. jednokratne gaćice

    18. i sad one stvari tipa mobitel, punjač, fotić, papir i olovka....

    Bilo bi dobro staviti uloške i jednokratne gaćice negdje na vrh tako da se brzo nađu.

    Još jedno pitanje: da li medicinsku dokumentaciju (zdr. knjižicu, povijest bolesti...) i osobne dokumetne također nosimo sa sobom u toj "maloj" torbi? Ili da to dam MM?
    I da li mi oni daju svoje šlape kad idem u rađaonu ili idem u svojima (to nisam skužila...)

    Nadam se da sam sve napisala, molim vas da me nadopunite ukoliko imate još kakvih savjeta

  33. #33

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    82

    Početno

    Povijest bolesti, tj. trudnicku, krvnu grupu... ponesi sa sobom cim dodes jer ce ti doc sve to traziti i kopati po tom cim dodes na ctg, tj. odmah, prije nego te posalju u predradaonu.

    Na SD ne dobijes nikakve slape nego si u svojim od samog pocetka.

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj Iznenadjena prvotno napisa
    Povijest bolesti, tj. trudnicku, krvnu grupu... ponesi sa sobom cim dodes jer ce ti doc sve to traziti i kopati po tom cim dodes na ctg, tj. odmah, prije nego te posalju u predradaonu.

    Na SD ne dobijes nikakve slape nego si u svojim od samog pocetka.
    Tnx!
    Još kakvih dodataka na popis?

  35. #35

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Uzmi si radije 2 studene nego raspršivač jer budeš žedna sigurno a smiješ piti!
    Uzmi si izdajalicu, zlu ne trebalo, da ti mlijeko ne neiđe ranije pa bude panika!
    Uzmi si vlažne intimne maramice (meni su dobro došle za veliku nuždu )
    Uzmi i škarice za nokte za bebeka jer možda ima velike (kao i moj Maksić pa sam mu morala odmah rezati)
    Nemoj oblačiti šlape na porod već one plastične za tuširanje jer bi ih mogla zakrvariti- ja jesam!
    U tu malu torbu si stavi i mobitel jer ćeš ona dva sata poslije poroda zujati pa da ti budu pri ruci!
    Uzmi obavezno jednu ili dvije tetra pelene kad ti bebek dođe da ga možeš obrisati ili već nešto!

    Ne mogu se sjetiti više, ali ak mi dođe pišem!

  36. #36
    ruby avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Split
    Postovi
    387

    Početno

    A ima li koja majka koja je rodila u Splitu u onoj posebnoj sobi koja se plaća? Ako ima,molim vas da mi napišete što je s tim i da li tamo sve isto funkcionira kao ovo što sam pročitala o Zagrebu.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Lokacija
    NZG
    Postovi
    1,110

    Početno

    Citiraj DanijelaHorvat prvotno napisa
    Uzmi si radije 2 studene nego raspršivač jer budeš žedna sigurno a smiješ piti!
    Uzmi si izdajalicu, zlu ne trebalo, da ti mlijeko ne neiđe ranije pa bude panika!
    Uzmi si vlažne intimne maramice (meni su dobro došle za veliku nuždu )
    Uzmi i škarice za nokte za bebeka jer možda ima velike (kao i moj Maksić pa sam mu morala odmah rezati)
    Nemoj oblačiti šlape na porod već one plastične za tuširanje jer bi ih mogla zakrvariti- ja jesam!
    U tu malu torbu si stavi i mobitel jer ćeš ona dva sata poslije poroda zujati pa da ti budu pri ruci!
    Uzmi obavezno jednu ili dvije tetra pelene kad ti bebek dođe da ga možeš obrisati ili već nešto!

    Ne mogu se sjetiti više, ali ak mi dođe pišem!
    STUDENU i intimne mamarice u malu torbu, jel tak?
    Izdajalicu i tetra pelenu, škarice.. to u koferčić?

  38. #38
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Ne moraš Purelan, dobar ti je i Zagrebački melem ili Bepanthen (kad sam ja kupovala Purelan koštao je 90 kn, a nije mi uopće trebao).
    Ja sam (u Petrovu) nosila i Domestos vlažne maramice za dezinfekciju (nisam mogla zamisliti odlazak na WC bez njih).

  39. #39

    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    222

    Početno

    Studenu u malu torbu, a sve ono drugo u veliku! Vlažne maramice ti nece trebati nakon poroda!

  40. #40

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Evo ja ponovo pokrecem ovu temu, ali iz razloga sto me zanima da li je isti princip sa stvarima u Vinogradskoj bolnici?!
    Sto se tice vece torbe (jel ide samnom u box ili ne), nesesera, vode, i tome slicnog!

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Ja sam u Vinogradskoj rodila proslo ljeto, i nisam unosila u radjaoni svoju veliku torbu , nego je MM samo ponio mali ruksak sa labellom, vodom koju sam tu itamo liznula (oni su nam dali posudu sa pitkom vodom i u njoj gazu i rekli MM-u da mi moze vlaziti usne), fotic, rucnikic.
    Toaletni papir mi tamo nije trebao, to sam iskoristila u sobi prije
    Nakon toga lezis pred radjaonom sat/dva i onda me sestra odvela na tusiranje i donijela moju veliku torbusa svim stvarima.

  42. #42
    Ines avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,594

    Početno

    uzmite si vode i hrane.
    izdrzala bi bez ulozaka, spavacice, mobitela, gaca, slapa,spavacice.... al da nisam imala nekaj za jest- vjerojatno bi u novinama iducih dana bio naslov :'pobjesnjela babinjaca na svetom duhu okrenula se kanibalizmu i dokrajcila cimerice. bez soli.'

  43. #43

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    sorry Ivonna ali nisam shvatala gdje je tvoja velika torba bila dok si ti bila u boxu tj. poradjala se?
    Jel ti ju muz donio naknadno ili je stajala u hodniku?!

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jan 2005
    Lokacija
    Zapresic
    Postovi
    768

    Početno

    Ana, imas tamo u rodilistu jednu sobicu pokraj ambulante za pregled u kojoj te po potrebi briju i daju klistir (u toj istoj sobi te sestra tusira nakon poroda). U toj sobi ostavis veliku torbu kad ides u radjaonu, a TM ponese kaj ti treba s tobom u radjaoni. Mislim da je netko vec spomenuo, ali dobro je na vrh velike torbe stavit uloske i rucnik i gel za tusiranje (i of kors nemoj zaboravit toalet papir jer ga oni cesto nemaju). Velika torba ti ostaje tamo, i onda ti ju sestra poslije poroda nosi za tobom.

    Moj porod je dakle bio - usla u rodiliste, isla se pomokrit, onda pregled, onda u sobicu na klistir, i onda u radjaonu. Poslije radjaone 2 sata na hodniku sa MMom tamanila cokoladice i krafne, onda tusiranac, pa u sobu.
    Nadam se da ti je sad malo jasnije. Meni je tamo bilo odlicno.

  45. #45

    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    276

    Početno

    Joj, Ivonna puno ti hvala na ovako iscrpnim inoformacijama!

    Sada mi je sve puno, puno jasnije!

  46. #46
    Amelie32 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    839

    Početno

    Da li je netko u skorije vrijeme rodio u Merkuru, jer me zanima mogu li sa sobom u box nositi vodu i mobitel. Da li poslije ili za poroda mogu koristiti svoje spavaćice i papuče ? Prije 7 godina sve to nisu dali.

  47. #47
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    A ima li koja majka koja je rodila u Splitu u onoj posebnoj sobi koja se plaća? Ako ima,molim vas da mi napišete što je s tim i da li tamo sve isto funkcionira kao ovo što sam pročitala o Zagrebu.
    ne placa se soba nego tecaj
    ali skoro pa isto...

    ja sam imala vodu, foto aparat, mobitel, gazu i muza
    sasvim dovoljno

    imala sam i energetske plocice i plocice sezama za pojest, nisam stigla, nisu mi trebale....

  48. #48
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno

    Citiraj ruby prvotno napisa
    A ima li koja majka koja je rodila u Splitu u onoj posebnoj sobi koja se plaća? Ako ima,molim vas da mi napišete što je s tim i da li tamo sve isto funkcionira kao ovo što sam pročitala o Zagrebu.
    ne placa se soba nego tecaj
    ali skoro pa isto...

    ja sam imala vodu, foto aparat, mobitel, gazu i muza
    sasvim dovoljno

    imala sam i energetske plocice i plocice sezama za pojest, nisam stigla, nisu mi trebale....

  49. #49
    mama petra

    Početno

    Dva puta sam sa razmakom od godinu dana rodila u Vinogradskoj, bio je 3. mjesec i niti jedmom MM nije smio prisustvovati porodu jer je bila sezona gripe - vi koje očekujete djecu u sezoni gripe, a rađate u vinogradskoj, nadajte se istoj sudbini. Ista je stvar i sa posjetama, jako su strogi. Mene ćak ni mama koja radi tamo nije smijela posjetiti. Popisu za bolnicu svakako dodajem, makar se kod nekih već našlo; bepantene mast - pazi mast ne krema, od melema bradavice slabo zacijeljuju, a u b. ima vitamina e koji je puno efikasniji za tu cijelu priću, stalno si mažite cice - stalno...Moj je savjet također da prvih dana kontrolirate unos tekućine u tijelo (žedne ste ko graba, sa razlogom - stvara se mlijeko), ali ono bi u tom slućaju moglo naglo navrijeti - kao kod mene. Izdajalica, mp3 ili cd player sa slušalicama obavezni! Domestos maramice - nebi vjerovali kako su neke žene neuredne. I svemu tome dodajem: NEMOJTE ZABORAVITI PO ŠTA STE DOŠLE, SAMO HRABRO I DOSTOJANSTVENO!!!!! 8)

  50. #50
    Kris&Jan

    Početno

    u 38. sam tjednu i namjeravam ici u Vinogradsku pa me zanima kakva je tamo situacija s torbom, jel ju nosiš sa sobom u box i kraj tebe je cijelo vrijeme ili trebam odvojiti stvari za rađaonu? jel imam svoju spavačicu na porodu i kasnije ili moram imati njihovu - znam da oni prakticiraju svoje spavačice, ali sam čula različita iskustva? hvala puno!





    Citiraj mama petra prvotno napisa
    Dva puta sam sa razmakom od godinu dana rodila u Vinogradskoj, bio je 3. mjesec i niti jedmom MM nije smio prisustvovati porodu jer je bila sezona gripe - vi koje očekujete djecu u sezoni gripe, a rađate u vinogradskoj, nadajte se istoj sudbini. Ista je stvar i sa posjetama, jako su strogi. Mene ćak ni mama koja radi tamo nije smijela posjetiti. Popisu za bolnicu svakako dodajem, makar se kod nekih već našlo; bepantene mast - pazi mast ne krema, od melema bradavice slabo zacijeljuju, a u b. ima vitamina e koji je puno efikasniji za tu cijelu priću, stalno si mažite cice - stalno...Moj je savjet također da prvih dana kontrolirate unos tekućine u tijelo (žedne ste ko graba, sa razlogom - stvara se mlijeko), ali ono bi u tom slućaju moglo naglo navrijeti - kao kod mene. Izdajalica, mp3 ili cd player sa slušalicama obavezni! Domestos maramice - nebi vjerovali kako su neke žene neuredne. I svemu tome dodajem: NEMOJTE ZABORAVITI PO ŠTA STE DOŠLE, SAMO HRABRO I DOSTOJANSTVENO!!!!! 8)

Stranica 1 od 2 12 PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •