Pokazuje rezultate 1 do 43 od 43

Tema: Iskustva s planom poroda u RI?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno Iskustva s planom poroda u RI?

    Možda je o ovome već negdje bilo riječi, ali pretražnik mi je izbacio 1400 postova, pa evo otvaram novi topic.

    Uskoro ulazim u 36. tj. T i danas sam zamolila frendicu s posla da mi isprinta plan poroda, skraćenu verziju Rodinog super plana, zaista svaka pohvala! Međutim, frendica se nasmijala i kaže "pa bome hrabro, a šta će ti dr. reći na to, neće se ljutiti?".
    Pročitala sam puno vaših priča s poroda i ne vidim da je bilo nekih posebno loših reakcija, ali ipak voljela bih znati kakva su konkretno iskustva u riječkom rodilištu.

    E, još nešto : na zadnjoj kontroli kod moje dr. pitala sam je za mišljenje o porodu na stolčiću. Odgovor koji sam dobila nije bio baš onaj koji sam očekivala : ma to je više manje bez veze, obično pomodarstvo i ne vidim nekog smisla. Da li ima netko s iskustvom poroda na stolčiću, a da se slaže s ovim, da su očekivanja (lakši i brži izgon, sačuvana međica,..) bila drukčija od samog poroda?

    hvala vam na dogovorima

  2. #2
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Ja sam plan poroda predala sa svim ostalim papirima i nalazima kad sam stigla u bolnicu. Imala sam samo taj jedan primjerak a znam da bi ih cure fotokopirale u više njih, tako ako se dr. promjeni da mogu dati i tom novom. Iako, u mom slučaju, moj plan poroda je slijedio sve ostale papire i sretno stigao sa mnom u rađaonu .

    Na plan su reagirali normalno, dapače pozitivno. Kod samog dolaska dr.Finderle ga je pogledao i prokomentirao zajedno sa mnom. Imala sam sreću da mi je na porodu bio isto on i u trenucima kad mi plan nije bio "ni u malom prstu" (za vrijeme trudova), on je znao što želim i sam iznosio ostalima moje želje koje sam u planu naznačila. A moram napomenuti da je od dana hospitalizacije do poroda prošlo 6 dana; znači dr. je opet uzeo plan i pročitao ga.

    Što se riječke bolnice tiče, ne moraš strepiti zbog ničeg! Oni su za 5!

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    ava m, hvala na odgovoru. drago mi je zbog tvog lijepog iskustva. mada, moram reći da si imala sreće što si naletila na dr. finderle. provela sam mjesec dana na patologiji trudnoće i, iz onog što sam vidjela u vizitama, čini mi se da ima tamo dr. koji nisu baš skloni "uplitanju" pacijentica u "njihov posao".
    možda i ja budem te sreće da dođem u pravu smjenu.

  4. #4
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Ma ima njih svakakvih, znam. Onaj glavni, mislim da se zove dr.Petrović, on malo zeza kad trudnice nešto zahtjevaju, ALI SAMO TI GURAJ PO SVOM! Ja sam na patologiji ležala 6 dana i vidjela sam i čula svakakvih prohtjeva od žena. I oni se bune i viču ali proziv tvoje volje ne mogu!
    I naviknuli su već na "ove Rodine", tako da im nijedan tvoj zahtjev sigurno neće biti prvi.
    SAMO USTRAJ, JER IMAŠ PRAVO RODITI ONAKO KAKO ŽELIŠ.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    hvala ti ana m!
    ma u nekim normalnim uvjetima ja sam "revolucionarka", ali ne mogu predvidjeti kakva ću biti kad krenu trudovi, dugo sam čekala ovu trudnoću (ivf) i htjela bih da porod bude lijepo iskustvo sa što manje intervencija bespotrebnih. nadam se da ćemo MM i ja imati sreće i snage da se za to izborimo ako bude potrebno.

  6. #6
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ja imam skraćeni plan poroda na jednoj stranici. Ako hoćeš, pp-aj me i pošalji mi mail adresu pa ti pošaljem. Samo ga prilagodi sebi. Cura koja mi ga je poslala veli da su joj rekli da njezin plan može poslužiti kao primjer svima.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    6

    Početno

    Cure, ja sam rodila pred 11 god., srećom relativno lako i brzo, ali zahvaljujući sebi,a ne osoblju riječkog rodilišta. Dapače, o njima bih mogla svašta reći, ali to je bilo davno i oduševljena sam činjenicom da se stvari mijenjaju, jer upravo trebam roditi i to na stolčiću. Samo, i tamo još uvijek postoje "klasičari" tj. čini mi se da su dvije struje. Ipak, napisala sam nešto što sam nazvala popisom želja jer to zvuči manje provokativno i mislim to priložiti uz ostalu dokumentaciju i podijeliti u rađaoni. Ipak moje mišljenje je da je najvažnije pouzdati se u sebe, svoje tijelo, svoju bebu i primalju koju bih ja voljela kontaktirati ali nemam njen mail (mislim na Barbaru Finderle) Pa, ako mi netko može poslati njen mail na PP od cura koje su je kontaktirale. Hvala i ne bojte se !

  8. #8

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    Bibi, i ja mislim da se treba pouzdati u svoje tijelo, biti dobro informiran o raznim opcijama i odlučno dati do znanja koje su tvoje želje. Ipak..istina je da postoje 2 struje, što je i jedan od razloga zašto sam odabrala stolčić - veća je vjerovatnost da ću dobiti "dobru" primalju.
    Što se tiče Barbare, ona ti nažalost više ne radi kao primalja, sada je na 5. katu. Ako ipak dobiješ njen mail i uspiješ je kontaktirati, molim te da mi javiš na pp.
    Sretno

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    6

    Početno

    Mayda,hvala na informaciji o Barbari. Ali zašto ona, tako divna primalja više ne radi kao primalja? je li to samoinicijativno otišla i što je to na 5. katu? Dobro, kad je već tako, nadam se da su i ove druge dobre koje rade na stolčiću. Meni je mali problem taj što moj dr. koji mi vodi trudnoću , a inače je tamo , u rodilištu,izgleda spada u onu drugu grupu jer mi je odmah rekao da bi on svakoj ženi savjetovao samo epiduralnu. Mene je to zgrozilo! Iako sam s njim imala dogovor još prije da će mi biti na porodu i on poštuje moj izbor i ne nameće svoje. Nadam se da će tako biti i u rađaoni.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    Navodno, tako sam čula dok sam ležala u bolnici, premjestili su je na 5. gdje su mame i bebe, jer supružnici ne mogu raditi na istom odjelu, a dr. F. radi u rađaoni. Definitivna glupost ako je točno, ali što možemo, bolnica ima hrpu takvih nelogičnih pravila. Nasreću, dobila sam info od drugih forumašica da, osim nje, ima i drugih dobrih primalja (Silvana, Andrea, Milanka).
    Želim ti ljepi porod i zdravu bebicu.

  11. #11
    chris blue avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    980

    Početno

    Ako netko ima direktni e-mail ovih drugih primalja sklonih porodu na stolčiću, ja bih molila da mi javi na pp.

    Hvala.

  12. #12

    Datum pristupanja
    Sep 2004
    Postovi
    45

    Početno

    i ja se pridruzujem trazilicama maila gdje mogu dobiti primalje iz ri rodilista izvjezbane za prirodni porod

  13. #13
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam rodila u rijeci pa ti ne znam odgovoriti vezano za plan poroda i rodilište, ali jesam rodila na stolčiću.
    ne slažem se s izjavom da je to pomodarstvo, porod je uistinu lakši jer si 30% više otvorena nego u klasičnom ležećem položaju, a i sila teže radi svoje (to ti puuuno pomaže).
    niti sam rezana, niti sam popucala tokom tog poroda.
    uistinu lak i jednostavan porod, bez ikakvog naknadnog oporavljanja

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    6

    Početno

    Evo, i ja bih isto molila e-mail barem jedne od tih primalja.
    Thanx :D

  15. #15
    blis avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    705

    Početno

    O riječkim i ostalim primaljama, kao i kontaktima možete neći više na:
    http://www.udrugaprimalja.hr/
    http://tinyurl.com/22yu25
    http://tinyurl.com/yssltv
    Vidjet ćete da Barbara i Ksenija nisu jedine koje rade svoj posao. Ne znam zapravo čemu pomama za kontaktima primalja kada će vas ionako dočekati one koje su taj dan dežurne.

    Ja sam svoj plan poroda imala s ostalom dokumentacijom (u Rodinoj fascikli ) koju sam predala dežurnoj primalji i s njom prokomentirala plan. Nikakve rekacije nije bilo i stekla sam dojam da joj je to posve normalno. Najprije je meni rekla da kažem i doktoru za plan, ali ona je bila brža. A dr nije niti okom trepnuo.
    Kako me primila jedna smjena, a rodila sam u drugoj promijenili su se i dr i primalje, a i moja dokumentacija je negdje nestala jer me primalja pitala za plan koji nije mogla naći. Ja sam joj rekla što hoću, a prije izgona me pitala što želim s djetetom i to je to. S liječnikom sam imala posla samo kod prokidanja vodenjaka, a i onda je primalja "vodila" posao.

    Žena koja je rodila mjesec dana prije mene i cijelu trudnoću imala u glavi samo da ne vrišti i da je ne uhvati panika kao na prošlom porodu, prije samog izgona je zamolila primalju da joj sačuva međicu i prošla bez rezanja i pucanja (i vrištanja). Znači, može se. I nije komplicirano. Samo treba reći što hoćeš, a ne misliti da će ti netko čitati misli.
    Hrabro cure

  16. #16
    Mama Medo avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    394

    Početno

    ja sam rodila u rijeci na stolčiću.. nisam imala plan poroda. kad sam došla sam rekla da sam za porod u kadi.. i to je sestra rekla doktoru kad je došao.. kad su shvatili da nema vremena za napuniti kadu sami su me pitali imam li kakav plan B i još nekih želja.. da, stolčić.. i super je bilo.
    stolčić nije nikakvo pomodarstvo.. to je jednostavno pomagalo za jedan puno prirodniji položaj iz kojeg je puno lakše roditi.. gravitacija radi svoje i nema toliko jakog tiskanja.. i dodatni plus je da uz stolčić dolaze primalje (educirane za porod na stolčiću) koje u otvorenije za prirodne porode i da su i nešto manje šanse za rezanje i pucanje

  17. #17
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    meni je zapravo smiješno čuti da je rađanje u uspravnom položaju pomodarstvo, kada znaš da su žene kroz cijelu povijest tako rađale (osim zadnjih parsto godina, kada su muškarci-liječnici poželjeli bolji "pregled situacije") i kada se zna da je velikoj većini žena, kada ih se pusti da biraju, ležeći položaj zadnji izbor.
    u biti u ovoj našooj maloj zemlji gdje se većinu žena ne pušta da bira položaj, kako bi i znali?

  18. #18
    tibica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,124

    Početno

    Ja sam u rodilište dospjela 2 puta u razmaku 2 dana. Svaki put su bile druge primalje. Došla sam bez plana poroda. Zapravo bio mi je u torbi ali ga nisam ni vadila. Mogu ti reći da kad izraziš svoje želje sestri koja te primila na obradu ona svakoj sljedećoj s kojoj dođeš u ruke prenese tvoje želje. Ja zapravo nisam ni rekla da ne želim drip, epi i anestetike, ali čim sam rekla da želim porod u vodi svi su uzeli zdravo za gotovo da to podrazumjeva prirodan porod. Nikome nije palo na pamet ni da mi ponudi ništa od navedenog. Bilo je komentara pred kraj da su mi trudovi prekratki pa da bi možda morala dobiti drip ili izaći iz kade ali kad sam to čula sam još jače tiskala samo da bude po mom. I sve je prošlo savršeno. Sve sestre, primalje i doktori su bili predivni. I dr. Finderle je bio tamo i rekao je primalji da mi pazi na međicu. Ma super su bili svi.

  19. #19
    mmagnolija avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    113

    Početno

    Bok cure,
    kako i ja planiram roditi na stolcicu, zanima me jos jedna informacija. Znate li da li tata koji zeli prisustvovati porodu u KBC Rijeka mora pohadjati trudnicki tecaj ili ne?

    Thnx

  20. #20
    Ava M avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    422

    Početno

    Ne mora, samo plati 300kn za prisustvo na porodu.

  21. #21

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    286

    Početno

    cijelu trudnoću je u meni tinjala želja za prirodnim porodom, ali sam u zadnji čas definitivno odlučila: "idem u Rijeku" obavila sam jedan pregled tamo ali sam mislila šta će mi plan za kontrolu,uzet ću ga u rodilište i tako mi neće biti na porodu isto osoblje kao u ambulanti....ali me je dr. Prodan pitao: a gdje vam je plan poroda,kako ćemo znati šta želite kada ga niste ponjeli sa sobom :shock: naravno da sam ga uzela u rodilište (onu dugačku i opširnu verziju) i poštivali su sve moje želje napisane u njemu.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    Citiraj dramica prvotno napisa
    ....ali me je dr. Prodan pitao: a gdje vam je plan poroda,kako ćemo znati šta želite kada ga niste ponjeli sa sobom :shock: naravno da sam ga uzela u rodilište (onu dugačku i opširnu verziju) i poštivali su sve moje želje napisane u njemu.
    Bravo za dr. P. - nebih to od njega očekivala, prvi dojam zaista vara.

  23. #23
    ive avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    182

    Početno

    I ja sam plan uredno predala s ostalom dokumentacijom. Dočekala me jedna mlađa primalja (Olivera) koja je bila malo skeptična kad je vidjela plan, ali nije ništa negativno komentirala. Postavila mi je samo neka pitanja, kao da potvrdi napisano. Kroz porod sam vidjela da su liječnici i glavna primalja bili upućeni u ono što sam htjela.
    To što ja nisam mogla niti ustati a kamo otići sjesti na stolčić, to je druga priča. Ali da sam bila u stanju, išla bih. I sve je to ispoštovano u noći kad je u Rijeci rođeno najviše beba unatrag bogtepita koliko godina.

  24. #24
    mamma Juanita avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,286

    Početno

    evo jedne korisne knjige
    marsden wagner, stephanie gunning
    PRIPREMITE SE ZA POROĐAJ - izradite plan sigurnog i ispunjavajućeg porođaja
    http://www.superknjizara.hr/index.ph...b20b4d4258197e

  25. #25

    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,050

    Početno

    samo ću reći da sve ovisi na koga naletite.
    osobno, nisam imala sreće.
    bez obzira na plan (kojeg vjerojatno nije ni pogledao), doktor je napravio po svome.
    mislila sam da će me samo pregledati, a odjednom sam se našla u lokvi vode.
    naravno bez da mi je prethodno rekao što će napraviti.

    i tako, ostao je gorak okus bez obzira na prekrasno iskustvo ostatka poroda.

  26. #26
    betty boop avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Opatija
    Postovi
    632

    Početno

    Plan sam predala s ostalom dokumentacijom i pregledala ga je sestra koja me je primila (nije mi ona bila na porodu ali je prenijela primalji moje želje). Za doktora sam sigurna da nije pogledao plan poroda ali ga je primalja upozorila na moje želje....točno sam mu na licu vidjela da bi me poslao u ...... Ali ja sam se borila da bude po mom i bilo je

  27. #27

    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    168

    Početno

    Započela sam temu, pa evo mog iskustva (doduše nabrzaka jer se maleni lavić već budi glaadaan) :
    Na kontroli u 39+3 otvorena 8cm, doc veli : "hospitalizacija ili rađaona?" Budući sam 32 dana provela na 4. katu nije mi se više tamo odlazilo, a i znam kako se tamo "čiste" kreveti kad je gužva, ma koji plan, sve redom dripaju i gelaju!! A i mom tati je rođendan, pa evo mu male unučice za poklon..i tako put rađaona, MM, ja i naš Plan kojemu je suština izbjegavanje epiziotomije putem stolčića. Aha..moš mislit! Krenulo je lijepo, lagano, razgovor s primaljom, bacila pogled na plan, a onda biser : hmm..ali znate, porod na stolčiću obično radimo kod urednih trudnoća. Mooolim? A po čemu je moja neuredna?? Pa znate.. IVF?! Puno mi je samokontrole trebalo da odmah na početku ne zaratim. Ali prešutjela sam misleći..no dobro..već ćemo se mi u odlučujućem trenutku izboriti za stolčić. I da skratim, nakon prokidanja vodenjaka trudovi krenuli školski, nakon malo moljakanja došao i dragi. Kaže dr. F. da zna kako bih voljela stočić ali gužva je i neće moći. I tako, nakon nekoliko pravih trudova, i jednog paničnog gdje sam se malo izgubila u disanju, primalja je ipak zaključila da me moraju malo recnuti što je dr. i učinio skoro izvinjavajući se mom suprugu : kaže sestra da moramo, ali nećemo jako. Dobila sam tako nekoliko šavova, nisam sjedila kako treba 2 tjedna ali to sve nije apsolutno ništa premo onom što smo dobili - našu malu žabicu - Vitu!
    Velika hvala sestri Silvani, ako sam dobro zapamtila, jer bez nje moj bi porod bio puno teži, sigurna sam.
    A Plan..hmm..dobro ga je imati ali ne treba se puno zanositi idejom da će sve biti po Planu..meni nije baš ništa bilo tako..čak niti priča s 5. kata ali nje se ne želim sjetiti nikad više!

  28. #28
    Felix avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,219

    Početno

    Citiraj mayda prvotno napisa
    ali znate, porod na stolčiću obično radimo kod urednih trudnoća. Mooolim? A po čemu je moja neuredna?? Pa znate.. IVF?!
    jel to oni ozbiljno :shock:

  29. #29
    nightrain avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    58

    Početno

    Da podignem temu.

    Je li netko nedavno pokušao "uvaliti" svoj plan poroda osoblju u riječkom rodilištu?

    Meni su mnoge prijateljice rekle da ga ne nosim jer će mi se samo smijati i misliti da sam razmažena i nešto izvoljevam pa će se puno gore odnositi prema meni. Takav stav me prilično iznenadio.

    Ja sam sastavila svoj kratak plan s nekoliko natuknica i mislim ga uzeti sa sobom pa procijeniti na licu mjesta s kim imam posla i isplati li im se davati plan na papiru ili samo usmjeno reći što bih željela. Nadam se da ću u trudovima biti dovoljno sabrana da me shvate ozbiljno.

  30. #30
    Elinor avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Lokacija
    North
    Postovi
    1,490

    Početno

    Moj plan su zaista pregledali svi koji su se tamo zatekli, čak je sestra u ambulanti upozoravala doktore koji su mi se približavali na njegovo postojanje. Općenito je bio dobro prihvaćen, samo je dr. Ž. imao zlobni komentar da moj plan više ne vrijedi jer moj porod više nije "normalan" (jer mi je puko vodenjak). Spomenuo je i Rodu i kako Rode misle da svaka žena može prirodno roditi, a da to nije baš tako. (ja nisam ni jednom riječju spomenula Udrugu ili Forum).
    Bilo je malo borbe ali na kraju je ispalo uglavnom sve po planu.

  31. #31

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Ja si bas danas mislim popuniti plan poroda - skraceni jer mi je beba na zadak, a drugi porod mi je bio carski tako da je i ovaj put najizgledniji scenarij carski, ali dr. Cuk mi je rekao da cemo jos vidjeti. Sutra mi je 38tj punih i kontrola 12.10. ako nesto ne d meduvremenu. Moje iskustvo do sada (2 poroda u Ri) je zapravo jako dobro jer su mi oba puta na samom porodu bili poznati doktori i nisam radila nikakav plan. Iako sam prosli puta dosla sa trudovima u radaonu i 12 sati - cijelu noc, za dezurstva dr. Petrovica nije me pregledao niti on niti itko drugi, a beba je bila na kosi zadak. Tako da bi voljela da sam imala plan sa sobom. Sreca u svemu je da je ujutro u dezurstvo dosao Sindik koji mi je razjasnio situaciju (zna me i otprije) i uputio na carski.
    Plan poroda svakako i gurati po svome svakako (naravno ako ti lijepo sve objasne i posvete vremena da odgovore na tvoja pitanja i sumnje i vidis da se mora drugacije onda mislim da je dobro poslusati, ali mene nitko nije niti pogledao a kamoli pregledao), jer nikada ne znas na koga ces naletiti.
    Malo sam udavila. No dobro. Sretno u svakom slucaju.

  32. #32
    Osoblje foruma Bubica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,702

    Početno

    ja sam pred 16 mjeseci imala plan poroda u Ri, sestra se malo nasmijala i rekla kako su svi isti, nisam vidjela je su li ga lijecnici citali ali su ispostivali sve moje zelje

  33. #33
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    ne znam, ja ustvari nemam bas sto jako napisati u plan poroda.
    Znam da zelim prisustvo supruga na porodu i epiduralnu.
    Pa sad, nadam se da cu se usmeno uspjeti izboriti sto se epid tice.
    Iako me pecnuo komentar doktora na zadnjem pregledu da je drugorotkinjama puno rjeđe ju daju...

  34. #34

    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Lokacija
    novi vinodolski
    Postovi
    166

    Početno

    Meni je plan poroda bitan ako dode do carskog, jer ne zelim lezati na intenzivnoj 24 sata i jer zelim bebicu odmah. Prosli puta mi je na carskom bio poznati dok pa je on sve sredio i bilo je ok. Ovaj puta bi mi na porodu isto trebao biti poznati dok ali u slucaju da ne bude zelim im dati do znanja kako i sto zelim sa sobom i djetetom (naravno racunam da ce sve biti ok sa oboje ma kakav porod imala, i o nekakvoj drugacijoj opciji niti ne razmisljam).
    BP ja sam prvu svog prvog sincica rodila sa epiduralnom jer je sve islo po planu (glavica dolje, vodenjak sam puknuo, ja otvorena...). To mi je bio porod iz snova, smijala sam se i razgovarala sa sestrom od anestezije (kojoj je moj djed bio mentor kada je ucila anesteziju..) i rodila sam u 2 truda sa samo jednim nutarnjim savom i to jer je Dr cuk rekao radi estetike. 2 sata nakon poroda sam bila na nogama. Ne znam kako si ti prvo dijete rodila, ali mislim da to sto si drugorotka nema veze sa epiduralnom. Samo izricito trazi.

  35. #35
    nightrain avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    58

    Početno

    Ja sam sastavila sve u nekoliko kratkih natuknica i potrudila se da zvuči simpatično, a ne kao da ja njima ne vjerujem jer ipak svatko od njih ima ego velik kao kuća (kad ih slušam kako se tituliraju - profesor, primarijus, doktor - bude mi smiješno) pa ćemo vidjeti.
    Evo jutros sam na pregledu naletjela na jednog psihopata kojem se nikad ne bih usudila niti spomenuti plan poroda ili bilo kakve želje jer je bio užasno grub i ponašao se prema meni kao da sam retardirana ili kao da imam nekakvu tehničku grešku koja je iritantna i njemu nezanimljiva. Stvarno me ubio u pojam, ali nisam se htjela upuštati ni u kakve rasprave jer se nadam da ga neću više nikada vidjeti. Ako mi se kojim slučajem pojavi na porodu ili bježim na vrh Učke roditi sama ili bježim iz bolnice dok mu ne završi smjena koliko god beba htjela van. Mislim da ću plan poroda dati ipak samo onome tko bude imao ljudski pristup.
    Ccc, ode moje pozitivno iskustvo s riječkim rodilištem.

  36. #36
    BP avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    863

    Početno

    ajme Nightrain, zao mi je da se naletjela na minu. Posalji mi molim te koji ti je bio dok na pp, da ga nastojim izbjegnuti.

    Ja kako sam prenjela sam dosad napravila preglede kod 4 razlicita doktora i mogu ih samo pohvaliti, pregled bezbolan, doktori strpljivi i ljubazni, jedan bolji od drugog, sve objasne, utjese, nasmijani...divota.

  37. #37

    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Postovi
    11

    Početno

    Može li mi netko poslati tu skraćenu verziju plana poroda za Rijeku ? hvala....

  38. #38
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    mamma_star na ovom linku imas tekst s portala i plan poroda u doc formatu. Skini ga i prilagozi svojim zeljama i potrebama. Nema univerzalni "obrazac"

  39. #39

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    3

    Početno

    ...i ja molim mail od barbare finderle....

  40. #40
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    ivcchy, Barbara ne radi u Rijeckom rodilistu vec duze vrijeme, ona je predsjednica Komore primalja.

  41. #41

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    3

    Početno

    bok, mozes i nama proslijedit plan poroda...smjernice jer radimo sami svoj plan. hvala

  42. #42
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

  43. #43
    Osoblje foruma Mimah avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    1,506

    Početno

    Citiraj chris blue prvotno napisa Vidi poruku
    Ja imam skraćeni plan poroda na jednoj stranici. Ako hoćeš, pp-aj me i pošalji mi mail adresu pa ti pošaljem. Samo ga prilagodi sebi. Cura koja mi ga je poslala veli da su joj rekli da njezin plan može poslužiti kao primjer svima.
    chris blue mi se ne javlja na pp. ima li tko skraćeni plan poroda da mi pošalje?

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •