Stranica 3 od 11 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 502

Tema: Porod carskim rezom II.

  1. #101
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    I ja sam se tuširala odmah drugi dan jedino što mi je sestra odmah poslije promijenila kompresicu. A što se tiče prvog dana, dvije sestre su došle poslije ručka, donijele mi mali lavabo i čašu vode da si operem zube, oprale su mi lice ružinom vodicom, oprale me cijelu od pojasa na dole i promijenile donje rublje. I dolazile svakih pol sata ako ću kavu, čaj, vodu, sok....Anesteziolog je dolazio svaki dan po 2 puta (ta 2 dana što sam bila u bolnici) i doktor isto toliko i u međuvremenu zivkao sestre da pita kako sam....takve brige ni tretmana nema u našim rodilištima
    Joj kad se sjetim mog carskog odmah bi opet

  2. #102

    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    2,167

    Početno

    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    I ja sam se tuširala odmah drugi dan jedino što mi je sestra odmah poslije promijenila kompresicu. A što se tiče prvog dana, dvije sestre su došle poslije ručka, donijele mi mali lavabo i čašu vode da si operem zube, oprale su mi lice ružinom vodicom, oprale me cijelu od pojasa na dole i promijenile donje rublje. I dolazile svakih pol sata ako ću kavu, čaj, vodu, sok....Anesteziolog je dolazio svaki dan po 2 puta (ta 2 dana što sam bila u bolnici) i doktor isto toliko i u međuvremenu zivkao sestre da pita kako sam....takve brige ni tretmana nema u našim rodilištima
    Joj kad se sjetim mog carskog odmah bi opet
    fali ti ruzina vodica...?

  3. #103
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    Citiraj iridana2666 prvotno napisa
    I ja sam se tuširala odmah drugi dan jedino što mi je sestra odmah poslije promijenila kompresicu. A što se tiče prvog dana, dvije sestre su došle poslije ručka, donijele mi mali lavabo i čašu vode da si operem zube, oprale su mi lice ružinom vodicom, oprale me cijelu od pojasa na dole i promijenile donje rublje. I dolazile svakih pol sata ako ću kavu, čaj, vodu, sok....Anesteziolog je dolazio svaki dan po 2 puta (ta 2 dana što sam bila u bolnici) i doktor isto toliko i u međuvremenu zivkao sestre da pita kako sam....takve brige ni tretmana nema u našim rodilištima
    Joj kad se sjetim mog carskog odmah bi opet
    fali ti ruzina vodica...?
    mo'š mislit!!

  4. #104

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    fali ti ruzina vodica...?
    na to sam odvalila
    ajde iridana idi se jos jednom okupati u ruzinu vodicu..i donesi srecicu doma

  5. #105
    iridana2666 avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2004
    Lokacija
    tamo gdje je srce
    Postovi
    1,638

    Početno

    Citiraj single prvotno napisa
    Citiraj Danka_ prvotno napisa
    fali ti ruzina vodica...?
    na to sam odvalila
    ajde iridana idi se jos jednom okupati u ruzinu vodicu..i donesi srecicu doma
    ovaj put bi ih pitala jasminovu, onak' za promjenu

  6. #106

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    he he...nije los izbor
    ima li jos tko da ce roditi carskim?

  7. #107
    mici85 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2007
    Lokacija
    Zagreb - Vrapče
    Postovi
    409

    Početno

    u slucaju da je bebica dost vec od prosjeka, jel se moze "uzicati" doktora carski rez?
    i ja i mm smo bili ogromne bebe a i nas malac je vec sad prevelik za svojih 28.tj.

  8. #108

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj mici85 prvotno napisa
    u slucaju da je bebica dost vec od prosjeka, jel se moze "uzicati" doktora carski rez?
    i ja i mm smo bili ogromne bebe a i nas malac je vec sad prevelik za svojih 28.tj.
    nemam pojma kako je kod nas...probaj napisati u kojem rodilistu bis rodila pa ce ti se javiti one sa iskustvom
    i u mom slucaju je beba bila velika, 4 kg 15 dana prije termina i na zadak i odmah naprave carski u italiji, ali ne znam kako je kod nas

  9. #109
    Frida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Lokacija
    Loch Bundek
    Postovi
    5,532

    Početno

    Carski u Italiji ide za svašta, kaže moja seka "naruče te k'o na pregled" .

    Ne ulazim kada je zaista medicinski indiciran ali samo zadak ili samo velika beba to najčešće nisu :/.

  10. #110

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    evo prijavljujem se za carski, ono što me više muči je to što mi je doc upravo rekla da će me hospitalizirat za mjesec dana radi poprečnog položaja bebe ( a tek sam u 28 tj. ) - jel to uvijek tako rade?

  11. #111

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj Frida prvotno napisa
    Carski u Italiji ide za svašta, kaže moja seka "naruče te k'o na pregled" .

    Ne ulazim kada je zaista medicinski indiciran ali samo zadak ili samo velika beba to najčešće nisu :/.
    ma kazite vi sta hocete ja sam jako jako sretna da je u Italiji tako, istina je da te naruce kao na pregled i to mi je super, svatko ima svoje misljenje, nekome zadak nije indikacija za carski, meni i te kako je i ne ulazim u dublju raspravu, i jako sam zadovoljna da sam rodila carskim, i mali i ja smo poslije bili super

    za mjesec dana ti je 15 dana prije termina? jelda? ako je isto su meni napravili, i da ti kazem oboje smo bili super(da pokucam)..i opet bih isto napravila i nista ne bih mjenjala

  12. #112

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ne znam jel se ovo pitanje odnosilo na mene ali termin mi je 05.07., ak je danas 11.04. a za mjesec dana 11.5 i tad me pošalju u bolnicu to znači da ću u bolnici bit skoro dva mjeseca :? , a baš mi je sinoć moja Emili rekla da ne želi da opet budem dugo kod doktora ( misli na to kad sam bila tjedan dana u bolnici na početku trudnoće radi krvarenja ), očajna sam

  13. #113

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    ne znam jel se ovo pitanje odnosilo na mene ali termin mi je 05.07., ak je danas 11.04. a za mjesec dana 11.5 i tad me pošalju u bolnicu to znači da ću u bolnici bit skoro dva mjeseca :? , a baš mi je sinoć moja Emili rekla da ne želi da opet budem dugo kod doktora ( misli na to kad sam bila tjedan dana u bolnici na početku trudnoće radi krvarenja ), očajna sam
    je, tebe sam pitala, zaistinu ti ne bih znala reci da zasto te tako ranije narucuju, ma mozda ce ti samo probati bebu okrenuti, jesu li ti spominjali tu opciju? meni su maloga probali okrenuti no bez uspijeha,
    stvarno ne znam sta bih ti rekla, jesi li pitala zasto, da li ces svoto vrijeme biti u bolnici i sve?
    ja sam sve pitala sta me je zanimalo i dobivala uvijek objasnjenja za svaki korak

  14. #114
    paid avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    južno južnije
    Postovi
    795

    Početno

    Cure samo da vam javim da me neko vrijeme neće biti na forumu. trudna sam 37 plus 2, beba je danas procjenjena na 4200 g, još je na zadak. idem u ponedjeljak u bolnicu, pa šta bude.

    Malo sam tužna, ja bi još bila kući, nadam se da me neće puno držati do poroda. pozdrav svima

  15. #115

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    Cure samo da vam javim da me neko vrijeme neće biti na forumu. trudna sam 37 plus 2, beba je danas procjenjena na 4200 g, još je na zadak. idem u ponedjeljak u bolnicu, pa šta bude.

    Malo sam tužna, ja bi još bila kući, nadam se da me neće puno držati do poroda. pozdrav svima
    sretno!
    javi kako je bilo, nis ne brini sve ce biti u redu

  16. #116
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Kad budete u prilici svakako vam preporucam da pogledate film "the business of being born"

  17. #117

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    a možda sam je ja krivo shvatila ( možda je misla da ću bit hospitalizirana četiri pet tjedana prije termina a ne za četri pet tjed. :/ i to je neka razlika, iako mi je i to puno), to mi je rekla onak usput na izlazu tako da me uhvatila nespremnu, a što se tiče razloga prilično bitnu ulogu u tome ima i činjenica da sam i prvu curicu rodila na carski radi placente p. ( također zadak ) i to u 35 tj. zbog pucanja vodenjaka pa eto, samo me malo iznenadila, a možda se i beba okrene do drugog pregleda za tri tjedna , ma neću paničarit, pripremit ću sve što treba pa šta bude bude

  18. #118

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    436

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Kad budete u prilici svakako vam preporucam da pogledate film "the business of being born"
    kamo da ga pogledam?

  19. #119
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Pretpostavljam da si mislila "kako" da ga pogledam... Pa valjda ce se prikazivati jednom i kod nas Nada umire zadnja

  20. #120
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Kad budete u prilici svakako vam preporucam da pogledate film "the business of being born"
    Bilo je nešto na youtube, ali nije bio dugacak, pa ne znam da li mislimo na isti..onako, kraci, brza izmjena kadrova, kao neka reklama (anti reklama), nije bas dokumentarac, nego onako vise kao nabacivanje nekih recenica nakon nekih kadrova...ne znam da li je to...
    (ako je, nije me se bas bio dojmio :? )

  21. #121
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    a možda sam je ja krivo shvatila ( možda je misla da ću bit hospitalizirana četiri pet tjedana prije termina a ne za četri pet tjed. :/ i to je neka razlika, iako mi je i to puno), to mi je rekla onak usput na izlazu tako da me uhvatila nespremnu, a što se tiče razloga prilično bitnu ulogu u tome ima i činjenica da sam i prvu curicu rodila na carski radi placente p. ( također zadak ) i to u 35 tj. zbog pucanja vodenjaka pa eto, samo me malo iznenadila, a možda se i beba okrene do drugog pregleda za tri tjedna , ma neću paničarit, pripremit ću sve što treba pa šta bude bude

    U principu kada se zena priprema za drugi carski prima se u bolnicu mjesec dana prije termina na "promatranje".
    U biti ne rade nista osim svakodnevnog CTG-a i mjerenja tlaka.
    E sada ne znam zasto je prvi puta bio carski ali ako razlog nije bio medicinske prirode tj eklampsija ili nesto sto moze ugroziti tvoj zivot ili zivot djeteta nego npr. uska zdjelica ili zadak onda se ta hospitalizacija moze odbiti.

    Ja sam imala tri carska i za zadnja dva sam to promatranje odbila, narucili su me za operaciju i ja sam samo dosla dan ranije na pripremu
    Kod mene se radi o jako uskoj zdjelici i velikim bebama (4,5 kg)

  22. #122
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Htjedoh reci "ovisi zbog cega je bio prvi carski" a ne "zasto je bio"

  23. #123

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma već sam sama sebi dosadna stalno se neš žalim, prvi carski je bio radi placenta previa ( predležeća posteljica ), e sad, ja uz to imam i septum rodnice ( ili kako je ja iz šale nazivam dupla rodnica ) tako da to uvelike otežava vaginalni porod, ovaj put nasreću nije predležeća posteljica ali je zadak i to poprečni položaj a u kombinaciji sa septumom rodnice pretpostavljam da bi to mogao biti problem, meni je samo jako žao što taj septum nisam maknula prije druge trudnoće ( doktorica je rekla da to nije nužno a ja jednostavno nisam o tome dublje razmišljala )

  24. #124
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Pretpostavljam da si mislila "kako" da ga pogledam... Pa valjda ce se prikazivati jednom i kod nas Nada umire zadnja
    sva sreća - mi NE živimo u americi, pa nećemo puno izgubiti zbog negledanja NJIHOVOG biznisa .

  25. #125
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj paid prvotno napisa
    Cure samo da vam javim da me neko vrijeme neće biti na forumu. trudna sam 37 plus 2, beba je danas procjenjena na 4200 g, još je na zadak. idem u ponedjeljak u bolnicu, pa šta bude.

    Malo sam tužna, ja bi još bila kući, nadam se da me neće puno držati do poroda. pozdrav svima
    paid, sve će biti u redu ... meni nije bilo tako strašno u bolnici ... našla sam si društvo - jednu trudnicu koja je čuvala trudnoću. toliko sam ju nasmijavala, da joj je beba taj tjedan narasla dvostruko ...

    tvoja je čist solidna! toliko sam i ja imala kad sam se rodila ...

  26. #126

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    a nažalost hospitalizaciju nemogu odbit iz savjesti da ne bi nešto pošlo po zlu jer sva sreća i prvu trudnoću sam bila hospitalizirana par dana prije nego mi je puko vodenjak zbog krvarenja i manjka plodove vode i da nisam bila hospitalizirana ne bi bilo dobro jer je i meni i bebi tlak naglo padao čim su počeli trudovi i iako su me mislili pustiti da čekam do jutra za carski ( a i bio je praznik ) morali su me hitno operirat, ma šta se mora nije teško samo nisam očekivala/znala da će me poslat u bolnicu tak rano

  27. #127
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    lilamili, ne znam zašto bi te držali dva mjeseca... nazovi doktoricu, i pitaj - jer ju nisi dobro razumjela. ili navrati do nje, i još jednom popričaj.

    bolje je sad rasčistit stvari, i ne opterećivati se nečim što možda uopće nije točno.

  28. #128
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj Deaedi prvotno napisa
    Citiraj anchie76 prvotno napisa
    Kad budete u prilici svakako vam preporucam da pogledate film "the business of being born"
    Bilo je nešto na youtube, ali nije bio dugacak, pa ne znam da li mislimo na isti..onako, kraci, brza izmjena kadrova, kao neka reklama (anti reklama), nije bas dokumentarac, nego onako vise kao nabacivanje nekih recenica nakon nekih kadrova...ne znam da li je to...
    (ako je, nije me se bas bio dojmio :? )

    http://www.youtube.com/watch?v=4DgLf8hHMgo

    jel to ? to je samo trailer.... u tom fazonu ide još sigurno punih sat i nešto jel se spominje odent? mislim ako se one spominje, onda mi ne pada na pamet gledati!

    ako je, a pretpostavljam da je, shvaćam zašto rode svršavaju na filmčić.

    prvi carski je bio radi placenta previa ( predležeća posteljica ),
    pih, kao da je to razlog za carski.

    e sad, ja uz to imam i septum rodnice ( ili kako je ja iz šale nazivam dupla rodnica )
    ma daj, pa to nije ništa.

    tako da to uvelike otežava vaginalni porod,
    lažu te, žele samo profitirati na tvojoj rodnici.

    ali je zadak i to poprečni položaj a u kombinaciji sa septumom rodnice
    ma, to nije ništa. pis of kejk.

    pretpostavljam da bi to mogao biti problem,
    ček da se oglase stručnjakinje, vidjet ćeš da to neće biti nikakav problem.

    ( doktorica je rekla da to nije nužno a ja jednostavno nisam o tome dublje razmišljala )
    opet doktorica! kud god se okreneš, one nešto pametuju!!!

  29. #129

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma nije da se opterećujem ( puno ) al baš me zanimalo da li je to uobičajeno, al očito kad jednom nešto krene po zlu bolje je za drugi put da je sve malo sigurnije i provjerenije, uostalom i ja želim izgurati trudnoću što bliže terminu jer je to za bebu bolje tak da ak je potrebno da ležim u bolnici onda ću ležat a moji doma nek se snađu nekak bez mene, idući pregled mi je za tri tjedna pa ćemo vidjet, hvala na podršci, nekak mi je lakše kad čujem da nisam jedina, najviše me živcira to što kad god nekome kažem da sam prvi put rodila na carski gleda me kao da sam platila da me se reže ( i kao da sam ja to htjela ) a nije tako, ja bih najsretnija bila da imam urednu trudnoću ( bez krvarenja i sličnih gluparija ), da je s bebom sve u najboljem redu, da rodim vaginalno u terminu ... al tko mene pita

  30. #130
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    edit:

    ako se on ne spominje...


    u međuvremenu na drugom topicu vidjeh da bez njega nije moglo. kako sam sretna! odent rulez!

  31. #131

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    mama courage
    tek sam sad vidla tvoj post, ne kužim sad se osjećam pomalo glupavo, daj mi samo pojasni zašto misliš da placenta previa ( potpuna of course ) nije indikacija za carski ?, zar sam toliko krivo informirana?! ( mislim čitala sam po internetu ), a što se tiče septuma u rodnici ja se slažem da se vjerojatno može i bez carskog ( sadašnja doc. mi je rekla da on jednostavno pukne pri porodu ) ali se bojim i da bi vaginalan porod zaista mogao biti rizičan kako za mene tako i za bebu, sad sam u dilemi, nemam komentara

  32. #132
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    gleda me kao da sam platila da me se reže
    kolko ja znam - uglavnom bogataši plaćaju da ih se reže !

    nemoj im otkriti koliki ti je bankovni račun, nek se žderu!

  33. #133
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    mama courage
    tek sam sad vidla tvoj post, ne kužim sad se osjećam pomalo glupavo, daj mi samo pojasni zašto misliš da placenta previa ( potpuna of course ) nije indikacija za carski ?, zar sam toliko krivo informirana?! ( mislim čitala sam po internetu ), a što se tiče septuma u rodnici ja se slažem da se vjerojatno može i bez carskog ( sadašnja doc. mi je rekla da on jednostavno pukne pri porodu ) ali se bojim i da bi vaginalan porod zaista mogao biti rizičan kako za mene tako i za bebu, sad sam u dilemi, nemam komentara
    ma mc se šaliiiiiiiiii....

  34. #134

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    sve je super al ja nemam para za carski a i da imam ne vidim razlog zašto bi plaćala za nešto što mi više šteti nego koristi u slučaju da je trudnoća uredna i da nema nekih većih smetnji, zar želite reći da ak doktori kažu da sam za carski da ja mogu reć da neću? ( i možebit dovesti sebe i svoje djete u rizik )

  35. #135

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    šta da drugo radim nego da se sama sebi, stvarno ste me namagarčile

  36. #136

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ponekad se osjećam kao defekt zbog svega

  37. #137
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    lilamili... sorc ti je odgovorila.

    no, mali disklejmer, bez želje da se opravdam ili da se ulizujem, samo malo objašnjenje da mi i pored naših (skoro pa) dijametralno suprotnih stavova u vezi prirodnog poroda nije bila namjera nikoga vrijeđati. fakat nije. :/

    stoga se svima koje sam dolje navedenom rečenicom uvrijedila..
    shvaćam zašto rode svršavaju na filmčić.
    iskreno ispričavam. pretjerala sam u šali i u rječniku. a od šale mi je ipak bitnija rasprava, jer zbog toga smo i tu. zato, sorry iskreno, pa tko mi povjeruje, povjeruje. mea culpa.

  38. #138
    mama courage avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Postovi
    7,325

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    ak doktori kažu da sam za carski da ja mogu reć da neću? ( i možebit dovesti sebe i svoje djete u rizik )
    naravno da možeš. carski je operacija za koju je potrebna tvoja suglasnost.


    ponekad se osjećam kao defekt zbog svega
    sve smo mi defektne, zato i jesmo na ovom topicu. ne opterećuj se time!

  39. #139
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    o, ne! ja nisam defektna , a na ovom topiku sam zato što ima žena koje se baš tako osjećaju - zbog nametnutog osjećaja krivnje - jer su rodile carskim rezom.

  40. #140

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    ma ok je sve, malo sam naivna ( a valjda se podsvjesno osjećam krivo što sam bila i vjerojatno ponovo idem na carski )
    unatoč svoj mojoj defektnosti ( onoj vidljivoj samo ginićima ) ipak sam sretna jer sam oba puta ostala trudna kad sam to htjela i to iz prvog pokušaja a i doma imam savršeno zdravu četverogodišnjakinju ( koja nema nikakvih maminih nesavršenosti na sebi i u sebi )

  41. #141
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Citiraj mama courage prvotno napisa
    Citiraj lilamili prvotno napisa
    ak doktori kažu da sam za carski da ja mogu reć da neću? ( i možebit dovesti sebe i svoje djete u rizik )
    naravno da možeš. carski je operacija za koju je potrebna tvoja suglasnost.

    Ima samo jedan detalj, a to je da je poprecni polozaj UVIJEK indikacija za carski. Ako ti dijete ledjima lezi na cerviksu, onda ga ne mozes nikako roditi vaginalno. Jedino sto mozes u smislu "prirodnosti" takvog porodjaja je pricekat da dobijes trudove, opet u dogovoru s doktorima.

    Moram priznati da mi je i ta ideja da radjas sa septumom u rodnici, malo cudna. OK, nemam pojma koliko ti je septum, ali ideja da ti to puca i krvari u porodu mi je vrlo upitna.

    MC, zeni si uvalila zbunjozu, ne znam sta ti je to trebalo, mislim, nije ni meni bilo smijesno, a ja se cesto blesavo cerekam na sve i svasta. :/

  42. #142

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    MC, zeni si uvalila zbunjozu, ne znam sta ti je to trebalo, mislim, nije ni meni bilo smijesno, a ja se cesto blesavo cerekam na sve i svasta

    - već sam mislila da sam naletila na krivu temu ( nisam čitala iz početka ) pa da sam upala među protivnike carskog

    moram priznat da sam se zablenula kad mi je doktorica rekla da bi mogla rodit vaginalno i da taj septum nije indikacija za carski jer mene i sam pregled boli do ludila i ta ista doktorica koja mi je prije rekla da mi taj septum niš ne smeta i da ga maknem samo ak meni smeta za spolne odnose ( ja i mm se već navikli i imamo položaje koji mi ne smetaju naravno ) sad na svakom pregledu ( kad mi gura ono željezo unutra ) i vidi da jedva izdržim od boli ( a inače stvarno imam visok prag boli ) galami da zašto nisam dala to operirat :?

  43. #143

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    Vidim da je većini ovdje carski bio ko izlet u prirodu . Ja se ne mogu pohvaliti zapravo da sam išta odradila lako i bezbolno. Totalno sam se oporavila tek nakon 3 mjeseca, ovo povremeno zatezanje i svrbež ožiljka ne računam. Doslovno sam opet učila hodati. Carski je bio planiran, tako da sam imala vremena pripremiti se. Iskreno, bojim se sljedećeg poroda i nadam se da će biti vaginalno. Neću u detalje da ne obeshrabrim buduće carice. A slažem se s vama koji kažete da je sve u glavi i treba se doooobro pripremiti psihički pa će se sve lakše podnijeti, a tako je uostalom sa svime u životu.

  44. #144
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    o, sova - žao mi je što su ti iskustva tako loša ... ali i kod vaginalnih poroda možeš pročitati kako su neke žene imale traumatična iskustva...

    što se tiče izleta u prirodu - taj dio mi je stresniji od cr-a ... bojim se bubica i mušica, svega što leti, plazi, gmiže, hoda (na puno nogu)... :/

  45. #145

    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    9,914

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    o, ne! ja nisam defektna , a na ovom topiku sam zato što ima žena koje se baš tako osjećaju - zbog nametnutog osjećaja krivnje - jer su rodile carskim rezom.
    neke žene su dopustile da im netko nametne osjećaj krivice.

    to je njihov izbor.

    ja se ne osjećam krivom ni defketnom ni manje ženom ni manje majkom....

    ja sam ja ,tko k meni tko od mene

  46. #146

    Datum pristupanja
    May 2007
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    76

    Početno

    to se tiče izleta u prirodu - taj dio mi je stresniji od cr-a

    logika mi je- bolje vaginalni jer tu ne znam što me čeka, a kod carskog znam i :/ . Al sve se to izdrži glavno da su nam bebice žive i zdrave!

  47. #147
    Ancica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,422

    Početno

    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ... ali i kod vaginalnih poroda možeš pročitati kako su neke žene imale traumatična iskustva...

  48. #148
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj Ancica prvotno napisa
    Citiraj sorciere prvotno napisa
    ... ali i kod vaginalnih poroda možeš pročitati kako su neke žene imale traumatična iskustva...
    tebi je npr. ovo smiješno? meni nije!

    Mene su doslovce izmasakrirali, mislila sam napisati svoju priču s poroda ali ne želim plašiti sadašnje i buduće trudnice.

    Možete zamisliti kako se sve zakompliciralo na porodu kada se oko mene stvorio tim od oko desetak liječnika i ostalog osoblja, a na kraju me porodio profesor (šef ginekologije) u 3 ujutro, hvala Bogu da je bio dežuran. kada sam vidjela bebu sa velikim hematomom na glavici nisam znala jel plačem od sreće ili gorčine i tuge jer su mi skoro unakazali dijete.
    a napominjem da sam imala 100 posto rednu i kontroliranu trudnoću, a na porod sam išla puna optimizma i s vjerom u naše doktore.

    nakon poroda imala sam tlak 50:30, dobila pet vrečica transfuzije, a o količini infuzije da i ne govorim. a ne želim ni komentirati kolko sam rezana.

  49. #149

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    470

    Početno

    8) ne osjećam se ja defektnom zato što sam rodila na carski već zbog svih razloga zbog kojih je do toga došlo, također mislim da se ne treba posebno psihički pripremati na carski ( primjetila sam da cure koje su bile naručene na carski su imale popriličnih problema s tlakom što bi se više približavao dogovoreni termin ), meni je sve ispalo nekako na brzinu tako da se nisam ni snašla, nisam se stigla ni prepasti, a što se tiče bolova da bili su grozni prvi dan ( pravi horor ) a ni idućih tjedan dana mi nije bilo puno bolje jer su me cure u sobi stalno nasmijavale ( da ne pričam o višesatnom izdajanju svaki dan ), ipak bila sam toliko obuzeta s bebom da nisam ni stigla previše misliti na bol, bilo mi je najvažnije da što prije izađe iz inkubatora, da odemo doma, da se bacim na normalno dojenje, da beba ima dosta mlijeka, čak me ni šavovi nisu pretjerano svrbili ni išta slično, sve u svemu lijepo iskustvo osim činjenice da je to ipak operacija i maltretiranje maternice

  50. #150
    sorciere avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zagabria
    Postovi
    9,222

    Početno

    Citiraj lilamili prvotno napisa
    8) ne osjećam se ja defektnom zato što sam rodila na carski već zbog svih razloga zbog kojih je do toga došlo,
    lilamili - ne vidim apsolutno nikakav razlog zbog kojeg bi se ti trebala osjećati "defektno". to što ne pripadaš većini - ne mora biti defekt.

    ja npr. imam dvije slezene . većina ljudi ima samo jednu

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •