Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: HITNO! - plan poroda u Vinogradskoj

  1. #1

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno HITNO! - plan poroda u Vinogradskoj

    U iščekivanju sam trudova i poroda i planiram roditi u Vinogradskoj.
    Ima li neka od vas iskustva sa reakcijama na plan poroda u toj bolnici? :/

  2. #2
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Rodila sam u Vinogradskoj. Kao i u svakoj bolnici, ima divnih dr. i onih manje divnih. Rađala sam u nedjelju i bile su dežurne divne doktorice. Plan sam imala sa sobom, ali sam ga zaboravila pokazati, ali smo se zato usmeno dogovorile o svemu i sve je ispoštivano.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Dr koji mi vodi trudnoću radi u Vinogradskoj. Sa njim sam razgovarala o planu poroda i svojim željama i on je izvrsno to prihvatio, vuijek sa nampomenom da će se držati mojih želja maksimalno dokle god je sve u redu sa mnom i bebom. :D

    Naravno, ne mogu računati na to da će baš on biti dežuran kad ja budem u rađaonici. A bojim se da drugi liječnici i/ili babice ne reagiraju defenzivno kad im pokažem/dam plan poroda

  4. #4
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Mislim da ne bi trebalo biti problema. Moje iskustvo je za početak traži, ne zahtijevaj, barem ja uvijek tako nastupam. Prvo probam ljubazno i s poštovanjem prema sugovorniku i njegovom radnom mjestu i obično se uvijek isplati. :D

  5. #5
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Anemona dobro kaze, barem u Vinogradskoj je tako, nema potrebe krenuti napadackim tonom pod pretpostavkom da cete se morati boriti za svoja prava.
    Kod njih se sve moze dogovoriti i uvijek izlaze u susret rodiljama

  6. #6
    teta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    102

    Početno

    istina, dobri su i izlaze u susret bar koliko sam ja u zadnje vrijeme imala iskustva s njima jer sam ležala tamo 2 dana zbog nekih manjih problema i svi doktori koje sam susrela su bili super...jedini problem na koji sam naišla baš jučer na pregledu je užasna gužva tako da su neke žene koje su trebale roditi htjeli poslati u druge bolnice, ali su ipak našli mjesta ali na drugom odjelu dok se ne oslobode kreveti na trudničkom i "babinjačkom" ....
    također sve trudnice koje sam tamo srela i imala s njima priliku popričati hvale doktore....

  7. #7
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Ovo su mi vrijedne informacije budući da i ja planiram tamo roditi.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    255

    Početno

    Hvala svima na odgovorima i podršci :D

    Nisam konfliktna osoba i smatram da se lijepom riječi može postići puno više nego svađom i napadačkim stavom.

    Koliko pratim forum, Vinogradska mi se čini kao jedna od najboljih bolnica za rodilje, barem što se tiče liječnika, babica i sestara, bez obzira što nema rooming-in. Ako uspijem dogovoriti da mi dijete nose na podoj na zahtjev - to mi je dovoljno. Ta tri dana (nadam se da neće biti više) mi neće biti problem što beba nije sa mnom 24 sata, samo ako mogu dojiti i ako izbjegnem dohranu.

    Mislim da je veliki faktor spremnosti na suradnju to što tamo ima dosta mlađih liječnika koji su puno otvoreniji prema prirodnom porodu.

  9. #9
    Točka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Postovi
    659

    Početno

    Citiraj Leilani-m prvotno napisa
    Mislim da je veliki faktor spremnosti na suradnju to što tamo ima dosta mlađih liječnika koji su puno otvoreniji prema prirodnom porodu.

    Da, takav je i moj zaključak.
    Uostalom kod dr. B. koji tebi privatno vodi trudnoću, odlazim i ja i također sam super zadovoljna.

    Navijam da će ti porod biti kakav želiš da bude!

  10. #10
    ekoi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    501

    Početno

    Podižem temu da je malo osvježimo sa novijih info ako ih ima.

    Otkako idem u vg na tjedne kontrole u TA, nosim sa sobom naravno, svu lječničku dokumentaciju uz koju sam priložila i svoj plan poroda. Reakcija doktorice je bila u redu, ali mi je dala do znanja da neke stvari možda neće proći i dio su rutine (npr. ne prihvaćaju samo povremeno praćenje ctg-om, već stalno ali pristaju te prikopčati dok si na lopti) i da sve ovisi o tijeku poroda, čega sam svijesna. Naglasila sam da kako i unutra piše da su to moje želje, smjernice i uz uvijet da je sve u redu, a u slučaju komplikacija spremna sam na prilagodbu, ali ponovno uz prethodno dogovaranje i suradnju.

    Jučer sam imala manju nezgodu pa sam išla u rodilište da provjere jel sve u redu. Tamo me primalja iznenadila pitanjem, kao oho imate plan poroda..hm hmmm...jeste li ga dali ovjeriti kod javnog bilježnika? Ostala sam zatečena tim pitanjem, nije mi to nikad palo na pamet. Zatim je došao doktor i na gotovo isti način komentirao moj plan poroda kada ga je ugledao među mojim papirima. I tad ja ponovno objašnjavam da su to moje želje i smjernice i da sam svjesna nepredvidljivosti tijeka poroda i koplikacija itd i da se nadam da ćemo se oko toga zajedno dogovarati itd. Doista mi nije namjera doći tamo roditi sa stavom žene zmaja koja će rigati vatru na osoblje, ali nekako se osjećam kao da sam napisala u tom planu da želim tretman kraljice i da me ništa drugo ne zanima. zadnji puta sam rodila tamo prije 6 g. i znam da ono što sam napisala u planu poroda se ne slaže sa njihovom rutinom i protokolom. možda je u tome problem, možda su moje želje i očekivanja nešto na što oni nisu nikako spremni? Zašto me je to pitala za ovjeru kod javnog bilježnika? Sad si o tome danas razmišljam... Možda se boje tužbe ili sl? To mi stvarno nije namjera.
    Plan poroda sam pisala prema primjerku sa rodinog portala, tako da unutra nije ništa svemirski, čak sam skoro pola toga izbacila jer mi nije ot ključne važnosti za porod. Moje želje su vezane samo uz slobodu kretanja i zauzimanja položaja, uzimanje tekućine, ne želim klistir, brijanje i epi i postupke ubrzavanja poroda - dok je got sve u redu samnom, bebom i tijekom poroda. Vrlo jasno i jednostavno, i utemeljeno na suvremenim znanstvenim medicinskim saznanjima.
    A sa druge strane, doista sam zadovoljna kako su nakon tog razgovora o planu poroda komunicirali samnom i tretirali me tijekom tih sat vremena boravka na odjelu. Sve su mi lijepo objasnili, motrili me, na kraju pitali da li imam ja kakvih pitanja i ljubazno me otpremili kući.Sad ne znam da li je takav uljudan i profi pristup bio posljedica plana poroda (nadam se da nije, da su inače tako ok bez obzira na sve).

    Ako imate novija iskustva, podjelite, tnx

  11. #11

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj ekoi prvotno napisa Vidi poruku
    Jučer sam imala manju nezgodu pa sam išla u rodilište da provjere jel sve u redu. Tamo me primalja iznenadila pitanjem, kao oho imate plan poroda..hm hmmm...jeste li ga dali ovjeriti kod javnog bilježnika? Ostala sam zatečena tim pitanjem, nije mi to nikad palo na pamet. Zatim je došao doktor i na gotovo isti način komentirao moj plan poroda kada ga je ugledao među mojim papirima.

    Nemam nikakvih iskustava s Vinogradskom, ali mogu ti reći da je ovo s ovjerom totalno bezveze. Javni bilježnik ovjerom potvrđuje da si ti zaista autor tog dokumenta, tj. ovjerovljava samo tvoj potpis. I kakvo je praktično značenje tako ovjerenog dokumenta? Nikakvo. Nit ima nekakvu jaču pravnu snagu od neovjerenog, nit može igrati nekakvu ulogu u slučaju tužbe.

    Prema tome, nemoj bacat novce uludo.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •