Pokazuje rezultate 1 do 22 od 22

Tema: Akupunktura za lakši porođaj - bapske priče ili...?

  1. #1
    Midori avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    32

    Početno Akupunktura za lakši porođaj - bapske priče ili...?

    Našla sam na netu nekakav članak http://klik.vecernji.hr/art/43531 i iako se ne smatram nekom praznovjernom osobom, zanima me može li akupunktura doista pomoći (zanima me prvenstveno onaj tretman za lakši porođaj) ili su to sve čiste bapske priče. Ima li MOŽDA koja među vama (osobito ona koja je već rodila) da je to isprobala?

  2. #2
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    evo ja upravo isprobavam cula sam od cura s vjezbi, neke su bile i rekle da pomaze. u osijeku u bolnici to radi jedna ginekologinja, dolazi se od 36. tj. jednom tjedno, zabode ti po tri iglice u potkoljenice, pa sjedis tako 20 min. sta me kosta isprobati, naskoditi sigurno nece javim ti kad rodim, termin za dva tjedna

  3. #3

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    259

    Početno

    Ima Osječanki koje su isprobale akupunkturu. Javite se!

  4. #4
    Midori avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    32

    Početno

    Možda da moderatorice prebace ovu temu na "Porod"?

  5. #5
    Midori avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    32

    Početno

    Manal, bi li nam napravila uslugu da pitaš ginekologicu koja ti radi akupunkturu u Osijeku da preporuči nekoga iz Zagreba?
    Skužila sam da ova doktorica o kojoj se govori u članku to zbilja masno naplaćuje. Budući da se ne zna djeluje li akupunktura DOISTA, ja bih je probala, ali, iskreno, dala bih za to par stotina kuna, a tisuću ne bih.

  6. #6
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    nemas frke midori, pitam iduci put. valjda necu zaboraviti. ova dok u osijeku je super draga teta!

  7. #7
    tomita avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Lokacija
    Slavonija ravna
    Postovi
    766

    Početno

    may je bila ovdje u os na akupunkturi, navigat ću je da škicne ovaj topic.

  8. #8

    Datum pristupanja
    May 2006
    Postovi
    986

    Početno

    evo škicnula ja...
    U Osijeku radi dr. Bobić, vjerujem da je do nje lakše doći ako ste išle na tečaj...
    ova akupunktura u Osijeku je besplatna tj ide na uputnicu.
    Da li mi je pomogla ili ne, ne znam, ja vjerujem da je jer sam došla sa 9 otvorena, i bila u rađaoni 2 sata.... školski porod... e sad...

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    36

    Početno

    Akupunktura definitivno pomaze i ja sam se u to sama uvjerila. Naime, imala sam strasne probleme sa povracanjem u prvim mjesecima trudnoce i vec nakon tri tretmana (svaki je 100 kn) sam se preporodila. Zato cu i za nekoliko tjedana otici na ovaj dio pripreme za porod, jer iako sam drugorotka, mislim da svaka pomoc dobro dodje da to lakse prebrodimo!

  10. #10
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    Citiraj Midori prvotno napisa
    Manal, bi li nam napravila uslugu da pitaš ginekologicu koja ti radi akupunkturu u Osijeku da preporuči nekoga iz Zagreba?
    Skužila sam da ova doktorica o kojoj se govori u članku to zbilja masno naplaćuje. Budući da se ne zna djeluje li akupunktura DOISTA, ja bih je probala, ali, iskreno, dala bih za to par stotina kuna, a tisuću ne bih.
    Midori, evo ja pitala, kaze dr. bobic da privatno radi dr. gjuric (ne znam da li je to ta iz clanka) i da je ona stvarno super sto se toga tice, da zna puno o toj akupunkturi, a inace bi i dr. habek sa sv. duha to mogao raditi, valjda je prosao isti tecaj kao i ona (on je iz osijeka), ali da ne zna stigne li on to raditi pored ostalih obveza. a ako da, teoretski bi mogla na uputnicu kod njega. nazovi, pa pitaj. sretno!

  11. #11
    manal avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    1,683

    Početno

    cure, da se pohvalim: u radjaonu smo usli u 15.15, bebe se rodio u 17.30. a da je bilo manje bolno... hmm... kako bi tek bilo da nisam bila na akupunkturi, kad sam odmah po zavrsetku izjavila da s drugim idem na carski al eto mog iskustva iz prve ruke, a je li to zahvaljujuci akupunkturi ili ne, ne bih znala. mislim da se isplati probati (pogotovo kad je besplatno kao u osijeku )

  12. #12
    kolimoli avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    860

    Početno

    drage cure, evo ja sam rodila prije tjedan dana i isla sam na pripremu za porod kod dr.Gjurić u Zg.
    Cijela trudnoca je bila bez tradicionalnih trudnickih problema (povracanje, bolovi u ledjima, zastoji, zgaravice....), ja sam isla na akupunkturu samo da si olaksam i skratim porod, da se lakse otvaram.
    E, pa to se nije desilo, vodenjak mi je visoko pukao, dosla u bolnicu bez trudova i totalno zatvorena, busili mi vodenjak nakon cega sam dobila prirodne trudove, ti moji i ne bas slabi trudovi koji su trajali 12 sati otvorili me za punih 2 cm, zatim me stavili na drip, trudovi se jos pojacali i nakon 9 sati ja se otvorila za jos dodatnih 2 cm u tom trenutku su mi predlozili epiduralnu da se to malo ubrza jer zbog visokog puknuca vodenjaka su me stavili na antibiotike i postjala je opasnost od infekcije ploda, ja sam to prihvatila i tada su oni mogli pojacati drip, a trudove sam vidjela samo na ctg-u i vjerujte mi nebi ih mogla izdrzati, takvim trudovima je trebalo jos dodatnih 9 sati da me otvore do kraja i da mogu roditi.

    Meni se iz ove perspektive cini da mi ta akupunktura nije apsolutno nista pomogla i da je to nakraju bio samo bacen novac.

    Inace sam se pripremala za nekemijski porod, imala sam plan poroda, a sve je to nakraju zavrsilo kao jedan tipican kemijski porod, ali mi se cini da nije mogo drukcije ni biti!!

  13. #13
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    mogu dodati samo da se akupunktura upraznjava u nekim svedskim bolnicama kao jedan od nefarmakoloskih nacina za ublazavanje trudnickih bolova, kao i tzv TENS aparat (mali aparatic s elektrodicama koje se priljepe obicno na donji dio ledja i koji salje elektricne impulse)

    koliko pomaze ne znam, nisam probala, ali znam da zene koje su probale kazu da im je pomoglo. ako je i placebo efekt,, nije vazno, najvaznije je uvjerenje da je pomoglo

    zar se ne upotrebljava nitrogen dioxid u hrvatskim bolnicama, protiv bolova poroda?

  14. #14
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Čula sam da dr. habek na Sv. Duhu radi akupunkturu za "bezbolan" porod, okretanje bebe u pravilan položaj itd.
    Je li netko probao kod njega??

  15. #15
    emira avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,647

    Početno

    Dr. Habek

  16. #16

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Postovi
    119

    Početno

    ne mogu nista reci o akupunkturi vezano uz porod, ali mogu reci da sam isla kod dr. gjuric na akupunkturu vezano uz MPO i tu nista dobro ne mogu reci vezano uz spomenutu doktoricu. isla sam jako dugo, potrosila mnogo, mnogo novaca, cijelo vrijeme mi je nudila neke svoje druge usluge, tocnije botoxa za peglanje bora- sto je meni totalno neeticno u situaciji kad sam rjesavala jedan puno veci problem- imam dvije jace bore na vrhu nosa s kojima se jako dobro nosim. mislim da je to kod nje business, a ne lijecenje...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Feb 2008
    Lokacija
    Cro Susedica
    Postovi
    1,732

    Početno

    Trebate pogledati akupresurne tačke za olakšavanje poroda. Ima dosta o tome na netu.

  18. #18

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    128

    Početno

    Bok, evo samo da kazem moje iskustvo, preko tecaja u kbc osijek, su nam preporucili i akupunkturu, i tako sam ja otisla u 37tj. po prvi put, iste noci mi je pukao vodenjak te sam rodila drugi dan iako je zena rekla da mi nece bosti u tocke koje poticu porod...

    Porod je prosao u redu, sve 5, ali eto izgleda da ga je akupunktura izazvala ranije. Ne sjecam se imena doktorice koja mi ju je radila, bilo je to 2004. vjerujem da tada nije bilo nikoga osim nje, mozda je tako i jos uvijek danas...u svakom slucaju treba biti oprezan, nemam nista protiv toga ali ja vise nebum isla barem ne u trudnoci

  19. #19

    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Postovi
    42

    Početno

    e pa blago vama kojima je pomogla akupunktura...ja sam došla na prvi pregled i dogovor i nažalost zbog problema s venama dr. bobić nije mogla ništa napraviti prevelik je bio rizik od krvarenja jer baš na mjestima gdje idu igle ja sam imala podljeve i istaknute vene baš šteta.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    jel ima novijih iskustava s akupunkturom? ja imam dogovoren tretman 10.10.. prvi

  21. #21
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    zna li netko radi li se još uvijek u osijeku ova akupunktura? može li na uputnicu?
    pitala sam na tečaju za trudnice u bolnici i samo su se nasmijali i rekli da se to trenutno ne radi u bolnici, ali da će biti netko tko će to raditi - ma što im to značilo.

  22. #22
    Jesen u meni avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Negdje iznad duge
    Postovi
    640

    Početno

    Evo da vam javim što sam za sada saznala za akupunkturu za trudnice u Osijeku:
    Dr. Bobić, koja je to radila u bolnici, se odselila u inozemstvo.
    Dr. Kukić, koja ima privatnu ordinaciju, ne radi tu vrstu akupunkture, nego se bavi olakšavanjem kroničnih tegoba i sl., ali ne kod trudnica.
    Čekam još odgovor od Nado centra kad im se liječnik koji to radi vrati za par dana.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •