Pokazuje rezultate 1 do 27 od 27

Tema: hospitalizacija nakon poroda

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno hospitalizacija nakon poroda

    Zanima me sljedeće...

    Imamo pravo odbiti UZV, vaginalne preglede...
    A ukoliko, nažalost, rađamo u bolnici, imamo li pravo odbiti hospitalizaciju nakon poroda, ili je barem "skratiti"?
    Ako je s bebom i mamom sve u redu, zašto od njih raditi pacijente 3 dana?

    Je li netko pokušao ostvariti "raniji" odlazak iz rodilišta?

  2. #2
    anchie76 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,993

    Početno

    Dosta cura je tu potpisalo raniji izlazak iz bolnice. Naravno da ce ti otezati tu odluku na sve nacine, al u konacnici to je tvoje pravo.

    No nadam se da ce ti se cure javiti s vlastitim iskustvima

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    U bolnici se najčešće ostaje puna tri dana zbog testa na fenilketonuriju za koji treba proći 72 sata na majčinom majčinom mlijeku(ili formuli) da bi bio ispravan.Ako je beba i majka dobro nema razloga ostajanja u bolnici tri dana osim zbog tog testa.Zapravo se radi samo o vađenju kapi krvi iz pete,ali kako terenske u pravilu to ne rade,trebalo bi hodati po domu zdravlja zbog vađenja krvi i tako...
    Samo zbog toga najlakše je "malo odležati u bolnici".

  4. #4
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Ja sam iz rodilišta izašla nakon 40 sati. Iako ja baš i nisam primjer jer je beba bila hospitalizirana odmah po porodu u drugoj bolnici,tako da sam samo ja bila u pitanju.(zapravo sam htjela izaći odmah drugi dan,ali sam dobila užasne probleme sa hemeroidima pa sam procjenila da je bolje da ostanem jer mi je put do druge bolnice u kojoj je bila beba bio puno kraći pa sam lakše izdržala vožnju).

    Ako ti ovo nije prva beba zapravo ne vidim problem oko ranijeg izlaska ako je sve OK.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    sirius, od kuda ti ovo za 72 sata...?! Ja sam nakon prvog poroda, po regulama, bila u bolnici 63 sata...

    A kada se utvrđuje RH faktor bebe? (Kolko se sjećam, prošli sam put imunoprofilaksu dobila dan nakon poroda...)

    Cure koje ste rodile doma, gdje ste vi obavljale to vađenje krvi zbog testa na fenilketonuriju (i "ostalo") , i kada?

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nisam obavljala. nema ni jedan slucaj u obitelji pa eto, nisam. rh faktor isto nisam provjerila, voljela bi da sam mogla, jer sad ne znam jesam li uzela injekciju partobulina bezveze :/ . ali ajde, I can live with that.

  7. #7
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    sirius, od kuda ti ovo za 72 sata...?! Ja sam nakon prvog poroda, po regulama, bila u bolnici 63 sata...

    ?
    Radim u laboratoriju .Inače prije 72 sata rezultati mogu biti lažno negativni,ali se često događa da bolnice otpuste dijete i mamu bez uputa o dodatnom vađenju.
    Ali treba uzeti u obzir da je fenilketonurija jako rijetka (u Hr 4-7 slučajeva godišnje na 42000 poroda).

  8. #8
    seni avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2004
    Postovi
    7,513

    Početno

    interesantno je da ovdje taj test - pku, kod ambulantnog, odnosno kucnog poroda obavljaju primalje kod kuce.

  9. #9
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj seni prvotno napisa
    interesantno je da ovdje taj test - pku, kod ambulantnog, odnosno kucnog poroda obavljaju primalje kod kuce.
    Naravno ,to se podrazumjeva.

  10. #10
    Eci avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb, Gajnice
    Postovi
    2,107

    Početno

    Ja sam bila u bolnici 2 dana (srećom bila im je gužva), a bebi je došla patronažna izvaditi krv iz petice.

  11. #11
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    uzimanje uzorka krvi za pku test, ili kako ga vec zovete, nije dovoljan razlog za ostajanje u bolnici. za test se moze otici u djecju ambulantu, ili se rijesiti na neki drugi nacin, to nije problem, naravno ako su zdravstveni ljudi voljni flexibnosti, sto vije slucaj cesto...

  12. #12
    meda avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    4,599

    Početno

    mi smo dosli u bolnicu nakon mjesec dana i izvadili su, nalaze poslali postom

  13. #13

    Datum pristupanja
    Dec 2008
    Postovi
    431

    Početno

    A bilirubin.... kako to provjeravate?
    I ja sam jako zainteresirana za raniji odlazak doma, ali mi je sin s dva dana mijenjao krv zbog visoke žutice pa se zapravo ne usudim.... jer kod tako visokog bilirubina djeca su uspavana i odbijaju dojiti pa, ako ćemo se morati vratiti, neće mi dati da budem s djetetom, već ću samo moći dolaziti na izdajanje.... a to mi je

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Mirtica,

    kako vam je išlo dojenje prva 2 dana, nakon kojih je uslijedila žutica?
    Je li bebač bio s tobom cijelo vrijeme od rođenja?

  15. #15
    majoslava avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Lokacija
    sthlm
    Postovi
    654

    Početno

    najvaznije za borbu protiv zutice je dojenje (poticanje metabolizma na rad) i izlaganje suncu....

  16. #16
    Peterlin avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    32,274

    Početno

    Citiraj Eci prvotno napisa
    Ja sam bila u bolnici 2 dana (srećom bila im je gužva), a bebi je došla patronažna izvaditi krv iz petice.
    Ja ovako slično, ali dan dulje sa starijim. Nikakvih problema. Žutici ni traga.

    Mlađi je rođen debelo prije roka pa se nismo usudili zafrkavati... ako se dobro sjećam, 12 dana bolnice :/ (+ žutica). Ali preživjeli smo...

  17. #17

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Evo uspjela sam u svom naumu...
    rodila sam u subotu u 19:30, i drugi dan u 12 smo otišli doma!

  18. #18
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    Evo uspjela sam u svom naumu...
    rodila sam u subotu u 19:30, i drugi dan u 12 smo otišli doma!
    Čestitam na bebici.

    I na ostvarenom naumu.

  19. #19
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    U Sarajevu se iz porodilišta izlazi sutradan... Npr. beba se rodi u 22:15, kuci je sutra ujutro u 11:00

    ovo ako je sve u redu, nije carski itd.

  20. #20
    kailash avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    1,821

    Početno

    Citiraj zoza prvotno napisa
    Evo uspjela sam u svom naumu...
    rodila sam u subotu u 19:30, i drugi dan u 12 smo otišli doma!
    Baš mi je drago! Jel to prošlo glatko ili...?

  21. #21
    Sani1612 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    blizu zg
    Postovi
    2,582

    Početno

    Zoza čestitam na bebici! Svaka čast što si uspjela da te puste doma.

  22. #22

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Mkd
    Postovi
    1,667

    Početno

    Super Zoza!
    Napisi nam kako ste to ostvarili.

  23. #23
    Irchi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,221

    Početno

    Čestitam!
    U kojoj si bolnici rodila?

  24. #24

    Datum pristupanja
    Jan 2007
    Postovi
    384

    Početno

    Rodila sam u VŽ!

    Mislila sam da će biti i teže...
    Prvo sam pitala ginekologa na viziti i on je rekao što se njega tiče, mogu ići, ali za dijete moram naravno razgovarati s pedijatrom... i tu je naravno natuknuo da je najraniji mogući izlazak nakon 48h - zbog djeteta!

    Onda je stigla pedijatrica... ona je cijelo vrijeme mislila da bi ja ranije, ali ono za 48h... Kad je skužila kaj je meni na pameti :shock:
    bila je ona ljubazna ali tvrdila kak se može van najranije za 48h i trudila se ljubazno dati do znanja da takvo nešto može pasti na pamet samo neodgovornim roditeljima...
    Rekla je da im je to prvi takav zahtijev, ako zanemare romsku populaciju...

    Trudila se ona svim silama da me razuvjeri......ali nisam se dala, rekla sam joj da ja to sve kužim, i planiram obaviti sve što treba, ali mislim da se to može obaviti i s odgodom...

    Zamolila sam je da nam lijepo napiše da nas je upoznala sa svim rizicima, mi potpišemi i to je to... i pristala je :D

    Ali se zato malo s crvenom kemijskom raspisala po onoj knjižici ... unatoč protivljenju liječnika odlaze doma nakon niti 24h bla bla bla... odmah po izlasku iz rodilišta javiti se nadležnom pedijatru... nismo još išli...

    dan ranije jedna romkinja htjela je isto doma dan nakon poroda i pustili su je... ali bez djeteta, tvrdeći da su oni odgovorni a to dijete... i ona je lijepo otišla doma u subotu, a po dijete se trebala vratiti u ponedjeljak tko zna jel do ponedjeljka zaboravila da je rodila...

  25. #25
    anika2 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    157

    Početno

    baš sam sretna što sam naišla na ovu temu!
    ima li koja friškije iskustvo?

  26. #26
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ja sam bila u bolnici 2012. 50h nakon poroda. receno mi je da sam rodila u pon. ujutro i da bi trebala ostati do cetvrtka (da sam u noci da bi u srijedu isla doma) ali ako to zelim i ako je s bebom sve ok, da mogu.
    dosla je u srijedu ujutro vizita i rekla da je sve ok, ne da nije bilo ni traga zutici (receno je da je jedna od rijetkih da uopce nema bilirubina, ako je to uopce moguce jer guglanjem nisam naisla na tako nesto iako na otpusnom pismu u rubrici kod bilirubina ne pise nista, ni pod najnizu ni pod najvisu vrijednost) i da mogu ako zelim doma. cekala papire do 11 i napustile bal nakon toga.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 17.08.2013. at 14:35

  27. #27
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Frendica prije par mj,rodila 4 djete u petrovoj.nakon 24h su joj ponudili da ide doma.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •