Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Babies are Conscious

  1. #1
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno Babies are Conscious

    Nisam sigurna gdje otvoriti ovaj topic pa molim moderatore da ga premjeste ako treba.

    http://www.eheart.com/cesarean/babies.html
    Ovo je link na jako zanimljiv tekst. Dugacak je, ali se isplati procitati. Govori o tome da bebe razvijaju osjetila, sjecanje i socijalno ponasanje puno prije nego sto se dugo vjerovalo (i nazalost jos vjeruje).
    Govori o mnogim stvarima koje, vjerujem, majke instinktivno znaju.

    Stranica je o ljudima koji su rodjeni carskim rezom i o posljedicama koje to nosi sa sobom. Takodjer jako zanimljivo.

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Moji su oba da rođeni carskim rezom i vjeruj mi , jako dobro zanam za "medicinski nedokazane" posljedice toga. A sad će i treće biti tako rođeno (zbog prevelikog rizika).
    A da li negdje piše kako djetetu pomoći prebroditi taj stres od poroda ili kako ublažiti posljedice?

  3. #3
    NewAge

    Početno

    poslid, postoji metoda koja se zove "rebirthing" ili "preporađanje". oni rješavaju traumu rođenja. to je ono što ja znam. ali možda se može i nekim vrstama hipnoze to rješiti. u svakom slučaju osoba mora biti dovoljno svjesna da prati svojeg učitelja - hipnotičara ili preporoditelja. što znači da ne može biti malo dijete

    a inače ti mogu reći da se sve "traume rođenja" najbolje rješavaju sa puno ljubavi, koju sigurna sam daješ svojoj dječici u velikim količinama

    isto tako pomaže dijete smatrati svjesnim svega, dakle ne čekati da napuni tri godine. tj. ne čekati da počne pričati da bi ga se počelo smatrati osobom koja je svjesna izražavati svoje osjećaje i frustracije. a to sigurno već i nesvjesno radiš, budući da si svjesna ovoga što piše u tom tekstu

  4. #4
    MamaRibice avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    581

    Početno

    http://www.eheart.com/cesarean/joanne.html

    Ovdje jedna majka vrlo konkretno prica o tome kako je odgajati dijete rodjeno carskim rezom.
    "Caesarean babies need to be held close a lot longer than vaginally born babies. I think it is a mistake for anybody to put their baby into day care at 2 months, but it is an even bigger mistake to do it with a cesarean born child, especially non-labor ones. I carried Felice in a snugli pack on my front for 11 months. I didn't know why I was doing it, but I knew that she needed it. It helped both of us. I understood her better because of that and she trusted me more. It is a lot of work for some families to do this but you have to be prepared to hold your cesarean born baby longer than you expect."

    Kao sto je rekla NewAge, treba puno ljubavi. Od prve minute. Treba i puno strpljenja i razumijevanja. I naravno potpora drugih ljudi, obitelji.

    "It would be nice to have a lamaze type organization for parents of cesarean born kids. Because if we really listen to ourselves we know what to do, but it is so different from what society is telling us now. Independence and getting kids out on their own seems to be the thing that is being taught. Caesarean kids are independent naturally. What they need to learn is how to be close."

    "One of the hardest parts is running up against the wall of your own birth learning. In a crisis situation where you are trying to get your point across to your child, there is a sense often of "Dammit why can't you understand what I am telling you?" Then you have to step back and try to put it another way, in her language. That is a conscious decision that is very hard to make."
    "It is important to remember that as the parent you are the one who has to communicate in their language. And having to deal with the fact that you don't speak it very fluently is very difficult."

  5. #5
    Maslačak

    Početno

    Eto, meni su pričali da su bebe rođene carskim rezom ustvari "maze" jer "nisu patile"!!!!

    Moj mali će već dvije godine, bili smo zajedno do njegovih 1.5 godina i mislim da je to puno značilo za njega - on je mirna beba, maza, veseljak...a meni je nešto govorilo da možemo zahvaliti tome što smo dugo bili zajedno.
    Jer, moja prijateljica je morala početi raditi nakon 3 mjeseca i beba joj je bila malo nervozna, pomalo agresivnog ponašanja... (a rođena vaginalno)

    Mislim, najvažnija je ljubav, ljubav... i mamina blizina.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •