Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 101 do 150 od 318

Tema: Jačina trudova

  1. #101
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Taman sam ti htjela napisati da su ti napravili odličnu uslugu što su te poslali doma, a kad tamo ti več nazad u bolnici.
    Sretno!!!
    Tri prsta i vodenjak koji je sam puknuo bi trebao biti odličan znak da porod lijepo napreduje.

  2. #102
    andynoa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    SZ HR bliže ravnici, a ravnica je u uvijek u srcu
    Postovi
    1,166

    Početno

    Nema više borbe sa trudovima, čepom, vodenjakom, i bolovima....

    Ne znam sve detalje, samo znam sljedeće, citiram zadarmamicu:

    3720g, 52 dug, sve super.


    Kada saznam više, javit ću vam...a dotad poželimo Krševanu dobrodošlicu u naš šareni mali-veliki svijet...


    ...ja plačem od srećeeeeeeeeeeeeeeeeee... sad bi sjela u auto s Noićem i išla ju tamo izgnjaviti i izljubiti...........

  3. #103
    Trina avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    6,874

    Početno

    Bome je brza!! Čestitke bebi i mami!!!

  4. #104
    nahla avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    split
    Postovi
    903

    Početno

    baš brza! super čestitke!

  5. #105
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    jeeeeeeee, cestitke zadarmamica!!!!!

    jest da je ima 3dn odi pocela pisat o trudovima i na momente ju je bas rasturalo ali bolje da je bila lijepo doma i onda posla i odradila poso ako sam dobro skuzila za svega koji sat!!!!

  6. #106
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    HVALA I OVDJE pusa svima

  7. #107
    zeljana02 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    766

    Početno

    nocas prvi jaci bolovi, jedva ustala iz kreveta...

  8. #108
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    to je to zeljana02 sad tko zna koliko ce to zezati i onda iznenaditi.

  9. #109
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ...podizem...maloprije sam imala raspravu sa svekijima i mojim starcima koji su posizili kad sam rekla da se planiram sama dovesti do mojih doma koji zive 1min od bolnice autom,odnosno 5min pjeske...sada sam 15ak-20 min autom udaljena od njih i bolnice...muza mi nema doma i sama sam (svekiji zive u prizemlju kuce)...znam da vas se odi dosta samo odvezlo prema rodilistu....nikako da im dokazem da mogu sama valjda procijenit mogu li vozit ili ne,pa nece me odmah ko prvorotkinju uhvatiti iznebuha toliko rasturajuci trudovi da se nemogu pomaknut,jeli tako?...neke ste ovdje po 2dn imale nepravilne trudove prije....torba mi je spremna,kad pocmu prvi trudovi planiram se sama odvesti kod mojih staraca doma i tamo pricekati vrijeme za odlazak u rodiliste...sveki mi je jako drag ali dosta nervozan i znam da bi mi samo nabio nervozu i smetao mi,stvarno ne zelim da ih moram budit u 2h ujutro i da me voze ako to mogu sama! ajde me utjesite i recite da mi je plan izvediv?

  10. #110
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    izvediv je ako se ti osjecas ok. bus vidla, sjedni za volan pa vidi jel mozes voziti ili ne. ako nemres, mozes nazvati taksi ili nesto. nema potrebe da o tome razmisljas unapred, nego kad se dogodi.

  11. #111
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ja sam k'o dežurni alarm. Kad ovako nešto pročitam sve mi se lampice za uzbunjivanje upale.

    I odgovaram: ne, nije pametno da je žena koja rađa sama u bilo kojoj fazi svoga poroda. Od kad je svijeta i vijeka žene su imale nekoga pored sebe. Porod je nepredvidiva stvar. Nitko ne može znati što će se desiti idući čas. To nije samo bol, može doći nesvjestica, krvarenje, naglo puknuće vodenjaka...,a i ne mora, (dok voziš)

    Nemoj biti sama, ako imaš bilo koga da bude s tobom. Tih 15-20 minuta može se zbog raznih nepredvidivih događaja produžiti. Želiš li biti na cesti s nepoznatima u slučaju potrebe?

    Ako baš ne želiš da te voze muževi roditelji, preseli se kod svojih tjedan-dva ranije i svi će biti mirni.

    A što kaže budući tata?

    Što se tiče snage trudova, znat ćeš sama nakon što ih isprobaš.

  12. #112
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Beti, cemu tolika drama?
    Žena nije sama. Ako joj zatrebaju svekiji, pa zive kat nize. A prvorotkama porod doista zna poceti i 2 dana ranije.
    Zasad skulirana, takve stvari ti je najbolje ne govoriti nikome. Znaci ostavis sluzbenu verziju koja glasi:"Sveki ce me dovesti." A zapravo se odvezes sama ako ti tako bude odgovaralo i gotovo. A roditeljima uvijek mozes reci "Vidi, vidi, ufatijo me trud, sva sreća da imam torbu u autu, ko da sam znala..."
    Neke stvari, kao npr. termin poroda, starost, veličinu gaća, je bolje presutit svima i napravit onako kako hoćeš ti, a ne oni.

  13. #113
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kako nije sama, pa u autu bi bila sama. Na cesti, sa stotinjak konja pod haubom.

    A ti o porodu pišeš kao da je igra, a ne prava, životno važna stvar.

    I pitaš me čemu tolika drama? Meni je bila. I ne želim da ikada ikome opet bude radi neopreza.

  14. #114
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    A joj Beti,pa sigurna sam da se puno zena zateklo samo doma a muzevi su im bili na putu,poslu itd...i nisu mogli odmah doci u pomoc (sve i da je ona bila potrebna)...
    Ako cemo tako onda ni sada blizu termina ne bi smjela nikud sama za volan jer mi u teoriji i za uru vremena moze puknut vodenjak za volanom i dogodit se ostalo sto si navela...
    Iscitala sam dosta prica ovdje,pa sve se lijepo istusiraju,spreme,neke se i najedu LOL...pa onda polako prema bolnici....a di je tek freganje kuce,nisam vjerovala da se i to stigne odraditi prije odlaska u bolnicu!
    Vjerojatno jer mi trudnoca protjece savrseno i bez ikakvih tegoba sad imam takav stav,i inace sam dosta samostalna i tvrdoglava....idem se svaki dan sama kupati na stijene gdje nema zive duse itd....muzic je predaleko da moze na ista utjecat,zna kakvu je tvrdoglavu zenu nasao...grozno mu je sto nece biti tu na porodu (jer je bio na tecaju i trebao biti samnom) ali nadoknadit cemo mi to kad se vrati!
    Rekla sam mojima da cu ako prenesem termin doci kod njih jer cu ionako svako 2dn morati na kontrole u bolnicu pa ce mi biti prakticnije...
    Imam 27og pregled u ginica pa cemo vidjet jesam li imalo otvorena i kako stvari stoje....

  15. #115
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Citiraj marta prvotno napisa Vidi poruku
    Zasad skulirana, takve stvari ti je najbolje ne govoriti nikome. Znaci ostavis sluzbenu verziju koja glasi:"Sveki ce me dovesti." A zapravo se odvezes sama ako ti tako bude odgovaralo i gotovo. A roditeljima uvijek mozes reci "Vidi, vidi, ufatijo me trud, sva sreća da imam torbu u autu, ko da sam znala..."
    .
    Ma nisam im ni planirala nista reci nego tako u 2h ujutro ako se dogodi sama otici,nego vidim da sad stalno stoje doma radi mene i nikud ne idu,danas su trebali otici na neku festu van grada a nisu pa su rekli da nisu radi mene....a do termina mi je jos 2 tjedna,zamisli da prenesem jos tjedan iza....sad ce 3 tjedna oni stat doma ako mene uhvate trudovi...smijesno....pa dosla s kupanja neki dan i posla se otusirat,sveki zove na tel,nemogu se naravno javit kad sam u kadi i eto ti nje odma gore,mislila da mi se nesto dogodilo....jooooj,zato mislim da bi me izludili kad me fakat trudovi uhvate....ovo ce im bit prvo unuce pa ih donekle razumijem.,moji su dosta skuliraniji (ko ja,ha ha),oboje su zdravstveni djelatnici em im je ovo 3ce unuce....sve mi se cini da bi se ja trebala uskoro preselit njima pa sam mirna....

  16. #116
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ne mora biti muž, bilo tko blizak. No, napisala sam svoj odgovor na pitanje i neću više.

  17. #117
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja te skroz razumijem, da MM nije doma prije bi zvala susjedu da me odveze nego svekra, nekako bi mi bilo cudno da on ide samnom, isto je nervozniji tip, ne volim se voziti s njim. Ali...pazi na reakciju, mogli bi ti to zamjerat do kraja tvog zivota, jer ih nisi ukljucila, jer nemas dovoljno povjerenja u njih...to ce oni mislit. Moji su se jaaaaako uvrijedili kad sam prije 2 tjedna ja krenula put rodilista, vozila me susjeda a moja mama je dosla k meni cuvati Svena. Meni je jednostavno tad to trebalo, u mamu imam 100% povjerenja, ipak je ona moja mama, i sigurnija sam da je s njom nego s ikim drugim. Njih je to jako pogodilo, pogotovo kad sam svekra odbila da jos i on ide s nama. Ma di ce jos i on? Vozi me zena koja je rodila dvoje djece i jos k tome super vozi...Bas mi sad on treba u autu...
    Realno, cesto mislim da sam se u stanju sama odvest na porod iako imam do bolnice 20-tak minuta ako nema guzve na cesti. Naravno, kad krenu tudovi necu ni pomisljat na to. Ali ta minuta o kojoj ti pricas...mislim da bi to, pogotovo ko prvorotka mogla, jasno ako ne krenes kad ti trudovi budu na 3 minute...

  18. #118
    Mingola avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2008
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    231

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    izvediv je ako se ti osjecas ok. bus vidla, sjedni za volan pa vidi jel mozes voziti ili ne. ako nemres, mozes nazvati taksi ili nesto. nema potrebe da o tome razmisljas unapred, nego kad se dogodi.
    bas tako. ako se budes osjecala onda daj, ja npr. se nisam osjecala za vozit a trudovi su mi bili na 10 min kad smo krenuli za bolnicu 40 km udaljenu, ali znam 1 koja se sama vozila na porod i doma nakon poroda

  19. #119

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    16

    Početno

    Cure ajde ipak razmislite malo koliko "štete" (najblaže rečeno) možete napraviti u prometu ne samo sebi nego i drugima ako vozite pod trudovima i izgubite kontrolu nad vozilom ....
    Nesreće se događaju i onima koji su bez trudova samo koncentrirani na vožnju ...

    Ako ne zbog sebe onda bar zbog drugih sudionika u prometu (npr. mene i mojih najdražih) iz plana odlaska u bolnicu izbacite samostalnu vožnju do tamo. Sigurna sam da ima i uspješno odrađenih vožnji pod povećim utjecajem alkohola, ali svatko od nas bi trebao biti dovoljno savijestan da u tome vidi opasnost i prihvati odgovornost za svoj i tuđi život koji time ugrožava.

  20. #120
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ma ja ne vejrujem da bi itko svjesno ugrozio svoj, bebin i tudi zivot. Npr. da se meni dogodi da se nadem za volanom i krenu trudovi i eto, bas slucajno krenu oni jaki, sigurno bi lijepo stala i nazvala nekog, taxi, hitnu...nebitno. Koliko god najvise vjerujem samoj sebi za volanom.

  21. #121
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Potpisujem Koksy,ja se uostalom ne mislim odvest pravo iz doma u bolnicu,dakle kad trudovi budu takvi da je vrijeme za ici rodit nego cim mi pocmu sjest u auto i poci do mojih koji su minut od bolnice odnosno 5min (ma i manje) pjeske i tamo pricekat vrijeme za bolnicu!!!
    A koliko vidim po iskustvima prvorotki,nacekat cu se ja jos sate i sate dok se trudovi ne pojacaju i budu pravilni i cesti za pokret!
    Vjerojatno cu jos krenut radi lazne uzbune pa se vratim doma i sutra ispocetka....

  22. #122
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ...podizem...maloprije sam imala raspravu sa svekijima i mojim starcima koji su posizili kad sam rekla da se planiram sama dovesti do mojih doma koji zive 1min od bolnice autom,odnosno 5min pjeske...sada sam 15ak-20 min autom udaljena od njih i bolnice...muza mi nema doma i sama sam (svekiji zive u prizemlju kuce)...znam da vas se odi dosta samo odvezlo prema rodilistu....nikako da im dokazem da mogu sama valjda procijenit mogu li vozit ili ne,pa nece me odmah ko prvorotkinju uhvatiti iznebuha toliko rasturajuci trudovi da se nemogu pomaknut,jeli tako?...neke ste ovdje po 2dn imale nepravilne trudove prije....torba mi je spremna,kad pocmu prvi trudovi planiram se sama odvesti kod mojih staraca doma i tamo pricekati vrijeme za odlazak u rodiliste...sveki mi je jako drag ali dosta nervozan i znam da bi mi samo nabio nervozu i smetao mi,stvarno ne zelim da ih moram budit u 2h ujutro i da me voze ako to mogu sama! ajde me utjesite i recite da mi je plan izvediv?
    ja se potpuno slažem.moji svekar i svekrva su teški panićari.žena je rodila dva sina.i par dana prije mog poroda su me držali lagani trudovi,i cilu noć sam odradila trudove-na dan poroda i muž u 4ipo ujutro otiša na posao.ona oko 7došla do mene i skoro pa plaće jer me vidila kako odrađivam trudove.heloooo.meni to bilo baš glupo ponašanje.samo mi je nabijala nervozu. a to popodne kad je puka vodenjak,mi silazimo sa kata i idem u bolnicu,a ona roni suze.!!??!!! a svekar skroz smotan.i (i uvik mu je bilo krivo kad bi moj tata doša po mene pa me negdi vozia,a ne on.ali to je moj tata i lakše mi je snjim)ja bi zvala taxi definitivno ili frendicu da mi muža nije bilo doma to popodne.
    tako da- zasad skulirana samo ti zovi nekog da te odveze,ali dalje od osoba koji su panicari.

  23. #123
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ma stvarno su ti muževi roditelji bez veze, ta svekrva, svekar, kakve oni imaju veze u nevjestinom životu. To što su rodili moga muža, nebitno, to što su njihovi geni u mome djetetu, još nebitnije. I još moram živjeti besplatno u njihovoj kući, u zasebnom stanu. I njihov sin će postati tata, a oni nešto cmizdre i uzbuđeni su.
    Čekaj, čekaj, pa ja imam sina, i ja ću biti svekrva... ali ja ću biti super mojoj snahi ( ili je neće biti).
    Nadam se da čitate sarkazam.

    Malo empatije u životu je dobra stvar.

  24. #124
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    E jesi ga sad pretjerala Beti...jedno je njihova uloga u svakodnevnom zivotu a drugo je ovo o cemu sad odi diskutiramo -posebna situacija kao sto je porod.
    Netko kad ga boli voli biti sam,netko voli da ima nekog tko ce stalno oblijetat oko njega i pitat jeli ti dobro itd itd...
    Ista stvar kod tuznih i traumaticnih perioda u zivotu,netko ce se isplakat iza zatvorenih vrata a netko okruzen ljudima/prijateljima.
    Ja sam ovaj prvi tip,smeta mi previse pitanja a dodatno me uznemiri pogled na uzrujane/uzbudjene ljude.

    Citala sam ovdje da stres i adrenalin itekako usporavaju trudove i porod,da se trudnice ako treba pokriju plahtom po glavi da ne moraju komunicirat i da se fokusiraju na trudove...
    Kao i kod Zadarmamice,moj je otac puuuno smirenija osoba,naravno ugodnije mi je s njim bit u takvoj situaciji tako da eto,ako dodje do toga da moram zvat u pomoc biti ce to sigurno on! A i muzu sam rekla da je ovdje da nisam sigurna da li bi ostao samnom u radjaoni,vjerojatno bi ga morala poslati van jer bi prenosio nervozu na mene...eto,vidjet cemo s drugim ako bude tu, koliko god bi ja voljela da je prisutan ako osjetim da mi vise odmaze nego pomaze morat ce van...

    A dio o besplatnom zivljenju u njihovoj kuci...daaaleko od istine,to je uostalom totalno nebitno za temu.
    Insinuiras da ko zivimo na njihov racun pa da zato moramo trpit uplitanja u zivot,bila ona pretjerana u maniri Raymonda ili sasvim bezazlena...

  25. #125
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    empatija svakako, slažem se. ali čija?
    mislim da svaka žena ima pravo roditi kako god to ona želi..i ne razumijem zbog čega toliko moramo razmišljati o osjećajima drugih u tim trenucima. jer smo pristojne?
    pa što nisu malo pristojniji oni koji tako nešto traže od nas? ili je njihovo ponašanje u redu jer mu je okidač strah?

    bez grižnje savjesti napravi ono što misliš da je najbolje za tebe i za tvoju bebu. onaj koji te voli to će razumijeti. onaj koji malo više voli sebe će te malo manje razumijeti, ali to je sve za ljude.

    ja si, recimo, ne mogu zamisliti da se u trudovima sama vozim igdje. ali ja nisam vozila ni zadnji mjesec trudnoće, jer mi je tako odgovaralo.
    ako je tebi to ok, zašto ne.
    ali, niti si mogu zamisliti da me vozi netko tko me čini nervoznom. u tim trenucima treba nam netko tko će činiti nešto sasvim suprotno.
    makar ja tako mislim.

  26. #126
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Sorry, danas mi je loš dan, muž otputovao, djeca, tj dva od njih su danas...ah!, i ja sam čitav život blizu svekrve, a imam dva sina i....
    Posljednje uređivanje od Beti3 : 26.07.2011. at 19:11

  27. #127
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    definitivno se sad slažem sa zasad skulirana. ali izašli smo skroz sa teme jačina trudova.tako da o besplatnom življenju bi mogli na nekoj drugoj temi.

  28. #128
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Ne brini Zadarmamica,planiram se ja ovdje vratit on-topic kad me ćope trudovi...pa cu prijavit i epilog situacije,jesam li otišla sama ili bila vožena!

    Beti,moj je otputovo ima 8dn,da si taj dan ulovila,uf....
    Eto,ti si cijeli zivot blizu sveki,ja sam u friskom braku,mozda budem drugacije govorila za par godina....bumo vidli...

  29. #129
    zadarmamica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Postovi
    1,910

    Početno

    zasad skulirana jel ima kod tebe ikakvih trudova??sutra je termin.
    ~~~~~~~~~~~~

  30. #130
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    ma nista,nula bodova,nada......nista me ne boli,na zadnjem pregledu 27og bila skroz zatvorena....kad me ljudi vide misle da sam u 6om mj...
    svako jutro plivam 2x po ure (i sve se mislim da je sigurno super rodit tako u vodi),ful aktivna,spavam u komadu 7h bez problema.....ma ko da nisam trudna!
    cesce idem na wc vec skoro mjesec dana(i po 3-4x),da je to pocelo nedavno rekla bi da je to neki predznak ali ocito nije....

    sad me cekaju pegle od pregleda u bolnici (od sri se moram javit ginicu) i svaki put cu morat potezat stvari sa sobom ko da ce me zadrzat,grrrr....
    ginic nece dozvolit da prebacim vise od 8dn tako da imam feeling da me ceka inducirani....

  31. #131
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    ginic nece dozvolit da prebacim vise od 8dn tako da imam feeling da me ceka inducirani....
    ma daj
    zašto ne bi dozvolio ako je sve u redu s tobom i s bebom??? ne kužim?!
    ne daj se na indukciju ako ikako možeš izbjeći, bolje da dijete krene kad je spremno nego da ga na silu istjeraju van (naravno, ponavljam, ako je s djetetom sve u redu)
    za prvorotkninju nije ništa neobično da rodi dosta nakon termina (i ja sam, isto su me bili naručili na indukciju, ali točno 2 tjedna nakon termina - na sreću su trudovi ipak sami krenuli dan prije planirane indukcije)

    bit će sve u redu, samo ti lijepo plivaj i opuštaj se koliko možeš

  32. #132
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Pisala sam vec na nekom threadu,povukla ja diskusiju o tome sad na pregledu,kad je to rekao-da ako prenesem dulje od 8dn da trudnocu treba dovrsiti!Kaze da su danasnji ultrazvuci jako precizni u odredjivanju starosti ploda,da bi on bio korigirao termin kroz trudnocu da je trebalo ali nije. Ja kazem pa zasto indukcija ako CTG i pregled plodne vode pokaze da je sve OK? On meni da taj pregled plodne nije bas pouzdan,da dijete glavom moze napravit neki djepic,baloncic pa da tu gdje se gleda voda para OK i cista a da je svugdje drugdje u biti zamucena i da nista dobro se djetetu nemoze dogodit ako duze ostane u maternici nego sto treba....dapace,da mu mogu nastetit...pa se ti sad opiri kad ti tako kazu...e,sad on je privatnik i samo me salje u bolnicu,tamo me nece sigurno forsirat prvi i drugi pregled ali onda kad se cuju s njim ako do tad ne rodim prirodno ja racunam da cu cca 10.08 imat indukciju...necu se imat hrabrosti opirat ako me tako prepadnu spikom da cu nastetit djetetu....a uostalom,ako toliko to zele jednostavno ce mi reci da po nalazima beba mora van i gotovo...

  33. #133
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno


    meni su korigirali termin na početku trudnoće za 2 tjedna. i opet sam rodila s 42 tjedna i to po korigiranom terminu (prema zadnjoj mjesečnici bila sma trudna 44 tjedana LOL)
    prema bilo kojem terminu normalna trudnoća ne traje 40tjedana, nego od 38-42 tjedna. svako dijete koje je rođeno u tom periodu rođeno je U terminu

    i grozno je takvo zastrašivanje, užasno
    meni je bilo baš suprotno. ja sam bila u panici (jer sam znala točan dan začeća, a po njemu sam rodila s točno 43 tjedna - bila me stvarno frka), ali su me doktori tješili da je sve to normalno, da će dijete krenuti kad bude htjelo, da je ctg ok, i da to znači da je i dijete ok i da nema potrebe za paniku. a ja sam ipak paničarila
    na kraju su trudovi došli sami kad je dijete bilo spremno. malena je imala 3300/51, dakle sasvim normalni gabariti
    i niš joj nije falilo, plodna voda je bila još ok, ma sve je bilo super. samo je, eto, kod mene trudnoća trajala malo duže. i većini je liječnika to bilo ok i normalno.
    ili sam ja imala sreće da na takve naletim

    nadam se da se nećeš morat s nikim svađat i da ćeš u bolnici naletit na skulirane doktore koji te neće tjerati na indukciju bez potrebe

    a i tebi želim da i dalje budeš skulirana

  34. #134
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ili sam ja imala sreće da na takve naletim
    Upravo o tome se radi... Ja ni razgovorom ni uvjeravanjem nisam uspjela dobit taj odgovor, da ce beba doc sama kad je spremna. To sam ja tvrdila a oni me optuzivali da ugrozavam bebu. Sreca pa sam odbila indukciju dan prije posto se nakraju ustanovilo da nisam ni bila 41+3 nego 40+3.

  35. #135
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    Pisala sam vec na nekom threadu,povukla ja diskusiju o tome sad na pregledu,kad je to rekao-da ako prenesem dulje od 8dn da trudnocu treba dovrsiti!Kaze da su danasnji ultrazvuci jako precizni u odredjivanju starosti ploda,da bi on bio korigirao termin kroz trudnocu da je trebalo ali nije. Ja kazem pa zasto indukcija ako CTG i pregled plodne vode pokaze da je sve OK? On meni da taj pregled plodne nije bas pouzdan,da dijete glavom moze napravit neki djepic,baloncic pa da tu gdje se gleda voda para OK i cista a da je svugdje drugdje u biti zamucena i da nista dobro se djetetu nemoze dogodit ako duze ostane u maternici nego sto treba....dapace,da mu mogu nastetit...pa se ti sad opiri kad ti tako kazu...e,sad on je privatnik i samo me salje u bolnicu,tamo me nece sigurno forsirat prvi i drugi pregled ali onda kad se cuju s njim ako do tad ne rodim prirodno ja racunam da cu cca 10.08 imat indukciju...necu se imat hrabrosti opirat ako me tako prepadnu spikom da cu nastetit djetetu....a uostalom,ako toliko to zele jednostavno ce mi reci da po nalazima beba mora van i gotovo...

    meni je ovo strašno
    nego...tko sad najbolje zna koliko treba? doktor jer ima fakultet?

    baš mi je žao što te tako plaše...i žao mi je što to rade svima. s prvom trudnoćom imam takvih iskustava. i neka ih. baš su me opametili.
    ja sam po njima prenijela 2 tjedna...znači, ušla sam u 42. tjedan...
    čitavo vrijeme sam im govorila da to ne može biti točan termin...ali...
    pa su me na kraju čačkali i pregledavali svaka 2 dana...čemu??? kaže i sam tvoj dr da to nema smisla...
    pa su rekli da će me kad uđem u 42. tjedan hospitalizirati...obavezno...jer sam do tad odbijala...
    uglavnom, ja sam bila sigurna da moja beba zna kad će se roditi... i tako je i bilo.. i nije rođen prenesen, već u terminu...

    želim reći da je žalosno što nas tako plaše. i što je žena izgubila povjerenje u vlastito tijelo. i baš mi je strašno žao što jedan stručnjak kojemu poklanjamo svoje povjerenje kad je naše dijete u pitanju izgovara ovakve stvari.

    zasadskulirana držim ti fige da sve prođe najbolje što može!!

  36. #136
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    dakle tebe su skoro 2 tjedna pregledivali svako 2dn i bili su uredni nalazi?
    imam feeling da od tolikog cackanja jos mozes prokrvarit i potaknut opet amo rec nasilno otvaranje...
    jer ovaj moj ginic je ultra njezne ruke,nikad nijedan pregled ni osjetila nisam a znam da su u bolnici neki skoro pa mesari...

    do neki dan sam imala 100% povjerenje u njega,bila odusevljena njegovim stavom i odgovorima, sada me bas zabrinuo...
    jako je zadovoljan samnom i trudnocom,da sam jedna od rijetkih normalnih trudnica,kaze da se slobodno idem kupat,bio je protiv briseva jer da nema potrebe cackat itd...zato me sad onda sa ovakvim cvrstim stavom pokolebao....

    A zanimljivo kako on eto ima stav da se moze pricekat 8dn,od nekih cujem 11,pa neki tih 2 tjedna...uf...bas frustrirajuce....
    Koksy,kad su tebi ustanovili da je ipak 40+3 a ne 41+3?
    Jer navodno se korekcije termina vrse u prvom tromjesjecju,da se poslije vise ne moze sa sigurnoscu reci...

  37. #137
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    aj da te i ja utjesim sa mojim iskustvima

    prvo dijete, vec su me sa 37 tjedana poceli plasiti da sam skroz zatvorena i nema trudova (pazi, 37 tj!), da bi na kraju nakon termina po protokolu isla na pregled u bolnicu svaka 2 dana, ko budala. pokusali su me inducirati sa 41+4 ali nije uspjelo, bila sam u bolnici prek vikenda i opet indukcija gelom sa puna 42 tjedna (termin dobro izracunat, ciklusi 28-29 dana). prvo apliciranje gela u 8 ujutro prolazi bez icega, a drugo u 12 izaziva pocetak poroda--ili je ipak porod krenuo sam od sebe tada, teorija kojoj sam sklonija ovako retrospektivno. rodila sam nakon 12 sati trudova, beba 4200.

    druga t, isla sam na ctg u bolnicu na dan termina, odbila vaginalni pregled, zaradila status frikuse , nisam vise isla na preglede a porod krenuo sam od sebe 4 dana nakon termna. ciklusi isto 28-29 dana, beba 3300.

    treca t, ciklusi bili kraci, 25-26 dana. termin po zadnjoj mengi bio 16.7. a po mojim proracunima 14. a cijelu t sam mislila da cu ranije, recim 13.7. mi je bio bezeciran datum. i tako dolazili i prolazili 13., 14., 16., 20., ovaj, onaj, od trudova nista (ovaj put sam najpametnije isla kod privatne dr, imala sam uzv ad 37+5, pa sam otisla provjeriti protoke sa 40+5. jos na onom pregledu sa 37 tj je zena govorila da je sve spremno za porod, beba namjestena, probava zrela, posteljica ima tragove starenja. na ovom sa 40+5 se vec cudila kako nisam vec rodila , a ja sam na kraju rodila 29.7. znaci po mom proracunu punih 15 dana od termina, a 16 od "bezeciranog" datuma . rodila sam ju doma, beba 4150.

    bila sam vec mislila da necu nikad roditi majke mi, pa ipak jesam. evo, nadam se da te utjesilo, bebe stvarno dolaze kad one hoce. da sam na tvom mjestu ja bi otisla jos na jedan pregled u nekom trenutku i cekala da mi porod sam krene. bebe su pametne
    Posljednje uređivanje od mikka : 02.08.2011. at 12:13

  38. #138
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    dakle tebe su skoro 2 tjedna pregledivali svako 2dn i bili su uredni nalazi?
    imam feeling da od tolikog cackanja jos mozes prokrvarit i potaknut opet amo rec nasilno otvaranje...
    jer ovaj moj ginic je ultra njezne ruke,nikad nijedan pregled ni osjetila nisam a znam da su u bolnici neki skoro pa mesari...

    do neki dan sam imala 100% povjerenje u njega,bila odusevljena njegovim stavom i odgovorima, sada me bas zabrinuo...
    jako je zadovoljan samnom i trudnocom,da sam jedna od rijetkih normalnih trudnica,kaze da se slobodno idem kupat,bio je protiv briseva jer da nema potrebe cackat itd...zato me sad onda sa ovakvim cvrstim stavom pokolebao....

    A zanimljivo kako on eto ima stav da se moze pricekat 8dn,od nekih cujem 11,pa neki tih 2 tjedna...uf...bas frustrirajuce....
    Koksy,kad su tebi ustanovili da je ipak 40+3 a ne 41+3?
    Jer navodno se korekcije termina vrse u prvom tromjesjecju,da se poslije vise ne moze sa sigurnoscu reci...
    je..najuredniji mogući nalazi. ali, kažem, strah je vrag. pa još kad ti svi znaju kad ti je tzv.termin....pa katastrofa...straha na rasprodaju.
    tad sam si obećala da mi se to neće ponoviti. neke stvari je dovoljno i previše iskusiti i jednom.
    pa sam drugi put bila pametnija, ili gluplja...kako tko želi.
    moj je ciklus duži...a termin se računa prema prosječnom od 28 dana jel...tako sam u startu lagala datum zadnje m...za cca 12 dana, da dobijem neki normalan tzv termin.
    taj je bio 12.1. znači, prema pravoj zadnjoj m, trebao je biti 1.1. uzv i termin su se ovoga puta kulturno i uredno podudarali, a ne razlikovali dva tjedna kao u prvoj trudnoći.
    rodila sam 7.1. i bilo mi je super...nit je tko znao kad je pravi...svi su se navikli na 12. i čekali taj...panici ni traga i milina.

    i potpisujem mikku.....bebe su pametne

    e da...to što pitaš kad su koksy ustanovili koji je zapravo tjedan trudnoće? ...to se sa sigurnošću ustanovi kad rodiš....iako ni tad ne kužim kako to ide sa sigurnošću...
    nego, hoću reći...po bebi se vidi je li rođena u terminu, prije termina ili je zaista prenesena.

  39. #139
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj blackberry prvotno napisa Vidi poruku
    je da...to što pitaš kad su koksy ustanovili koji je zapravo tjedan trudnoće? ...to se sa sigurnošću ustanovi kad rodiš....iako ni tad ne kužim kako to ide sa sigurnošću...
    nego, hoću reći...po bebi se vidi je li rođena u terminu, prije termina ili je zaista prenesena.
    Pa ni to.
    Ja oba puta znam točno u dan kad sam ostala trudna, a prvo dijete je iako je rodjeno dan poslije termina izgledalo kao da je 2 tjedna mlađe (objašnjeno slabijim funkcioniranjem posteljice pred kraj trudnoće). Hoću reći, trudnoća nije mogla biti 2 tjedna mlađa.

  40. #140
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    eto na. ni to.
    ja sam rodila u 42. tjednu, kako kažu, a procjena gestacijske dobi je 38.

  41. #141
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    Mikka,joj ne bi se usudila ne otic svako 2dn na kontrole,pogotovo jer mi starci rade u bolnici,slazu se sa ginicom po stavu tako da bi me i oni proganjali kad bi saznali da nisam posla....doduse sutra mislim zvat ginica u zadnji cas tako da mi ne stigne ugovorit pregled u bolnici odma za sutra nego tek u cet,eto barem da 1dn usicarim! Ako budu uredni nalazi ja cu odbijat indukciju,dakle u teoriji mogu jos 10-14dn bit OK! Uf,treba se sad oboruzat strpljenjem i zivcima vidim....

    Meni su ciklusi 30-31dn,eto sad znam za iduci put,isto malo korigirat datum ZM!!!!!
    A i bome za javnost moram objavit krivi datum,jutros poruke za porukom:jesi li,kako si,jesi jos 2u1....aaaaaaaaaa

  42. #142
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da dodam vezano za korekciju datuma, ne vidim razlog zašto lagati.
    Kad sam došla na prvi UZV, rekla sam dr. kakvo je stanje, da su ciklusi duži (bili su cca 38 dana), dakle 10 dana duži od prosjeka koji uzimaju.
    Dr. je rekao ok, napravio UZV, koji se slagao s gore rečenim i sam odmah korigirao termin.
    Drugi UZV je to potvrdio i dalje smo isšli po korigiranom terminu.

  43. #143
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    A i bome za javnost moram objavit krivi datum,jutros poruke za porukom:jesi li,kako si,jesi jos 2u1....aaaaaaaaaa
    to je jedna od važnijih stvari koje naučiš u prvoj trudnoći (pogotovo ako rodiš nakon termina)
    nikad nikome ne reći koje je pravi termin, odmah dodati 2 tjedna
    ja sam prvi put svima rekla i poludjela jer su me maltretirali s porukama i pozivima. a kad bih isključila mobitel i telefon, da ne moram to trpit, onda bi nazvali susjedu da dođe vidit dal je sve ok
    ovaj put nitko ne zna pravi termin pa me valjda neće ni gnjavit (rekla sam svima termin cca mjesec dana od termina po zm )

    skulirana, kao što sam ti već rekla, kupaj se, plivaj, uživaj i ostani i dalje skulirana

  44. #144
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    a trudim se puntica ali mi je sve teze i teze....jutros dosla s kupanja a sveki me docekala da ona ne bi da ja vise idem na more,da joj je neka pedijatrica rekla da nesmijem,da cu skupit bakterije i svasta nesto.... a niti idem medju ljude (nego na stijene,ujutro u 8h nigdje nikoga,more odma duboko),niti mi ispo sluzni cep niti sam otvorena pa da uopce mogu bakterije uc....
    samo sam joj rekla da ako hoce br. moba od ginica koji mi je reko da slobodno idem i dapace da je pozeljno pa da ona ili ta pedijatrica s njime to onda raspravi....uf....

  45. #145
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    i ja ću ubuduće korigirati termine ZM jer nisu svi doktori skloni namještanju po prvom UZV-u a kako čujem imat ću i problema sa porodiljnim dopustom jer mi je termin u 8. a rodit ću u 9.
    veselo. živjela birokracija i ginekolozi i njihova pravila.
    ne, nama trudnicama uopće nije teško ići na preglede svaka 2 dana.

  46. #146
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj pčelica_maja_23 prvotno napisa Vidi poruku
    a kako čujem imat ću i problema sa porodiljnim dopustom jer mi je termin u 8. a rodit ću u 9.
    zašto misliš da ćeš imat problema?
    ja sam išla na porodiljni 30 dana prije termina po zm, ako se dobro sjećam 15.12. a rodila sam 10.2. nikakvih, ama baš nikakvih problema nije bilo

  47. #147
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    Citiraj Anemona prvotno napisa Vidi poruku
    Da dodam vezano za korekciju datuma, ne vidim razlog zašto lagati.
    Kad sam došla na prvi UZV, rekla sam dr. kakvo je stanje, da su ciklusi duži (bili su cca 38 dana), dakle 10 dana duži od prosjeka koji uzimaju.
    Dr. je rekao ok, napravio UZV, koji se slagao s gore rečenim i sam odmah korigirao termin.
    Drugi UZV je to potvrdio i dalje smo isšli po korigiranom terminu.
    meni nije htio korigirati...iako je po uzv bio 2 tjedna manji plod. rekao je da neće on preuzeti tu odgovornost na sebe. bolje da me čačkaju svaka dva dana u bolnici.
    pa sam drugi puta ja preuzela tu odgovornost.

  48. #148
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    ne znam koje si godine rađala. to mi je rekla sestra u bolnici radi papira da bum morala hodati gore dole i dokazivati kad sam rodila.

    a već su me sada toliko našetali sa papirima da je to milina, još sad i ovi pregledi svako tolko... pa kad krenu svaki dan. ajme. zbilja ali zbilja ti dođe pobijeć u šumu i ne pojaviti se više u civilizaciji.

  49. #149
    Cubana avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2005
    Lokacija
    East end
    Postovi
    6,747

    Početno

    Citiraj pčelica_maja_23 prvotno napisa Vidi poruku
    ne znam koje si godine rađala. to mi je rekla sestra u bolnici radi papira da bum morala hodati gore dole i dokazivati kad sam rodila.
    Kome?
    Pa svejedno moraš nositi rodni list djeteta.

  50. #150
    pčelica_maja_23 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Pula
    Postovi
    348

    Početno

    firmi, hzzo-u vjerojatno.

Stranica 3 od 7 PrviPrvi 12345 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •