Pokazuje rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Nekoliko konkretnih pitanja za sveti duh

  1. #1
    Matovila avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    243

    Početno Nekoliko konkretnih pitanja za sveti duh

    Drage, neke odgovoe na moja pitanja sam pronasla, ali obzirom da su neki postovi bili stari zelim za svaki slucaj provjeriti s vama koje ste frisko bile tamo.

    1) Ukoliko dolazite u rodiliste sa trudovima da li da neke potrebne stvarcice (npr. voda, maramice, labelo, mobitel i sl.) spremim u manju torbu koja sa mnom ide u radjaonu ili sve spremam u veliku torbu koja se seli sa mnom?

    2) Ja cu biti hospitalizirana prije termina i nisam sigurna hoce li me zadrzati skroz do poroda ili ce me nakon nekog vremena pustiti doma. Da li da si (ukoliko u bolnici docekam porod) za svaki slucaj spakiram neku manju torbu koja mi je potrebna bas za radjaonu, a onda mi neke stvari donese muz poslije..?

    3) Kako u tom slucaju ide s pozivanjem muza? Npr. ako mi kazu: "ok nemamo vise sto cekati, danas idemo na indukciju ili CR" imam li dovoljno vremena da pozovem muza?

    4) U slucaju CR-a moze li me muz cekati ispred operacijske sale? Ili ga potjeraju doma i kazu dodjite sutra..? Koliko otprilike nakon poroda me smjestaju u sobu zajedno s djetetom?

    5) Ako se osjecam preslabo da se dignem i izadjem u hodnik, smije li muz uci u sobu?

    6) Imate li jos neki savjet, nesto sto se vama pokazalo jako pametnim, korisnim, a o cemu bih trebala voditi racuna?

    Hvala svima na strpljivosti i pomoci.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    1) Ukoliko dolazite u rodiliste sa trudovima da li da neke potrebne stvarcice (npr. voda, maramice, labelo, mobitel i sl.) spremim u manju torbu koja sa mnom ide u radjaonu ili sve spremam u veliku torbu koja se seli sa mnom?

    2) Ja cu biti hospitalizirana prije termina i nisam sigurna hoce li me zadrzati skroz do poroda ili ce me nakon nekog vremena pustiti doma. Da li da si (ukoliko u bolnici docekam porod) za svaki slucaj spakiram neku manju torbu koja mi je potrebna bas za radjaonu, a onda mi neke stvari donese muz poslije..?

    3) Kako u tom slucaju ide s pozivanjem muza? Npr. ako mi kazu: "ok nemamo vise sto cekati, danas idemo na indukciju ili CR" imam li dovoljno vremena da pozovem muza?

    4) U slucaju CR-a moze li me muz cekati ispred operacijske sale? Ili ga potjeraju doma i kazu dodjite sutra..? Koliko otprilike nakon poroda me smjestaju u sobu zajedno s djetetom?

    5) Ako se osjecam preslabo da se dignem i izadjem u hodnik, smije li muz uci u sobu?

    6) Imate li jos neki savjet, nesto sto se vama pokazalo jako pametnim, korisnim, a o cemu bih trebala voditi racuna?

    Hvala svima na strpljivosti i pomoci.
    Ja sam rodilau 9 mjesecu na SD i mogu ti reci da je bilo jedno od najljepsih iskustva mog zivota..
    ja sam ti dosla u rodiliste kad su mi trudovi bili na 3 min razmak,tako da sam odmah usla u radaonu, dali mi njihovu spavacicu,obukla,maaaalo obrijali, i odmah u radaoni. evo pokusat cu ti odgovoriti na neka pitanja, po redu:
    1- Ja nisam nista sa sobomu radaoni ponijela,jer sam prakticki uslau 1 i 10 a rodila u 1 i 30, vodu sam trazila od primalje i ona mi je nasmjeseno donesla casui vode, ali mislim ako ce ti trudovi trajati malo duzei bit ces duze vrijeme,naravno nije lose da poneses malu torbicu sa vaznih stvarcica, npr. mobitel, maramice, limun,..itd

    2-To isto nije losa ideja, a ako ti je muz blizu i moze brzo do tebe onda ti on moze vaznije stvari donesti, evo meni sta je trebalo (par starih spavacica i gradnjaka, pamucni ulosci , jednokratne gacice 10-komada, malu torbicu sa higijenskim potrebstinama npr. deo stick, octenisept, cetkia za zube, cetka za kosu, kremica, pelene za bebu i ako oni imaju njihove pelene kad budu previjali ali za svaki slucaj,)

    3-To ne znam bas kako ide sa indukcijom, i dali cekaju, ja sam bilahospitalizirana u vinogradskoj, i u sobi sa mnom je bila jedna koju su inducirali, muz je tek mogao biti u radaoni kad je bio vrijeme za izgon, a ona je imala trudove cijelu noc jadna
    sad ne znam kako je na SD

    4- nisam bila na CR

    5- To naravno, ali ako te sestra vidi samo jednom da si setala hodnikom onda ce ti nece dati , ali naravno ako se osjecas preslabo , muz dakako moze do tebe u sobi za vrijeme posjeta,

    6- Evo jos bi ti rekla da ti zelim sve najbolje, sretno s porodom, i mogu ti reci da je SD zakon :D

  3. #3

    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Postovi
    33

    Početno

    4) muž čeka u čekaoni, donesu mu bebu da vidi :D
    bebu ti donesu odmah u sobu sa tobom ( ako ima mjesta na babinjačama), a ako nema mjesta onda drugi dan ili prije ako se mjesto napravi

  4. #4
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj sandibel123 prvotno napisa

    2-To isto nije losa ideja, a ako ti je muz blizu i moze brzo do tebe onda ti on moze vaznije stvari donesti, evo meni sta je trebalo (par starih spavacica i gradnjaka, pamucni ulosci , jednokratne gacice 10-komada, malu torbicu sa higijenskim potrebstinama npr. deo stick, octenisept, cetkia za zube, cetka za kosu, kremica, pelene za bebu i ako oni imaju njihove pelene kad budu previjali ali za svaki slucaj,)
    Zar na SD nisi cijelo vrijeme u njihovim spavaćicama?! :?

  5. #5
    Pandora Aura Monroe avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    992

    Početno

    Evo, ja imam svježe iskustvo sa SD.

    1. Dobro je odvojiti stvari koje idu s tobom u rađaonu, ali nikome ne bih preporučila da nosi puno toga. Mene su pod hitno vodili u boks pa sam stigla ponijeti samo mobitel i vodu, a na kraju mi ništa nije bilo toliko potrebno da ne bih preživjela i bez toga.

    2. Vidi odgovor pod 1). Također sam bila hospitalizirana prije poroda, a prethodno sam pripremila posebnu torbu koju mi je mm donio na dan poroda. Ulošci, jednokratne gaće, pelene itd. - sve ti to treba tek kad te smjeste u sobu.

    3. Imala sam sličan scenarij - za pozivanje muža ti treba minuta, a toliko se uvijek nađe.

    4. Nisam bila na CR, ali mislim da tata može biti u čekaonici.
    Nakon poroda te promatraju dva sata, a onda te smještaju u sobu i donose bebe. Ali to vrijedi za vaginalni porod. Za carski ne znam - vjerojatno ovisi o vrsti anestezije i tvojem stanju.

    5. Da.

    6. Ne koristiti lift kraj ginekologije III i babinjača. Ja sam se zaglavila, a mobitel mi je ostao u sobi. I bebe također. :shock: Na alarm nitko nije reagirao... Na kraju sam se jedva nekako oslobodila vlastitim snagama. A samo sam htjela na brzinu skočiti do bolničkog kioska po vodu i sok. Kad sam sva izbezumljena incident prijavila osoblju, da se ne bi i drugima dogodilo, rekli su mi da je uobičajeno da su žene u postpartalnom razdoblju labilne i da ne smijem napuštati odjel.

    A ovo za spavaćice: nije loše ponijeti i svoju. Nekad se dogodi da bolničkih nema jer praonica ne radi vikendom.

  6. #6
    kovrčava avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2009
    Lokacija
    ZAGREB
    Postovi
    367

    Početno Re: Nekoliko konkretnih pitanja za sveti duh

    Citiraj Matovila prvotno napisa
    Drage, neke odgovoe na moja pitanja sam pronasla, ali obzirom da su neki postovi bili stari zelim za svaki slucaj provjeriti s vama koje ste frisko bile tamo.

    1) Ukoliko dolazite u rodiliste sa trudovima da li da neke potrebne stvarcice (npr. voda, maramice, labelo, mobitel i sl.) spremim u manju torbu koja sa mnom ide u radjaonu ili sve spremam u veliku torbu koja se seli sa mnom?

    2) Ja cu biti hospitalizirana prije termina i nisam sigurna hoce li me zadrzati skroz do poroda ili ce me nakon nekog vremena pustiti doma. Da li da si (ukoliko u bolnici docekam porod) za svaki slucaj spakiram neku manju torbu koja mi je potrebna bas za radjaonu, a onda mi neke stvari donese muz poslije..?

    3) Kako u tom slucaju ide s pozivanjem muza? Npr. ako mi kazu: "ok nemamo vise sto cekati, danas idemo na indukciju ili CR" imam li dovoljno vremena da pozovem muza?

    4) U slucaju CR-a moze li me muz cekati ispred operacijske sale? Ili ga potjeraju doma i kazu dodjite sutra..? Koliko otprilike nakon poroda me smjestaju u sobu zajedno s djetetom?

    5) Ako se osjecam preslabo da se dignem i izadjem u hodnik, smije li muz uci u sobu?

    6) Imate li jos neki savjet, nesto sto se vama pokazalo jako pametnim, korisnim, a o cemu bih trebala voditi racuna?

    Hvala svima na strpljivosti i pomoci.
    2) U veliku torbu spremi spavaćicu, dvije-da imaš za van za vrijeme posjeta, a inače njihovih spavaćica ima brdo, toal-torbica, pelene za bebu, vl. maramice, kremica, bademantil, jednokratne gać, klompe, brdo uložaka- vata u mrežici, grudnjak za dojenje i jastučiće, vode za piti- na dudu, mali ručnik za umivanje i jedan za tuš. jer nakon carskog nema odmah tuširanja-zadnji dan.
    4) Za vrijeme carskog reza muž čeka ispred rađaone.Nakon carskog reza ideš na odjel babinjača-odmah ako ima mjesta, a ako nema mjesta ideš na intenzivnu.Bebe ti donesu da malo budu s tobom, a drugi dan su bebe 24.sata. Muž i uža obitelj u posjetu može u sobu , sve dok si nepokretna, a to je 24 sata nakon spinalne anestezije, nakon što se ustaneš iz kreveta, za vrijeme posjeta ideš van.

    ako budeš imala carski nemoj se štediti i ustručavati tražiti sredstva protiv bolova, osobito prvi dan, u inf. se nalazi neki opijat i samo traži da ti brže puste da curi , da te malo nadrogiraju, a poslije injekcije ili tablete.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj tinaka prvotno napisa
    Citiraj sandibel123 prvotno napisa

    2-To isto nije losa ideja, a ako ti je muz blizu i moze brzo do tebe onda ti on moze vaznije stvari donesti, evo meni sta je trebalo (par starih spavacica i gradnjaka, pamucni ulosci , jednokratne gacice 10-komada, malu torbicu sa higijenskim potrebstinama npr. deo stick, octenisept, cetkia za zube, cetka za kosu, kremica, pelene za bebu i ako oni imaju njihove pelene kad budu previjali ali za svaki slucaj,)
    Zar na SD nisi cijelo vrijeme u njihovim spavaćicama? ! :?
    Pa moze i tako , al ja sam ipak donesla sa sobom svoje spavacice, neke stare.. a oni ti daju ako hoces
    e jos nesto sam htjela dodati, da trazis savjete pri dojenju, jer meni ona koja je dolazila iz pedijatrije nije bas pomogla , mali mi je prvu noc visio jedno 3 sata u krivom polozaju, dok mi bradavice nisu popucale, a ja trazim pomoc, ona meni veli da ga odvede u pedijatriji da mu da dohranu, a nije mi rekla za polozaj niti za ispravni LATCH ON ..dakle trazi svakakvu mogucu pomoc za dojenje, jer moze biti tesko na pocetku ..

  8. #8

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    e i jos nesto, ako ti bilo sta treba plz pozvoni sestrama da ti pomognu, jer uvijek vidim da nove cure kad dodu u sobi da ih bude sram, dakle ako te sta boli trazi sredtsvo protiv bolova. mene su bradavice bolile na pocetku jer je beba visila na cike cijelo vrijeme, pa bi isto preporucila da poneses neku kremicu za bradavice "balm" dati ih zastiti. zelim ti sve najbolje.

  9. #9
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    Citiraj sandibel123 prvotno napisa
    Pa moze i tako , al ja sam ipak donesla sa sobom svoje spavacice, neke stare.. a oni ti daju ako hoces
    Pitam zato jer mi se neće kupovati za tih par dana one bapske spavaćice kad ih nikad ne nosim. A doma inače imam jednu cool spavaćicu, al nema dovoljni otvor za dojenje, tako da, u biti, nemam ništa.,

  10. #10

    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    96

    Početno

    Citiraj tinaka prvotno napisa
    Citiraj sandibel123 prvotno napisa
    Pa moze i tako , al ja sam ipak donesla sa sobom svoje spavacice, neke stare.. a oni ti daju ako hoces
    Pitam zato jer mi se neće kupovati za tih par dana one bapske spavaćice kad ih nikad ne nosim. A doma inače imam jednu cool spavaćicu, al nema dovoljni otvor za dojenje, tako da, u biti, nemam ništa.,
    onda ako nemas nemoj ni tratiti vrijeme, niti slucajno da donosis koju lijepu spavacicu, jer vidit ces kako ce biti krvarenje, ja se prvi dan ustala s kreveta da idem na wc, i samo vidis slapove krke kako su krenuli niz moje noge na pod , imaju oni te "bapske" spavacice koliko ti god bude trebalo

  11. #11
    chora avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Lokacija
    zaprešić
    Postovi
    61

    Početno

    koliko ima cura u sobi.....?

  12. #12
    Lambi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    926

    Početno

    Citiraj chora prvotno napisa Vidi poruku
    koliko ima cura u sobi.....?
    tri i svaka soba ima svoj wc sa tušom

  13. #13
    MalaMa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Postovi
    835

    Početno

    podižem temu, ako netko vidi uskoro neka mi odgovori.

    kako ide s posjetama na sd nakon poroda? ako se muž ne odluči prisustvovati porodu, pokažu mu dijete preko stakla ili kako? što ako netko drugi od obitelji dođe u posjet- ja izađem negdje u hodnik, a beba ostaje sama u krevetiću u sobi?

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    92

    Početno

    Pustaju sve posjete u sobu rodilja sto je totalna katastrofa. Ako si slucajno smjestena na patologiji u slucaju guzve onda posjete mogu doci u bilo koje doba dana

  15. #15
    Idnom avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2011
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    756

    Početno

    Po dvije osobe bi smjele istovremeno biti rodilji i bebi u posjeti. Mnogi to ne postuju pa dolazi cijela svita. Nije vazno sto ti je u srodstvu taj koji te dolazi posjetiti, njima je svejedno.
    Mislim da muz ako nije na porodu, tj ne ide u radjaonu, vidi tebe i bebu kad dodjete na odjel. Ne znam dal treba cekati posjete ili moze odmah. Mislim da mora cekati ipak posjete radi drugih zena u sobi.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •