Stranica 2 od 3 PrviPrvi 123 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 117

Tema: da li su vam dali vode??

  1. #51
    2xmama avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Lokacija
    vg
    Postovi
    408

    Početno

    SD - prije 12 godina: ne! samo vlaženje usnica i lica
    - prije 9 godina: pila u predrađaoni, a u boksu nisam ni stigla
    - prije 4 mjeseca: DA! koliko god treba. Nije bila gužva pa sam u boksu bila 2,5 -3 sata, imala sam Janu,a kada sam ju popila primalja i spremačica su mi točile čim bih se približila dnu bočice. I tijekom trudova i kad sam rodila

  2. #52
    Handy avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    226

    Početno

    Merkur, prije godinu i pol, nisam ni tražila, ali su mi davali vlažnu gazu iz koje se moglo iscijediti vode. Ako je muž tamo lako se može nešto prošvercati

  3. #53
    gorka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    VG
    Postovi
    245

    Početno

    samo kraci rezime:

    daju piti: SD, Ri, Vž, Pula
    ne daju piti: vinogradska, petrova, merkur

  4. #54
    tinaka avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    Iza...
    Postovi
    906

    Početno

    SD - tražila vode i dobila kolko sam željela.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Dec 2007
    Lokacija
    okolica ZG
    Postovi
    1,520

    Početno

    Citiraj Handy prvotno napisa Vidi poruku
    Merkur, prije godinu i pol, nisam ni tražila, ali su mi davali vlažnu gazu iz koje se moglo iscijediti vode. Ako je muž tamo lako se može nešto prošvercati
    sve isto ko i kod mene...merkur samo prije 2 god...dobila sam vlažnu gazu koja mi i nije baš nešto pomogla

  6. #56

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Lokacija
    slijepo crijevo zagreba
    Postovi
    57

    Početno

    prije 3 mj u vinogradskoj mi je babica bez da me pita da li sam žedna davala vodu, prije odlaska u box pila sam bez da bi mi itko nešto rekao

  7. #57
    Petrac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    SD (10/2009) - da mogla sam piti i u predrađaoni i u rađaoni. Babica je čak opomenula MM da mi češće dodaje vode za popiti.

  8. #58
    acqua avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    333

    Početno

    I ja sam na SD nosila bocu jane. pila i u predrađaoni i u boxu.

  9. #59
    Ninči avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2007
    Postovi
    2,159

    Početno

    Merkur prije 2 godine- nisam smjela piti, samo namočena gaza, ali sam u boksu imala lavabo pa sam se svaki put kad bi ostala sama naljevala vodom. Valjda ne bih toliko popila da mi je bilo dozvoljeno piti, nego eto- iskorištavala sam priliku da slučajno ne bih ožednila.

    Merkur prije 5 mjeseci-opet nisam smjela piti, samo namočena gaza. Pila sam kod svakog odlaska na wc iz istog razloga kao i na prijašnjem porodu.

    Eto, u Merkuru nažalost ništa ne ide na bolje!

    Nije mi jasno uopće koje im je opravdanje za to što ne daju piti ženi na porodu! Po meni je to čisto mučenje! A da nešta stvarno šteti piti vodu pri porodu, onda valjda ne bi dali piti u nijednom rodilištu! Nisu valjda ovi u Merkuru i sličnim bolnicama najbrižniji?!
    Meni iskreno tu opet smrdi na olakšavanje njima! A rodilje tko šljivi!
    Posljednje uređivanje od Ninči : 11.05.2010. at 08:06

  10. #60

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Dala mi je babica samo jednom i važno stavila bocu od lite i pol kraj mene i rekla da ne smijem više pit, a pošto sam bila sama u boxu tu i tam sam si sama uzela dok nije došla natrag i nije mi više dala sve dok joj nisam skoro pala u nesvjest od dehidriranosti, onda sam dobila flašu u krevetac k sebi i imala je do sat pred porod, grozno je to kad ne daju pit, al ja nisam niti jela ništa od 8 ujutro do 8 ujutro drugi dan pa sad ti mila moja preživi....

  11. #61
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    valjda su mi 20 puta kateter gurali u mjehur...čovječe ako me to nije pročistilo onda ne znam kaj bi me pročistilo.
    naravno da sam pila vodu...ali fakat u ful mizernim količinama jer rađala sam poslije ponoći, prozor je bio otvoren...nije mi bilo vruće... porod je trajao svega 5 sati...tako da nisam bila nešto ekstra žedna.

    a čak su mi dali i da jedem...haha...ali tko bi u tom trenu razmišljao o hrani :D
    čak niti ja nisam razmišljala o hrani na porodu niti još idućih par tjedana...jedva sam jela od silne euforije...a znam da sam 9 mjeseci unaprijed histerizirala kako bum ja na porodu umrla od gladi. XD

  12. #62
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    eh.da. ja sam u petrovoj rađala.

    rekli su mi da pijem-polako.
    i ako hoću jest-također polako i sitno.

  13. #63
    ella avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    velika gorica
    Postovi
    505

    Početno

    radala u petrovoj oba puta
    prvi put dobila vode kad sam trazila
    drugi put cak i setala prvih 2-3 sata dobila vode kad sam trazila a porod je zavrsio carskim
    isto su mi rekli da i pijem u malim gutljajima a ako sam gladna da mogu dobit nesto

  14. #64

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    i gableca su vam dali................ blažene Vi

  15. #65
    luna82 avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    89

    Početno

    da. Rodilište u Virovitici prije 9 mj. Ali nisam imala potrebu više od dva-tri gutljaja, relativno brzi porod.

  16. #66

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    ja sam dobila gazu..sestra mi je mocila lice i jezik..i mogla sam na wc malo namociti usta...ali nisam ni stigla razmisljeti o vodi

  17. #67
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    rodilište u Dubrovniku - dobila sam i gazu za namočiti usta ili osvježiti vrat, lice...
    al uredno sam imala i bočicu vode koju sam pila...naravno umjereno

  18. #68
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    meni u sibeniku nudili vodu i mokru gazu, ja odbila, tak sam se osjecala da mi je bilo apsolutno svejedno

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Oba puta sam i pila i jela. Nitko nije rekao ništa protiv.

  20. #70
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja sam čula da se ne smije piti jer može doći do mučnina i povraćanja. I ja sam se nalijevala vodom tijekom poroda i povraćala sam... Možda je to istina?

  21. #71
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    vjerujem da je to točno
    ja nisam pretjerivala već umjereno pijuckala male gutljaje kad bi mi trebalo
    uostalom, zna se desiti da se krene s vaginalnim porođajem, pa se završi na carskom, a kada ide opća anestezija, ne smije se ni jesti ni piti prije baš zbog tih mučnina kad se probudiš
    zato mi i ima smisla, al eto..meni su dali, a ja nisam pretjerivala u količini

  22. #72
    piramida avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    22

    Početno

    [QUOTE=Smajlić;1505451]SV.Duh, prije 9 godina - niti kapi. mm je jedino smio vlažiti mi usta gazom. Ja sam ju sisala od muke, najradije bi ju pojela koliko sam bila žedna.

    Ovo kao da čitam svoj komentar
    Post je star,ali ...,ni meni nisu dali ni kapi vode.
    Kad sam bila na pripremi, popila sam baš dosta vode jer me bilo strah da ne dehidriram. Hvala Bogu pa jesam...

  23. #73
    alef avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    639

    Početno

    Imala sam bocicu vode, ali u torbi do koje zbog infuzije dripa i ctg-a nisam mogla doprijeti srecom, nisam bila nesto puno ni zedna, a porod je trajao 3,5 sata od prvog truda...

    Nego, preporuka Nebeske knjige za porod koja me svaki put kad procitam odusevi:

    "jedi i pij i budi vesela" (obracanje Merjem tj. Mariji, da jede datule i pije izvorsku vodu)

  24. #74

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    172

    Početno

    MM mi davao izmedju svakog truda. to mi je kao davalo snagu...

  25. #75
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Na 1. porodu - ništa, ni jest ni pit (isto sisala vlažnu gazu dok me nije sestra skužila - valjda od straha, bolova ili čega već nisam bila u stanju reagirati kako bi danas).
    Na 2. porodu - i jela i pila (dali mi i ručak jer sam odrađivala trudove u vrijeme bolničkog ručka), dr. se čudio što se ja čudim (kada sam se iznenadila nakon što sam dobila obrok), u stilu - "pa kako ne bi mogli jesti i piti??".
    BTW - ista bolnica.

  26. #76
    katarinam avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Lokacija
    Postovi
    610

    Početno

    ja tražila vodu i bez ikakvih problema dobila od babice i na prvom i drugom porudu, a da sam bila gladna mogla bi i jest

  27. #77
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Nije mi pala voda na pamet. Tijelo je ionako obuzeto tim važnim poslom koji radi da bi mislilo na hranu i vodu.

  28. #78
    enchi avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2008
    Lokacija
    renesansna zvijezda
    Postovi
    1,433

    Početno

    Ozbiljno? Pa super za tebe - u Ka rodilištu prije par godina bi bila idelana rodilja!
    Ja sam trudove u drugom porodu odradila kao usputni posao, čupavo je bilo tak zadnjih par minuta pa mi je ručak bio odlična prilika da si prikratim vrijeme.

  29. #79
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    sva tri puta u ri rodilištu su mi primalje nudile vodu. i dobro mi je došla, ali ja sam i inače stalno žedna, tj. nalijevam se na litre.

  30. #80
    Danonino avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Postovi
    146

    Početno

    Meni su dali da u rađaonu unesem svoju bočicu vode i termalnu vodu u spreju koja me spasila jer sam se svako malo špricala po licu i vratu, bilo je prevruće. Samo su mi rekli da pijem male gutljaje i to baš kad su mi usta suha, jer bi povratila kad bi popila više.

  31. #81
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Nije mi pala voda na pamet. Tijelo je ionako obuzeto tim važnim poslom koji radi da bi mislilo na hranu i vodu.
    Ja sam naviknuta uvijek uz sebe imati vodu. Ako idem samo do trgovine, imam flašu vode u torbi.
    Isto tako u svakoj stresnoj situaciji resgiram tako da mi se suše usta i trebam vode. Na porodu mi specijalno treba.

  32. #82
    em_kay avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Lokacija
    zapadno od Zagreba, skoro pa u deželi...
    Postovi
    152

    Početno

    Vinogradska (08/08) - nisu mi dali piti vode, i to striktno su zabranili - samo mi muž mogao vlažiti usta gazom - no imala sam flašicu jane u svom neseseru, pa sam poskrivečki pomalo pila - kad sam popila tih 0,5l muž je je prošvercao još vode...

  33. #83

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Merkur, horor porođaj prije 10 godina - nisu mi dali ni kapi, rađala sam na hodniku jer je bila gužva u boxevima...u biti, osim podsmijeha, ni prije ni poslije poroda mi nisu dali ništa, niti su se obazirali na moje molbe (a ostavili su me na hodniku još 15 sati nakon poroda). Mislim da mi je baš ta dehidracija, uz nečovječan odnos cijelog osoblja, najteže pala. Nakon porođaja sam izgledala i osjećala se kao na samrti.

    Petrova, prije 3 godine - bez vode, ali sam dobila infuziju pa nije bilo tako strašno.

  34. #84
    dutka_lutka avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,292

    Početno

    Zna li tko gdje se može kupiti raspršivač s čistom vodom za vlaženje usta za vrijeme poroda?
    Ili samo čista bočica s raspršivačem, pa da se u nju natoči čista voda?

    U dm-u nemaju, u ljekarnama u kojima sam pitala, ne znaju...

  35. #85

    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Postovi
    28

    Početno

    Dali su mi da pijem koliko želim. Da nisam mislim da bih sigurno dehidrirala

  36. #86

    Datum pristupanja
    Aug 2012
    Postovi
    367

    Početno

    Dbk bolnica = dali su mi piti koliko god sam željela, možda zato jer sam rodila prirodno, bez ikakvih indukcija i lijekova. Znam da na dripu ženama baš i ne daju vodu jer znaju povračati od dripa pa da ih povračanje extra još ne iscrpi.
    Nakon poroda 2sata ispred rađaone su mi isto dali vodu ali mi je sestra savjetovala da baš ne pijem nego da si vlažim vodom usne, ali boca Jane od 0,5l je stalno bila uz mene

  37. #87

    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    728

    Početno

    vinogradska (2013.), nisu mi dali piti vode, dobila sam posudu s gazom s kojom sam mogla jedino moćiti usta.
    Posljednje uređivanje od Ayan : 24.02.2013. at 10:58

  38. #88
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Nisu mi nudili, al ja nisam pitala jel smijem
    Imala sam bocicu i kad mi se grlo skroz osusilo popila sam gutljaj
    Ispocetka je muz skrivao bocicu, a kasnije, kad su trudovi zovotinjski sibali, nije me bilo briga- pred svima sam popila taj gutljaj kad mi je zatrebao
    Al kad pogledam, za vrijeme cijelog poroda nisam popila ni cijelu bocicu od 2,5 dl
    U radjaoni sam bila 12 sati....

    I ja bih crkla da si nisam tako vlazila grlo, ne znam kako bih prodisala slijedeci trud sa totalno suhim grlom ....
    Rodiliste Varazdin
    Posljednje uređivanje od Ginger : 24.02.2013. at 16:33

  39. #89
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    E da, kad sam rodila, ulovila me glad pa je muz pitao jel smijem jesti (apetit mi bio jos jaci kad sam vidla kak malena gusta u cici )
    Primalja je rekla da ne jos ona dva sata dok smo u radjaoni i onda s negodovanjem dodala: a vodu ste vidim pili
    Posljednje uređivanje od Ginger : 24.02.2013. at 16:43

  40. #90
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Pila sam ko deva na oba poroda, na prvom koji je bio dulji sam sigurno popila bar dve litre ako ne i vise.
    Poslije drugog poroda tijekom ona famozna dva sata donijeli su mi i jako ukusnu toplu veceru. Ja hranila bebu na cici a mm hranio mene (jer su mi ruke bile zauzete).

  41. #91
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Vidis kakve razlike
    Ja samo znam da bez to malo vode stvarno ne bih izdurala
    A sto se tice vecere, cim su me prebacilu u sobu, sestra s odjela mi je rekla nek nazovem muza da mi donese nesto za jesti jer je vecera prosla, a trebam jesti, da ce ga ona pustiti k meni

  42. #92
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Vidis meni je nakon prvog proda proslo vrijeme rucku, pa su mi podgrijali rucak koji e cekao u sobi i opet mi ga donijeli toplog . Nakon 12 sati radjanja i 24 nejedenja to mi je bilo skoro pa ljepsi prizor od bebe

  43. #93
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ha ha ha
    Znam o cemu pricas, tak sam i ja - 24 sata bez jela i 12 sati radjaone, ne racunajuci ona 2 sata nakon poroda

  44. #94
    Melem33 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    714

    Početno

    Petrova-na tecaju receno da se moze imati voda sa sobom, prije nije mogla, ali sada je dozvoljena.

  45. #95
    Optimisticna avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2009
    Postovi
    1,832

    Početno

    Mogla sam piti i jesti.

  46. #96
    Amandica avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    316

    Početno

    Na Merkuru prije 2 i pol godine ništa nisam smjela piti, osim vlažiti usne mokrom gazom, uhhhh. A Prije 8 mjeseci na Sv. Duhu su mi u rađaonicu točili vodu i dali da pijem. Koji je to spas!

  47. #97
    Boxica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,389

    Početno

    2009. na SD sam u predrađaoni imala bocu Jane i pila bez problema, ali sam ja bila bez PV pa su me i tjerali da pijem

    2010. u Petrovoj sam isto pila u rađaoni i još sam bila prikopčana na infuziju zbog temperature, nakon nekog vremena su mi mjehur ispraznili kateterom

    U principu je u potonjem stvar, nedaju da se pije jer se onda mjehur napuni (a naravno ne možeš ići na WC) pa to zapravo otežava izlazak bebe

  48. #98
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    A ja sam isla na wc, mislim 3 puta, nije bilo nikakvih problema oko toga
    Usput odradjivala trudove, po jedan i na samom wc-u
    Al mislim da zadnja dva sata nisam isla
    Ima dosta toga cega se ne sjecam pa ne mogu tocno tvrditi kad je bilo zadnje pisanje
    Posljednje uređivanje od Ginger : 25.02.2013. at 12:42

  49. #99
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    popila barem 2 boce, pojela vrecicu stapica. u boxu nakon poroda popila jos jednu.
    na wc sam isla nekoliko puta, zadnji put tik pred izgon, nakon poroda sam jedva cekala isprazniti mjehur.
    nitko mi nije nista rekao, ja nisam nikog pitala. pila i jela kad mi je pasalo. u jednom trenu vise nije, pa sam prestala.

    SD, proljece 2012.

  50. #100
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj Boxica prvotno napisa Vidi poruku
    2009. na SD sam u predrađaoni imala bocu Jane i pila bez problema, ali sam ja bila bez PV pa su me i tjerali da pijem

    2010. u Petrovoj sam isto pila u rađaoni i još sam bila prikopčana na infuziju zbog temperature, nakon nekog vremena su mi mjehur ispraznili kateterom

    U principu je u potonjem stvar, nedaju da se pije jer se onda mjehur napuni (a naravno ne možeš ići na WC) pa to zapravo otežava izlazak bebe
    hm...zasto ne mozes?
    zadnji pregled bila sam 9 prstiju, nakon njega je krenuo nagon za tiskanje, rekli mi da mi je pun mjehur i da ga ispraznim. do tada sam odradjivala trudove u/na wcu, al tada, s nagonom za tiskanje, to je bio vrh :D

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •