Stranica 2 od 4 PrviPrvi 1234 PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 51 do 100 od 155

Tema: Kada krenuti u rodilište

  1. #51
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    moguće je koliko ja znam
    taj prvi dio i traje najduže, a posebno kod prvorotkinja

  2. #52

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    zasad je još uvijek isto. tu i tamo zna jače zabolit. vidjet ćemo...

  3. #53
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ima li kakvih novosti?
    jesi išla u bolnicu?

  4. #54

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    ej, nisam još uvijek nikakve promjene, sutra sam na pregledu pa ćemo vidjet šta će reć.izgleda da su ipak lažnjaci, ali još uvijek ih osjetim, blizu je porod pa se valjda tijelo malo intenzivnije priprema

  5. #55
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    i ja sam sutra na pregledu.. nas dvije smo tu negdje što se termina tiče
    i mene su mučili ti lažnjaci zadnjih prad dana, al bih se strpila i pričekala da vidim hoće li postati pravilni ili ne
    ipak je bila lažna uzbuna
    i meni je ovo prvo dijete pa ti nism bila od neke pomoći, al uzdajmo se u to da ćemo sigurno 'znati' kad krene
    vidjet ćemo šta doktor kaže sutra
    ja sam danas 39+4

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    ma ja se isto baš ne želim žurit u bolnicu, dok ne postanu ne podnošljivi, ne idem nikam ja sam sutra točno 39! baš smo blizu, fora gdje ćeš ić rodit? ja spadam u merkur, tak da sam i sutra tamo na pregledu

  7. #57
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Ja sam ti u Dubrovniku draga. U ponedjeljak je bio prvi, a sutra tek drugi pregled u bolnici.
    Do sada sam trudnoću vodila kod svog soc ginekologa
    U ponedjeljak sam bila prst otvorena, sve ok s bebom, glavom prema dolje, ali bez naznaka da bi porod trebao nastupiti prije vremena (iako
    nikad ne znaš naravno). Vidjet ćemo što sutra kaže. Mislim da bi trebao raditi ctg i pregled

    Za Merkur sam čula pohvale. Nadam se da ćeš imati dobro iskustvo kod njih
    Ako se ne varam, tamo su nešto i renovirali

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    ništa novo na pregledu! mali se ipak ne da van makar mi je kolegica koja je nedavno rodila da je nju isto tako bolilo u leđima i trbuhu jedno 3 dana prije poroda, priprema se, neka!
    ja sam zasad stvarno zadovoljna s merkurom. doktori i sestre koje sam do sad upoznala na pregledima su mi skroz super, nadam se da će mi se i na porodu potrefit dobra ekipa.
    čuvaj se!

  9. #59
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    ni kod mene ništa nova.
    jedino što mi je sutra termin i sutra trebam opet na pregled i onda vjerojatno svaka 2-3 dana gledati plodnu vodu
    stanje je skroz nepromijenjeno
    ja još uvijek povremeno imam lažnjake
    znaju onako solidno boliti, al nakon nekog vremena prestanu
    nemam namjeru ići u bolnicu dok baš ne bude trebalo

  10. #60

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    joj toi mene čeka za tjedan dana, svaka 2-3 dana u bolnicu. nekko se nadam da ću to izbjeć. mene isto još uvijek drže ti lažnjaci i isto nemam namjeru ić u bolnicu dok god mogu normalno funkcionirat. držim ti fige da se što prije lažnjaci pretvore u prave!!

  11. #61
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    Danas smo se iz bolnice vratili napola obavljenog posla. Ctg je uredan što mi je trenutno najbitnije
    Ja i dalje otvorena jedva za taj prst
    Ali kako cerviks uopće nije omekšao, pa to sve nije još spremno, nije dr uspio napraviti amnioskopiju
    Čak me i zarezao slučajno pincetom pa sam malo držala tampon dok krvarenje nije prošlo,
    al plodnu vodu nije mogao vidjeti. Opet za 2 dana idemo i ovo nanovo

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    ajoj, uopće ne zvuči fora. držim ti fige da za dva dana prođe sve ok i bez tampona. glavno da je ctg ok!

  13. #63

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    evo da se javim. rodila sam 13. 7. u merkuru, velikog dečka 0d 3900 i 52. porod je prošao super, malo se odužio ali nije strašno bolio sve se to da izdržat. rezali su me, ali nas je zato doktorica super zašila i to bez imalo boli, a Borna je bio na meni cijelo vrijeme poslije poroda dok je posteljica izlazila i dok su me šivali! pustili su nas doma nakon dva dana jersam se dobro oporavila i malac je zdrav. sad uživamo.
    krenula sam u bolnicu kad su mi trudovi bili na 5 min, ali nisu bili jaki, pa ja čak i nisam htjela ić ali muž je radio paniku rodila sam tek 12 h poslije u bolnici je bilo super, dali su mi da šetam i puno su mi pomagali i osoblje merkura je stvarno za svaku pohvalu!

  14. #64

    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    2

    Početno

    ja sam na termin isla na kontrolu u 12h nije bilo trudova..u 16h su poceli trudovi u 19h sam vec bila u bolnici..a u 23:55 sam rodila..imala sam srece da sam se brzo otvarala i rodila malu Lunu od 4030 grama..bez rezanja

  15. #65
    kate_kate

    Početno

    evo i mene!!

    redovito vas citam , al sad imam za podijeliti svoju situaciju , sutra punim 38. tjedan sve je ok, danas sam bila na kontrolnom ctgu i pokazao mi je trudove svakih 6-7 min te kad me je dok isao pregledati otvorena 2 prsta . moram naglasiti da sam jucer (dan prije bila u trudnickoj) nije bilo trudova i bila jedva prohodna za prst!!! dakle sve se izdogađalo u 24 sata! on predlozio da ostanem u bolnici ja odmah odbila s obzirom da trudove uopce ne osjecam i nije mi do lezanja u predrađaoni!! sto se tice mene imam zadnjih 24 sata lagane , kao menstrualne bolove, i to je to za sad!
    dok rekao jutros da se vidimo tijekom dana na porodu ja sva sretna otisla iz bolnice u nadi da ce se moja curka danas pojaviti međutim i dalje je sve isto , bez jakih trudova, tj. bez ikakvog reda i ujednacenosti!! samo se pojavila lagana krvava sluz nakon pregleda...in tako ja i dalje hodam i skakucem po lopti..........sad lagano razmisljam da trebam ici u bolnicu il da i dalje cekam doma jake trudove il bar puknuce vodenjaka....???

    javite se ako ima tko kakav savijet...???

    hvala curke unaprije

  16. #66
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    znači, ovako nekako:

    - ako pukne vodenjak i tekućina je bistra, nema žurbe, polako u bolnicu. Ako je mutna, zelenkasta - onda brzo u bolnicu. U svakom slučaju, na tečaju su nam rekli da od puknuća vodenjaka ne bi trebalo proći više od 12 sati do poroda...

    - a što znači imati redovite trudove? Zapamtila sam s tečaja da je siguran znak početka poroda kad su 3-4 truda u deset minuta i svaki traje 80-90 sekundi? Otprilike.. Je li to to? Je li tada već za biti u bolnici?

    Nama su na tečaju govorili da prvorotkinje često dolaze prije vremena. Čini mi se super savjet ovdje da se tuširam jer topla voda umiruje.. Pa ako se smiri - znači nije još vrijeme?

  17. #67
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    kad ti budu 3-4 truda u 10 minuta vjerujem da ces vec biti u bolnici i spremna za porod

    Ja sam svoje trudove zapisivala. Znaci pocme trud- pogledam na sat i zapisem npr 17:43. Sljedeci opet zapisem i sa strane napisem razliku. Ta razlika je bila najprije satima dok su jos bili neredoviti, pa sve cesce i cesce. Popodne je to bilo svako 10-15 minuta, a navecer je razmak bio ispod 10 minuta. Buduci da mi je bolnica blizu, cekala sam da razmak bude na 5 minuta izmedju trudova i onda sam posla u rodliste. Naravno, nekad je to 4 minute, nekad 6, ne mora biti tocno u sekundu.
    Jako sam sretna jer nisam odmah trčala u bolnicu, vec kuci odradila veliki dio trudova, spremajuci se, deplirajuci, vecera i sl. Tako da sam provela sat u predradaoni i sat u radaoni sto je super!

    Napominjem da mi je to bio prvi porod i da mi tad jos nije pukao vodenjak.
    Na trudnickom su tecaju rekli da kad su dva truda u 10 minuta da se krene u rodiliste (ako ste dalje onda i ranije)
    Posljednje uređivanje od S2000 : 20.11.2010. at 12:33

  18. #68
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Hvala ti na objašnjenju, S2000, baš mi je to trebalo. Meni treba cca 20-30 minuta do bolnice, ali isto bih željela što više odraditi kod kuće. Super, hvala ti

  19. #69
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    hehe, nemoj se striktno drzati mog iskustva, znas da je svaka trudnoca i porod drukciji
    ne bi htjela da rodis u autu jer je s2000 napisala to i to :D

    Moj savjet je da slusas svoje tijelo, jer ces znati (''ćutit češ''). A ako i dodes preprerano u bolnicu, uvijek se mozes vratiti kuci

  20. #70
    lukava puščica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2007
    Postovi
    524

    Početno

    ne kužim ovaj odgovor m.odenta s pupkovinom i ispadanje, 1. put čujem za to. zašto je to toliko opasno?

  21. #71
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Kroz pupkovinu idu krvne žile koje hrane bebu, ako pupkovina ispade pored glavice u vaginu, u času kad glavica uđe u porođajni kanal, potpuno stisne pupkovinu i prekine protok krvi u njoj. Sad znaš zašto je opasno, ali nemoj misliti na to. Vrlo je rijetko, događa se tek ako pukne vodenjak, a glavica je još visoko, a to je obično kod instrumentalnog prokidanja vodenjaka. Prirodno se gotovo ne može dogoditi. I, da bi se glavica skroz spustila treba biti maternica otvorena.

    Bez straha. Gotovo zanemariva komplikacija, a ako si već u rodilištu, lako će pomoći.

  22. #72
    Sunshine Shoot avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    249

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    ...Jako sam sretna jer nisam odmah trčala u bolnicu, vec kuci odradila veliki dio trudova, spremajuci se, deplirajuci, vecera i sl. Tako da sam provela sat u predradaoni i sat u radaoni sto je super!
    Draga S2000,
    hvala ti na savjetima, bili su super! Tek sada stižem odgovoriti, malo mi je trebalo da uhvatim korak s bebicom

    Dakle, poput tebe, i ja sam veeliki dio trudova odradila kući..doduše, mislila sam na početku da se radi o lažnim trudovima, ali negdje kad ih je bilo moguće samo prodisavati, odlučili smo se za odlazak u bolnicu.. a kad mi je puknuo vodenjak - bili smo sigurni.

    Uglavnom, oko 00,20 smo došli u KBC Rijeka, odradili prijavu, pregled i u 01,20 se rodio moj mišić.. bez klistira, bez epiduralne, ali nažalost i bez kade (nije bilo vremena, a i jedan mi se nalaz nije stigao popraviti jer je bebence odlučilo uraniti) ili stolčića.. I, ipak mi je učinjena epiziotomija, ali oporavak je bio brz i bezbolan.. I sada imam malog, glasnog, gladnog debeljkovića!

  23. #73
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Super Sunshine, cestitam na super brzom porodu i bebici

  24. #74
    koksy avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2006
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    5,491

    Početno

    Ja nisam bila klasicna prvorotka posto sam imala porod tj. pobacaj u 24 tj. sa prvom bebom pa nisu ni doktori ni ja znali kako da me tretiraju. U drugoj trudnocI sam imala visoko prsnuce vodenjaka, voda je samo kapala cijeli dan, otisla sam u bolnicu navecer oko 18 h jer me brinulo to curenje a i bila sam vec 41 tj. Na ctg trudovi, ja ne osjecam nista, 4 prsta otvorena. Ostavili me tamo s navodnim trudovima i rekli da cu rodit ujutro. Prvi trudovi koje sam osjetila dosli su u 23.30, bili prva dva na 10 min, sljedeca 2 na 5 min i onda odmah krenuli na 3 s tim da su bili strasno bolni. Pregled oko 1.30, otvorena 8 prstiju i u radaonu. Rodila u 4.00 veeelikog decka od 4060 g bez ijednog sava
    Brine me drugi porod posto cu sad vec bit maltene trecerotka a straaasno bi htjela u Varazdin al me strah da necu stic. Budem li rodila u autu i natjerala MM-a da me porodi mislim da vise nikad nece pricat samnom
    Posljednje uređivanje od koksy : 12.01.2011. at 00:54

  25. #75
    tua avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    910

    Početno

    Prvi put nakon 12 sati došla prerano, drugi put nakon 5 skoro prekasno. Treći put ću ostat u krevetu
    Koksy, nije Vž krasan kao nekada, ali ako imaš želju...možda da kreneš na prvi znak, pa tamo negdje piješ kavu s mužem dok ne vidiš da je to to.

  26. #76
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    kad ti budu 3-4 truda u 10 minuta vjerujem da ces vec biti u bolnici i spremna za porod

    Ja sam svoje trudove zapisivala. Znaci pocme trud- pogledam na sat i zapisem npr 17:43. Sljedeci opet zapisem i sa strane napisem razliku. Ta razlika je bila najprije satima dok su jos bili neredoviti, pa sve cesce i cesce. Popodne je to bilo svako 10-15 minuta, a navecer je razmak bio ispod 10 minuta. Buduci da mi je bolnica blizu, cekala sam da razmak bude na 5 minuta izmedju trudova i onda sam posla u rodliste. Naravno, nekad je to 4 minute, nekad 6, ne mora biti tocno u sekundu.
    Jako sam sretna jer nisam odmah trčala u bolnicu, vec kuci odradila veliki dio trudova, spremajuci se, deplirajuci, vecera i sl. Tako da sam provela sat u predradaoni i sat u radaoni sto je super!

    Napominjem da mi je to bio prvi porod i da mi tad jos nije pukao vodenjak.
    Na trudnickom su tecaju rekli da kad su dva truda u 10 minuta da se krene u rodiliste (ako ste dalje onda i ranije)

    Radja li itko uskoro

    Jel drugi put ide brze?
    Ja nekako kao da prizeljkujem da sve ide polako, da imam vremena za sve spremiti, finalno pocistiti kucu i igrati se s prvorodenim...

    38.tj kuca na vrata, a ja ni krevetic nemam...

    U prvoj trudnoci me bilo malo strah sto ako porod krene kuci ili u autu, sto sa pupcanom i te stvari...

    A sad nekako kao da mi je ok ako se i to dogodi... Pupcanu ne treba ni rezati saznah nedavno (onda je sve lako, haha)...

    Ovaj put necu zapisivati trudove, ima sad aplikacija za mobitel

  27. #77
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ide li drugi put brze? Moj osobni dojam je: da, ide brze. Pogotovo prvi dio, ali to su i dalje sati.

  28. #78
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    S2000 baš si hrabra-smirena
    Meni je za drugog bebača bilo sve spremno puno prije 38 tjedna pošto sam računala da sam sa 38 u terminu i da akcija može krenuti svaki dan!
    Nisam imala mira dok sve nije na svom mjestu.
    sa prvim djetetom mi je nažalost porod induciran tako da ne znam kako bi to išlo i koliko trajalo da nije.
    Sa drugim je sve bilo expresno , osjetilo kako mi curka plodna voda oko 6 ujutro , trudove neke nisam osjetila, planirala sam ostati doma do zadnjega ali sam se ustrarila kada sam vidjela krv (kasnije saznala da je to normalno).
    U rodilište sam došla 8 prstiju otvorena srećicu rodila u 45 minuta

  29. #79
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    A imam ja spremno skoro sve ostalo, al taj krevetic nas nece pa nece

    Sad moram izvaditi i robu dugih rukava za sve nas, koja je u spejs begovima ispod kreveta. Bas prevrtljivo vrijeme za poci roditi, ne znas treba li dugi ili kratki rukav (na jugu je kod nas trenutno ljeto).

    Kad mi je posao sluzni cep u prvoj trudnoci i kad sam vidila krv, posla sam i ja na pregled. Ali kako tad jos nije bilo trudova- rekla sam im da zivim jako blizu i da me puste kuci.
    Pa sam rodila dan iza toga...

  30. #80
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Sta je ovo?? Tri truda u 15 minuta, bas buran pocetak. Nadam se da ce se smiriti i da cu odspavati, inace bi ja mogla lagano put pod noge...

  31. #81
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno

    Vraga spavanje, trudovi odmah na 3 minute i ja vec rodila

  32. #82

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Vraga spavanje, trudovi odmah na 3 minute i ja vec rodila
    Ajme, nasmijala si me, dva puta sam morala procitati.

    Cestitam!

  33. #83

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    340

    Početno

    S2000 Čestitam!!!!!

  34. #84
    Lotta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Postovi
    851

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Vraga spavanje, trudovi odmah na 3 minute i ja vec rodila

    Bravo!! Čestitam!!!

  35. #85
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    S2000 ma savršeno! Čestitam ti od srca! Mazi bebu i nek joj je zdravo i veselo djetinjstvo!

  36. #86
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj S2000 prvotno napisa Vidi poruku
    Vraga spavanje, trudovi odmah na 3 minute i ja vec rodila
    Vauuu , porod za poželjeti!
    Čestitke od

  37. #87
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    zakooon!

    Uživajte!

  38. #88
    Apsu avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    3,103

    Početno

    Čekaj, znači moguće je odmah imat trudove i odmah roditi.. zbunjena sam jakooo ahahha.. čestitaaam!!!

  39. #89
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Apsu prvotno napisa Vidi poruku
    Čekaj, znači moguće je odmah imat trudove i odmah roditi.. zbunjena sam jakooo ahahha.. čestitaaam!!!
    moguće , i meni se to dogodilo

  40. #90
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    S2000, kojom brzinom munje!!

    Čestitam!!

  41. #91
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Apsu, moguce je, ali rijetko za prvorotku
    Iako, ima i toga...

  42. #92
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Mene bas muci taj trenutak kad krenuti
    Moj drugi porod (vbac) je djelomicno bio koma jer sam dosla prerano (klasicna boljka "prvorotke")
    Ne zelim doci prerano, al me kopka carski, tj.oziljak i da se tu ne bi nesto iskompliciralo
    Mislim, znam da je to jako rijetko, ali ipak
    A znam da i ne zelim iskustvo proslog poroda i sve intervencije koje sam dobila, kako porod ne bi trajao "predugo" (moralo se zavrsiti do kraja smjene, jel...)
    Nadam se da cu znati prepoznati pravi trenutak
    I da nece poceti puknucem vodenjaka, kao prvi koji je bio carski...
    Ne trazim puno, zar ne?

  43. #93
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Nama je patronažna rekla da se u zadnje vrijeme češće žene porađaju kod kuće jer one ne znaju prepoznati trudove ili pak budu toliko jaki i brzi da uopće ne stignu do rodilišta . Mislim,nije pravilo i nisu sve ali da je dosta viši broj nego zadnjih par godina ( tko zna,možda žene to namjerno hehe)

  44. #94
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    pa mislim, normalno da je namjerno, ima sve više kućnih porođaja jer nas je sve više koje shvaćamo koliko je to dobro za bebe i nas
    ne mogu vjerovat da patronažna stvarno vjeruje da je to zato što žene eto odjednom više ne prepoznaju trudove

    btw, meni su dva od tri porođaja počela puknućem vodenjaka, oba su bila vaginalna, a jedan od njih kućni. zašto misliš da pucanje vodenjaka podrazumijeva carski? to je skroz normalan početak poroda, ništa patološki niti za bojati se

  45. #95
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Lutonjice, govoriš o asistiranom kućnom porodu?

  46. #96
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ako misliš na moj, da, bio je asistiran

  47. #97
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Ma ne Lut, ne mislim da je pucanje videnjaka patolosko, nije zato bio carski
    Al ako mi pocne pucanjem vodenjaka, necu se usuditi bas dugo ostati doma
    A ne zelim doci preranooooo

    Zapravo, malo sam se us*ala od straha, al o tome cu na drugoj temi

  48. #98
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Me je, mos mislit kak sve viserotke redom ne kuze da su poceli trudovi
    Meni ovo vise zvuci kao zastrasivanje prvorotki, kao nemojte predugo cekati (kad vas u bolnici ceka cijeli niz intervencija, u vecini slucajeva nepotrebnih - ima naravno i onih koje su nuzne)

  49. #99
    sarasvati avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    2,249

    Početno

    Ja želim biti hrabra i što duže ostati kod kuće!

  50. #100
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Citiraj sarasvati prvotno napisa Vidi poruku
    Ja želim biti hrabra i što duže ostati kod kuće!
    I ja isto

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •