Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje
Pokazuje rezultate 1 do 50 od 155

Tema: Kada krenuti u rodilište

  1. #1
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno Kada krenuti u rodilište

    Evo zanima me kakvi trudovi trebaju biti, koliko trajati i u kojem razmaku kad bih trebala krenuti u rodilište.
    Željela bih najveći dio odraditi kući jer ne želim ni drip niti lijekove protiv bolova s time da mi do rodilišta treba nekih 40 minuta.
    Naišla sam na razne teorije. Neki kažu razmak 3 min, neki 5 a na trudničkom tečaju nam je žena rekla kad su u razmaku 10min jer da tada ima nekih sat vremena do poroda, a koliko čitam na forumu to baš i nije tako.

  2. #2
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    I mene zanima...pratim... i ja sam čula razno razne teorije.... I mi imamo 40tak min. do bolnice

  3. #3
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    ja sam krenula nakon što sam 3h imala trudove na 3-5minuta
    rodila sam 12h kasnije

    idući put sigurno neću ići tako brzo u bolnicu.

  4. #4
    Nataša,Sarajevo avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Lokacija
    Sarajevo
    Postovi
    1,252

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo zanima me kakvi trudovi trebaju biti, koliko trajati i u kojem razmaku kad bih trebala krenuti u rodilište.
    Željela bih najveći dio odraditi kući jer ne želim ni drip niti lijekove protiv bolova s time da mi do rodilišta treba nekih 40 minuta.
    Naišla sam na razne teorije. Neki kažu razmak 3 min, neki 5 a na trudničkom tečaju nam je žena rekla kad su u razmaku 10min jer da tada ima nekih sat vremena do poroda, a koliko čitam na forumu to baš i nije tako.
    Ako nisi već rađala teško ćeš znati razliku između bolova od kontrakcija koje te otvaraju i bolova napona za izgon bebe.

    Moje su kontrakcije trajale neka tri sata, a napona za izgon nisam imala možda 15, čekala sam da se BILO KAKVI bolvi pojave u rasponu 5 minuta ali ja sam bila od bolnice 5 minuta....

    Najbolje se sa svojim doktorom posavjetuj, on bi trebao da zna kakvo je tvoje stanje puno bolje od bilo koje nas sa foruma

  5. #5
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    ja sam krenula nakon što sam 3h imala trudove na 3-5minuta
    rodila sam 12h kasnije

    idući put sigurno neću ići tako brzo u bolnicu.
    uh to me i buni jer koliko sam vidjela neke su rodile brzo nakon što su trudovi bili na 3-5 min a nekima kao tebi je trbalo još puno
    nekako sam mislila krenuti kad mi trudovi budu na 3-5min pa onda ispred bolnice ostati u autu ili šetati naravno ako ću moći izdržati
    ne znam grozim se da me netko prikuje za krevet na 15 sati i da se moram raspravljati s doktorima zbog dripa i ostalih stvari

  6. #6
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    u koju bolnicu ideš?
    ako ti pukne vodenjak (kao meni) moraš ići odmah...

  7. #7
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Nataša,Sarajevo prvotno napisa Vidi poruku
    Najbolje se sa svojim doktorom posavjetuj, on bi trebao da zna kakvo je tvoje stanje puno bolje od bilo koje nas sa foruma
    Nekako mi se ne čini da će moj doktor znati a i oni svi pušu na hladno i idu na sigurno. teško da će mi neki doktor reći čekajte do zadnjeg trena jer ne žele oni preuzeti tu odgovornost da se nešto ne dogodi.
    Kao što sam prije napisala to pitanje sam postavila na tečaju pa je patronažna rekla kad su trudovi na 10min, a po iskustvima forumašica vidim da kad su trudovi na 10 min ima još ohoho do izgona.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2008
    Lokacija
    Vukovar
    Postovi
    218

    Početno

    Isto mi je kao i tebi ali meni do bolnice treba od 20-30 min ovisno o uvjetima na cesti (gužva, vrijeme...), ja planiram skužiti kad krene, ako stignem pred bolnicu i osjetim da to još nije to šetat ću okolo bolnice, bliže mi je nego šetati po kući...

  9. #9
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Citiraj Zara1 prvotno napisa Vidi poruku
    u koju bolnicu ideš?
    ako ti pukne vodenjak (kao meni) moraš ići odmah...
    pa roditi ću u zadru, jer se selim na pag - mm je od tamo
    ovo sve pitam naravno u slučaju da mi ne pukne
    a opet i s tim vodenjakom su nam zaplašili a čitala sam na forumu da su neke cure rodile i 24 sata nakon što im je puknuo vodenjak
    jooj ne znam zbunjena sam od svih tih informacija

  10. #10
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    tesko je reci kad ici u bolnicu jer je svaki porod individualan
    neke zene rode bez icega za par sati, dok druge rađaju dugo cak i uz drip

  11. #11
    arilu avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Lokacija
    more
    Postovi
    560

    Početno

    Ja sam krenula kad su mi bili na 2.5 minute (do bolnice 40 min) i došla sam u bolnicu sat prije nego sam rodila. Savršeno se pogodilo, samo to je bilo potpuno spontano, jer su se meni trudovi odjednom pojavili i to odmah na 3 min (valjda sam ove slabije prespavala)
    Sad me isto polako hvata panika, strah me da ovaj put neću ni stić do rodilišta. A ako sve bude po ps-u, krenula bi na 3 min. Sad već znam proceduru!

  12. #12

    Datum pristupanja
    Jun 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    160

    Početno

    Primalja nam je rekla da krenemo kad vise ne mozemo disati. Tjedan dana sam cekala trudove i uvijek su se smirili po noci. Tu noc se nisu smirivali, ali nisam isla dok me vec pomalo nije panika hvatala jer vise nisam mogla disati, a planirala sam u bolnicu. Spremila sam rucnike i plahtu za porodaj na putu i veoma polako krenula. A putovali smo oko 2 ili 3 sata, i jos sam u bolnici rekla da mi se cini da "mozda imam trudove" i bila samo 6 cm otvorena. Individualno je to. Imam u obitelji i onih koji su od puknuca vodenjaka (bez prethodnih trudova) rodili za 4 sata.

  13. #13
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Ajde cure, podijelite s nama svoja iskustva.
    Što više priča čujemo lakše ćemo procijeniti kada da krenemo u rodilište.

  14. #14

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Kao što si rekla, sve je vrlo individualno. Moj prvi vaginalni porod:
    -probudili me trudovi na 1-2 min, nisam imala pojma da su to trudovi, nakon 45 min natezanja, zvanja hitne stigla u bolnicu 4 prsta otvorena. Dali su mi klistir, nakon toga babica me odvodi u rađaonu, 9 cm otvorena, rodila nakon toga brzo. Od prvog truda kojeg sam osjetila, do rođenja djeteta 3,5 sata.
    -drugi vaginalni porod
    trudovi počinju predveće lagano na 15 min, cijelu noć gledam televiziju i mjerim razmak između trudova. Nisu se spuštali ispod 7 min nakon 10 sati. Odlazim ipak u bolnicu oko 5 ujutro, kako bi se MM stigao vratiti doma prije nego se djeca probude. Trudovi i dalje na 7 min, a ja sam otvorena 8 cm. Hodam po rodilištu još cca 2 sata. Trudovi se spuštaju na 3 min. Buše mi vodenjak kod otvorenosti 10 prstiju i rađam nakon cca 15 min. Sve skupa od prvog truda 12,5 sati.

  15. #15
    (maša) avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    Zg, IR
    Postovi
    2,188

    Početno

    prvi porod..-.čekala da prođe sat vremena nakon što su trudovi bili na 5 min...rodila 2,5 sata nakon dolaska u bolnicu
    TRrudovi počeli u ponoć, ja nisam skužila što je do 3.30 ujutro,došal u bolnicu u 10.30 i u 13.44 rodila (još čekala pola sata da pregledaju trećerotku kojoj je pukao vodenjak)

    Čitala sam da prvorotke mogu krenuti nakon 2 sata trudova na 5 min...drugorotke 1 sat nakon trudova na 5 min..

  16. #16

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Citiraj molly prvotno napisa Vidi poruku
    Primalja nam je rekla da krenemo kad vise ne mozemo disati.
    Ja kad više nisam mogla prodisavati trud rodila sam par trudova nakon toga, pa sad ?

  17. #17
    momze avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2004
    Postovi
    4,444

    Početno

    mitovski, mislim da je to individualno i da se razmak smanjuje sa svakom novom trudnocom
    prva trudnoca - vec sam bila u rodilistu jer sam prenijela
    druga trudnoca - otisla u rodiliste kada su trudovi bili svake 2-3 minute; rodila nakon 4 sata
    treca trudnoca - nisam isla nikuda; od prvog truda do poroda proslo je samo 5 i pol sati. trudovi su bili svakih 15 minuta i onda nakon sat vremena svakih 8 minuta i onda wooooom, jako brzo je islo

  18. #18
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Osim razmaka između trudova trebalo bi obratiti pažnju na intenzitet i trajanje samog truda.

    Žena koja ima trudove svakih 3-5 minuta, a u trudovima šeta, jede, priča i pegla veš sigurno nije za rodilište. Obično tada trudovi traju oko 30-tak sekundi.

    Sljedeća faza je kad žena, opet neovisno o razmaku u trudu mora stati sa svakom aktivnošću, ima potrebu nasloniti se na neki komad namještaja u trudu, ali još uvijek može odgovoriti na pitanje. Ne osjeća potrebu za hranom. Trudovi su produžuju na 40-tak sekundi. Tada počinje pravo otvaranje. Krenite ako putujete daleko u rodilište.

    Faza završnog otvaranja (9-10 cm) je za ženu toliko intenzivna da u trudu više ne može govoriti, ne može hodati, a između trudova se povlači u sebe. Trudovi traju 60-tak sekundi. To je vrijeme kad treba krenuti ako je bolnica blizu.

    Pred sam izgon žena često prolazi fazu tranzicije u kojoj se trudovi lagano uspore, često se javi strah ili euforija, izjave tipa "ne mogu više" ili slično. Onda slijedi navala adrenalina i nagla potreba za uspravljanjem. Onda je prekasno za odlazak u bolnicu.

    Dužina ovih faza vrlo je individualna.
    Posljednje uređivanje od Fidji : 04.02.2010. at 21:43

  19. #19
    In love avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2007
    Lokacija
    Ri
    Postovi
    1,486

    Početno

    Citiraj Fidji prvotno napisa Vidi poruku

    Pred sam izgon žena često prolazi fazu tranzicije u kojoj se trudovi lagano uspore, često se javi strah ili euforija, izjave tipa "ne mogu više" ili slično. Onda slijedi navala adrenalina i nagla potreba za uspravljanjem. Onda je prekasno za odlazak u bolnicu.
    Ovo se desilo meni .-)

    Mislim da je to jako individualno.
    Kot mene je svaki put sve išlo jako brzo, prvi porod - od poćetka do kraja 6 sati, drugi porod 4 sata a tretji porod sat i pol.
    Ja nisam ni u jednoj trudnoći stigla gledat na sat i pratiti trudove jer je sve krenulo tako intenzivno da sam odmah znala da je to to...

  20. #20
    Solange13 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    399

    Post

    Iako je to sve individualno, a Fidjin post je izvrstan i skroz informativan.... imam jedno pitanje.
    Ako govorimo o brzini kojom se odvija porod, i distinkciji prvorotka/drugorotka, dali se misli na 1./2. POROD, ili 1./2. VAGINALNI porod?
    Gdje spada žena (khm, ja..) koja je prvo dijete rodila na carski po tome? ... putovat ćemo do rodilišta par sati, pa razmišljam malo... iako Fidjin post mi je, ma baš super.
    A u slučaju pucanja vodenjaka, jel ok tih sat i pol/dva na put po nekim vašim iskustvima?
    A u rodilište udaljeno 4-5 sati?
    Posljednje uređivanje od Solange13 : 08.02.2010. at 01:20

  21. #21

    Datum pristupanja
    Jan 2008
    Postovi
    936

    Početno

    Solanege 13, ja bih rekla da je to posebna kategorija. Moj prvi porod je bio elektivnim carskim rezom, do drugog poroda nisam znala što su trudovi i kako izgledaju. Moj vaginalni porod (dakle drugi) je trajao od prvog truda kojeg sam osjetila 3,5 sata, dakle jako brzo, a trudovi su odmah počeli na 1-2 min (zato sam i bila sva zbunjena jer nije bilo nikakve uvertire). Ja sam odmah otišla u bolnicu i jedna divna primalja me odmah uzela pod svije jer radilo se o VBAC-u. Dakle kod mene je išlo brzinom kako bi išlo kod drugorotke (ili višerotke), ali sve je to relatuvno, a pošto se radi o VBAC-u, razmisli?

  22. #22

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Sve je to individualno. Meni je u drugom porodu (prije mjesec dana) puko vodenjak oko 9 navečer, al nije puno vode iscurilo tj. curilo je malo po malo (prvo sam mislila da sam se upiškila ), trudovi su počeli oko ponoći u bolnicu odlazim oko 4, malac se rodio u 5.11 .
    A prvi porod trudovi su počeli oko 10, a u bolnicu sam otišla u 8 ujutro jer je bilo onak kak je Fidji opisala, cijelu noć sam imala trudove al nisu bili takvi da nisam znala za sebe (čak sam i manikuru imala i frizuru radila ). I veliki malac se rodio u 15 do 12, 3 sata poslije kak sam došla u bolnicu. I da, kad sam krenula u bolnicu trudovi su bili na svake 3 minute.

  23. #23
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Fidji je stvarno super napisla, sad imam puno bolji uvid u situaciju.
    Jedino me još buni to puknuće vodenjaka, jer sam više puta čula od ginekologa kad pukne vodenjak nemate šta čekati iste sekunde u bolnicu. Pa me zanima jeli to baš tako jer koliko sam vidjela nekada od puknuća do poroda prođe i 24 sata. Mislim koliko je stvarno opasnost da se nešto dogodi ako čekam par sati nakon puknuća vodenjaka a trudovi na primjer još nisu jaki.

  24. #24
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Fidji je stvarno super napisla, sad imam puno bolji uvid u situaciju.
    Jedino me još buni to puknuće vodenjaka, jer sam više puta čula od ginekologa kad pukne vodenjak nemate šta čekati iste sekunde u bolnicu. Pa me zanima jeli to baš tako jer koliko sam vidjela nekada od puknuća do poroda prođe i 24 sata. Mislim koliko je stvarno opasnost da se nešto dogodi ako čekam par sati nakon puknuća vodenjaka a trudovi na primjer još nisu jaki.
    sa mnom u predrađaonici bila je cura kojoj je pukao vodenjak. Došla je brzo u bolnicu ali su joj rekli da nije problem, da se neće niš dogoditi, da u nekim zemljama može proći i 2 tjedna od puknuća vodenjaka do indukcije (ako porod ne krene sam od sebe). E sad, ne znam, znam samo što je taj liječnik rekao, i znam da nitko nije paničario.
    Ta cura je rodila u ponedjeljak popodne (a vodenjak joj je pukao u subotu navečer)

  25. #25
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Fidji je stvarno super napisla, sad imam puno bolji uvid u situaciju.
    Jedino me još buni to puknuće vodenjaka, jer sam više puta čula od ginekologa kad pukne vodenjak nemate šta čekati iste sekunde u bolnicu. Pa me zanima jeli to baš tako jer koliko sam vidjela nekada od puknuća do poroda prođe i 24 sata. Mislim koliko je stvarno opasnost da se nešto dogodi ako čekam par sati nakon puknuća vodenjaka a trudovi na primjer još nisu jaki.
    Ako ne postoji neko hitno stanje da bi zbog njega trebala u bolnicu(npr.zelena plodna voda,ispadanje pupkovine,trudnoća prije 37 tj...) , tada nema potrebe iste sekunde krenuti u rodilište nakon puknuća (ako se dobro osjećaš).

  26. #26

    Datum pristupanja
    Dec 2006
    Lokacija
    Zagreb- Vinkovci
    Postovi
    136

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino me još buni to puknuće vodenjaka, jer sam više puta čula od ginekologa kad pukne vodenjak nemate šta čekati iste sekunde u bolnicu. Pa me zanima jeli to baš tako jer koliko sam vidjela nekada od puknuća do poroda prođe i 24 sata. Mislim koliko je stvarno opasnost da se nešto dogodi ako čekam par sati nakon puknuća vodenjaka a trudovi na primjer još nisu jaki.
    Mislim da ovisi i koliko vode iscuri. Mislim da beba ne može ostati na "suhom". Ja sam se pouzdala u vlastitu intuiciju i sve je bilo ok. Slušaj svoje tijelo

  27. #27
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Jedino me još buni to puknuće vodenjaka, jer sam više puta čula od ginekologa kad pukne vodenjak nemate šta čekati iste sekunde u bolnicu. Pa me zanima jeli to baš tako jer koliko sam vidjela nekada od puknuća do poroda prođe i 24 sata. Mislim koliko je stvarno opasnost da se nešto dogodi ako čekam par sati nakon puknuća vodenjaka a trudovi na primjer još nisu jaki.
    Ja sam baš to pitanje postavila Odentu, s obizom da na trudničkim tečajevima navode rizik od prolapsa pupkovine i infekcije kao najjači razlog zašto bi se trebalo ODMAH ići u bolnicu.

    Dakle, odgovor je bio ovakav: Ako se pupkovina ne ukaže odmah zajedno s vodom koja iscuri, nema opasnosti od prolapsa pupkovine jer se glavica bebe spusti i "zatvori" prolaz. Ukoliko pupkovina ispadne, treba hitno ići u bolnicu u ležećem položaju s podignutim kukovima i još bi bilo dobro da netko pridržava pupkovinu "nazad unutra".

    Opasnost od infekcije se povećava sa svakim vaginalnim pregledom, pa budi svjesna da čim prije dođeš u bolnicu to će više pregleda biti (u našim bolnicama se obično nakon određenog vremena ženi počinje davati antibiotik).

    U UK se žena s napuknutim vodenjakom ne zaprima u rodilište odmah, ako nema još trudova.

  28. #28
    eris avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    Doboj
    Postovi
    859

    Početno

    Ovako, treći porod, prvi trud ujutro u 4 sata, zatim do podne ide serija jačih, slabijih i i pokoji rasturajući. Nakon tuširanja prestanak, na nekih sat vremena(ja mislila lažni trudovi) ali onda opet nakon ručka, oko 4 popodne idu oni pravi. Nisam gledala toliko na razmak između trudova, kao momenat za kretanje za bolnicu(iako mi je bolnica 20 minuta) već više kvalitetu samih trudova, kad je u jednom satu bilo više onih rasturajućih, koji dođu bez najave i traju po 40-50 sekundi, od onih osrednjeg i slabijeg inteziteta, znala sam da otvaranje ide dobro. Kada više nisam mogla razgovarati ni sa jednom osobom u kući niti sam mogla slušati ikakve zvukove, i tražila sam da mi bude mrak, i htjela sam da budem sama, znala sam da je vrijeme da krenem. Ovo je neko tako lijepo opisao ovdje na rodi, i ja sam poslušala, krenula kad sam vidjela da više ne mogu skriti bolni grč sa lica, a nisam htjela djecu prepadati dalje, provela jedan sat i 10 minuita u bolnici i rodila. Ali ovaj out se nisam nimalo bojala.

  29. #29
    Tonja_1 avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    375

    Početno

    moje iskustvo je samo još jedna iznimka koja potvrđuje kako nema pravila... dva dana prije poroda sam na kontroli bila otvorena 4cm, ctg je očitavao trudove koje nisam uopće osjetila. doktori su prognozirali ekspresni porod. oko 5 ujutro sam osjetila treći jako trud i probudila mm-a kako bi mu rekla da je počelo, čim sam se krenula dići iz kreveta je pukao vodenjak i to ne tako da je curilo nego sam potop napravila. trudovi su mi odmah bili na 5-7 minuta. oko 7 ujutro sam došla u rodilište i dalje 4 cm otvorena a trudovi su me šibali na 5 minuta razmaka od samog početka, nikakve uvertire nije bilo.
    rodila sam u 20.50 navečer.
    ALI: ponela sam loptu i hopsala po njoj dokle god sam mogla, ali trudovi su bili prejaki i ja sam na svoje iznenađenje tražila da malo legnem što je najveća pogreška koju sam napravila jer se više nisam digla. oko 14h, nakon 9 sati trudova sam bila 9 cm otvorena i otišla u box gdje sam s mužem provela idućih 7 sati. trudovi su bili preslabi za taj jedan cm, a prejaki za mene da bi ih izdržala. odbijala sam drip i to sve odrađivala ležeći na leđima. na kraju sam oko 18h sati pristala na drip i od tada do izgona sam između trudova imala potpuno povlačenje u sebe, mm misli kako sam zapravo padala u nesvjest. bila sam uvjerena kako ja to ne mogu, razočarana od svoga tijela, htjela sam iz kože iskočiti. toliko sam se predala da se nisam ni na wc tražila nego su mi dva puta uvodili kateter.
    sada me dijeli 8 tjedana od poroda i jedva čekam. puno sam se pripremala i prvi puta ali me bilo previše strah i sva sam zablokirala i bila skroz pasivna. jedino sam se držala disanja. sada, leći ću na leđa samo ako mi noge polome. znam da ja to mogu, vjerujem u sebe i svoje tijelo i odraditi ćemo to zajedno najbolje što možemo.

  30. #30
    mitovski avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    4,035

    Početno

    Evo da se javim pošto sam otvorila ovu temu. Sad sam 39tj i očekujem svaki dan i sad i prije sam postavljala pitanje u vezi puknuća vodenjaka i kretanja u bolnicu. Ali sad imam prošireno pitanje. Naime u 32 tj u brisu nađen BHS-B, popila antibiotik ali briseve više nisu ponavljali jer su rekli da ću na porodu morati primiti profilaksu i sad me zanima dali zbog toaga ako mi pukne vodenjak moram stvarno baš odmah u bolnicu.

  31. #31
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Citiraj mitovski prvotno napisa Vidi poruku
    Evo da se javim pošto sam otvorila ovu temu. Sad sam 39tj i očekujem svaki dan i sad i prije sam postavljala pitanje u vezi puknuća vodenjaka i kretanja u bolnicu. Ali sad imam prošireno pitanje. Naime u 32 tj u brisu nađen BHS-B, popila antibiotik ali briseve više nisu ponavljali jer su rekli da ću na porodu morati primiti profilaksu i sad me zanima dali zbog toaga ako mi pukne vodenjak moram stvarno baš odmah u bolnicu.
    Ja bih rekla da moraš, to će vjerojatno reči i dr. Obavezno konzultiraj dr., jer to sad više nije "redovno stanje".
    Meni je pronađen Streptokok u urinu negdje oko 8. tjedna (brisevi sterilni), popila antibiotik, na niti jednoj više urinokulturi nije bilo bakterije, pa sam opet dobila antibiotik na porodu "za svaki slučaj". Dobiva se odmah po dolasku i svaka 4 sata cijelo vrijeme trajanja poroda.

  32. #32
    visibaba24

    Početno

    evo ako kome mogu pomoći oko toga kad treba krenuti u bolnicu vodenjak mi je puknuo oko 4 u jutro, a trudovi su me uvatili oko 5, oko pola 11 sam krenula u bolnicu kad su trudovi bili svakih 3 minute, klistirali su me, stavili su me u boks i u 11.40 rodila sam prekrasnu curicu, leu, porod je prošao bez problema, mogu reći da mi je zubobolja gora od poroda, kad bi mi svaki porod bio takav rodila bi još desetero dijece

  33. #33
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Fidji je super opisala, ja baš lutam po temama i zapitkujem i nema odgovora, nadam se da ću dobro procijeniti po Fidjinim "uputama", 3 mi je porod ali eto - zaboravi se iz ko zna kojih razloga. Sad sam 39 tjedan i imam nekakve valjda "trudove", no nisu jako bolni .... procjenjujem situaciju. Inače do rodilišta imam sat i pol.
    ma bit će super! I da - meni vodenjak u prva dva poroda nije puknuo tak da to ne čekam. Samo trudove pratim - računam da ću krenut kad budu trajali do 50 sek, za sada traju najviše 15 sek.

  34. #34
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Nema tu odgovora na pitanje "Kada krenuti...?". Evo ja krenula tu nedjelju u 23.00 - trudovi su bili na razmak 10 min ali nisu bili jaki. Tražila sam mir no svejedno nisu bili žestoki, na ljestvici od 1-10 to bi bila 5.
    Stigli smo u 1.00 u RI i rodila u 5.20! U vodi! I bilo je prekrasno, curica je bila gotovo cijelo vrijeme sa mnom.
    Sretno svima!

  35. #35
    S2000 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    3,821

    Početno


  36. #36

    Datum pristupanja
    Jun 2010
    Postovi
    397

    Početno

    Kada krenuti? - definitivno nema određenog pravila, ja sam od početka trudove imala svakih 6 min, a trajalo je sve skupa cca 17 h, a trudovi za izgon su mi trajali oko 4 i pol sata tako da ti je to hm.... Jedino kad znaš da stvarno trebaš krenut je kad ti pukne vodenjak, meni su ga bušili tako da ja mogu elegantno drugi puta i doma rodit ako ću čekat da pukne, a opet nije ni svaki porod isti... a sretno svima i držim fige da stignete taman na zadnja dva truda da Vas ne muče, pussa

  37. #37
    Banned
    Datum pristupanja
    Apr 2009
    Postovi
    396

    Početno

    odgađala sam maksimalno. al ono stvarno maksimalno.
    počeli mi trudovi lagani...i trpila sam ih doma dobrih...12ak sati...
    dok razmak nije bio ful onako mali... minutu?

    došla u rodilište...trud na trudu...a ono jedva dva prsta otvorena!
    sačuvaj me bože :D

    već sam vidjela kako ću se tamo mučiti tri dana...
    ali sam rekla kao ono:
    "gledajte. bojim se dripa. neću."

    nakon toga sam ih čak pitala:
    "jel mogu ja pobjeć ako mi bude loše ? nećete me vezati za krevet?"

    onda su skužili valjda da bih fakat bila u stanju pobjeć pa su me nadrogirali epiduralnom anestezijom i tako sam se do izgona samo valjala bezveze po krevetu...
    tih 5 sati je prilično brzo prošlo, kako i ne bi kad sam brojala leptire i bumbare i kaj ti ja znam....
    i tako sam se eto otvorila pod tim dripom i epiduralnom 10 prstiju vrlo brzo i eto.

    idući put ne znam...mislim da ću čekati baš onu fazu trudova kad osjećaš ko da ćeš se pokakati.

  38. #38
    lidać2 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    1,714

    Početno

    mene je najveca panika da se ne porodim putem do bolnice tako da na nekih 10min planiram krenuti za bolnicu...koliko god dugo bila tamo barem cu se sigurnije osjecati...

  39. #39
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Tako nekako slicno i ja razmisljam, u bolnici ce mi bar reci u kojoj sam fazi. Ali isto ne bih htjela doci bas prerano.
    Mene zanima koja je zapravo razlika izmedju laznih i pravih trudova, ja lazne imam vec neko vrijeme i ponekad ih ni ne osjetim, jednom sam imala jedan kad sam bila na ctg-u, on ga je zabiljezio, ja nisam skoro nist osjetila. Procitala sam u nekoj literaturi da su pravi trudovi bolniji od laznih i da se bol siri na kriza i noge, ali isto nisam sigurna da cu skuziti ako se to desi jer me ionako bole noge.

  40. #40
    Anemona avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Lokacija
    sjeverozapadna
    Postovi
    11,052

    Početno

    Da rodim još 100 puta valjda ne bih znala prepoznati "prave" trudove. Moji su bili baš slični menstrualnim bolovima i kasnije su se pojačavali.
    Inače još sad nakon 3 godine kad imam menstruaciju i kad me ulove menstrualni bolovi po noći, svaki put sanjam da rađam.
    Ne kao loše iskustvo, nego me jednostavno ta jednaka bol podsjeti na porod.

  41. #41
    DiLala avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2008
    Lokacija
    osunčani dvorac
    Postovi
    1,049

    Početno

    Anemona tako je i kod mene, trudovi su upravo kao menstrualna bol (naravno oni zadnji žestoki nemaju baš veze sa menstrualnom boli), iz početka su ti trudovi meni čak i ugodni, nekako topli i nježni kao da nježno otvaraju i "tope" maternicu, no meni se ta bol nikad ne širi na leđa ni na noge. Individualno očito. Treba slušati i intuiciju pogotovo mame koje su već rađale pa znaju otprilike kako dišu, a ni za prvi put ne treba opet odmah bježati jer prvi porod je obično duži. Meni je 1. trajao od početka truda do kraja gotovo 20 h, drugi oko 4 h, a treći opet duže.... oko 11-12 h (s time da je cijelo vrijeme bilo ugodno osim zadnjih 15 min). Nema pravila.

  42. #42
    a.k. avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2010
    Postovi
    224

    Početno

    Ja nemam bolne menge pa bas i ne znam kakva je to menstrualana bol. Ali valjda cu skuziti

  43. #43
    jelena.O avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    ZAGREB-ŠPANSKO
    Postovi
    34,506

    Početno

    a.k. ja sam iste sreće ko i ti , i valjda ni ovaj put neću skužiti trudove, a pošto opet vjerovatno idem na carski , i svejedno mi je.

  44. #44

    Datum pristupanja
    Jul 2008
    Postovi
    17

    Početno

    Ja u prvoj trudnoći nisam uopće imala trudove.
    Na pregledu plodne vode dr. mi je rekla da sam otvorena 5 prstiju i da idem u rodilište.
    Sad me hvata panika da opet neću imati trudove i kako ću znati ako ne prenesem.
    Valjda će me bar na kraju uhvatiti (s prvim su mi odmah dali drip tako da ne znam).
    Posljednje uređivanje od mdodig : 11.06.2010. at 17:05 Razlog: krivi smajl

  45. #45
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Dakle, odgovor je bio ovakav: Ako se pupkovina ne ukaže odmah zajedno s vodom koja iscuri, nema opasnosti od prolapsa pupkovine jer se glavica bebe spusti i "zatvori" prolaz. Ukoliko pupkovina ispadne, treba hitno ići u bolnicu u ležećem položaju s podignutim kukovima i još bi bilo dobro da netko pridržava pupkovinu "nazad unutra".
    POSLID- ovo mi nije jasno. Pupkovina ne mora ispasti da se vidi , dovoljno je 2-3 cm pupkovine da bi bila stisnuta između glavice i kosti zdjelice na otvoru maternice, a to ne možemo vidjeti ,ni osjetiti.
    Mislim da se nitko ne smije igrati s odgađanjem odlaska u rodilište, jer kod poroda je najvažnije živo i zdravo dijete, daleko važnije od maminog komoditeta, straha ili sati u bolnici.. Čim pukne vodenjak, odmah u bolnicu, bez uređivanja i što je moguće više ležeći. U 99 % slučajeva sve će biti u najboljem redu i za mamu i za bebu, ali ja sam dio onih 1% i to zbog pupčane vrpce i nek ostanem sama zauvijek u tih 1%, neka više nikad nitko to ne doživi.
    Ja sam vam samo napisala moje iskustvo, moj slučaj i moje mišljenje. Svatko će naravno odlučiti sam. Ostalo troje djece sam čekala i sretno dočekala na sigurnom - u rodilištu.

  46. #46
    mašnica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Postovi
    4,325

    Početno

    Rodila sam prije 7dana, u 37.tj. Evo kako je kod mene islo: lagane trudove (mislila sam kontrakcije) sam imala od jutra, pomalo nisam mogla sjediti ni lezati, pasalo mi je samo setanje. Tek poslije rucka su se pojacali, ali jos nisam mjerila jer mi se cinilo nepravilno. Oko 16,17h su bili na 5-8min. naglo. Otusirala sam se i na moje iznenadjenje sve je stalo. Oko 20h je pocelo ponovo,zatvorila sam se u mracnu sobu i na krevetu bila na koljenima i dlanovima, cetveronoske, ljuljuskala se... Tako mi je najvise odgovaralo,ali kako su trudovi bili sve jaci opet sam setala. Uskoro i prokrvarila, vodenjak nije puknuo i krenuli u bolnicu. U autu trudovi 3-5min. Dosli u bolnicu i rodila za 1h otvorena sam bila 9cm! Nisam mogla vjerovati. Porod za pozeljeti

  47. #47
    andreja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Najljepši kutak u Međimurju
    Postovi
    571

    Početno

    mašnice sad ili sam propustila ili si to sad prvi put navela da si rodila? čestitam od srca,i baš mi je drago da si imala divan i kratak porod...maloj bebi sve naj,naj!!!

  48. #48
    alkemicar avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    suncani jug :)
    Postovi
    1,071

    Početno

    mašnice
    pa ni ja do sada nisam vidjela ovo
    čestitam od srca
    i zaista porod za poželjeti koliko vidim

  49. #49

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    evo da se i ja javim s pitanjem. sad sam u 39.tjednu već duže vrijeme osjećam svakodnevno kontrakcije ( u zadnje vrijeme znaju i pošteno bolit) otvorena sam 1.5cm i uglavnom čekam da se nešto konkretno počne događat. danas me cijeli dan nekako čudno stišće u guzi, nije da boli, nego nekako kao da moram kakat, a ne moram i zna me uz to prat lagana bol uleđima, ali ništa jako i ne baš redovito. jel se to beba samo spušta ili su to nekakvi uvodni trudovi? pliiiiz pomoć

  50. #50

    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Postovi
    108

    Početno

    evo me opet. po noći je krenulo redovito bolit u leđima i trbuhu, pa naizmjenično, ali ne prejako. probudilo me je, ali podnošljivo je. za sad je isto, dakle bol se ne pojačava i dalje je na nekih 10 min. čekam hoće li krenut ili prestat. jel moguće da me tako dugo drže početni trudovi? il su to samo lažnjaci?

Stranica 1 od 4 123 ... PosljednjePosljednje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •