Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234
Pokazuje rezultate 151 do 176 od 176

Tema: Info o porodu kod kuće

  1. #151

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    gdje ima za kupiti ona pumpica za nos i koliko to košta imaju li tam kakve upute kak se to radi ako zatreba

  2. #152
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ne treba pumpica, a i ako treba to nosi primalja sa sobom. mozes i ti povuci ustima iz nosica, ali u principu nije potrebno

  3. #153
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Danas u Novom listu čitam članak o izvadcima iz knjige rođenih, tj.rodnim listovima koji će od 01.01.2013.vrijediti trajno i naiđem na ovaj odlomak:

    "Uz to, sve je više žena, pogotovo u većim gradovima, koje rađaju kod kuće pa se novim odredbama propisuje da se pri upisu tako rođene djece, mora donijeti i medicinska dokumentacija da je žena koja se upisuje kao majka doista i rodila dijete, kako se rađanje kod kuće ne bi zloupotrijebilo.primjerice za surogat majčinstvo koje u Hrvatskoj nije zakonito."

    Mislim da bi se mame koje namjeravaju roditi kod kuće trebale dobro raspitati o toj medicinskoj dokumentaciji da ne bi bilo problema.

    I još je novost da roditelji imaju 60 dana za odluku o imenu djeteta, umjesto 30 kao do sada.

  4. #154
    Osoblje foruma blackberry avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    istra
    Postovi
    1,259

    Početno

    vidiš...vidiš...dobro je to

  5. #155

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Danas u Novom listu čitam članak o izvadcima iz knjige rođenih, tj.rodnim listovima koji će od 01.01.2013.vrijediti trajno i naiđem na ovaj odlomak:

    "Uz to, sve je više žena, pogotovo u većim gradovima, koje rađaju kod kuće pa se novim odredbama propisuje da se pri upisu tako rođene djece, mora donijeti i medicinska dokumentacija da je žena koja se upisuje kao majka doista i rodila dijete, kako se rađanje kod kuće ne bi zloupotrijebilo.primjerice za surogat majčinstvo koje u Hrvatskoj nije zakonito."

    Mislim da bi se mame koje namjeravaju roditi kod kuće trebale dobro raspitati o toj medicinskoj dokumentaciji da ne bi bilo problema.

    I još je novost da roditelji imaju 60 dana za odluku o imenu djeteta, umjesto 30 kao do sada.
    Ma svaka im čast. Baš nešto zadnjih godina kod nas baš navala surogat-majki, neviđen interes zabilježen za to zanimanje, pa neka im napokon stanu na rep, tim kriminalkama.

    Nevjerojatno čime se ekipa bavi i što stavlja u obrazloženja kod donošenja propisa.
    Nisu imali nijedan jedini slučaj surogat majčinstva, ali neka, neka, uvijek prijeti potencijalna opasnost

    Umjesto da jasno propišu koja su to dva, tri dokumenta koje treba donijeti otac djeteta rođenog kod kuće (da majka koja je tek rodila iscrpljena ne lunja po uredima) i da se uz to obvežu ljudi koji to trebaju i napisati (ginekolog i pedijatar), a ne da se izvlače, oni se bave glupostima.

    Kod nas na svim mjestima "šaljivdžije".
    Posljednje uređivanje od Nena-Jabuka : 21.09.2012. at 09:33

  6. #156
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Još samo dvije godine i porod kod kuće bit će LEGALAN i posve moguć! U Hrvatskoj.

    Upravo na RTL rekao ministar Ostojić ( vidi se da gledam vijesti )!
    Rode, koliko ste VI tome pridonijele? Puno, rekla bih. Evo izbor stiže. Možda ipak ova zemlja kreće na bolje...Misle i na one koje žele nešto drugačije.

  7. #157
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Još samo dvije godine i porod kod kuće bit će LEGALAN i posve moguć! U Hrvatskoj.

    Upravo na RTL rekao ministar Ostojić ( vidi se da gledam vijesti )!
    Rode, koliko ste VI tome pridonijele? Puno, rekla bih. Evo izbor stiže. Možda ipak ova zemlja kreće na bolje...Misle i na one koje žele nešto drugačije.
    meni ide na živce što novinari stalno ističu da rode traže pravo na porod doma
    a rode stalno trube da traže pravo na porod gdje žena želi, kako želi, i da se pritom toj ženi ne oduzimaju sva prava samo zato što je trudna
    mislim, svaka žena ima pravo da se prema njoj na porodu odnose ko prema osobi, a ne prema kutiji iz koje treba izvući dijete, što prije.

    pa ne mislite stvarno da se roda bori SAMO za porod doma? roda se bori za sve žene, i za one koje rađaju doma, i za veliku većinu koja rađa i rađat će u bolnici. Sve žene zaslužuju normalan porod!

  8. #158
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    hm... da.. definitvno želim da se regulira porođaj izvan bolnice (ne samo doma, već npr. i u kućama za porode) i tako omogući ženama izbor, ali ipak je činjenica da će velika većina žena i dalje rađati u bolnicama, pa je zapravo bitno osigurati poštivanje osnovnih ljudskih prava žene koja rađa gdje god to bilo, možda je čak i bitnije/hitnije pozabaviti se situacijom u bolnicama.

    radi se dakle o pravima koje se mogu ticati bilo kojeg korisnika zdravstva, ne samo trudnica - da budu točno i pravovremeno informirani o zahvatima koji se nad njima vrše kako bi mogle donijeti svjestan izbor o svom tijelu, te da se njihov izbor poštuje. to bi trebalo vrijediti i kod operacije žući i kod kemoterapije i kod poroda. to je osnovno, a zatim dolaze finese poput poboljšanja uvjeta rađanja - omogućavanje izbora hoćemo li rađati na stoličici, doma ili ležečki, osiguravanje bolje hrane/opreme/edukacije za rodilje itd...

    to je meni stvarno gorući problem: što ne možeš s pouzdanjem znati da ti, ako odbiješ prokidanje vodenjaka, isti neće svejedno prokinuti, što se stalno ponavljaju situacije da su žene nakon poroda šivane na živo i vrijeđane ako se požale, što mogućnost da piješ vodu za vrijeme poroda ovisi o tome u kojoj se bolnici zatekneš i što se općenito pacijenti prečesto tretiraju kao stvari - nisam još rodila, ali dogodilo mi se recimo da su me počeli operirati na živo jer su naprosto potpuno ignorirali moje pokušaje da im kažem kako anestezija ne djeluje.

    kod poroda je situacija posebno nepovoljna za "pacijenta" jer doktori imaju dva aduta u rukavu:
    1. rodilja je kada stigne u bolnicu već u "posebnom stanju" pod koktelom hormona i u priličnim bolovima, teže joj je verbalno se sukobljavati
    2. uvijek ju možeš ucijeniti/zastrašiti prijetnjom da je njezina odluka nepovoljna za njenu bebu - tu svaki otpor pada u vodu i većina žena postaje pitoma poput ovčica

  9. #159
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    roda se bori za poboljsavanje uvjeta u rodilistima vec godinama. go-di-na-ma. ali sporo to ide, nema bas odaziva s jedne strane (pogodite koje )

    a pkk je vrlo jednostavno regulirati, par klikova misem i to je to, logistika postoji, kvalificirani kadar postoji, ali i to ide sporo.. steta sto porod nije vrijeme za aktivizam, pa jedna od nas rodi na markovom trgu

  10. #160
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    da, ali vrijeme za aktivizam je poslije poroda. kad se sve slegne, kad si doma i "na sigurnom" - učiniti nešto, požaliti se: ministarstvu, bijelom telefonu, ravnateljstvu bolnice, nekom, nešto... vjerujem da si stvarno sretan što možeš otići doma i ostaviti neko ružno iskustvo iza sebe, no tako se ništa ne mijenja za naše slijedeće porode i porode naših kćeri...

    no ovo je već offtopic debeli, pardon

  11. #161
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Samo da dodam, totalni OT ali ću samoj sebi oprostiti nadam se da će i druge adminice.

    Kao osoba koja je dala 50% izjava za medije za film koji je bio u četvrtak, mogu tvrditi da nisam ni u jednom govorila više o PKK nego dvije-tri rečenice, nego sam govorila o slobodu izbora, o važnost pristupa u rodilištima, o važnost primaljstva, o važnost postojanja nečeg osim medicinskog modela skrbi.

    Ali PKK prodaje novine i povećava gledanost, pa se stavi naglasak na to. Ali ok, nek se priča, i to je nešto, nek se ljudi pitaju kao što je Nena rekla, zašto pored pogače ljudi žele kruh; i da konačno bude jasno da cilj zdravog djeteta i zdrave majke ne opravdava baš sva sredstva u sve slučaje.

  12. #162

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    kakve škare kupiti za rezanje vrpce metalne ili? ili mogu biti i neke manje

  13. #163
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    sve takve stvari ima primalja.

  14. #164

    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Lokacija
    slavonija
    Postovi
    121

    Početno

    Znam da ima ali bi htjela i ja nabaviti za svaki slučaj.
    Još me zanima koliko vam je trebalo da se oporavite nakon poroda (naravno mislim na one koje su kod kuće rodile)? Ima li nekakve razlike kod oporavka ukoliko ste rodile kod kuće i u bolnici

  15. #165
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    ja nisam ništa takvog nabavljala jer nikako nisam htjela neasistirani porod kod kuće, pa u slučaju da primalja ne bi mogla stići na vrijeme, otišla bih u bolnicu.
    što se tiče oporavka, najteže sam se oporavila nakon prvog poroda (klasični medikalizirani interventni porod), a najlakše nakon drugog (bolnički ali nemedikalizirani).
    oporavak nakon kućnog poroda mi je u sredini između ta dva. s tim da mislim da je tome pridonijelo što sam s trećim djetetom imala velikih problema s dojenjem pa me to skroz ubijalo i mučilo

  16. #166
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    zaboravila sam reći, pupčana vrpca može ostati neprerezana satima i danima, tako da i ako rodiš i nemaš škare, možete to rezanje obaviti kad babica stigne. ili možete ostaviti pupčanu da sama otpadne kad se posuši

  17. #167
    Osoblje foruma Danci_Krmed avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    T-dot
    Postovi
    2,294

    Početno

    Citiraj anavi84 prvotno napisa Vidi poruku
    kakve škare kupiti za rezanje vrpce metalne ili? ili mogu biti i neke manje
    u sterilnom pakiranju, ili ti mora primalja sterilizirati škare koje su skroz metalne i mogu podnjeti veliku temp

  18. #168
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja sam se od prvog (bolnickog, interventnog) oporavljala 2 mjeseca fizicki, puno duze psihicki

    nakon druga dva kucna sam fizicki bila super, a psihicki najbolje u zivotu

  19. #169
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Upravo sam naišla na ovaj članak u kome pedijatri kažu da ne smiju odbiti pregled novorođenčeta, ma gdje rođeno.

    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...i/1105233.html

    Kažu da je njima u DNK "zapisano" da uvijek moraju pregledati dijete. I nije im jasno da majke imaju problema sa pregledima. Udruga Roda je poimenice navedena.

  20. #170
    vertex avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    7,564

    Početno

    - Ne može se dogoditi da pedijatar odbije pregledati bebu, ja u to ne vjerujem, ne idealiziram liječnike, ali nama je u genetskom kodu da pregledavamo bebe. Tu se treba vidjeti što se zaista dogodilo, siguran sam 100 posto da niti jedan pedijatar ne bi odbio pregledati dijete bez obzira gdje se ono rodilo - rekao je dr. Meštrović.
    Pitam se kako zvuči kad ovaj čovjek nekog idealizira :D

  21. #171
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    U kontekstu mita i korupcije na Med. fakultetu ovo zvuci ko neka sprdnja.
    Posljednje uređivanje od marta : 15.10.2012. at 21:48

  22. #172
    puhovi obožavaju smokve avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    zgb.
    Postovi
    1,577

    Početno

    Citiraj vertex prvotno napisa Vidi poruku
    Pitam se kako zvuči kad ovaj čovjek nekog idealizira :D


    duhovit je baš
    trebalo bi ga pitati kako to da neki pedijatri koji su u prošlosti pregledavali djecu rođenu doma više to ne smiju i ne mogu izdati potvrdu, jer im ministarstvo ne da, kao npr. doktorici koja je meni i još nekima došla doma i pregledala dijete.
    koju godinu poslije više nije dolazila doma, a sad više ne može primiti ni u ordinaciji i to ne zato što ne želi, nego jer su joj zabranili.
    uz to su joj i prepolovili broj pacijenata, tako da više uopće ne prima novu djecu..
    ne, uopće nema represije i bas nijedan razlog ne postoji zbog kojeg neki pedijatar ne bi zelio pregledati PKK bebu..

  23. #173

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo sam naišla na ovaj članak u kome pedijatri kažu da ne smiju odbiti pregled novorođenčeta, ma gdje rođeno.

    http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatsk...i/1105233.html

    Kažu da je njima u DNK "zapisano" da uvijek moraju pregledati dijete. I nije im jasno da majke imaju problema sa pregledima. Udruga Roda je poimenice navedena.
    Da, u teoriji.

  24. #174
    rutvica avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2012
    Postovi
    436

    Početno

    moje iskustvo: doktorica me odbila uz napomenu kako bi ona rado pregledala dijete, prije je to i radila, ali je dobila jasnu uputu viših instanci "da se ne igra", nakon što ju je kolegica prijavila. malu nam je na kraju pregledao privatni ped. kojeg nam je ona preporučila. tako da g meštrović ili nema pojma što mu se u društvu događa ili laže

  25. #175

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Predsjednik Hrvatskog pedijatarskog društva dr. Julije Meštrović kazao je pak kako ovo sigurno nije istina.
    - Ne može se dogoditi da pedijatar odbije pregledati bebu, ja u to ne vjerujem, ne idealiziram liječnike, ali nama je u genetskom kodu da pregledavamo bebe. Tu se treba vidjeti što se zaista dogodilo, siguran sam 100 posto da niti jedan pedijatar ne bi odbio pregledati dijete bez obzira gdje se ono rodilo - rekao je dr. Meštrović.
    Gle lika što je samouvjeren.
    Budući da to što on govori nije istina, kamo sreće da jest, radi se o slijedećem:

    -tip je idealist i misli da su svi kao on, da postupaju ispravno
    -čovjek je skroz naskroz neupućen
    -ne vjeruje pacijentima, a ludo je zaljubljen u liječnike
    -zna što se događa, ali se pravi da ne zna, ili ne može vjerovati
    - namjerno laže ili se pravi lud

    Svakako, bilo bi mu dobro da se malo informira i povjeruje informacijama, tek informiran čovjek može početi djelovati za promjene.
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.10.2012. at 13:14 Razlog: slika

  26. #176

    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    3,461

    Početno

    Ajoj, ode ovo sa slikom. Di se briše?
    Posljednje uređivanje od sirius : 16.10.2012. at 13:15 Razlog: jesam sliku, nisam htjela ovaj post dirati. :)

Stranica 4 od 4 PrviPrvi ... 234

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •