Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 78 od 78

Tema: zelena plodna voda - da li je stvarno opasna?

  1. #51
    dorotea24 avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2004
    Lokacija
    Osijek
    Postovi
    2,775

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Bit će da je moj post (pod brojem 13.) nevidljiv.

    Zelena plodna voda JE OPASNA!

    Zelena plodna voda je posljedica bebine patnje. Beba ispusti mekonij, tj pokaka se u maternici samo ako joj više nije dobro u toj maternici. Udisanje te vode nije uzrok, nego posljedica.

    Ne bih htjela biti nepristojna ali poneke izjave su čisto neznanje, da ne napišem koju drugu riječ.
    Igrati se sa zdravljem djeteta radije nego poslušati liječnika koji zna je, ako niš drugo, bar neodgovorno.

    Ali, može se računati na sreću. I na lotu se može dobiti jackpot, naravno.
    naravno da je nevidljiv, jesi li očekivala što drugo?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    911

    Početno

    X na Beti3 i Ifigeniju... Lunas znam da ti je teško. Meni su pred treći porod rekli da moramo dogovoriti CR radi vene na jajniku koja bi mogla prsnuti pod pritiskom (imala sam unutarnje vene) pa na kraju kada mi je pukao vodenjak, odjurila sam u bolnicu (2 tj. prije termina), napravili UZV, vene nije bilo i rodila sam prirodno. Tako da... sve je moguće. Makar nisam skužila da li je tvoja voda već zelena? I Beti3 ti super kaže, stisni zube i odradi što moraš.... Zelena voda nije dobra voda!

  3. #53

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Ma ne vole oni raditi CR, ne, osobito po noći, pa ga onda radije naprave do nekih 21 h da mogu ići mirno u krevet. A to što nekome treba malo više vremena za otvaranje ili sl. nije baš bitno.
    Posljednje uređivanje od lunas : 20.04.2012. at 14:18

  4. #54
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    lunas, ili to da bi bebi prestalo kucati srce da su čekali da se maternica otvori jer mama hoće još čekati.

    Da li ti je to dovoljno bitno?

    Imala si ludu sreću da si bila na mjestu gdje su mogli napraviti carski rez kad su vidjeli zelenu vodu, tj. bebinu patnju. (Ja nisam.)

    Znam da te strah carskog reza, ali ako je to ono što će omogućiti da dobiješ bebu, onda stisni zube i pregrmi strah.
    Ali, ne mora biti zelena plodna voda idući put. Može biti sve idealno. Vjeruj u takav scenarij.

  5. #55

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Ma meni je navodno bila zelena plodna voda u prvoj trudnoći. Međutim, nakon prokidanja vodenjaka, ja nisam primijetila ništa zeleno. Pa nekako sumnjam ni da je bila zelena, nego sam im već možda dosadila, jer sam bila u 43 tjednu, pa su me se htjeli riješiti. I nisu me odmah poslali na CR, jer dijete je bilo ok. Dakle, cijeli dan sam bila na dripu sa navodno zelenom vodom.
    Ma ne znam...
    Naravno da je bez pogovora super što smo živi i zdravi nakon svega toga, ali ja tim ljudima ne vjerujem ama baš ništa. Da ne pričam kako je šef u tom rodilištu pravomoćno osuđen zbog falsificiranja medicinske dokumentacije. Kako onda imati povjerenje u zdravstveni sustav?

  6. #56

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    http://kidshealth.org/parent/medical...meconium.html#
    In some cases doctors may recommend amnioinfusion, the dilution of the amniotic fluid with saline, to wash meconium out of the amniotic sac before the baby has a chance to inhale it at birth.

  7. #57
    Sanja :) avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    1,748

    Početno

    Nemogu sve procitati, naime pakiram za HRv, dojim, starijimmjurcam! Naime druga beba na neonatologiji, 7dana antibiotik zbog moje prehlede, tocnije upale sinusa i temp. Srecom sve ok! Prva beba porod od 16h, motoricke vjezbe... Nitko ne garantira da ce porod na ovaj ili onaj nacin proci savrseno! Najvaznije imati bebu zivu i zdravu! A neka dok. kakvi god opet su dok.I valjda nesto znaju vise od nas koje to nismo! Opusti se i uzivaj, vazno da beba bude zdrava!

  8. #58

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Znaju ono što su ih naučili na faksu i sl., a baš da se stručno usavršavaju i prate nove stvari i otkrića...hm... čast onima koji to rade.

  9. #59

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Recently reported data indicate that infants who are vigorous immediately after birth do not benefit from routine endotracheal intubation and suctioning to remove the meconium.
    sa http://www.ucsfbenioffchildrens.org/...MeconiumAF.pdf

  10. #60
    Zara1 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    2,545

    Početno

    Meni je na oba poroda plodna voda bila zelena. Na prvom sam skužila doma kod pucanja vodenjaka da je sve zeleno. A na drugom su mi prokinuli vodenjak jer sam došla u bolnicu s krvarenjem otvorena 8 cm bez trudova i ikakvih bolova. Mekonijska voda znači da je dijete pod nekim "stresom" . Bilo mi je bitno da se što prije rode i ne bi se s tim igrala i čekala da se nešto desi pa da onda kao idem roditi.

  11. #61
    ardnas avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    790

    Početno

    lunas
    Tvoj način pisanja o liječnicima je krajnje nekorektan. Ako im ne vjeruješ što nisi rodila doma?
    Da li bi ti potpisala papir da si ti odgovorna i čekala na svoju ruku, mislim da ne bi.?
    Svako prenošenje trudnoće je opasno, mada se tu na forumu propagira forsiranje _"svog" mišljenja.
    Nama oje smo imale spontane pobačaje i razne komplikacije ne pada na pamet mudrovati.
    Zelena plona voda nije dobra.
    Da moje dijete je aspiriralo plodnu vodu koja nije bila zelena a opet je pokupio infekciju. Tako da znam o čemu pišem.

  12. #62

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Ma nije nekorektno napisati da je šef rodilišta pravomoćno osuđen za falsificiranje medicinske dokumentacije. Ja u toj bolnici jednostavno ne mogu nikome vjerovati.
    Jedan anesteziolog mi je napravio intervju i dogovorili se za lokalnu - nije prenio dalje
    Druga anesteziologinja i 2. dr mi nisu vjerovali kad sam im rekla da lokalna ne djeluje - počeli su me rezati pa sam se počela derati da pečeee - i uspavali me.
    Ostali dr. su rekli da - da će me nakon prokidanja vodenjaka pustiti bez dripa jer ću dobiti prirodne trudove - nakon 5 min. - drip.
    Ma da ne nastavljam...ne znaju tko pije ni tko plaća.

  13. #63
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    lunas, zelena plodna voda znaći da je beba ispustila mekonij prije vremena i može biti znak patnje ploda.
    U takvom slučaju važne su dvije stvari : intenzitet boje , tj. količina koju je beba ispustila (i njezno stanje , naravno) , te brzina kojom porod napreduje.
    npr. blago obojena voda , dobri otkucaji...dovoljno je pratiti i pustiti da porod teče svojim tokom.
    Intenzivnije obojena voda , sa dobrim otkucaijim i porodom koji je pri kraju i dobro napreduje, može i vaginalno
    Jako intenzivno obojena voda , sumnjivi ctg, porod u početnoj fazi ili dugo trajanje poroda bez napredovanja- porodničari bi rekli da je to indikacija za CR.

    E,sad , da li je u tvom slučaju bila potrebna sva kaskada intervencija koju si dobila, teško je reći ovako na pamet (u rodilištima budu prilično u strahu kad shvate da je rodilja ušla u 43 tj.).

  14. #64

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Da, možda je njih bilo više strah nego mene...
    Našla sam na netu dosta studija koje kažu više manje ovo kao i ti.

  15. #65
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,377

    Početno

    Jasno mi je da sad sve analiziraš zbog skorog drugog poroda.
    Ali nova trudnoća, novi porod , drugačija priča.
    Teško je izbjegavati intervencije (i intervencije koje slijede nakon prvih intervencija) u 43 tj. , kao što sam već napisala zbog straha većine porodničara "što sve može poći krivo".
    Koliko još do poroda? Praniraš VBAC?
    Posljednje uređivanje od sirius : 20.04.2012. at 21:28

  16. #66
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Jasno mi je da sad sve analiziraš zbog skorog drugog poroda
    Sirius, zbunila si me s ovim.

    Kad su meni krenuli trudovi s drugim djetetom, voda je bila senfasta (blago zuto-zelena).
    Jedan porodnicar, jedna primalja i dvije doule su mi potvrdile da nije problem jer je dijete taman doseglo 41. tjedan (uslo u 42.) pa obojana voda znaci da je dijete zrelo za porod a usput je porod vec krenuo i voda nema komadice crnog mekonija i/ili nije potpuno tamna/crna (to je indikacija za hitno dovrsenje poroda). Nitko ne moze garantirati da je sve 100% u redu, ali nitko normalan ne garantira 100% ni kad je voda mlijecno bijela.

  17. #67

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    I meni je bio krenuo porod kad su vidjeli navodnu zelenu vodu, bila sam otvorena 5 cm. Nisam baš sigurna da je trebalo prokidati vodenjak.
    I, da, načelno se spremam za VBA2C.

  18. #68
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Prekrasno!
    Nisam znala da si trudna. Cestitke!
    Mislim da bi ti bilo odlicno organizirati jednu kavu na rovinjskom suncu pa da ti dodje par nas prenijeti dojmove s IMG.

  19. #69

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    550

    Početno

    Citiraj BusyBee prvotno napisa Vidi poruku
    Prekrasno!
    Nisam znala da si trudna. Cestitke!
    Mislim da bi ti bilo odlicno organizirati jednu kavu na rovinjskom suncu pa da ti dodje par nas prenijeti dojmove s IMG.
    Hvala
    Već iz ovog tvog posta osjećam pozitivnu vibru, mora da je bilo super.
    Ako hoćete na kavicu o IMG, može što prije, jer brojim sitno, još mjesec dana...

  20. #70
    Marsupilami avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2005
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,253

    Početno

    Citiraj lunas prvotno napisa Vidi poruku
    Znaju ono što su ih naučili na faksu i sl., a baš da se stručno usavršavaju i prate nove stvari i otkrića...hm... čast onima koji to rade.
    Cak i bez strucnog usavrsavanja ipak su oni na svom faksu naucili vise nego mi laici, uostalom nakon zavrsene skole slijedi im staziranje tako da nije to samo teorija koju su naucili pa sada pokusavaju primjeniti.
    Naravno da ponekada grijese, ljudski je grijesiti, ali s ovakvim stavom i nepovjerenjem prema lijecnicima samo sebi stetu cinis.
    Jel mozes mozda ici u neku drugu bolnicu?

  21. #71
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Citiraj Marsupilami prvotno napisa Vidi poruku
    Cak i bez strucnog usavrsavanja ipak su oni na svom faksu naucili vise nego mi laici, uostalom nakon zavrsene skole slijedi im staziranje tako da nije to samo teorija koju su naucili pa sada pokusavaju primjeniti.
    Naravno da ponekada grijese, ljudski je grijesiti, ali s ovakvim stavom i nepovjerenjem prema lijecnicima samo sebi stetu cinis.
    Jel mozes mozda ici u neku drugu bolnicu?
    Na zalost, novi/mladi lijecnici nemaju vise od koga nauciti o normalnom, prirodnom, fizioloskom porodu.
    Zato jer se takav ne prakticira u rodlistima, osobito u sveucilisnim bolnicama, namijenjenim ucenju.
    Cak i ovi koji si dozvole misliti da porod nije po zivot opasan dogadjaj, nesreca koja ceka da se dogodi, nisu imali od koga nauciti vjestine dovrsavanja poroda prirodno, kad se radi i o najmanjim odstupanjima od idealnog polozaja djeteta u porodu.
    To je gola istina, koliko god neugodna bila.
    Nitko im (svima) ne nijece strucnost za hendlanje rizicnih i patoloskih situacija, ali rizicnih je situacija puno manje nego ih ispada zbog visokog udjela intervencija pri porodima.

    Ja lunus skroz razumijem da nakon svega nema ni malo povjerenja u lijecnike.

  22. #72
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Nemojte mi Lunas strašit! I ja sam brijala strašno na prirodni i davila sve oko sebe željom da drugi bude vaginalni, a sve je izgledalo da neće biti - i nije bilo. I sve je bilo jaako dobro. Nema problema! Ali, tek nakon svega ja kužim da bez liječnika, carskog i svega ne bih bila živa ni ja ni moje dvoje djece. Eto, ima žena i djece dosolovce spašenih razvojem medicine. MOžda je i Lunas u tom broju. I dobro.

    Ima ljudi bez ruku, nogu, pameti, pa i žena koje ne mogu prirodno roditi, i nema veze. Nije priroda tako bezgrešna. Ne bi bilo smrtnosti, oštećenja djece - da je.

    Lunas, ako se bojiš, ja ti od srca predlažem Varaždin. Tamo i carski rade na jako dobar način, već sam pisala - u odnosu na prvi - sto putka lakše i brže sam se oporavila, ma sve super.

    Samo nek ti i beba budete dobro, a porod - kako bude. Nije ljudsko pravo da imamo porod iz knjige Drži se!

  23. #73
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Lunas, dogovorit cemo se, vec ovaj vikend.
    Meni se cini da ti treba iscjeljujuce zenske energije da se pripremis za novu bebu, kako god ona stigla na ovaj svijet.

    A ovo sad nema nikakve veze s konkretnom zenom i njenim okolnostima (s Lunoms)
    pa i žena koje ne mogu prirodno roditi, i nema veze. Nije priroda tako bezgrešna.
    Naravno da ih ima. Ali ne 20% koliko statistike pokazuju da ih ima u Hr, vec blize broju ispod 5%.

    a porod - kako bude... Nije ljudsko pravo da imamo porod
    Jako je opasno ovakve stvari pisati. I uopce nije istinito.
    Mnoge zene imaju potrebu za terapijom nakon sto su prozivjele da su im uskracena ljudska prava na porodu.
    I mnoge samo izvana izlaze iz poroda netaknute (ako i tako, ima ih masa na neki nacin izmrcvarenih i s fizickim oziljcima), a duboko ranjene iznutra.
    Reci da to nema veze i nije vazno jer je dijete zdravo, cisto je zavaravanje. Majcin zivot i kvaliteta istog, njena slika same sebe nakon poroda jako je vazna za svu djecu kojoj je majka i za obitelj u kojoj zivi i za koju brine.

  24. #74

    Datum pristupanja
    Mar 2010
    Postovi
    248

    Početno

    Imam potrebu napisati par rijeci o ovoj temi zato sto me i danas nakon dvije godine proganjaju neke stvari. Nisam strucna i nadam se da nitko nece to dozivjeti kao pametovanje i djeljenje savjeta. Meni nitko pred kraj trudnoce nije kontrolirao plodnu vodu. Zadnji pregled ctg i vaginalni (da se vidi jesam otvorena, na drugom porodu bila pametnija pa odbila zadovoljit njihovu znatizelju) imala sam na dan termina poroda, prije toga mjesec dana prije. Rodila sam dan poslije termina.Vodenjak je sam puknuo i kad sam dosla u bolnicu babica je samo konstatirala da je plodna voda zelena i da necu moci roditi u vodi. Nitko se nije uzrujao oko zelene plodne vode. ALi moja beba je kod rodjenja udahnula plodnu vodu i zavrsili smo 10 dana na neonatologiji sa blagom infekcijom. nisam znala da beba moze udahnuti i za vrijeme poroda i da je to tako opasno.Tada sam htjela za sebe prirodan porod, danas si mislim da bi pristala i da je na carski rez rode kroz moj nos, ako nikako drugacije, samo da je postedim onoga sto je uslijedilo. Netko je rekao da mu se cini da je imala najbolju medicinsku skrb, ali ja ne mogu prestati misliti da je bila zrtva bolnickog protokola. Ona je imala blagu infekciju, ali je cijelo vrijeme lijecena unaprijed (jel se to tako radi po protokolu) kao da je rijec o najgorem mogucem scenariju. A gospodin sef predijatrije je nasao za zgodno na mojoj bebi stazistima pokazati kako se radi punkcija kicme (jel kao ima neka mala vjerojatnost da ce dobiti meningitis).DA ne velim da je vjerojatno bolnica dobro zaradila na nama (ovdje bolnice ostvaruju profit)i tako.....Nema individualnog pristupa, samo je vazan bolnicki protokol. Rodila sam u Svicarskoj. Eto malo sam se ispuhala

  25. #75
    Osoblje foruma BusyBee avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Terra Magica
    Postovi
    7,229

    Početno

    Sophie :hug jako mi je zao zbog tog traumaticnog iskustva.

    Ovo sto kazes udara tocno u bit:
    da je bila zrtva bolnickog protokola
    To se precesto dogadja u sve vise rodilista i zemalja.
    Posljednje uređivanje od BusyBee : 25.04.2012. at 09:10

  26. #76
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    moj prvi porod, ri rodilište 2004., cjelonoćni trudovi, ujutro na pregledu prokidanje vodenjaka, pa drip i sve što uz to ide. tek iz otpusnog pisma bebe vidjela da je plodna voda bila zelena, da su joj vadili krv i aspirirali želudac zbog sumnje na perinatalnu infekciju. nisu mi je doveli do slijedećeg jutra, niti me itko o čemu obavijestio ( jedna od stvari koju bi rado napravila drugačije, sada kada znam što znam).
    enivej, što sam htjela reći, da, unatoč zelenoj plodnoj vodi nitko nije radio paniku, u rađaoni sam 90% vremena provela sama, sve dok nisam vikala da moram tiskati.
    nije baš odgovor na temu ali jedno iskustvo više. loše iskustvo koje je ok završilo.

  27. #77
    Ifigenija avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2004
    Postovi
    4,570

    Početno

    Naravno da je važno inzistitrati na ljudskim odnosima i uvjetima rađanja.
    Ali to se ne radi tako da se lomi preko koljena na sebi i svojoj bebi, bez stručnosti, nego - eto tako, impresionistički.
    Da parafraziram šalu iz jedne knjige - ti fino rodi sigurno, najbolje što se može, a bori se iz kabineta

  28. #78

    Datum pristupanja
    Jul 2013
    Postovi
    1

    Početno

    ja sam se porodila hitnim carskim rezom 9 dana posle termina,beba mi se nagutala guste zelene vode i udahnula svoju stolicu,ima infekciju pluca i vec 3 nedelje je u inkubatoru,sad mi traze da nabavim lek colistin da mu daju,dali mi neko moze reci koliko opasno to moze biti i dali moze ostaviti neke posledice po bebu

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •