Vidi rezultate ankete: Kako i kada ste rodile? Vaginalno ili carskim, prije termina, na termin, nakon?

Glasači
151. Ne možete glasovati u ovoj Anketi.
  • Prije termina - vaginalno

    47 31.13%
  • Prije termina - carskim

    18 11.92%
  • Na termin - vaginalno neinducirano

    21 13.91%
  • Na termin - vaginalno inducirano

    8 5.30%
  • Na termin - carskim

    6 3.97%
  • Nakon termina - vaginalno

    40 26.49%
  • Nakon termina - carskim

    11 7.28%
Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 82 od 82

Tema: Kako i kada ste rodile? Vaginalno ili carskim, prije termina, na termin, nakon?

  1. #51
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj frka prvotno napisa Vidi poruku
    sorry, Cheerilee, al nema tu "meni je ovako, tebi onako" - zna se kad je termin i za sve je isti - 38-42 tt.
    pa ne znam bas...meni su poslali na carski jer sam prosla termin. tako je bas doktor rekao. 40+2.
    cijelo vrijeme termin su pisali datum, ocekivani dan poroda, a ne tjedan od do.
    tako, da da, ti si u terminu u tim tjednima, no doktori bas gledaju termin, kao dan koji su izracunali po ZM.

    i da pitam, sta bi bilo onda slucaj dogovorenog carskog sa punih 38 (znaci 39+0) prema ZM, ako znam da je trudnoca mladja i beba je nakon rodjenja procjenjena na 37. jesam li rodila u terminu ili ne?

  2. #52

    Datum pristupanja
    Sep 2009
    Postovi
    132

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne znam bas...meni su poslali na carski jer sam prosla termin. tako je bas doktor rekao. 40+2.
    cijelo vrijeme termin su pisali datum, ocekivani dan poroda, a ne tjedan od do.
    tako, da da, ti si u terminu u tim tjednima, no doktori bas gledaju termin, kao dan koji su izracunali po ZM.

    i da pitam, sta bi bilo onda slucaj dogovorenog carskog sa punih 38 (znaci 39+0) prema ZM, ako znam da je trudnoca mladja i beba je nakon rodjenja procjenjena na 37. jesam li rodila u terminu ili ne?
    Mislim da to ovisi od doktora do doktora. Meni je moj, recimo, cijelo vrijeme trubio da se ne oslanjam na očekivani dan poroda, jer je to samo orijentaciono i da se za bebe koje se rode između 38. i 42. tjedna smatra da su rođene u terminu. Pred kraj trudnoće mi je doslovce svaki put to ponavaljao, a čak je i na tu temu i objavio članak u lokalnim novinama, jer je primjetio da se žene jako oslanjaju na taj konkretni datum, a koji zapravo nema baš nikakve veze.

    A ako je beba rođena u 37. tjednu zbog pogrešnog izračuna, ona nikako nije rođena u terminu.

  3. #53
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Leo, bila bi u terminu da je rodjena s ove strane bare. Punih 37 tjedana je termin. Pa onda sve do 42. tjedna (iako rijetki pustaju tako dugo, ako je rijec o bolnickom porodu).

  4. #54
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    pa ne znam bas...meni su poslali na carski jer sam prosla termin. tako je bas doktor rekao. 40+2.
    cijelo vrijeme termin su pisali datum, ocekivani dan poroda, a ne tjedan od do.
    tako, da da, ti si u terminu u tim tjednima, no doktori bas gledaju termin, kao dan koji su izracunali po ZM.

    i da pitam, sta bi bilo onda slucaj dogovorenog carskog sa punih 38 (znaci 39+0) prema ZM, ako znam da je trudnoca mladja i beba je nakon rodjenja procjenjena na 37. jesam li rodila u terminu ili ne?
    ja sam se referirala na Cheerileen post da je za nju sve manje od 39 tt prije termina, a ne na ovo o čemu Beti priča - matematički izračunat dan termina (40 tt ili 9 mjeseci + 7 dana ilikakogod). znači, (u HR) se za dijete rođeno između 38 i 42 tt smatra da je rođeno u terminu (točno tako mi i stoji u otpusnom pismu (rođeno u terminu) a rodila sam s točno 39 tt - znači prije izračunatog dana termina).

    ne znam što bih ti rekla za tvoj carski s 40+2 ako je jedina indikacija za njega bila ta što si "prošla termin" - mislim da si na ovom forumu mogla pročitati milijun razloga zašto to nije tako. a punih 38 nije 39+0 nego 38+0. i slažem se da se problemi javljaju baš zbog gotovo isključivog računanja po ZM jer je kod žena koje spontano začnu u većini slučajeva nemoguće znati točan dan oplodnje - upravo je zbog toga bitno razdoblje termina računati kao 38-42 tt.

  5. #55
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    mislim da je razlika rodila u terminu i na termin.
    jer da se na ovom topicu misli u terminu, onda bi pitanje bilo: jeste li rodili nedonosce ili ne.
    i ne bi bilo prenjete djece.
    ok, osim punticine

  6. #56
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    mislim da je razlika rodila u terminu i na termin.
    jer da se na ovom topicu misli u terminu, onda bi pitanje bilo: jeste li rodili nedonosce ili ne.
    i ne bi bilo prenjete djece.
    ok, osim punticine
    Upravo tako sam i ja shvatila anketu.

  7. #57
    susmiga avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    PGŽ
    Postovi
    330

    Početno

    prvi dan prije termina, drugi dan poslije a treći deset dana kasnije tj. 41+3, svi vaginalno

  8. #58
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Upravo tako sam i ja shvatila anketu.

    ma i ja sam skužila da otvaračica teme pita za dan termina, ali ponavljam da sam odgovarala na Cheerileen post da je sve manje od 39 tt prije termina.

  9. #59
    Deaedi avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2004
    Postovi
    9,736

    Početno

    Ja s shvatila da se misli na 40. tj kao termin.

    Medicinski gledano, u terminu je od 38 do 42 tj.

  10. #60
    baka avatar
    Datum pristupanja
    May 2012
    Lokacija
    Novi Zagreb
    Postovi
    594

    Početno

    Citiraj kavofob prvotno napisa Vidi poruku
    Danas mi je termin za porod i samo o tome mislim...pa da čujem i vas kako i kada ste rodile.

    Molim da u anketi odgovarate za zadnji porod...a u postu može detalji

    Prvi porod mi je bio 5 dana prije termina, vaginalno, neinducirano. Drugi točno na termin, vaginalno, inducirano.

    Treći čekam
    Sretno @kavofob! A o čemu ćeš drugom misliti ovih dana.
    Evo, da se prisjetim svoja dva poroda: prvi školski nošena trudnoća, sve zapisivano, oko termina meškoljenje "dolje", zovemo rodilište i ne znam opisati kako i što osjećam, kažu dođite. Suprug uzbuđeniji od mene zove taksi (studentski brak), na pregledu kažu niste još dovoljno otvoreni, suprug kaže sada idi tramvajem doma. I onda za koji dan opet mi u Rodilište, a oni kažu ostajete porod je počeo, spontani trudovi, porod sa plodnom vodom, sve pet, osim što je jako boljelo.
    Kod drugog poroda, opet negdje oko termina, već sam znala što da taj posebni pritisak dolje znači da se porod približava, ali...živjeli smo u Sisku, a ja želim roditi u Zagrebu kao i prvo dijete... taj dan ja još šivam naboriće oko košare gdje će dijete spavati, negdje oko 18 h, mm odrešito kaže, ako ne krenemo prije dnevnika ja te ne vozim. I hajde, spakira moja mama neko meso i kolače i sjedamo mi u fiću i vozimo u Zagreb kod moje prijateljice da tamo prenoćim i čekam prave trudove. Dođemo u Zagreb, večeramo, odemo spavati, oko ponoći osjetim da mi je pukao vodenjak. Odveze me suprug u bonicu, stave mi drip, ali ja slabo otvorena. Porađa me albanac na praksi, govori mi "okren se" (na jedan bok), pa "okren se" na drugi, a meni sve gore, tlak mi valjda porastao, babica sluša dijete, vidim i ona se pita kako će to završiti. Ja kažem pozovite dežurnog liječnika, dođe on i dade mi neku inekciju dolje, i još nešto poduzme, ali i dalje to ide sporo. pred jutro ta babica koje sam se uhvatila odlazi, ja je uhvatim za ruku i kažem ne idete vi nikuda dok ja ne rodim. I tako je i bilo. Dijete srećom ispod 3 kg, pupčana vrpca omotana oko vrata, malo kasnije proplakalo, ali sve u redu.

  11. #61

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Kavofob je izgleda rodila na svoj termin, jer nam se ne javlja .

    A termin je onaj datum koji se matematički izračuna kao dan poroda. Nisu tjedni termin. Jer da jesu, ne bi se pisalo npr.40+3.
    Dijete rođeno od navršenih 38 tjedana do navršena 42 tjedna je na vrijeme rođeno dijete.

    kavofob je pitala za dane, koliko prije, odnosno poslije izračunatog dana, žene rode. Iako, koji dan ovamo-onamo , bebi ne znači puno. Zato jako puno znači mami. Sve koje su s trbuhom dočekale termin i onda brojale dane čekanja nakon, itekako dobro znaju koliko znači...
    Beti, u pravu si

    Postala sam anketu malo prije ponoći i ubrzo otišla na spavanac, u 4:15 mi je pukao vodenjak, uskoro krenuli trudovi...u 11:25 sam postala mama još jednoj djevojčici

    Danas smo došle iz bolnice, upravo čekam da se probudi i napapa. Ovo je jedan veliki cicoljub i spavač

    Dakle, porod je bio na termin (pod termin mislim na matematički izračun), vaginalni, ali inducirani (bez ikakvog razloga osim gužve u rodilištu). U boks sam ušla 5 cm otvorena u 10:30, u 11:00 sam već bila na 7 cm, ali su mi spičili drip bez pitanja, i u 11:25 došla curka na svijet

  12. #62
    nevenera avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2009
    Lokacija
    zadar
    Postovi
    436

    Početno

    piše sve u potpisu. prvi put 34+5, bila sam u bolnici na tokolizi od 33 tt, pukao vodenjak zbog e.coli i nakon što je istekla tokoliza pustili su me i počeli su trudovi par sati nakon, oko 4. rodila sam vaginalno, bez indukcije, oko 7.35. drugi porod, krvarenje 35+2, ostavili su me u bolnici od jutra, oko 9, šetala, ležala, mirovala i pravi trudovi su počeli oko 22. rodila sam 00.20, vaginalno. oba puta sam u box išla samo za izgon. na drugom porodu mu je vodenjak probušen pred sami izgon.

  13. #63
    anitak avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Postovi
    243

    Početno

    prvi porod 43+2 carski
    drugi porod 40+3 vaginalno

  14. #64
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Čestitam, kavofob. Uživajte svi skupa.

  15. #65
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    cestitam kavofob

  16. #66
    ježić avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2011
    Lokacija
    Zagorje
    Postovi
    1,862

    Početno

    Čestitam!

  17. #67
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Čestitam!!

  18. #68
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Cestitam, kavofob!

  19. #69
    Kosjenka avatar
    Datum pristupanja
    May 2007
    Postovi
    4,909

    Početno

    Čestitam

  20. #70
    Shanti avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2006
    Postovi
    1,635

    Početno

    Kavofob, čestitam!



    Elektivni carski rez, 5. tjedana prije termina.

  21. #71

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    Istra
    Postovi
    3,791

    Početno

    Kavofob, čestitam draga

  22. #72

    Datum pristupanja
    Oct 2009
    Postovi
    3,186

    Početno

    Hvala svima na čestitkama

    Curka je savršena, predivna je i predobra...totalno sam se zaljubila i ne mogu dočekati da se oporavimo i krenemo landrati okolo.

  23. #73
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj zeljana02 prvotno napisa Vidi poruku
    opcija mog poroda nije ponuđena, pa bi i to mogli ubaciti u anketu
    prije termina inducirani vaginalni porod
    X

  24. #74
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Da naravno i čestitke kavofob!!
    I mi čekamo još jednu curku

  25. #75
    Gingerbelly avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Liko Velebita diko!
    Postovi
    84

    Početno

    Rodila dan prije termina,vaginalno,neinducirano...bez ikakve premedikacije il medikacije...Vodenjak sam pukao na stolu trenutak pred dolazak doktorice i sam izgon. Boljelo pakleno,ali je izgon trajao jako kratko. Trudovanje,s druge strane...Eh,totalno druga priča...Sati i sati (cca dan i pol) a otvaranje puževim koracima.

  26. #76
    Nitenaja avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2011
    Postovi
    291

    Početno

    Da nadodam,treći porod 39+5.

  27. #77

    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Postovi
    23

    Početno

    prije termina, carskim rezom-hitnim

    nakon 42 sata curenja vodenjaka i ukupno 23 sata dripa...

    rodila na 37+4

  28. #78
    Tanči avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2007
    Postovi
    7,888

    Početno

    U 39 tt porod spontano počeo pucanjem vodenjaka i trudovima, nakon 10 sati dovršen hitnim carskim rezom zbog preeklampsije.

  29. #79

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Kavofob, čestitam !


    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    A termin je onaj datum koji se matematički izračuna kao dan poroda. Nisu tjedni termin. Jer da jesu, ne bi se pisalo npr.40+3.
    Dijete rođeno od navršenih 38 tjedana do navršena 42 tjedna je na vrijeme rođeno dijete.
    Ja ću ovo ispraviti, barem je kod nas terminologija liječnika drukčija: ono što mi zovemo termin je "dan očekivanog poroda", izračunat matematički po prvo danu ZM.

    "Temin" je period od punih 38-42 tt (po nekim liječnicima 37-42).

  30. #80
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ali lijecnici cesto skraceno za dan ocekivanog poroda koriste termin, a za ovo drugo u terminu.
    ja sam jos bila u terminu, ali su me htjeli poroditi jer sam prosla termin (njihove rijeci).

  31. #81

    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    610

    Početno

    ja sam svoju curicu rodila u 41 tjednu, tjedan dana nakon termina, prvo je to trebao biti inducirani vaginalni, ali je na kraju ispao carski, meni je to apsolutno odgovaralo, jer zbog hidrocefalusa mislim da ne bih niti smjela roditi prirodnim putem, ali nitko na to nije obracao paznju, nadam se da cu i drugi put na carski, termin mi je 29.4. Cura sad ima 4 godine, rano je pocela sjediti, puzati i hodati, a sa dojenjem nismo imali problema, dojila sam je do druge godine, a sto se tice samog poroda, bilo mi je kao na wellnessu, citala sam novine i pijuckala vodu, nisam imala nikakve bolove,pa nakon 10 sati cekanja da se posteno otvorim, morali su me odvesti na carski, a tražila sam i potpunu anesteziju, jer ne svidja mi se pomisao da budem budna dok me rezu. Nadam se da ce tako i ovog puta biti.

  32. #82
    Ana5577zd avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    20

    Početno

    Ja sam imala lagan porod (ako nešto tako uopće postoji)......rodila sam 10 dana prije termina......U podne mi počela curit voda, otuširala se, otišla u bolnicu tamo me pregledali bila sam samo prst ipo otvorena...trudove uopće nisam imala......pripremili me i stavili u predrađaonu.....tamo sam bila do pet popodne, malo na ctg malo šetala.....u pet su mi dali neku infuziju da potaknu trudove pošto ih i dalje nisam imala.......navečer me doktorica opet pregledala, otvorila sam se samo još prst......onda su me oko 22 sata prebacili u rađaonu i dali drip ( pošto se nisam baš otvarala a voda mi je iscurila nisu mogli dugo čekat da ne dođe do infekcije).......onda su mi počeli trudovi.....u roku od sat ipo sam se skroz otvorila i 15 min kasnije stigao mog mrvičak .......tako da je sve skupa trajalo manje od dva sata

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •