Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12
Pokazuje rezultate 51 do 92 od 92

Tema: Zadnji trenutak za odlazak u rodilište

  1. #51
    Osoblje foruma Kaae avatar
    Datum pristupanja
    May 2008
    Lokacija
    badgerella.com
    Postovi
    10,896

    Početno

    Otprilike tisucu puta sam pitala doktora kad da krenem prema rodilistu jer sam bila uvjerena da necu znati. Rekao je da se ne pojavljujem prije nego odradim barem sat vremena jakih, gotovo nepodnosljivih trudova kod kuce, u trajanju od minute, s razmakom od cetiri do pet minuta.

    Da sam cekala, nikad ne bih docekala, niti tih sat vremena pravilnih trudova, niti bilo kakvu nepodnosljivost.

    Otisla sam kad sam, izmedju ostalog, imala nekakve trudove s povremenim razmakom od dvije minute, a mogla sam komotno ostati doma jos 14-ak sati (iako mi nisu napravili nista osobito nazao u bolnici).

    Sto se vodenjaka tice, moj dogovor s doktorom je bio da nazovem, ispricam sto i kako se dogodilo pa cemo vidjeti. Rekao je da bi me eventualno htio vidjeti kad pukne, ali da bih isla doma ako nema trudova. Na kraju uopce nije pukao, samo je u jednom trenutku nesto malo curkalo. Voda se razletjela po krevetu tek nakon sto je izasao Sunko.

  2. #52
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Pratim! I ja bih željela većinu toga odraditi doma, do bolnice nam treba 5 min

  3. #53
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Prvorotka sam, ne bojim se ničega osim doktora, i tih pustih indukcija i dripova, da ne dođem prerano u bolnicu pa da me tamo muče ko beštiju. Volila bi većinu odraditi doma, al opet se bojim da me ne uhvate neki strahovi, da počnem paničariti pa da odem u bolnicu prerano. Zamišljala sam da ću doma dočekati da mi pukne vodenjak i da mi trudovi budu barem na 4-5minuta, pa da krenem, (do bolnice imam 15 minuta).

    Možda ću sad biti malo off topic, al zanima me što kad krenu trudovi? Dali da zovem bolnicu da ću doći roditi, ili da samo tamo uletim na hitnu pa me oni dalje vozikaju? Ili mi doktorica prije dade uputnicu za rodilište pa idem u direkt u rodilište?

  4. #54
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj puntica prvotno napisa Vidi poruku
    nisu trudnice ovdje te sreće...nažalost
    Ovo je stvarno ružno ...

  5. #55
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj fingertips prvotno napisa Vidi poruku
    Prvorotka sam, ne bojim se ničega osim doktora, i tih pustih indukcija i dripova, da ne dođem prerano u bolnicu pa da me tamo muče ko beštiju. Volila bi većinu odraditi doma, al opet se bojim da me ne uhvate neki strahovi, da počnem paničariti pa da odem u bolnicu prerano. Zamišljala sam da ću doma dočekati da mi pukne vodenjak i da mi trudovi budu barem na 4-5minuta, pa da krenem, (do bolnice imam 15 minuta).

    Možda ću sad biti malo off topic, al zanima me što kad krenu trudovi? Dali da zovem bolnicu da ću doći roditi, ili da samo tamo uletim na hitnu pa me oni dalje vozikaju? Ili mi doktorica prije dade uputnicu za rodilište pa idem u direkt u rodilište?
    Dobit ćeš uputnicu od ginekologa za rodilište i odmah ideš tamo.

  6. #56
    mishekica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2012
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,077

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Dobit ćeš uputnicu od ginekologa za rodilište i odmah ideš tamo.
    Ček, hoćeš reći da kad me uhvate trudovi moram tražiti svoju dr. da mi da uputnicu?

  7. #57
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj mishekica prvotno napisa Vidi poruku
    Ček, hoćeš reći da kad me uhvate trudovi moram tražiti svoju dr. da mi da uputnicu?
    Ne , dobiješ ju prije. Ili dođes brz uputnice , nitko te neće poslati po nju.

  8. #58
    fingertips avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2012
    Lokacija
    Vodice
    Postovi
    1,460

    Početno

    Znači Miško, idemo pravac u rodilište s uputnicom ili bez nje :D

  9. #59
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Ovo je stvarno ružno ...
    Hvala ti, Smajlich, što i ti tako misliš. Mislim da nijednim svojim postom nisam uplašila trudnice. A u silno tužnom ozračju današnjeg dana kad je još jedna mama ostala bez svoje curice, mislim da moje riječi koje potiču na veći oprez, nikako nisu nepotrebne.
    Porod je divna stvar, meni najljepša u životu jer mu je rezultat dijete, ali porod nije igra i treba mu prići sa razumom, najviše što se može.

    fingertips, nemoj se bojati ni doktora ni dripova, nisu oni protiv rodilje. Nisu svemogući, daleko od toga i oni griješe, nažalost, ali možda da im vjeruješ, sa mudrom zadrškom.

  10. #60
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    Hvala ti, Smajlich, što i ti tako misliš. Mislim da nijednim svojim postom nisam uplašila trudnice. A u silno tužnom ozračju današnjeg dana kad je još jedna mama ostala bez svoje curice, mislim da moje riječi koje potiču na veći oprez, nikako nisu nepotrebne.
    Porod je divna stvar, meni najljepša u životu jer mu je rezultat dijete, ali porod nije igra i treba mu prići sa razumom, najviše što se može.

    fingertips, nemoj se bojati ni doktora ni dripova, nisu oni protiv rodilje. Nisu svemogući, daleko od toga i oni griješe, nažalost, ali možda da im vjeruješ, sa mudrom zadrškom.
    Veći oprez koga BEti? Forumasici se dogodila tragedija dok je bila hospializirana u bolnici i čekala porod. Ona je poduzela sve i vise od toga . Ne treba novim trudnicama stalno ( i stalno, i stalno) nabijati na nos da je tragedija moguća jer se tebi ( meni ili kome već dogodila).
    Posljednje uređivanje od sirius : 13.01.2013. at 15:41

  11. #61
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    beti nazalost masu puta sijes strah i paniku, nemoj se ljutiti ali tako je

    u redu je biti oprezan, a to znaci i da je u redu strahovati od nepotrebnih intervencija koje, u krajnjem slucaju, mogu ugroziti dijete i majku

  12. #62
    mina30 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2006
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    696

    Početno

    Nemoguce je odgovriti na ovo pitanje, sve je jako individualno. za oba sam cekala sto duze kod kuce, prvi porod na 4 minute sam jos hodala u parku bolnice, kad sam usla 4 cm otvorena bilo je gotovo za sat i pol. Drugi porod sam ostala do 4 min izmedju trudova koji mi se nisu cinili strasni iako su bili jaki, dosla na parking sv duh i nisam mogla hodati do rodilista, mm i ja uzicali neku zensku da nas preveze tih 10 metara jer ja nisam mogla napraviti ni koraka, usla, bez klistira i ostalih procedura direktno u radjaonu, sestra je vikala brzo kolica zena radja, 8 cm otvorena, sve gotovo za sat vremena. Niti jednom mi nije pukao vodenja iako sam bila 10cm otvorena.

  13. #63
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Citiraj mikka prvotno napisa Vidi poruku
    beti nazalost masu puta sijes strah i paniku, nemoj se ljutiti ali tako je

    u redu je biti oprezan, a to znaci i da je u redu strahovati od nepotrebnih intervencija koje, u krajnjem slucaju, mogu ugroziti dijete i majku
    Tek sad ovo vidim. I čudom se čudim. Ja sijem strah i paniku? A moji su postovi uvijek puni optimizma. I uvijek nastojim svakoga ohrabriti. Pa, tisuću sam puta napisala da je porod najljepša stvar u životu žene. A to što napišem da svemu treba prići s razumom, a ne apriori liječnike smatrati neprijateljima, mislim da ne plaši nikoga. A ako plaši, ja se izvinjavam.

  14. #64
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    ...mame drage, pomoc molim...danas ujutro sam primjetila na gacicama i papiru kad sam se obrisala nesto smedje sluzavo sa nekim komadicima...jel to onaj cep famozni ili ?? hvalaa

  15. #65
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    je cep je. nemres cep fulati, pa i kad ga vidis prvi put u zivotu

  16. #66
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    hmm...sda me uhvatila trema...juce nam bio termin,tak da...otvoreni za prst...prvorotkinja sam pa trudove mislim da jos nemam...hihi,tj.samo neko lagano probadanje u krizima... :D

  17. #67
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    polako. opusti se.
    zaboravi na sat i odbrojavanje.
    cini ono sto ti pase i sto te relaksira.
    i sretno!

  18. #68
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    tako ce nekako i biti. hvala

  19. #69
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj pe3ca91 prvotno napisa Vidi poruku
    hmm...sda me uhvatila trema...juce nam bio termin,tak da...otvoreni za prst...prvorotkinja sam pa trudove mislim da jos nemam...hihi,tj.samo neko lagano probadanje u krizima... :D
    Opusti se i uživaj.

    Ja sam na dan termina otišla na ctg - kad tamo 3 prsta otvorena. Trudove nisam ni osjećala. Ostavili su me u bolnici na ležanju u iščekivanju poroda.

    Rodila sam tek pet dana kasnije. Prvo su nastupili lagani trudovi, pa mi je vodenjak puknuo i tada sam bila otvorena već 7 prstiju, a jedva sam i osjetila. Rodila sam tek cca 6, 6 i pol sati nakon puknuća vodenjaka. Tako da stvarno nemaš razloga za brigu, tremu, itd.

    Inače, nama su na tečaju rekli da u bolnicu dođemo:

    - kada pukne vodenjak
    - ili kada su trudovi u razmaku ispod 5 min
    - ili ako primijetimo bilo što neuobičajeno tipa neobično krvarenje

  20. #70
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Opusti se i uživaj.

    Ja sam na dan termina otišla na ctg - kad tamo 3 prsta otvorena. Trudove nisam ni osjećala. Ostavili su me u bolnici na ležanju u iščekivanju poroda.

    Rodila sam tek pet dana kasnije. Prvo su nastupili lagani trudovi, pa mi je vodenjak puknuo i tada sam bila otvorena već 7 prstiju, a jedva sam i osjetila. Rodila sam tek cca 6, 6 i pol sati nakon puknuća vodenjaka. Tako da stvarno nemaš razloga za brigu, tremu, itd.

    Inače, nama su na tečaju rekli da u bolnicu dođemo:

    - kada pukne vodenjak
    - ili kada su trudovi u razmaku ispod 5 min
    - ili ako primijetimo bilo što neuobičajeno tipa neobično krvarenje
    neznam vise kaj da mislim.sad opet to isto,samo u vecoj kolicini.

  21. #71
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    neznam vise kaj da mislim.sad opet to isto,samo u vecoj kolicini.

  22. #72
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Samo ti odlučuješ.
    Ako ti se čini da bi bila mirnija da te pregledaju, onda odi do rodilišta i vidjet ćeš što će ti reći. Tamo možeš ići u svako doba dana i noći, navikli su U terminu si i najvjerojatnije će te zadržati. A možda te i vrate doma.
    Ako si doma mirnija, ostani doma.
    Da li osjećaš bebu? Prati pokrete i učini onako kako ti instinkt govori.
    Svaka od nas je različita i u različito vrijeme idemo u rodilište.

  23. #73
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    ...osjecam, mice se brine me samo to da se njoj nesto ne dogodi..

  24. #74
    Tiziana avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2012
    Postovi
    1,287

    Početno

    Sluzav cep mozes gubiti dugo i puno Ja sam pred drugi porod u zadnjh 48 sati izbacivala ooogromne kolicine toga, da sam ikad pretjerala mastom opet ne bi zamislila da ga je toliko puno. Na kraju mi je trebao ozbiljni veliki ulozak. Imas trudove?

  25. #75
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ja sam svaki put krenula u rodiliste kada su trudovi bili u razmaku ispod 3 min. Dok god sam mogla prodisavati trudove bez problema, i izmedju trudova normalno funkcionirati bila sam doma. Kada sam osjetila da mi je teze izdrzati trud, da trud duze traje, da bas nemam vremena odmoriti se izmedju trudova i da me sve to skupa cijelu preuzima ( ne znam kako bi se bolje izrazila) za mene je bilo pravo vrijeme za krenuti u rodiliste.

    pe3ca91, kako je?

  26. #76
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ja sam svaki put krenula u rodiliste kada su trudovi bili u razmaku ispod 3 min. Dok god sam mogla prodisavati trudove bez problema, i izmedju trudova normalno funkcionirati bila sam doma. Kada sam osjetila da mi je teze izdrzati trud, da trud duze traje, da bas nemam vremena odmoriti se izmedju trudova i da me sve to skupa cijelu preuzima ( ne znam kako bi se bolje izrazila) za mene je bilo pravo vrijeme za krenuti u rodiliste.

    pe3ca91, kako je?
    Mimi, koliko ti treba do rodilista?

  27. #77
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Ooooo Maco, jos si tu?
    Kako je?
    Do rodilista mi treba 15ak min.

  28. #78
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj Kaae prvotno napisa Vidi poruku
    Rekao je da se ne pojavljujem prije nego odradim barem sat vremena jakih, gotovo nepodnosljivih trudova kod kuce
    Da sam ovo cekala, sva tri puta bi rodila doma.
    Hm.....tesko je biti pametan kad smo sve razlicite.
    Zato mi je drugi i treci put bilo puno lakse jer sam znala kako to kod mene funkcionira.

  29. #79
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Meni treba sat i pol...za prvi porod došla sam dok su trudovi bili nepravilni, nekih 8 sati prije nego sam rodila, iz straha da nas ne uhvati gužva, pa ta daljina.... Sad ne bih tako, ali ne znam kad da krenem, jer ima oko 100km do bolnice, a bude li to preko dana, bit će gužvaaaa ( radi se o Dubrovniku). Nikako ne bih htjela poći prerano, a opet nisam pametna ni kada bi bilo "pravo vrijeme" :/
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 16.06.2013. at 13:56

  30. #80
    mimi 25 avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Lokacija
    ....na moru....
    Postovi
    1,103

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    Meni treba sat i pol...za prvi porod došla sam dok su trudovi bili nepravilni, nekih 8 sati prije nego sam rodila, iz straha da nas ne uhvati gužva, pa ta daljina.... Sad ne bih tako, ali ne znam kad da krenem, jer ima oko 100km do bolnice, a bude li to preko dana, bit će gužvaaaa ( radi se o Dubrovniku). Nikako ne bih htjela poći prerano, a opet nisam pametna ni kada bi bilo "pravo vrijeme" :/
    Pa ti lijepo dojdi pred rodiliste i setaj, sjedni na kavu ako mozes ili budi s MM negdje oko rodilista gdje ti odgovara i kad pozelis / osjetis da je vrijeme udji unutra.

  31. #81
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj pe3ca91 prvotno napisa Vidi poruku
    neznam vise kaj da mislim.sad opet to isto,samo u vecoj kolicini.
    Zaboravila sam napomenuti da je meni na dan termina ispao sluzni cep zahvaljujuci grubom pregledu doktora i da je ispadao iducih pet dana. Tako da ti taj sluzni cep ne garantira pocetak poroda!

  32. #82
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Citiraj mimi 25 prvotno napisa Vidi poruku
    Ooooo Maco, jos si tu?
    Kako je?
    Do rodilista mi treba 15ak min.
    Jos sam tu

    Super smo, jucer nam je bio termin i sad strpljivo cekamo da Klempic pozeli izaci.

  33. #83
    pe3ca91 avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Lokacija
    Radoboj
    Postovi
    19

    Početno

    aaaaaaaaaaa,mi smo jos u komadu...a trudova...pa neka probadanja u ledjima prema naprijed,ali ono,svakih par sati,tako da...osim sto su mi noge nalijane i izgledaju ko cevapi i sto nismo danas ni sekunde odmarali,dobro se drzimo. sutra idemo na ctg,pa cemo znati visee...normalno,ako se prije ne porodim.

  34. #84
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    sluzni čep prije drugog poroda mi uopće nije ispao
    puko mi je vodenjak, predpotstavljam jedan ovoj pošto je plodne vode bilo malo
    krenula sam u rodilište pošto me je uplašilo krvarenje, morala sam staviti uložak
    kod kuće sam planirala ostati do zadnjeg ali zbog krvarenja sam krenula odmah
    ne znam dali je krvarenje normalno i očekivano ,dali je i kod vas drage mame bilo tako

    inače porod je prošao super i brzo, kada sam došla u rodilište bila sam 8 prstiju otvorena a da truda nisam osjetila
    rodila u manje od sat vremena

  35. #85
    Smajlich avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Postovi
    1,136

    Početno

    Citiraj XENA prvotno napisa Vidi poruku
    sluzni čep prije drugog poroda mi uopće nije ispao
    puko mi je vodenjak, predpotstavljam jedan ovoj pošto je plodne vode bilo malo
    krenula sam u rodilište pošto me je uplašilo krvarenje, morala sam staviti uložak
    kod kuće sam planirala ostati do zadnjeg ali zbog krvarenja sam krenula odmah
    ne znam dali je krvarenje normalno i očekivano ,dali je i kod vas drage mame bilo tako

    inače porod je prošao super i brzo, kada sam došla u rodilište bila sam 8 prstiju otvorena a da truda nisam osjetila
    rodila u manje od sat vremena

    Pa ipak si ti Xena, ratnica Joooj, kad bi se meni tako nešto dogodilo....
    Posljednje uređivanje od Smajlich : 18.06.2013. at 14:17

  36. #86
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Ja sam dosta krvarila tijekom cijelog prvog poroda nakon sto mi je pukao vodenjak, mislim da je to normalno?? Zato mi nisu jasne preporuke da se do zadnjeg trenutka ceka u kaficu kraj rodilista, a kako to izvesti?

  37. #87
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    s uloskom

    ja sam od puknuca imala uloske koje sam, vrlo cesto, mijenjala.

  38. #88
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Leonisa, ali to nije kolicina menstrualne krvi, meni je to izgledalo jako puno. Svaki put kad bih se napela, krv je kao vodoskok sikljala.

  39. #89

    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    Postovi
    6,841

    Početno

    Citiraj *mamica* prvotno napisa Vidi poruku
    Leonisa, ali to nije kolicina menstrualne krvi, meni je to izgledalo jako puno. Svaki put kad bih se napela, krv je kao vodoskok sikljala.
    I meni je tako u prvom porodu. Dr nije bio baš sretan zbog toga. Svaki dan u rodilištu me zato dolazio gledati na početku i na kraju svoje smjene. Na drugom porodu nije bilo ni 20% toliko krvi.

  40. #90
    XENA avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Lokacija
    Rijeka
    Postovi
    1,028

    Početno

    Citiraj Smajlich prvotno napisa Vidi poruku
    [/B]
    Pa ipak si ti Xena, ratnica Joooj, kad bi se meni tako nešto dogodilo....
    Od srca ti želim brz i što manje bolan porod

    A što se tiće krvarenja očito je to normalno, da znam za treći put

  41. #91

    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    108

    Početno

    i ja sam trudna gruntala kad u bolnicu, kako prepoznati trudove. evo moje price:

    lazni trudovi 10 tak dana prije poroda u 3 navrata i uvijek nocu oko 4 h. svaki put sam gruntala jesu li to trudovi, da li da budim muza.. sluzavi cep otisao jedno 5 dana prije poroda. dan prije termina nocu u 3:42 krenuli su trudovi. mozda ce zvucat glupo, ali odmah sam znala da je to to. oko 6:30 h budim muza, tusiram se, prisilim pojest sendvic. skakucem na pilates lopti. kad je razmak dosao na 3-5 min krenuli u bolnicu. bolilo al sam bila smirena. dosla u 8:30 otvorena 8 cm. odmah radaona. prosla kraj pune predradaone i mislila si hehe ode ja odmah rodit probusili mi vodenjak i tad su krenuli jaci bolovi, no do 10h otvorena 10 cm. beba je bila ogromna, drip i u 14:42 je dosao moj paketic. sad razmisljam i kalkuliram kad bih opet mogla zatudnijeti

    znam da trudnice koje odbrojavaju traze konkretnu uputu kad krenuti, no najbolje je poslusati sebe i ne panicariti. prvi dio se tako lijepo moze odraditi doma..izmedu trudova su tad jos uvijek fine pauzice za odmorit

  42. #92
    *mamica* avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2009
    Postovi
    2,413

    Početno

    Citiraj martinaP prvotno napisa Vidi poruku
    I meni je tako u prvom porodu. Dr
    nije bio baš sretan zbog toga. Svaki dan u rodilištu me zato dolazio gledati na početku i na kraju svoje smjene. Na drugom porodu nije bilo ni 20% toliko krvi.
    Ja sam cijelu noc radjala sama u predradjaoni, nitko me nije gledao ni obilazio. Mislila sam da tako mora biti (krvarenje). Dr je poludio kada je dosao ujutro, a ja tiskam. Odmah me prebacio na krevet u radjaonu - ja dvaput tisnula i rodila .
    Iz danasnje perspektive to mi je totalna ludost, tada sam bila presretna jer sam sve odradila potpuno sama i nisam nikoga morala gledati ni slusati.

Stranica 2 od 2 PrviPrvi 12

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •