Pokazuje rezultate 1 do 14 od 14

Tema: Da li ste i čime mazale međicu prije poroda?

  1. #1
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno Da li ste i čime mazale međicu prije poroda?

    Unaprijed se ispričavam ako tema postoji, ali nisam naletila. Zanima me da li ste masirale međicu da bi izbjegle epi? Naišla sam na nekakvo ulje koje se koristi nakon 34tt ali košta oko 80-ak kuna i ne znam da li se isplati investirati u to. Nadam se da bi ovaj put mogla izbjeći epi tj.voljela bih. Ako netko ima iskustva s tim molim pomoć

  2. #2
    deeeyoo avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    310

    Početno

    Koristila sam ovo ulje http://www.weleda.de/Naturkosmetik/S...assageoel.html . To mi je preporučila babica.
    Nisam izbjegla epi, ali to je najvjerojatnije zbog toga što mi je dijete imalo 4.500 g i 56 cm...

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Od Weledinog ulja za masazu medjice sam dobila kolosalni napad gljivica. Danas mislim da je masaza međice dobra za prvorotke, ne zato što će ih spasiti epiziotomije nego zato da skuže kakav je to osjećaj rastezanja međice.

  4. #4
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    inace imam problema s gljivicama,koristila gore spomenuto ulje i proslo sve OK (bez gljivica)! Mozda ga treba manje stavljati,ja sam potrosila mozda 1/8 bocice (krenula u 33cem tjednu) i prosljedila dalje....

    prosla bez epi,naravno nema garancije da je to radi toga....
    Posljednje uređivanje od zasad skulirana : 18.05.2013. at 22:10

  5. #5
    zasad skulirana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2010
    Lokacija
    na jugu
    Postovi
    3,403

    Početno

    i naravno,nije do mazanja nego rastezanja,ulje je tu samo da prsti lakse klize...

  6. #6
    Osoblje foruma mikka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    7,247

    Početno

    ja nisam nicim mazala, prvi put su me rezali, drugi put sam mrvicu pukla a treci put nista, cak ni pored oziljka od epi, a bila je velika beba.

  7. #7
    Jurana avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2011
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    5,090

    Početno

    Citiraj zasad skulirana prvotno napisa Vidi poruku
    inace imam problema s gljivicama,koristila gore spomenuto ulje i proslo sve OK (bez gljivica)! Mozda ga treba manje stavljati,ja sam potrosila mozda 1/8 bocice (krenula u 33cem tjednu) i prosljedila dalje....

    prosla bez epi,naravno nema garancije da je to radi toga....
    Sve isto i ja.

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Puno je tu faktora u igri, a mazanje je malo važno. Ako osjećaš da treba mazati i da ćeš time sebi pomoći, onda maži.
    I, možda i neće trebati epiziotomija. Da li će tome biti zaslužna građa tvoga tijela, elastičnost tvoje međice, veličina glave bebe, primalja, ulje ili sve to skupa, nije ni bitno.
    Nisam mazala, nisam imala epiziotomije. Svaka od nas je drugačija.

  9. #9
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    nisam koristila nista. nisam pukla. masirala me primalja.

  10. #10
    Osoblje foruma Lutonjica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Samobor
    Postovi
    13,511

    Početno

    nisam koristila ništa, pukla sam jako malo (nije bilo potrebe za šivanjem), jedna beba 3 kile, druga beba 4 kile

    (prvi porod s epiziotomijom ne računam)

  11. #11
    Apolonia-Lu avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2013
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    32

    Početno

    Ja sam koristila bademovo ulje sa par kapi eu lavande, inače sam većinu trudnoće imala problema s gljivicama. Počela se mazati i masirati u 34. tt, rodilal u 37. tt. Imala sam dva šava, iako je beba bila 2700. Uvjerena sam da sam mogla izbjeći epi, ali babicama je bilo tako lakše

  12. #12

    Datum pristupanja
    May 2011
    Postovi
    466

    Početno

    Danas mislim da je masaza međice dobra za prvorotke, ne zato što će ih spasiti epiziotomije nego zato da skuže kakav je to osjećaj rastezanja međice.[/QUOTE]
    Ovako i ja mislim.
    Jesam krajem prve trudnoce,ali zavrsila naSC. Za drugi i treci porod nisam se masirala,ali sam max.slusala upute babica i nisam imala niti jedan sav. Mislim da je to kljucno!

  13. #13
    saf avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    642

    Početno

    Evo bila u međuvremenu kod dr. i kaže ona da mogu i ne moram, jer ako treba da oni malo recnu ali i da me mogu na porodu masirati babice. Valjda moraš sve tražiti.

  14. #14
    Platica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2013
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    82

    Početno

    Da li je neko imao iskustvo rupture 4 stupnja? Ja sam rodila prije 2 tjedna s 37+6, beba je bila 2850 gr, ali sam svejedno imala tu rupturu 4 supnja jer je bebač držao rukicu savijenu uz glavu s laktom prega gore i kada je izašla glavica kazu da mi je laktom to raspucao. Ja se osjećam dobro, sjedila sam vec 3-4 dan, ali osjećam da je dole nabubreno od vagine do guze. Nemam nikakvu infekciju i nadam se da ce za mjesec dana sve biti ok kako doktori kazu. Mada sam citala da je ta ruptura najgora sa najvise posledica??? Kakvih???
    Ako neka od vas zna nesto o tome pišite, i ako sam falila temu molim da me premjestite gdje treba

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •