Pokazuje rezultate 1 do 13 od 13

Tema: Zamućena plodna voda - nalaz u terminu

  1. #1
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno Zamućena plodna voda - nalaz u terminu

    Kakva je to "zamućena plodova voda", kao nalaz pred porod?

    Ako je mliječna od verniksa, i ako je mekonijska od mekonija, od čega je zamućena mutna i koje je boje ta mutež?
    Naime, često čujem i čitam kako se zamućena PV zamućena navodi kao razlog indukcije...

  2. #2
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    Ja bih rekla da je "zamucena" mozda laicki izraz za mlijecnu ili izrazito mlijecnu pv.

    Ukoliko je tocna info koju sam nasla kad sam ja proucavala nalaze pv da struka karakterizira pv stupnjevanjem od naznaceno mlijecne, blago mlijecne, mlijecne i izrazito mlijecne.

    Tesko je to desifrirati kad je po nasim bolnicama sve razlog za indukciju!

  3. #3
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Kad sam svoj porodničara u Austriji u 40+koji dan pitala hoćemo li raditi amnioskopiju objasnio mi je da je to zastarjela pretraga koja se već 30 godina ne radi.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    E, kod nas se radi. I nije zastarjela.
    Svaki nalaz plodne vode koji nije -bistra- je znak za povećani nadzor bebe.

  5. #5
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Dakle, i mliječna bi bila za pojačani nadzor? Zar nije to u terminu normalan nalaz?

  6. #6
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Je li CTG ok?
    To je, kaže moj Austrijanac, bolji pokazatelj.

  7. #7
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    Citiraj Argente prvotno napisa Vidi poruku
    Dakle, i mliječna bi bila za pojačani nadzor? Zar nije to u terminu normalan nalaz?

    je, Argente. Beti nažalost ima strašno iskustvo iza sebe pa reagira sukladno tome. ali nema potrebe plašiti žene - mliječna pv u terminu je normalan nalaz.

    vjerovatno je zamućeno to što maca kaže - izrazito mliječna...

  8. #8
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Samo broji bebine pokrete, kako su te naučili. Ako se redovno javlja, to je odličan pokazatelj da je sve dobro.

    I, slušaj liječnike, no to i sama znaš .

  9. #9
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Hvala, sve je pod kontrolom, nemam još nikakav nalaz, samo se pripremam...Dakle, možemo zaključiti da to nije stručni izraz nego pojednostavljeno da pacijentice razumiju?
    E sad me zanima je li to ublaženo za mekonijsku ili panično za mliječnu?

  10. #10
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    E, jesi me nasmijala sa ovim postom. Ma nije to ni ublaženo, ni panično, to ti tako jest.

    Nije više bistra, ali nije još ni mliječna. Onako, kao da u litru vode kapneš par kapi mlijeka. Samo putokaz idućem liječniku koji bude čitao nalaz. Znaš, onako, više nije idealno, ali nije ni za zabrinuti se. Samo treba doći na idući pregled na vrijeme i pratiti bebine pokrete.

  11. #11
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    E to ja pitam, znači- zamućeno je faza između bistre i mliječne.
    Jer već sam u par navrata na pitanje "Čemu indukcija?" dobila zabrinuti odgovor "Znaš, plodna voda je bila već zamućena!" pa gledam propuštam li nešto ja ili one. Tnx.

  12. #12
    frka avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2009
    Postovi
    3,141

    Početno

    mislim da to nije zamućeno jer mliječna ne izaziva takve reakcije, a na riječ "zamućena" masa njih skače. prije bih rekla da je to intenzivno mliječna ili nešto takvo. mojoj su sestri rekli da je žućkasta, zadržali je u bolnici na promatranju. njezin dr nije dramio i shvatio to kao znak za indukciju, ali čim mu je završila smjena, drugi dr je zahtijevao drip jer je to kao znak da bi se beba mogla pokakati. nema mi tu logike jer kad se pokaka, pokaka se - nema tu nekog predznaka - i tad je voda zelena ili nedajbože crna. probili joj vodenjak i voda na kraju, naravno, bistra. mislim da su je se samo htjeli riješiti jer nije bilo mjesta u sobama pa je bila u predrađaoni (a dr koji je zahtijevao indukciju objašnjavao je potrebu za njom tako što je urlao "dijete će vam umrijeti" - ja ga slušala preko telefona. bljak! i da ne bude zabune - ctg u savršenom redu i niti punih 40tt). uglavnom, možda je to žućkasto zamućeno? da je zamućena voda ona koja tek postaje mliječna, brijem da bi 80% trudnica u Hr završilo na dripu. ovak je postotak ipak nešto manji :iplačeismijese:

  13. #13
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Onda bi to ipak mogla biti šifra za indukciju (u najmanju ruku) dvojbenog razloga

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •