Pokazuje rezultate 1 do 8 od 8

Tema: prvi carski druga velika beba sto sad

  1. #1

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno prvi carski druga velika beba sto sad

    drage moje prije 2 god i 11 mj sam rodila carskim rezom zbog bebe na zadak. Sad sa 33/2 tj trudnoce beba teska 2500grama dal postoji mogucnost vaginalnog poroda sto bi silno htijela il zbog vece bebe sto kaze gin da ce bit veca opet carski. Molim vas iskustva.

  2. #2
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    ko sto sam vec pisala, moji ginekolozi (i onaj privatni i onaj na SD) su mi rekli da nema zapreka VBAC no da cemo u konacnici vidjeti sve pred sam porod.
    naime, bitno je bilo zbog cega je bio carski, da li je bio kompliciran, da li je bio cisti carski (na otpusnom pismu nije pisalo nista o komplikacijama), da li je carski bio radi neceg sto je specificno za tu trudnocu ili za, primjerice, oblik maternice.
    porod na zadak je vezan za tvoju prethodnu trudnocu i zbog toga je bio CR. znaci da ne postoje u startu indikacije za ponovljeni.
    sto se tice velicine bebe i sava, da se to vidi na samom kraju trudnoce, iako na SD ne vjeruju u brojke, da razni doktori rade granice na raznim brojkama, a da se uzvom moze lako fulati koji mm.
    gledao je opce stanje.
    na kraju sam rodila VBAC, procjenjena je bila na 3800, rodila sam je tesku 3550.

  3. #3
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    bas sam sad pogledala, s punih 34.tt bila je 2400
    nitko nije spominjao da je velika beba niti da treba CR.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    Hvala na ohrabrenju. Jucer na uzv je beba za 34/5 a ja trudna 33/2 pa gin zbog toga tvrdi da ce bit veca beba. Dok prvo dijete je zaostajalo tj i pol i rodio se 2900 grama sa 38/4 imala trudove al oni mene na CR. Sad je beba okrenuta glavicom dolje pa se nadam prirodnim al dr nije pricljiv sve kao vidit cemo i beba je veca pa nemoze kao tocno mi rec

  5. #5

    Datum pristupanja
    Feb 2010
    Postovi
    142

    Početno

    a da uzv grijesi tova sam svijesna samo to moze bit i na plus i na minus

  6. #6
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    moja prva trudnoca bila je barem tjedan dana mladja, dok je druga, bila skoro tjedan dana starija.
    prvi put mi nisu vjerovali, dok se nije rodila pa je procjenjena 37-38tjedana, a CR je bio s punih 39.
    drugu su mi vjerovali i na kraju trudnoce promjenili termin jer je i UZV isao tome u prilog.

    btw. na svim tim mjerama ti pise +/- tjedan do tjedan i pol kad "odredjuju" tjedne i dane

  7. #7
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    Citiraj barbara25 prvotno napisa Vidi poruku
    a da uzv grijesi tova sam svijesna samo to moze bit i na plus i na minus
    da grijese, i bas zato se ne treba vec sada drzati mjera ko pijan plota.
    pricekajte, ima jos vremena do termina. meni je VBAC bio jako bitan tako da sam i trazila ginekologe koji bi ih podrzali.
    na SD su vecinom za VBAC. ne znam iz kog si grada.
    probaj otvoreno pricati s ginekologom i reci mu svoje zelje.

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    btw, ja sam imala gestacijski dijabetes i cekali su dok nisam presla termin, da bi mi na kraju rekli da vise ne mogu cekati i da moramo na CR (jasno sam dala do znanja da ne dolazi u obzir inducirani niti ikakve intervencije, da zelim prirodan porod). hospitalizirali su me noc prije nego li je dogovorena sala, puko mi je vodenjak sat vremena nakon sto sam usla u bolnicu i rodila sam prirodno u isto vrijeme kad je trebao biti CR.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •