Pokazuje rezultate 1 do 35 od 35

Tema: Plodna voda ( dva puta procurila pa stalo)

  1. #1

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno Plodna voda ( dva puta procurila pa stalo)

    Neznam kako bi nazvala temu,za 5 dana imam termin sinoc mi je na gacicama procurila plodna voda,i cijelu noc nista jutros kad sam se probudila isto znaci cijeli sloj gacica natopljen onako ko da je neko prolio vode, sinoc me bolila ledja,dosla jutros u bolnicu na pregled otvorena centimetar ,plodna voda blago mlijecna,kaze da me nece ostavljat nego da ako sta bude dodjem ili za 5 dana na kontrolu plodne vode,kakva su vasa iskustva,mene nista ne boli niti mi vise curi.neznam sta bi mislila,sta je to bilo citala sam negdje da mozr bit pocetak poroda ako samo kratko curi plodna bez ikakvih bolova prije...ima li ko slicno iskustvo,i u kojem je vremenskom roku od toga bio porod..

  2. #2
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    A ne znam meni je to za pravac u bolnicu i ne micanje iz iste, nadam se da će ti netko konkretnije odgovoriti.

  3. #3
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Meni su plodni ovoji poceli lagano pucati prvi dan u podne, voda je bila bistra i bolila su me leda. Tokom dana sve je stalo.
    tu noc oko 3 ujutro je pukao vodenjak puno jace i krenuli su trudovi . Oko 8 sam otisla u rodiliste, rodila u podne ( 24 sata od prvog pucanja plodnih ovoja). Nisam isla u rodilistedok nisu krenuli ozbiljni trudovi.

  4. #4
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    micica, da li ti je liječnik na kontroli rekao da je to plodna voda? Jer, da je on bi te ostavio u rodilištu. To će prije biti sluzni čep.

  5. #5

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Beti3 prvotno napisa Vidi poruku
    micica, da li ti je liječnik na kontroli rekao da je to plodna voda? Jer, da je on bi te ostavio u rodilištu. To će prije biti sluzni čep.


    aha znaci da bo to moglo biti prije nego sto mi je tremin ja osjecam tokom dana kontrakcije kao da cu dobit menstruaciju onako svaki par sati me uhvati neki blagi grc,

    doktor mi nije rekao da li je to plodna voda jer je on nije vidio u kanalu da je vodenjak citav samo mi je to rekao,a imala sam kompresu pola sata dok sam cekala pregled kompresa suha tako da je obavijo vaginalni pregled i to mi rekao...isla sam prije vag.pregleda na ctg sve je ok sa otkucajima...

  6. #6

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    sluzni cep nije jer je meni bilo bista tekucina, kod prvog poroda mi je ispao sluzni cep tako da znam kako izgleda on je prozet krvlju i gust je...

  7. #7
    maca papucarica avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2011
    Lokacija
    Glava u oblacima, prstići u moru...
    Postovi
    3,666

    Početno

    a da nije mokraća?

    mislim da je plodna voda, nakon pola sata bi kompresa bila bar malo vlažna

  8. #8
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    meni je skoro 10 dana prije poroda lagano curila, gace mokre. dnevni ulozak mokar.
    na uzv bila je mlijecna.
    reko je da je to sve ok i da ne brinem.
    onda je popodne ostavio trag i sluzni cep, nevecer je puko vodenjak, ispao sluzni cep, ujutro sam rodila.

    ako joj lagano curi plodna voda, u terminu je, zasto bi trebala pravac u bolnicu?
    pa i kad pukne vodenjak, ne mora odmah juriti u bolnicu, preporuca se u roku 24h, ako se ne varam.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj leonisa prvotno napisa Vidi poruku
    meni je skoro 10 dana prije poroda lagano curila, gace mokre. dnevni ulozak mokar.
    na uzv bila je mlijecna.
    reko je da je to sve ok i da ne brinem.
    onda je popodne ostavio trag i sluzni cep, nevecer je puko vodenjak, ispao sluzni cep, ujutro sam rodila.

    ako joj lagano curi plodna voda, u terminu je, zasto bi trebala pravac u bolnicu?
    pa i kad pukne vodenjak, ne mora odmah juriti u bolnicu, preporuca se u roku 24h, ako se ne varam.
    ma mora se odmah ic kad procuri plodna voda mislim ono obilato da dijete ne ostane na suhome i radi infekcija...

    ali meni je cudo sto mene bolucka svako par sati pa mi se cini da moram bit atento...ne mislim da cu docekat petak ovako a mozda i hocu..

  10. #10
    Osoblje foruma sirius avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2005
    Lokacija
    zagreb zapad
    Postovi
    21,383

    Početno

    Citiraj micica prvotno napisa Vidi poruku
    ma mora se odmah ic kad procuri plodna voda mislim ono obilato da dijete ne ostane na suhome i radi infekcija...

    ali meni je cudo sto mene bolucka svako par sati pa mi se cini da moram bit atento...ne mislim da cu docekat petak ovako a mozda i hocu..
    Dijete ne moze ostati na suhom jer se plodna voda obnavlja.

    puknuti vodenjak sa bistrom plodnom vodom djeteta u terminu znaci da se mogu cekati trudovi. Koliko misljenja se razlikuju. U svakom slucaju ne treba juriti u bolnicu ako nema nekih drugih znakova da bi trebalo. Osim toga vodenjak nije balon , nego ima vise slojeva i ovoja koji mogu pomalo pucati ( tokom vise sati ili dana).

  11. #11
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    x na sirius.

    ja sam imala nekoliko izljeva.
    prvi.
    pa nakon 5 min drugi
    pa nakon 10 min od prvog treci (tu su poceli lagani trudovi)
    pa nakon 3h od prvog cetvrti (tu su bili negdje na 7 ili 5 minuta)
    pa nakon 12h od prvog peti kad sam osjetila poriv za tiskanje. nakon manje od pola sata sam rodila.
    Posljednje uređivanje od leonisa : 10.11.2013. at 16:15

  12. #12
    Mojca avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    13,630

    Početno

    Meni je u srijedu počelo curkati, ali tako malo da do subote nisam skužila da je to zbilja to. Kad sam u subotu to prijavila u bolnici, napravili su test, potvrdili da je plodova voda, odmah su me hospitalizirali zbog ranije pozitivnog brisa na streptokok.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    hvala na odgovorima,pratim vas i dalje pa cemo vidjet sta ce bit nadam se da ce bit uskoro,brzo i bezbolno,ma samo da kratko trajeeee

  14. #14
    Muma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2012
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    4,061

    Početno

    Kad sam bila hospitalizirana prije cca 2 tjedna pričala sam s med. sestrom baš o tome. Rekla je da plodna voda može curiti i više dana prije nego žena rodi. Pri tome je mislila na žene koje su došle pa su ih hospitalizirali i nadzirali. Eto, drugo ne znam, ali znači da je to normalno.

  15. #15

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    evo sad mi pomalo izlazi sluzni cep...pa je to vjerojatno pocetak ...sad treba cekat

  16. #16
    Mali Mimi avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Postovi
    7,121

    Početno

    micica meni je počela curit voda i ispao taj sluzni čep i išla sam za bolnicu čim sam se istuširala i malo sredila, meni je tako dr. rekao da čim se desi jedno od tog pravac bolnica i tamo su me zadržali i inducirali porod nakon što trudovi nisu počeli niti 6 sati od pucanja vodenjaka...kažu da se ne smije dugo čekati zbog infekcije, ja bih na tvom mjestu išla u bolnicu

  17. #17
    Osoblje foruma srecica avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    ispod površine
    Postovi
    2,651

    Početno

    Micica, ako je voda bistra i osjecas bebu i ti se dobro osjecas, ne treba nikam juriti.
    Otusiraj se i uzivaj s muzem u veceri <3 mozda vam se vec sutra poveca broj clanova <3

  18. #18
    nine avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2005
    Lokacija
    Dalmacija-Istra
    Postovi
    700

    Početno

    ja sam pročitala da plodna voda nije bistra,nek me netko ispravi za ubuduće da znam, što je ok imati blago mliječnu plodnu vodu??

  19. #19
    Osoblje foruma leonisa avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Lokacija
    zagreb
    Postovi
    16,616

    Početno

    da, mlijecna voda je znak da je voda zrela.

    to nije isto ko i zamucena ili zelena.

    ovo prvo je dobro, drugo je opasno.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    samo da javim da je ono curenje bilo pocetak zavrsila u bolnici oko ponoca ,odveli me u radjaonu I cekali novo curenje plodne rodila malu bublicu u 10:25 11.11. pozdrav svima

  21. #21
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Cestitam!
    Jesu trudovi sami krenuli?

  22. #22
    macaklinka? avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Krasno, Velebit
    Postovi
    84

    Početno

    Meni je lagano krenula curkati plodna voda i javila sam se odmah u bolnicu (jer su mi tako rekli). Zadržali su me odmah i rekli da je poželjno da rodim u roku od 12 zbog mogućnosti infekcije. Dali su mi 3 sata da čekam svoje trudove. Nakon tog su me htjeli inducirati, ja sam na svoju odgovornost i neodobravanje dežurne liječnice čekala još 3 sata. Nakon tog sam im dozvolila da me induciraju prostaglandinom. Na svu sreću od toga su se primili moji trudovi, pa daljnjih intervencija nije bilo. Ali su mi po isteku 12h od prvog curenja dali antibiotik.

    Inače sam planirala ići u bolnicu tek kad krenu jaki trudovi, ali se nisam usudila čekati s tom plodnom vodom. Čitala jesam negdje u priručniku Ine May Gaskin da može proći dosta vremena od pucanja plodne vode do početka trudova i da je to ok, ali eto nisam se usudila pošto mi je prvi porod. Rodila sam u Rijeci.

  23. #23

    Datum pristupanja
    Jul 2009
    Postovi
    61

    Početno

    Citiraj Ginger prvotno napisa Vidi poruku
    Cestitam!
    Jesu trudovi sami krenuli?


    Hvala,jesu poceli su nakon toga curenja kao menstrualno grcenje ali to su bili neki slabasni trudovi cijeli dan kad sam dosla u bolnicu navecer stavili su me na CTG stalno sam imala lagane trudove nakon toga su mi dali drip I tako mozdra 2,3, ure I ne bi se jos porodila da ih nisam zvala sama....uf,ali glavno da je sve dobro zavrsilo nasa ljubav je tu

  24. #24
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Imam pitanjce - kako znati je li pl.voda, iscjedak ili urin?
    Termin mi je za 18 dana, a ovo me muci zadnja 2-3 dana
    Prvo sam imala gljivice i jako obilan iscjedak - nakon terapije se znacajno smanjio
    E sad, imam iscjedak sto je i normalno i uglavnom osjetim kad se spusti na gace i cini mi se da je jako obilan, al kad pogledam, vidim da bas i nije
    I kad pogledam na gace, nalazi se na prednjem dijelu gacica
    Medjutim, jucer i danas mi se moko pojavilo vise prema straznjem dijelu gacica, onako prema guzi
    Nema toga puno, rekla bih niti pola male zlicice, i danas je sigurno bilo nakon mokrenja
    Ima li tko slicno iskustvo? Moze li to biti urin ili pl.voda? I ako pl.voda procuri skroz lagano, ide li to vise naprijed (kao iscjedak kojeg vidim) ili prema guzi?
    Moja ginicka je na go, a u TA bi trebala krajem slijedeceg tjedna
    Ne bih htjela sad trcati u rodiliste, jer ce me sigurno zadrzati (u zadnje vrijeme zadrzavaju sve sto treba i ne treba) i ne prizeljkujem si bas porod kao zadnji put (citaj:indukciju)
    Svasta sam ja tu natrekeljala pa ak me netko skuzio, nek proba i odgovoriti

  25. #25
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ja sam u prošloj trudnoći mislila da mi curka plodna voda, ali nije bila
    mislim da je najbolje da staviš uložak i njuškaš
    ako je urin, to ćeš prepoznati po mirisu
    nemoj se ravnati po mjestu curkanja

  26. #26
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Kak znas da nije bila?
    Ma problem je sto ja jako puno tekucine pijem i puno piskim pa ni urin nema bas miris...
    Mislim, vec sam i u terminu, mogu sad ici roditi, al ne zelim si bas priustiti tretman kao proslo put...

  27. #27
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    rekla mi je ginekologica nakon pregleda da nije
    a isto nisam išla odmah, nego nakon par dana, pa sam spomenula usput
    svejedno stavi uložak pa njuškaj

    ali ako i je plodna voda, a nije neka količina, mislim da ne trebaš brinuti
    pl. voda se obnavlja, a ako krene više krenut će (valjda) i trudovi

  28. #28
    Argente avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2011
    Postovi
    4,696

    Početno

    Čitala sam negdje da u ljekarnama ima za kupiti neki test za plodovu vodu.

  29. #29
    Beti3 avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2010
    Lokacija
    Kvarner
    Postovi
    12,207

    Početno

    Ima za kupiti u ljekarni "Al-sense kit". Bar je bilo. Oko 65 kuna.

    Ali, možeš i u kućnoj radinosti odrediti da li je plodna voda ili iscjedak.

    Nakon mokrenja, dobro se operi i vrlo pažljivo obriši. Uzmi tamnu pamučnu krpu, jastučnicu, tamno plavu ili tamno zelenu ili nešto slično. Stavi među noge i nekoliko se puta onako snažno nakašlji, baš "iz trbuha". Ako se pojave kapljice ili nešto više tekućine, mogla bi biti plodna voda. Ako je posve suho, nije plodna voda. Najvjerojatnije nije.

    Probaj više puta da budeš sigurna. U riječkom rodilištu daju antibiotike injekcijom, ako prođe više od 12 sati od dokazanog puknuća plodne vode, a ne dođe do poroda. Meni su bili dali. I još kutiju kapsula za doma.

  30. #30
    Osoblje foruma rahela avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    čardak
    Postovi
    3,285

    Početno

    ja ako se nakašljem imalo urin mi iscuri obavezno, tako da u mom slučaju ovo s krpom ništa ne znači

    ali, možda ne bi bilo loše vidjeti po apotekama taj test

  31. #31
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Thnx cure!
    Za potragu po apotekama nista do utorka....
    Probala sam ovo sto je Beti3 napisala, izaslo je samo mrvicu gustog bijelog iscjetka, nikakve tekucine nije bilo
    Ni snjofanje uloska nije pomoglo (ili jest)...nista mi nema miris...
    Ma mislim da nije pl.voda, al panika svako malo radi
    Nista, pratit cu i dalje...

  32. #32
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    Danas nista niti slicno
    Pazim da se dobro obrisem, vidi se samo regularni iscjedak, al pratim i dalje

  33. #33
    twister avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2013
    Lokacija
    Italy
    Postovi
    189

    Početno

    Ginger, ista situacija kod mene.. Mokra guza bar jednom dnevno, njuskam, pipam, nista mi nema miris mokrace. Ista situacija kad se nakasljem, samo malo iscjetka...i pritiska na dnu. Ne idem doktoru, bebine pokrete drzim pod kontrolom i pijem bas puno vode.... Nisam pametna,sta uradit.
    Posljednje uređivanje od twister : 05.01.2014. at 22:30

  34. #34
    ellica avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2010
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    637

    Početno

    Ja nisam uspjela naci te uloske u Zagrebu,ovaj test s krpom nije pouzdan.
    Po uzv,ginekoloskom pregledu,meni su rekli da voda ne curi.Tek je amnisure test(privatno)pokazao da curi,pa drugi dan taj test u Petrovoj da ne curi.......na 25+6.
    Bila sam 20 dana na promatranju,sad sam doma i umirem od straha kako god.Danas sam p29+3.
    Ovo mokro prema guzi se i meni desava......
    Sa mnom u sobi je bila cura kojoj je voda curila od 30.tjedna i porodili su je sa 35.

  35. #35
    partyka avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    178

    Početno

    da li netko zna gdje se u Zagrebu može nabaviti amnisure? zvala sam nekoliko ovih velikih apoteka i nema nigdje

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •