Pokazuje rezultate 1 do 6 od 6

Tema: Sam se otvorila?

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno Sam se otvorila?

    36+3, na posljednjem ultrazvuku mali se lagano spustio ali ne sasvim, tak da je po tom pitanju sve ok.
    Ali muči me da se zadnja 2 dana osječam kao da sam cijeli dan jahala konja, tj. kao da imam upalu mišića na preponama i okolo. Sad kad sam to spomenula mami ona mi je rekla da se i ona tako osječala s 4. mjeseca trudnoće pa je ispalo da je bila za prst otvorila, pa su je sašili i morala je strogo mirovati ostatak trudnoće.
    Imam bolnički pregled tek sredinom idućeg tjedna, tražim savjete da li da preventivno radim frku i strku... ili da samo mirujem i strpim se do srijede, ima li tko slična iskustva??

  2. #2
    AndrejaMa avatar
    Datum pristupanja
    Feb 2005
    Lokacija
    Sesv. Kraljevec
    Postovi
    2,200

    Početno

    Odmaraj, miruj i ne brini... normalno je da se zdjelica širi kako se bliži termin, pogotovo ako je beba okrenuta na glavicu i polako se priprema za izaći...
    TO da li se otvaraš ili ne nema veze sa bolovima o kojima pričaš. A tvoja mama je očito radila preventivni serklaž koji se radi do 28 tjedna trudnoće kao prevencija ranijeg otvaranja, a skida se oko 36 tjedna...

  3. #3
    Ginger avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2007
    Postovi
    12,003

    Početno

    S obzirom da si u 37 tt, nema nikakve veze jesi li se otvorila ili ne
    Mislim da niti u jednom rodilistu nece zaustavljati porod koji je krenuo u 37tt
    Tvoja beba je vec spremna, u ovim zadnjim danima nabire grame

  4. #4
    Administratorica puntica avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2008
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    6,634

    Početno

    to je najnormalnija pojava pred kraj trudnoće
    pod utjecajem hormona olabave se ligamenti koji drže kosti na okupu. Tijelo se priprema za porod (tako da zdjelica bude spremna kad treba). To ne znači da se otvaraš, iako je i to moguće (ali nije vezano uz ove simptome).

  5. #5

    Datum pristupanja
    Nov 2013
    Postovi
    25

    Početno

    Ok, fala curke!
    Mirovati i ne brinuti dok malome ne dođe vrijeme...

  6. #6
    nanimira avatar
    Datum pristupanja
    May 2013
    Postovi
    1,447

    Početno

    Meni se činilo da sam jahala cijelu trudnoću, od negdje 5 mj. sam ponekad doslovno jedva dizala noge od poda koliko me zdjelica znala boljeti.Ništa nije pomagalo,ni mirovanje ni vježbe. I rodila sam 41+3

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •