Citiraj MGrubi prvotno napisa
osim komplikacije problem koji se , ne daj bože, može desiti jest zaostajanje dijela posteljice, zato je nakon poroda potrebno pregledati posteljicu je li sva izašla,
a ko će to napraviti?
misliš pregledati posteljicu ili izvadit dijelić van ? pa to je barem pis of kejk, mogao bi jaja iz malnarove noćne more.

Citiraj Felix prvotno napisa
ima li zena koje i danas radjaju kod kuce, u hr?

naravno da ima. moja pedijatrica veli da joj je samo u prosloj godini doslo desetak roditelja da pregleda dijete rodjeno kod kuce, neasistirano. to je samo u zagrebu u prosloj godini, kod jedne pedijatrice (ok, liberalnijih stavova)!
i moj ginekolog mi je potvrdio da ima žena koje rađaju doma, i u švicarskoj. al ima ih i čiji porodi završe sa opasnim komplikacijama za mamu i dijete. šteta samo što se o tome ne piše na ovom forumu. čisto balansa radi, jer ovako ispade da nijedna žena koja je rodila doma nije imala komplikacija koje su bile opasne za nju i za dijete, a kamo li da je ijedno dijete izgubilo život.

Manipulirali su mojim osjećajima prema djetetu i kao razlog induciranog poroda naveli prenešenu trudnoću (14 dana) a istovremeno je sve bilo u redu (pl.voda, KČS, CTG).
moja frendica pozna djevojku koja je prenijela jedan dan. i to zamolila lječnike da dođe sutradan na porod (ne znam jel se radilo o carskom ili vaginalnom, priči ima već nekih devet godina), zbog banalnosti kao što je datum (dijete bi imalo isti rođendan kao otac). već sutradan su lječnici morali dijagnosticirati da je djetetu prestalo srce raditi. slušati želje roditelja može biti i dvosjekli mač.

ne znam koliko si bi ti htjela još čekati nakon 14 dana ? :? i zar mora doći do onečišćenja i stresne situacije da bi se djelovalo ?

Der Versicherungskonzern DEVK kündigte 2003 Hunderten der 1500 Hausgeburtshebammen die berufliche Haftpflicht. Bei sechs von insgesamt neun Schadensfällen hatten die Kinder schwerste Geburtsschäden erlitten, was die Versicherung die Deckungssummen von bis zu 2,5 Millionen kosten kann – die Verfahren laufen noch.

Rund 950000 Euro Schmerzensgeld erhielt eine Familie aus dem Kreis Soest. Wegen eines Kunstfehlers der entbindenden Hebamme erlitt das Baby einen Hirnschaden und erblindete. Ein Junge, der auf Grund der falschen Behandlung der Gebärhelferin nicht sprechen, greifen und nur mit fremder Hilfe essen kann, bekam 350000 Euro Schmerzensgeld, so entschied das Landgericht München 2005.
...
Auch bei einer Beckenlage solle unbedingt die vaginale Geburt versucht werden. Die Gefahr, dass die Mutter dabei stirbt, ist laut Statistik um das Zehnfache erhöht.

link
es ist nicht alles gold, was glaenzt.