Pokazuje rezultate 1 do 5 od 5

Tema: Šibensko rodilište

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno Šibensko rodilište

    Evo da ja napišem nešto o rodilištu u Šibeniku koje se malo preuredilo u zadnjih par godina. Ja sam prvo dijete rodila kako oni kažu rekordno brzo, svi su zbog toga bili jako ljubazni, doktorica je donijela svoj mobitel kad sam rodila i pitala kome hoću da javim. Pustili su me da šetam po hodniku koliko sam mogla, do jedan sat pred porod. Drip nisam dobila, rezana nisam bila - malo sam sama pukla neka dva-tri šava. Većina prijateljica mi je rodila bez dripa i gotovo nijedna nije imala epiziotomiju.
    Najvažnije bebe su uz mame, ja sam svoju dobila nakon sat vremena, sobe su klimatizirane a i kupaonice su uredne. Jedina zamjerka je što bi topla voda stigla iza sedam sati ujutro pa je bila strka pred vizitu.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    251

    Početno 5 pitanja o Sibenskom...

    Draga Luciana , bas me veseli tako pozitivan tekst o ŠB rodilistu. Naime , MM i ja bismo ovog puta htjeli biti zajedno na porodu i zelim svoju bebu uz sebe dok budemo u rodilistu , a u ST gdje zivimo to nije moguce . Bavila sam se mislju kako bi otisli u ZG , RI ili OS , ali su mi forumasice pametno savjetovale da odemo negdje gdje nam je blize i gdje ne moram dolaziti puno prije termina kako bi docekali porod. Ja sam u ŠB rodjena , posjecujem ga vrlo cesto , to je samo 86 km od ST i mozemo se zaputiti iz ST i u trudovima.
    Kontaktirala sam s babicom tj. seficom rodilista . Rekla je da joj se javimo 20-ak dana prije termina ako zelimo i supruga na porodu.Nema tecaja , nista.
    1)E sad , ja ne mogu vjerovati da ce ga doista pustiti uz mene . Osim toga , cini mi se da sam na starom forumu procitala kako tatu pstaju samo u radjaonu , dakle na sam kraj - kad je izgon. Od potpore u predradjaoni - nista .Koliko je tu istine?
    2)Je l´se doista dâ dogovorit o izbjegavanju epiziotomije?
    3)Kakva je rutina : puste li te setat po hodniku nakon klistira ili je kao u ST: klistir , krevet u predradjaoni+ CTG , porod u radjaoni - nema mrdanja?
    4)Nakon koliko vremena nakon poroda ti donesu bebu?
    5)Ako se kojim slucajem nakon poroda ne budem osjecala dobro , kako ce se brinuti o mojoj bebi , tj. hoce li je odnijeti od mene u drugu prostoriju?

    Molim odgovore i zahvaljujem!

  3. #3
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    1. pustit ce ga unutra zadnjih 20 minuta i to samo na tvoje inzistiranje. Ja sam radjala potpuno sama (hocu reci da nije bilo drugih rodilja i svejedno ga nisu htjeli pustiti prije). Ako ti kazu da je to zbog higijene ili zaraze pitaj zasto onda njihova djeca setaju po odjelu ko da su doma.

    2. Zamoli babicu da te ne reze. Moras to ponavljati ko papagaj, al hoce poslusati.

    3. Ako ti je vodenjak cijeli pustit ce te da setas. Inzistiraj na tome.

    4. Bebu dobijes odmah u ruke cim se rodi il dok prerezu pupcanu vrpcu. Probaj odmah dati bebi siku, meni nije uspjelo ali cim prije to netko napravi, postat ce rutina. Poslije poroda dva sata lezis u sobi i nece ti donijeti bebicu ta dva sata ako ne inzistiras. Ja sam zamolila cimericu da pozvoni sestri i onda sam trazila da ju odmah donese. To je bilo sve skupa pola sata nakon sto su me dofurali u sobu, tj. kad sam se prestala trest (od hladnoce).

    5. Zasto mislis da se neces osjecati dobro, hocu reci, imas li neki razlog? Najbolje da to pitas direktno seficu rodilista sto konkretnije mozes.


    POnesi pelene u rodiliste i vlazne maramice. Najbolje ti je da sama presvlacis bebu.
    Ako budes imala problema s dojenjem uvijek zovi sestre, pomoci ce ti cak i kad im je los dan.

  4. #4

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Šibenik
    Postovi
    126

    Početno

    1. O ovom prvom ne znam puno jer se nisam raspitivala. Kad sam prvi put rodila prije nepune tri godine taman se počelo pričati o tome kako će supruzi moći biti prisutni na porodu. Kako moj to ne želi ni pod koju cijenu ne znam kakva je procedura.
    2. Ja sam u rodilište stigla 2.5 h prije poroda. Bila sam otvorena mali dlan i bez problema sam rodila. Bila su dovoljna dva truda da beba izađe, a epiziotomiju nisu ni spominjali. Od dosta cura sam čula da im doktori pomognu na taj način da im zavuku ruku u rodnicu i pritisnu debelo crijevo tako da beba lakše izađe pa prođu bez epiziotomije.
    3. Kako sam već napisala bila sam dosta otvorena, i nakon frizure i klistira sestra me je pitala hoću li u rađaonu. Ja sam rekla da želim šetati i nije bilo problema. Sat vremena prije nego li sam rodila sestra me potražila i rekla da dođem leći da će mi doktorica puknuti vodenjak. Predrađaone i nema, samo jedna mala dva za dva prijemna ambulanta.
    4. Bebu sam dobila odmah na prsa čim su je izvagali i izmjerili, a u sobu nakon nekih pola sata, možda 45 minuta.
    5. Ja sam bila u sobi sa curama koje su rodile na carski jer je sve bilo puno. Čak su i one imale bebe uz sebe cijelo vrijeme, a ja koja sam bila jedina "pokretna" jer se nakon carskog ne mogu odmah ustajati, dodavala sam im bebe da ih mogu podojiti. Uvijek imaš nekog u sobi pa se ne moraš brinuti ako ti bude loše, uvijek će ti netko pomoći. Meni su babice bile jako dobre, ne mogu se na ništa požaliti. Glavna sestra na rodilištu koju si kontaktirala je jako dobra gospođa.

  5. #5
    marta avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    15,682

    Početno

    Ja sam prvo dijete rodila prije vise od 4 godien i tada me je doktor koji me je primio pitao zasto se nismo ranije dosli dogovoriti da tata bude na porodu. Dakle ta mogucnost postoji "odavno".

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •