Pokazuje rezultate 1 do 20 od 20

Tema: Tečaj za trudnice u Splitu

  1. #1

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno Tečaj za trudnice u Splitu

    Prije svega pozdravljam sve trudnice- sadašnje, bivše i buduće!

    Ovo je moj prvi post na ovom forumu, no ne i prvo čitanje.
    Inače sam u 21. tjednu i već me pomalo hvata nervoza jer MM i ja još nismo dogovorili ništa vezano za trudnički tečaj pri splitskoj bolnici, a treba nam jer on namjerava biti prisutan na porodu

    E sada, zanima me kako točno ide procedura oko prijavljivanja i uopće odlaska na taj tečaj na Firulama.
    Čula sam da košta 400 kn, no isto tako sam načula da nije ni toliko bitno hoće li se par pojaviti na tečaju (bitno je samo platiti i dobiti potvrdu na kraju da je tečaj odslušan - a dobiju je i oni koji tečaja nisu ni vidjeli, tj. oni koji su se pojavili samo zadnji dan kad se potvrda davala).

    Imate li više informacija o ovom tečaju?

    Inače, nama je situacija malo "zeznuta", jer mi dragi radi u Zagrebu i sigurno neće tek tako moći doći na tečaj u trajanju od tjedan dana u Split (zato bi nam i išlo u prilog da ovi s Firula ne mare tko je uistinu koliko bilo na tečaju, tako da on može "picat").

    Čak smo zbog njegove udaljenosti razmišljali da odslušamo tečaj u Zagrebu (u klubu trudnica), no onda nismo sigurni da li bi nam taj tečaj priznali u Splitu, odnosno, dopustili njemu da bude sa mnom na porodu (u klubu trudnica nam nisu znali dati točnu informaciju o ovome pa su nas uputili da to pitamo šefa rodilišta u Splitu na neki broj na kojem se nitko nikada ne javlja) :?

  2. #2
    Darijae avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2005
    Postovi
    506

    Početno

    nama su se predavači upisivali u neki blok svaki dan nakon predavanja

  3. #3
    luce2006 avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2005
    Postovi
    759

    Početno

    moze picat koji put, i mi smo tako, mm nije bio prisutan na cini mi se 2 predavanja. bitno ti je samo da skupis pecat poslije predavanja jer moras imat ispunjenu cijelu knjizicu

  4. #4
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno Re: Tečaj za trudnice u Splitu

    Citiraj Bornina prvotno napisa
    E sada, zanima me kako točno ide procedura oko prijavljivanja i uopće odlaska na taj tečaj na Firulama.
    Čula sam da košta 400 kn, no isto tako sam načula da nije ni toliko bitno hoće li se par pojaviti na tečaju (bitno je samo platiti i dobiti potvrdu na kraju da je tečaj odslušan - a dobiju je i oni koji tečaja nisu ni vidjeli, tj. oni koji su se pojavili samo zadnji dan kad se potvrda davala).
    odes na firule, na 1. kat, u sobu dr tadina, ravnatelja rodilista tj predstojnika, u kod njegove tajnice se zapises, uzmes uplatnicu, platis i vratis uplacenu uplatnicu, i dobijes knjizicu za upisivanje i kaze ti kad pocinje tecaj



    Citiraj Bornina prvotno napisa
    Čak smo zbog njegove udaljenosti razmišljali da odslušamo tečaj u Zagrebu (u klubu trudnica), no onda nismo sigurni da li bi nam taj tečaj priznali u Splitu, odnosno, dopustili njemu da bude sa mnom na porodu (u klubu trudnica nam nisu znali dati točnu informaciju o ovome pa su nas uputili da to pitamo šefa rodilišta u Splitu na neki broj na kojem se nitko nikada ne javlja) :?

    ne kuzim koji tecaj u zagrebu, pri kojem rodilistu? i mislim da ti nece nijedan drugi priznati, samo ovaj na firulama...


    sto se tice samog tecaja, osim sto su neki predavaci uistinu bez veze, ima ih par cije predavanje vrijedi poslusati....posebno za mm, a imas ipriliku upoznati se sa mnogim prakticnim stvarima i procedurom ....
    koje predavanje ti ili on mozete preskociti, tehnicki je izvedivo, ali ne znam koliko ti je sam muz pripravan za porod, bilo bi zgodno da to skupa poslusate, kometirate i educirate se....ne nuzno na tom tecaju, mozete i diejlom samostalno, ili preko naseg poratla i foruma

    osim ovog tecaja, imas tecaj u klubu trudnica i roditelja split, koji se ne placa, i ide vikendima i mozda bi ti i to bilo zgodno za polusati....nnjihov tecaj se ne priznaje u rodilistu, ali i ti mozes saznati o porodima i pripremiti se sto bolje...

    ne znam kako je sad stanje s tecajem u rodilistu, inace bude jako velika guzva i nisu primali parove prije 9. mjeseca trudnoce ...

  5. #5
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    nazovi i pitaj u bolnici ima li uopće mjesta; moja je prijateljica trudna 11 tjedana a upisali su je na tečaj u veljači :shock:

    to je bilo prije dva tjedna, požuri pa možda uspiješ upecat još koje mjesto :/

  6. #6

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Hvala svima na odgovorima!

    Mayaa to je upravo ono čega se i bojim, ali nadam se da ću kroz nardni tjedan ipak sve srediti - kaže optimista iz mene 8)

    Zrinka
    Sad bih trebala kopat po starim fileovima da ti točno rečem koji je to bio tečaj u Zagrebu, no svakako i taj tečaj je odobren od strane Ministarstva pa bi po toj logici bilo razumljivo da se priznaje na Firulama...no bojim se da Firule ipak vode svoju priču (-"blagajnicu").

    Da, lako ću ja poslušati tečajeve koji se organiziraju van Firula, zbog same sebe. I znam ja da su to korisne stvari. Mene je sada zanimalo ovo isključivo zato da MM prisustvuje porodu. To mi je prioritetno.

    I nije stvar da nas dvoje mislimo picavati jer je nama "tlaka" odlaziti na to, već zato što on radi u Zagrebu i ne može tjedan dana provesti u Splitu na tečaju (ako uzme godišnji za to, neće imati pravo ostati duže sa mnom nakon poroda)

    Luce Što se mene tiče ja ne bih nikako picala, ne bi ni MM da ne radi u Zagrebu.

    Dodatno pitanje: može li se taj pečat na kraju predavanja uzeti bez da oni provjere jeli i MM sa mnom, odnosno, mogu li ga ja sama uzeti? Hoće li provjeravati jeli to MM sa mnom ili nije? (jer po tome mogu ja i prijatelja povesti sa sobom)

  7. #7
    Mayaa avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2006
    Lokacija
    Split
    Postovi
    654

    Početno

    Dodatno pitanje: može li se taj pečat na kraju predavanja uzeti bez da oni provjere jeli i MM sa mnom, odnosno, mogu li ga ja sama uzeti? Hoće li provjeravati jeli to MM sa mnom ili nije? (jer po tome mogu ja i prijatelja povesti sa sobom)[/b]
    ne provjeravaju. ja bi, trtarošica kakva već jesam, povela nekoga sa sobom čisto brojnosti radi, ali neće ti nitko tražit osobnu, sigurno. kod pečatiranja knjižice svi nahrupe pored stola predavača, a on s dosadom i zijevajući samo lupeta pečate

  8. #8

    Datum pristupanja
    Oct 2006
    Lokacija
    tamo di se gužvaju poruke sms-a
    Postovi
    135

    Početno

    Odlično! :D
    Mayaa uljepšala si mi dan s ovim odgovorom!

  9. #9
    Ica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    60

    Početno

    Evo malo podizem ovaj prastari post!
    Jel netko mozda zna kojeg datuma pocinju tecajevi u 9. i 10. mj.??

  10. #10
    mikonja avatar
    Datum pristupanja
    Aug 2006
    Lokacija
    ST
    Postovi
    393

    Početno

    Citiraj Ica prvotno napisa
    Evo malo podizem ovaj prastari post!
    Jel netko mozda zna kojeg datuma pocinju tecajevi u 9. i 10. mj.??
    mislim da je za 9 mjesec tečaj počeo danas (ili eventualno počinje sutra)....

  11. #11

    Datum pristupanja
    May 2006
    Lokacija
    Dalmacija
    Postovi
    46

    Početno

    Citiraj Ica prvotno napisa
    Evo malo podizem ovaj prastari post!
    Jel netko mozda zna kojeg datuma pocinju tecajevi u 9. i 10. mj.??
    Ica ja sam na tecaju u 10 misec i on isto starta pocetkom miseca.

  12. #12
    Ica avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2006
    Postovi
    60

    Početno

    Hvala cure!!
    Ja sam uspila sredit za tecaj,al su mi rekli da upadamo ili u 9. ili u 10. mj.,vjerovatno je otpao ovaj u 9.Nadam se da necu rodit na tecaju!!

  13. #13

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    Ja imam rodit u svibnju. A tečaj smo dobili u veljači. Moramo ga platit u siječnju. Bit će super ako dotada barem 5 puta ne zaboravim sve što sam zapisala, a i gdje sam stavila ceduljicu.

  14. #14
    vidra avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2007
    Postovi
    889

    Početno

    ja sam još u srpnju zvala za tečaj i upala tek za prosinac, što mi je ok jer ću roditi u veljači

  15. #15

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    ja sam zvala u ponedjeljak i prvi slobodni termin dobili u veljači. da nisam ovdje vidjela da je gužva, vjerojatno bi zakasnili :shock:

  16. #16

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    U st ili?

  17. #17

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    411

    Početno re

    cure možete li mi odgovoriti može li suprug cijelo vrijeme biti prisutan na porodu. jedna me prijateljica uvjerava da suprug može ući tek na kraju, pred sam porod. mislim ... meni se čini puno važnije ono do prije samog kraja?

    i još nešto, pomoću kakvih trikova se u st može izbjeći drip (ili da ga sama iščupam)

  18. #18

    Datum pristupanja
    Sep 2007
    Postovi
    65

    Početno

    A ovisi koliko ti sam kraj traje. Jer tate puštaju u boks. Poslijednji put sam u boksu bila šest sati. E, da mi je tad bio netko sa mnom, šta bih dala?!
    Ali ako uđeš ,prije samog tiskanja, ne vidim ni ja svrhe u tome. Radije bih onda bila sama.

  19. #19
    zrinka avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split, Lijepa nasa
    Postovi
    4,633

    Početno Re: re

    Citiraj panterica prvotno napisa
    cure možete li mi odgovoriti može li suprug cijelo vrijeme biti prisutan na porodu. jedna me prijateljica uvjerava da suprug može ući tek na kraju, pred sam porod. mislim ... meni se čini puno važnije ono do prije samog kraja?

    i još nešto, pomoću kakvih trikova se u st može izbjeći drip (ili da ga sama iščupam)
    rjesenje za ovo je ne zuriti u rodiliste

    za drip, ista stvar, ono sto sam ja mogla u ST je bilo doci sto kasnije u rodiliste i na taj nacin, sto vise otvorena da nemaju kad staviti drip a naravno, da su mi ga nudili, odmah bi ga odbila ili pitala postoji li medicinski opravdani razlog zasto mi ga daju, sto moze biti ako ga odbijem i sl...

    kako sam dosla pred kraj, cim se ispraznio boks i ja sam mogla unutra, pozvala sam supruga i dosao je odmah i najvaznije-ostavili su nas same

  20. #20
    meri lu

    Početno

    ja sam rodila u sesti misec i cim sam usla u boks zamolila sam doktora da jel suprug moze doc, sto je on dozvolio i sest sati je bio samnom, a sto se dripa tice odma su me spojili jer mi je pukla plodna voda a ja nisam imala nikakvih bolova, satim su mi dali neku inekciju protiv bolova i ona me je dokrajcila, mislila sam da necu izdrzat. u 23 sata sam rekla muzu da zove babicu i da mi izvade drip jer se ja moram otic otusirat i to mi je vratilo snage, opet da mi muz nije bija tu ne znam kako bi, i u ponoc i deset minuta moja mala vidrica je izletila.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •