Pokazuje rezultate 1 do 23 od 23

Tema: Merkur

  1. #1

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno Merkur

    Molim sva dobra i losa iskustva iz rodilista Merkur.
    Ja se namjeravam tamo porodit pocetkom 5.mjeseca iduce godine, pa me sve zanima.
    Idem tamo na tecaj za trudnice pa su nas jednom vodili u radjaone i odjel babinjaca. Ovo drugo je lijepo preuredjeno, tako da se nadam da bi i u radjaoni moglo bit poboljsanja do proljeca.

  2. #2

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    zgb
    Postovi
    2,124

    Početno

    Meni je Merkur, na zalost, ostao u losem sjecanju.
    Tamo sam bila 4 dana zbog spontanog...i u ta 4 dana niti jedan doktor mi se nije normalno obratio, a i sa sestrama je bilo slicno. Osjecala sam se kao komad mesa, a sve popraceno rijecima: "Meni se cini da TO odlazi"!!!
    Ostalo, manje bitno, ali strasno-hrana, toalet...katastrofa.
    Nisam ocekivala vrhunsku uslugu, ali da u toaletu nema wc papira...

    Ne znam kakva je situacija u samom rodilistu, ali ako je imalo slicno ovome sto sam ja prozivjela...mislim da me tamo nitko nece moci natjerati...

    Sorry ako sam pokvarila sliku i dojmove o Merkuru...

  3. #3
    MalaSirena avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Maksimir, Zagreb
    Postovi
    2,721

    Početno

    Citiraj Val prvotno napisa
    Nisam ocekivala vrhunsku uslugu, ali da u toaletu nema wc papira...
    Ja bih samo prokomentirala da ne vjerujem da u bilo kojem rodilištu ili bilo kojoj bolnici dobiješ wc papir...

  4. #4
    Maja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    iznad oblaka
    Postovi
    4,748

    Početno

    Na SD na novom odjelu babinjaca ima wc papira.

  5. #5
    Osoblje foruma emily avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    6,415

    Početno

    u Vinogradskoj je oba puta kad sam ja rodila bilo papira u wc-u

  6. #6

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Pogledaj u arhivi. Prije otprilike mjesec dana nas je nekoliko poslalo jako duge postove na ovu temu.

    (Ja bih ti vrlo rado stavila link, ali ne znam kako to učiniti )

  7. #7
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Moja mama je zbog sasvim drugog razloga (hocu reci, nije bio ginekoloski problem) nedavno provela dugo vremena u Merkuru, prosla je kroz nekoliko odjela i dojmovi su sljedeci: ljubaznost sestara, uredjenost prostorija (ne mislim na skupo/jeftino uredjeno, nego na to ima li ili nema papira u zahodima i slicno), ophodjenje s pacijentima i slicno ovisi od odjela do odjela. Tamo gdje je sve odlicno postoji glavna sestra koja druge sestre drzi pod kontrolom, a ona sama odgovara doktorima. Tamo gdje vlada rasulo, nitko ne odgovara nikome.

  8. #8
    Sanja avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    4,658

    Početno

    Evo linka o kojem Vrijeska prica (ja sam isto postavila pitanje o Merkuru, jer prema mjestu stanovanja pripadam njima): http://www.roda.hr/phpBB2/viewtopic.php?t=10943

  9. #9
    Fidji avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,248

    Početno

    Ja sam rodila na Merkuru i bez obzira na sve negativnosti ta bolnica ima u svim sobama 24 sata rooming-in. Meni je to bio onaj presudan pozitivni moment da idem tamo roditi.

  10. #10

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    Čitam iskustva iz bolnice Merkur. Pa to je strašno. Uh a ja tamo pripadam po mjestu stanovanja a i ta bolnica mi je jako blizu jer sam u Lašćinskoj, mogla bi tamo i pješke. Ali sada sam razočarana sa Vašim iskustvom. Pa što da radim ? Evo čitam na Rodinim stranicama sve o Merkuru od dr. Podobnika. Pa ne zvuči mi to tako loše. Moj termin poroda je u ožujku 2004 godine. Neznam dali će se do tada nešto promijeniti. Morati ću osobno otići tamo i uvjeriti se u stanje tog odjela a i raspitati se o porodu i naravno naći "dobru vezu" . Jedina je utjeha ako sve to kratko traje. Neznam kakvo je stanje u Petrovoj. SD mi je daleko kao i Vinogradska. Činjenjica je da je u zdravstvu loše stanje. Ja bi pretrpila i nestatak WC papira pa čak i debelu šnitu parizera za doručak, samo da je osoblje ljubazno i da pomaže a ne da kritizira . Što se tiče pušenja u WC takve rodilje bi trebalo kazniti. Neka puše nešto "drugo" umjesto tog otrova od cigarete koje ugrožava i sebe i dijete. Još samo fali da se drogiraju pa da budu kompletne. Čitala sam da imaju loše krevete za rađanje tj. isključivo se može roditi u ležečem položaju , što očito najviše i boli. A to rezanje tkz. epizotomija, ako rodilja ne želi , što se forsira. :? Znam da se taj dio može masirati i tako pomoći da ne popucaš. Možda svaki dan treba netko sestrama i doktorima nositi bombonijere, pića, kava ....
    Ja znam da ću sa tim imati problema, jer mom dragom nije palo nikada napamet donijeti ništa sestrama ni kada su mu roditelji "umirali" u bolnici. Protiv svakog je njemu tkz. ulizivanja. Tako da ću ja morati u putnu torbu staviti bombonijere, kave itd. pa vaditi svaki dan, ovisno o smjeni.
    Možda onda dođem u bolnicu sa velikim koferom na kotačima pa kao zakašnjeli tj.proljetni Sv. Nikola.

    žao mi što su neke mame tamo doživjele neugodnosti.
    Pozdrav

  11. #11

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno

    Jedno još nisam pitala

    Ako je problem sa spavačicama i tim smeđim plastičnim šlapetinama koje znam kako izgledaju, dali ja mogu donijeti svoju spavačicu pa makar i njih tri jer ću ih očito zamazati pa mogu li donijeti i svoje šlape, mogu li slušati CD preko slušalica, mogu li donijeti svoj mantil. Mogu li sebi napraviti ugodnost kakvu želim barem u tim sitnicama ? Donijeti ću ako treba i tri paketa WC papira, donijeti ću i nekoliko sapuna ako treba. A "zločeste" sestre bi trebalo "snimiti kada su ljute" pa da se vide za Zagrebačkoj Panorami 8) ili na Dobro jutro Hrvatska
    A dali je na svakom porodu prisutan doktor ? Dali su doktori Arapi kao u SD. Tamo ima Arapa ko u priči. Sve mračno oko tebe. U stručnost ne ulazim ali i to je diskutabilno.
    Eto , zasada toliko ako se još nečeg sjetim možda upitam.

    Hvala i pozdrav

  12. #12
    putnica

    Početno

    Ja sam rodila u merkuru 19.05.2003.
    Više ne znam jesam li nešto pisala o Merkuru ili nisam,ali ću ti odgovoriti na pitanje o šlapama. Dok si u predrađaoni i rađaoni nosiš isključivo njihove šlape, te smeđe plastičnjače. Kad dođeš na odjel za rodilje onda možeš imati i svoje, ali spavaćica je i dalje njihova. Kakva je da je, svako jutro dobiš čistu i ima ogroman prorez pa možeš bez problema dojiti. Mislim da je dežurni doktor uvijek prisutan na porodu.Ak te još kaj zanima samo pitaj,ja sam još uvijek puna dojmova(mada je prošlo 6 mjeseci). Za CD-e ne znam, meni su rekli da ništa ne nosim sa sobom u tzv. box.

  13. #13

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zg
    Postovi
    6,415

    Početno

    Tijekom poroda šlape njihove- kasnije ja sam nosila svoje;
    wc papir svakako ponesi
    CD probaj ponijeti - meni su u boxu uzeli mobitel, ali ga je sestra stavila sa strane tako kada nije bilo sestre na vidiku ja sam se lijepo ustala i uzela ga
    spavaćice - uvijek njihove
    ogrtač - ja sam nosila svoj - nije bilo šanse da izađem van u njihovoj spavaćici 8)
    meni je doktor bio - i to više njih jer je bila noćna smjena pa nisu imali što raditi - sve su se žene porodile prije mene
    Arap - meni je bio jedan tamniji, ali ne znam je li Bosanac, Crnogorac, Arap ili Zagorac Svejedni - ljubazan, pristojan, čavraljao je ugodno samnom. (Zašto se bojiš Arapa ?)

  14. #14

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Postovi
    5,468

    Početno

    Ja sam cula da su arapi super doktori. Barem ih ovde svi hvale na sva usta, i njih i njihovu strucnost.
    Mene je tijekom trudnoce par puta pregledala doktorica arapkinja i moram reci da nikad nisam dozivjela ginekoloski pregled koji ama bas nimalo ne osjetis - kao sto je kod nje bio slucaj.

  15. #15
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ja sam isto imala super iskustvo s ginekologom Arapom na Svetom Duhu. Bio je jako pristojan, ljubazan, slušao što sam govorila i sve objašnjavao. Mislim da to odakle je tko ne govori baš ništa, da su to generaliziranja i predrasude.

  16. #16

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Split
    Postovi
    74

    Početno Štovane

    Hvala Vam na odgovorima. Šlape i mantil ću ponijeti svoje a spavačica nek bude njihova ako su takva pravila. Znači WC papir je neminovan a valjda i ta rezanja a tko zna i što još ali kvragu valjda ću izdražati sve radi svoje divne i željno očekivane bebice.

    A što se tiče Arapa, jednom sam sa jednim imala "nezgodno" iskustvo. Vjerujem da nisu svi takvi. Hvala Bogu nisam ih trebala previše.
    Naime , radi malog polipa bila sam u SD jer sam tada išla u privatnu ginekološku polikliniku Super Nova i dr.Ujević me uputio u SD na skidanje polipa jer je prije on tamo radio. Došla sam sa njegovim papirićem bez laboratorijskih pretraga i još štošta i onako nespremna nisam imala ni šlape ni ogrtač ni ostali higijenski pribor jer mi nije rekao da ću tamo ostati jedan dan/noć. Hvala Bogu da sam naišla na divnu djevojku-pacijenticu koja mi je posudila svoje duple papuče, čarape, dala WC papir i naravno uloške. Tada me liječnik Arap kojem neznam ime primio u svoju ambulantu i pregledao. Djelovao je jako mlado i imala sam osjećaj da prvi put pregledava. Da nije bilo iskusne i divne sestre uz njega tko zna kako bi me pregledao i tko zna dali bi kasnije i otklonio taj polip jer je sam rekao da treba malo prošetati obzirom da mu se znoje ruke i da mu treba neko smirenje prije rada. Vrlo je bilo neobično to čuti za mene kao pacijenta. Možda se otišao pomolit , možda popušti cigaretu ali uglavnom ja sam raskrečena čekala i hladila se. Sestra me zabavljala i kada je stigao dala mi lokalnu anesteziju pa sam zaspala i nisam tada više ništa osjetila. Poslije sam krvarila i to je bilo to. Sve u svemu izašla sam OK. Međutim nakon nepune godine dana polip malo veći mi se na istom mjestu pojavio i drugi liječnik mi je rekao da razlog tome je to da onaj prethodni nije bio dobro otklonjen tj. nije izvršena dobro tkz. kiritaža. Obzirom da se ja u to baš i nerazumijem nekako nisam stvorila dojam sigurnosti da ponovo idem istom liječniku na otklanjanje.
    Arap je bio ljubazan ali i strašivo je djelovao i nekako kao da su ga bacili u "vodu" :? I iskustva ostalih pacijentica tada u SD čula sam da jesu Arapi ljubazni i nježni liječnici ali da malo kaskaju sa kvalitetom znanja.
    :?
    Polip ako nije zločudan i ne raste i nalazi se u rodnici a takav je moj je ustvari "lakši" dio ženskim problema. U porodu mi je doktor rekao da će on sam po sebi biti otklonjen. Zasada mi ne stvara nikakav problem.
    Ali mi naravno nije drago što ga imam.
    Iz te male nesigurnosti nebi voljela da me takav liječnik kao taj Arap u SD porađa. Kažem Arap jer mu neznam ime.

    Arapa ima različitih. Oni jesu drugačiji od ljudi sa našeg podneblja. Možda ta različitost koja je ponekad prikazana putem medija i u negativnom smislu, stvara ponekad skeptičnost i nerado prihvaćanje za povjerenje , prijateljstvo. Arape znaju ponekad prikazivati kao prljave, agresivne, monogame. Možda zbog izgleda koji podsjeća ponekad na naše Rome.
    Iskreno, mislim da se Ja osobno nebi udala za Arapa. Nebi otišla živjeti sa Arapom čak ni u Dubai - zemlju optočenu zlatom.
    To je moje razmišljanje za koje se nemorate složiti. Ovdje sam htjela sam pobliže objasniti svoju nelagodnost o vrsti liječnika koji su "okupirali" neke naše bolnice.

    Lijep pozdrav,

  17. #17

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Evo ja opet revitaliziram ovaj topic, a ne znam jel bi mozda bilo pametnije otvorit novi.

    Naime, navodno su u Merkuru zabranili posjete, a jednoj poznanici, odnosno njenon muzu nisu dozvolili da ide s njoj u radjaonu. To je bilo ovaj vikend.

    Jel netko zna nesto o tome?
    Je li to mozda privremena mjera zbog gripe ili kaj?

    Jel netko ima kakve nove informacije o stanju u Merkuru od zadnjih postova ovdje? Marinela?

  18. #18
    Tacka

    Početno

    Najveći nedostatak Merkura je što nemaju odjel neonatologije.

    Ako je za rođenu bebu potrebna neonatološka skrb, beba se po porodu prevozi na Rebro. Dakle majka i dijete su odvojeni, a dijete ne može dobiti on-site uslugu neonatologa prilikom poroda, što je za novorođenčad jako bitno.

  19. #19
    putnica

    Početno

    Malo sam zbunjena kak se to ispremiješao stari i novi forum?
    Niš ne kontam
    Moj je muž čekao ispred vrata odjela. Sestra me je pitala da li želim da ga uvede. Znači, može muž. Jedino ako nije nešto novo.
    A to što si rekla da moraš pronaći vezu. ... Sumnjam da će ti to pomoći.
    Samo ti treba puno samopouzdanja.
    Meni su bile najbolje čistačice, svako jutro su se šalile s nama. one su i klopu nosile. Ja sam se s njima "skompala" pa su mi donosile Zdenka sir umijesto parizera, dupli kruh i sl.

  20. #20

    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    19

    Početno

    Ja sam bila u 10. i 11. mjesecu tam na tecaju i rekli su sve super o ocevima na porodu, cak i onih dva sata poslije dok si na hodniku na promatranju, pa me sad zbunilo to kaj njenog muza nisu pustili. Povezala sam to sa trenutnom gripom i to mi je ajd nekak logicno, ali samo da se ta praksa ne produlji.
    A kaj se posjeta tice, mozda ja nju nisam dobro skuzila na kaj misli.Mozda je zaboravila da su nam na tecaju rekli da posjete ne mogu ic na odjel pa na to misli. Ne znam tocno i zato sam postavila pitanje. Inace za vrijeme posjeta majka izadje van, a za to vrijeme bebaci su u sobi za bebace i sestre (ili majka) ih mogu donijet pokazat na prozor. To sve da se sprijeci zaraza. I to mi je OK, jer na srecu kratko traje, pa bi se ja strpila.

  21. #21
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    evo ja se predbilježila za tečaj (nakon 2 sata telefoniranja - treba biti uporan), rekli su mi da je tečaj uvjet za tatu na porodu - onda ih valjda puštaju!

  22. #22
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Ma daj, pa do sada nije bio uvjet :shock:, sve koji nisu bili agresivni ni pijani su puštali.

  23. #23
    ms. ivy avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2003
    Postovi
    12,903

    Početno

    tako mi je jučer rekla sestra preko telefona, a možda nisu tako strogi kad dođeš roditi. ukoliko tata nije liječio nervozu pelinkovcima, hehehe...

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •