Pokazuje rezultate 1 do 11 od 11

Tema: rodiliste u varazdinu?

  1. #1
    zora

    Početno rodiliste u varazdinu?

    mm i ja cekamo bebu i cini se da cemo ipak roditi u varazdinskom rodilistu, nadam se novootvorenom i obnovljenom. zanima me ima li koga s novim iskustvima? novo rodiliste je trebalo biti vec otvoreno a osim renoviranja prica se i o novom pristupu cijeloj prici. ne znam da li to ukljucuje i tate na porodu, porod u vodi i sl. i jos nesto, ima li organiziranih kakvih tecaja za trudnice? rode, kako stojite s varazdinskom regijom? uh, sama pitanja...

  2. #2
    Poslid avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    ČK
    Postovi
    2,916

    Početno

    Ja sam iz Cakovca, ali sam nedavno razgovarala s jednom babicom koja ima prijateljice babice u VŽ. da ne dužim, navodno da od cijele te priče neće biti ništa novo. Rodilište je renovirano, ali sada više nema love - što znači nema kade, nema ni ičeg drugog. Navodno oskudjevaju u koncima za šivanje, a kamoli što drugo.
    Osim toga babice se bune, jer nisu osposobljene za porode drugčije od dosadašnjih.
    Možda je informacija kriva, ali to je ono što sam ja čula.

  3. #3

    Datum pristupanja
    May 2004
    Lokacija
    varaždin
    Postovi
    1,228

    Početno

    Tate su i prije mogli prisustovati porodu uz uvjet da završe tečaj. Tečajevi nisu stalno, nego se organiziraju povremeno pa se treba na vrijeme prijaviti da bi završio tečaj. Tečaj se plaća. Pošto sam se ja porodila u vrijeme dok se rodilište obnavljalo, neznam kako je u novom rodilištu.

  4. #4
    zora

    Početno

    eto, bila sam na pregledu u renoviranoj bolnici. zbilja je dosta ulozeno, sve ofarbano, novi podovi, stolarija, sanitarije, stolovi za pregled...kako je na odjelu ne znam. sestre su i dalje hladne, ocito pastelne boje nemaju bas utjecaja. nisam uspjela doznati nista o mogucnostima poroda jer mi se nesto bilo zakomliciralo s bebom pa sam doslovno zaboravila pitati doca. a tko organizira te tecajeve, gdje se treba javiti? sto se tice edukacije, vjerujem da su jos nepripremljeni i voli ici starim utabanim stazama, iako sam cula da kada postoji, kao i posebne stolice koje omogucuju polusjedeci stav.

  5. #5
    zora

    Početno tecaj u vz rodilistu

    evo jos jedne informacije za cure u varazdinskoj regiji. tecajevi za trudnice odrzavaju se svaki utorak u 18.00h, u prizemlju obnovljene bolnicke zgrade. predavanja su u ciklusima od po 6 puta a predvidena su za trudnice u cca 30. tjednu. mi smo jucer bili na prvom predavanju i bilo je stvarno super, bolje nego sam ocekivala. soba za tecaj je bila krcata a teta erika, koja vodi cijelu pricu, je tako topla i simpaticna i otvorena i smirena zena, stvarno super! mm, koji se bio uplasio mnostva trudnica na jednom mjestu i nije bas bio siguran u taj tecaj, samo se smjeskao na kraju vidno zadovoljan. zbilja je pobudila veliko povjerenje u nama, a to je izuzetno vazno! cijeli tecaj se placa 300kn ali ga primalje, ginekolozi i ost predavaci odrzavaju volonterski, u svoje slobodno vrijeme i zato to treba jos vise cijeniti. eto, ako se zelite pridruziti dovoljno je nazvati u rodiliste i prijaviti se. bas sam sretna zbog tog tecaja, mislim da ce nam puno pomoci!

  6. #6
    hildegard avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2004
    Postovi
    769

    Početno

    Zoro jako me zanima kako je prošao tvoj slučaj. I nama se sestra Erika strašno dopala, bili smo oduševljeni susretljivošću, ali u stvarnosti je cijela priča bila drugačija. Od svih naših "prava" prilikom poroda i boravka u rodilištu nije ostalo ni "p" . Na svu sreću pa je MM uz mene.

  7. #7

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Interesira me da li je neka od vas prilikom dolaska u Rodilište predala svoj Plan poroda. Inače nije loše i "baciti pogled" na i Zakon o zaštiti prava pacijenata NN 169/2004.

  8. #8

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    'Ajde prokomentirajte ovo u ČAKOVCU. Tamo se izgleda nešto počelo događati. Inače ako netko nije znao, u Čakovcu nisu radili probleme ako je netko iz Varaždina tamo želio roditi. Može prisustvo MM bez tečaja (ideja za one parove koji iz nekog razloga nisu uspjeli pohađati tečaj, a pod svaku cijenu žele da i MM bude prisutan). Treba se i u Varaždinu za to izboriti.

    ČAKOVEC
    Evo, samo da malo podignem topic.

    Od prvog poroda, koji je bio 1994., mogu samo reći da su neke stvari ipak otišle nabolje.

    Kad sam ja rađala svog drugog sina, svi su boksovi bili puni, i većina je žena koristila mogućnost korištenja pilates lopti, šetnji oko kreveta i slično. Dakle, za razliku od prvog puta kad su me bacili na leđa na krevet, sada su me samo povremeno bacali na leđa (da provjere otvorenost) i opet u šetnju ili na loptu. Prohodani i "proloptani" trudovi bili su neopisivo lakši od onih koje sam doživjela na leđima prvi put.

    Također sam samo usput napomenula doktorici (zbog jako lošeg iskustva s prvim porodom) da ne bih željela epiziotomiju ako baš neće biti nužno i ona je rekla da sada pokušavaju uglavnom NE REZATI, čak i prvorotke (što je prije bilo gotovo rutinski), jer je lakše sašiti nekoliko površinskih šavova, nego višeslojni rez. Stvarno me nisu rezali i iako jesam malo pukla, drugi dan sam mogla normalno sjesti.

    Nažalost, brijanje i klizma su još aktualni, ali - iskreno - tada mi to nije bilo niti važno.

    Uglavnom - polako, ali sigurno - novine se uvode i u ovo rodilište, a navodno će ove godine (2005.) stići i kada za porod.

  9. #9

    Datum pristupanja
    Apr 2005
    Lokacija
    Varaždin
    Postovi
    3,613

    Početno

    Ako vas interesira kako je u varaždinskom rodilištu, imate moju priču na Priče s poroda.

  10. #10
    dijanam avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zadar
    Postovi
    975

    Početno

    Sestra Erika Spiric je inace predsjednica Hrvatske udruge primalja. Vjerujem da je i njena borba za humanizaciju radjanja u njenom rodilistu teska. Barem stjecem takav dojam citajuci Tinninu pricu.

    www.udrugaprimalja.hr

  11. #11
    VedranaV avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2003
    Lokacija
    Zagreb
    Postovi
    2,261

    Početno

    Primalja Erika Spirić je bila predsjednica Hrvatske udruge primalja 8 godina (dva mandata), odnedavno je predsjednica primalja Barbara Finderle. Obje su sjajne i snažne žene.

Pravila pisanja postova

  • Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete ostaviti odgovor
  • Ne možete stavljati privitke
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •